Maraton-VM i padling 2022
Maraton-VM i padling 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Ponte de Lima | ||
Vertsland | Portugal | ||
Arena(er) | Ponte de Lima | ||
Dato | 29. september – 2. oktober 2022 | ||
Utgavenummer | 29 |
Maraton-VM i padling 2022 ble arrangert i Ponte de Lima i Portugal fra 29. september til 2. oktober 2022.
Medalists
Senior
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 menn[1] (15,40 km) | Manuel Garrido Spania | 2:04:52.36 | Márton Kövér Ungarn | 2:05:03.19 | Manuel Campos Spania | 2:10:03.02 |
C-2 menn[2] (26,20 km) | Manuel Campos Diego Romero Spania | 2:01:10.75 | Fernando Busto Diego Miguéns Spania | 2:01:15.34 | Mateusz Borgiel Mateusz Zuchora Polen | 2:01:42.03 |
K-1 menn[3] (29,80 km) | Andrew Birkett Sør-Afrika | 2:08:25.94 | José Ramalho Portugal | 2:08:27.04 | Mads Pedersen Danmark | 2:08:27.36 |
K-2 menn[4] (29,80 km) | José Ramalho Fernando Pimenta Portugal | 1:58:04.39 | Miguel Llorens Alberto Plaza Spania | 1:58:10.40 | Eivind Vold Amund Vold Norge | 1:58:15.43 |
C-1 kvinner[5] (15,40 km) | Liudmyla Babak Ukraina | 1:25:49.80 | Zsófia Kisbán Ungarn | 1:27:40.44 | Bethany Gill Storbritannia | 1:28:28.80 |
K-1 kvinner[6] (26,20 km) | Vanda Kiszli Ungarn | 2:05:55.35 | Melina Andersson Sverige | 2:05:56.99 | Samantha Rees-Clark Storbritannia | 2:06:18.97 |
K-2 kvinner[7] (26,20 km) | Tania Fernández Tania Álvarez Spania | 1:58:09.56 | Renáta Csay Zsófia Czéllai Ungarn | 1:58:19.10 | Melina Andersson Johanna Johansson Sverige | 1:58:32.87 |
Senior kort løp
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 menn[8] (3,40 km) | Diego Romero Spania | 14:55.07 | Jaime Duro Spania | 14:57.15 | Mateusz Kamiński Polen | 15:15.63 |
K-1 menn[9] (3,40 km) | Fernando Pimenta Portugal | 12:49.12 | Mads Pedersen Danmark | 12:49.77 | Iván Alonso Spania | 13:08.60 |
C-1 kvinner[10] (3,40 km) | Bethany Gill Storbritannia | 17:27.18 | Zsófia Kisbán Ungarn | 17:31.78 | Beatriz Fernandes Portugal | 17:34.40 |
K-1 kvinner[11] (3,40 km) | Melina Andersson Sverige | 14:22.83 | Estefania Fernández Spania | 14:24.79 | Samantha Rees-Clark Storbritannia | 14:29.30 |
Under-23
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 menn[12] (22,60 km) | Jaime Duro Spania | 1:52:19.88 | Sebestyén Simon Ungarn | 1:53:34.95 | Diego Piñeiro Spania | 1:54:59.62 |
K-1 menn[13] (26,20 km) | Hamish Lovemore Sør-Afrika | 1:54:18.42 | Philip Knudsen Danmark | 1:54:20.50 | Ulvard Hart Sør-Afrika | 1:54:24.33 |
K-1 kvinner[14] (22,60 km) | Melina Andersson Sverige | 1:49:30.97 | Panna Csépe Ungarn | 1:52:11.26 | Christie Mackenzie Sør-Afrika | 1:52:33.40 |
Junior
Event | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 menn[15] (19,00 km) | Darío Sánchez Spania | 1:39:31.46 | Eryk Wilga Polen | 1:39:43.96 | Joel Miranda Portugal | 1:40:38.68 |
C-2 menn[16] (19,00 km) | Zsombor Szegi Péter Soltész Ungarn | 1:33:53.25 | Mihály Pluzsik Tamás Szöllősi Ungarn | 1:34:08.36 | Izan Velasco Daniel Infantes Spania | 1:34:49.00 |
K-1 menn[17] (22,60 km) | Bruno Kolozsvári Ungarn | 1:40:30.32 | Julian Salinas Argentina | 1:40:36.56 | Bertram Sørensen Danmark | 1:41:41.74 |
K-2 menn[18] (22,60 km) | Olivér Varga Bruno Kolozsvári Ungarn | 1:34:32.36 | Baltazar Itria Julian Salinas Argentina | 1:34:33.69 | Vicente Vergauven Joaquín Catalano Argentina | 1:34:40.36 |
C-1 kvinner[19] (11,80 km) | Beatriz Fernandes Portugal | 1:09:06.39 | Anastasia Dezhytska Ukraina | 1:10:46.21 | Ana Pereira Portugal | 1:12:28.13 |
K-1 kvinner[20] (19,00 km) | Kata Horváth Ungarn | 1:36:23.11 | Zsófia Szerafin Ungarn | 1:36:31.97 | Saskia Hockly Sør-Afrika | 1:37:28.61 |
K-2 kvinner[21] (19,00 km) | Kinga Molnár Hanna Józsa Ungarn | 1:29:08.56 | Saskia Hockly Valma Hockly Sør-Afrika | 1:29:28.83 | Lidia Zornoza Alba Esteban Spania | 1:31:40.00 |
Referanser
- ^ Men's C-1 results
- ^ Men's C-2 results
- ^ Men's K-1 results
- ^ Men's K-2 results
- ^ Women's C-1 results
- ^ Women's K-1 results
- ^ Women's K-2 results
- ^ Senior short race Men's C-1 results
- ^ Senior short race Men's K-1 results
- ^ Senior short race Women's C-1 results
- ^ Senior short race Women's K-1 results
- ^ Under-23 Men's C-1 results
- ^ Under-23 Men's K-1 results
- ^ Under-23 Men's K-1 results
- ^ Junior Men's C-1 results
- ^ Junior Men's C-2 results
- ^ Junior Men's K-1 results
- ^ Junior Men's K-2 results
- ^ Junior Women's C-1 results
- ^ Junior Women's K-1 results
- ^ Junior Women's K-2 results
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- Nottingham 1988
- København 1990
- Brisbane 1992
- Amsterdam 1994
- Vaxholm 1996
- Cape Town 1998
- Győr 1999
- Dartmouth 2000
- Stockton-on-Tees 2001
- Zamora 2002
- Valladolid 2003
- Bergen 2004
- Perth 2005
- Trémolat 2006
- Győr 2007
- Týn nad Vltavou 2008
- Crestuma 2009
- Banyoles 2010
- Singapore 2011
- Roma 2012
- København 2013
- Oklahoma City 2014
- Győr 2015
- Brandenburg 2016
- Pietermaritzburg 2017
- Vila Verde 2018
- Shaoxing 2019
- Bærum 2020 (Avlyst)
- Pitești 2021
- Ponte de Lima 2022
- Vejen 2023