Katrin Dörre-Heinig
Katrin Dörre-Heinig | |||
---|---|---|---|
Født | 6. okt. 1961 (62 år) Leipzig[1] | ||
Beskjeftigelse | Maratonløper, friidrettsutøver, langdistanseløper | ||
Barn | Katharina Heinig | ||
Nasjonalitet | Tyskland Øst-Tyskland | ||
Utmerkelser | Fedrelandets fortjenstorden i sølv | ||
Sport | Friidrett | ||
Høyde | 170 centimeter |
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Konkurrerte for Øst-Tyskland | |||
Bronse | 1988 i Seoul | Maraton | |
Konkurrerte for Tyskland | |||
VM | |||
Bronse | 1991 i Tokyo | Maraton |
Katrin Dörre-Heinig (født som Dörre 6. oktober 1961 i Leipzig i Sachsen) er en tysk tidligere maratonløper som først representerte Øst-Tyskland, og etter gjenforeningen Tyskland.
Karrierens høydepunkt er bronsemedaljen fra OL 1988 i Seoul. Hun har ellers tre seirer fra Osaka Maraton. Dörre-Heinig har 35 løp under 2.34 t, med en personlig rekord på 2.24.35 fra Hamburg Maraton (1999).
Referanser
- ^ Gemeinsame Normdatei, besøkt 13. desember 2014[Hentet fra Wikidata]
Eksterne lenker
- (de) Katrin Dörre-Heinig – Munzinger Sportsarchiv
- (en) Katrin Dörre-Heinig – Olympedia
- (en) Katrin Dörre-Heinig – World Athletics
- (en) Katrin Dörre-Heinig – Track and Field Statistics
- (en) Katrin Dörre-Heinig – TheSports.org
- v
- d
- r
Berlin Marathon – vinnere kvinner
- 1974: Jutta von Haase
- 1975: Kristin Bochröder
- 1976: Jutta von Haase
- 1977: Christa Vahlensieck
- 1978: Ursula Blaschke
- 1979: Jutta von Haase
- 1980: Gerlinde Püttmann
- 1981: Angelika Stephan
- 1982: Jean Lochhead
- 1983: Karen Holdsworth
- 1984: Ágnes Sipka
- 1985: Magda Ilands
- 1986: Charlotte Teske
- 1987: Kerstin Preßler
- 1988: Renata Kokowska
- 1989: Päivi Tikkanen
- 1990: Uta Pippig
- 1991: Renata Kokowska
- 1992: Uta Pippig
- 1993: Renata Kokowska
- 1994: Katrin Dörre-Heinig
- 1995: Uta Pippig (GER)
- 1996: Colleen De Reuck
- 1997: Catherina McKiernan
- 1998: Marleen Renders
- 1999: Tegla Loroupe
- 2000: Kazumi Matsuo
- 2001: Naoko Takahashi
- 2002: Naoko Takahashi
- 2003: Yasuko Hashimoto
- 2004: Yoko Shibui
- 2005: Mizuki Noguchi
- 2006: Gete Wami
- 2007: Gete Wami
- 2008: Irina Mikitenko
- 2009: Atsede Habtamu
- 2010: Aberu Kebede
- 2011: Florence Kiplagat
- 2012: Aberu Kebede
- 2013: Florence Kiplagat
- 2014: Tirfi Tsegaye
- 2015: Gladys Cherono
- 2016: Aberu Kebede
- 2017: Gladys Cherono
- 2018: Gladys Cherono
- 2019: Ashete Bekere
- 2020: Ikke arrangert
- 2021: Gotytom Gebreslase
- 2022: Tigist Assefa