NM i landeveissykling 2016
NM i landeveissykling 2016 | |||
---|---|---|---|
Arrangørsted | Bodø | ||
Dato | 19.–26. juni 2016 | ||
Vinnere | |||
Menn | |||
Fellesstart | Edvald Boasson Hagen | ||
Tempo | Edvald Boasson Hagen | ||
Gateritt | Kristoffer Halvorsen | ||
Lagtempo | Lillehammer Cykleklubb | ||
U23, fellesstart | Amund Grøndahl Jansen | ||
Junior, fellesstart | Joakim Kjemhus | ||
Junior, tempo | Iver Knotten | ||
Junior, gateritt | Ludvik Aspelund Holstad | ||
Junior, lagtempo | Tønsberg Cykkelklubb | ||
Kvinner | |||
Fellesstart | Vita Heine | ||
Tempo | Vita Heine | ||
Gateritt | Miriam Bjørnsrud | ||
Lagtempo | Bryne Cykleklubb | ||
Junior, fellesstart | Susanne Andersen | ||
Junior, tempo | Susanne Andersen | ||
Junior, gateritt | Susanne Andersen | ||
← 2015000000000000002017 → |
Norgesmesterskapet i landeveissykling 2016 ble arrangert i perioden 19.–26. juni 2016. Fellesstartene og gaterittene hadde start og målgang i Bodø sentrum, mens temporittene startet i Sundsfjord i Gildeskål kommune (senior menn) med målgang ved Saltstraumen i Bodø kommune.
Program
Sted | Dato | Øvelse |
---|---|---|
Bodø-Bodø | 19. juni | Fellesstart (junior og U23) |
Sundsfjord-Saltstraumen | 21. juni | Lagtempo |
Sundsfjord-Saltstraumen | 23. juni | Tempo |
Bodø sentrum | 24. juni | Gateritt |
Bodø-Bodø | 26. juni | Fellesstart (senior) |
Resultater
Fellesstart
Menn, U23
# | Rytter | Lag | Tid |
---|---|---|---|
1 | Amund Grøndahl Jansen | Team Joker Byggtorget/Nes SK | 3t 26' 18" |
2 | Kristoffer Halvorsen | Team Joker Byggtorget/Kristiansands CK | + 7" |
3 | Markus Hoelgaard | Team Joker Byggtorget/Sandnes SK | s.t. |
4 | Anders Skaarseth | Team Joker Byggtorget/Lillehammer CK | s.t. |
5 | Rasmus Fossum Tiller | Lillehammer CK | s.t. |
6 | Syver Westgaard Wærsted | Team Ringeriks-Kraft/Grenland SK | s.t. |
7 | Fridtjof Røinås | Team Sparebanken Sør/Grimstad SK | s.t. |
8 | Alexander Sterk-Hansen | Kritiansands CK | s.t. |
9 | Henrik Evensen | SEG Racing Academy/IK Hero | s.t. |
10 | Nikolai Tefre Lunder | Team Bliz-Merida/Bærum OCK | s.t. |
Menn, junior
| Kvinner, junior
|
Individuell tempo
Menn, senior
| Kvinner, senior
|
Menn, junior
| Kvinner, junior
|
Lagtempo
Menn, senior
| Kvinner, senior
|
Menn, junior
# | Rytter | Lag | Tid |
---|---|---|---|
1 | Iver Knotten Jon Anders Bekken Mats Eikeland Mollestad | Tønsberg CK | 1t 05' 03,38" |
2 | Andreas Leknessund Tore Andre Aase Vabø Sindre Kulset | Ringerike SK 1 | + 26,41" |
3 | Iver Skaarseth Ludvik Holstad Sebastian Heldahl | Lillehammer CK 1 | + 52,23" |
Gateritt
Menn, senior
| Kvinner, senior
|
Menn, junior
| Kvinner, junior
|
Eksterne lenker
- (no) Offisielt nettsted
- v
- d
- r
- 1912
- 1913
- 1914
- 1915
- 1916
- 1917
- 1918
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
- 2020
- 2021
- 2022
- 2023
- 2024
Autoritetsdata