Junior-VM i alpint 2023
Junior-VM i alpint 2023 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Alpint | ||
Arrangør | Det internasjonale ski- og snøbrettforbundet | ||
Vertsby | St. Anton | ||
Arena(er) | St. Anton am Arlberg | ||
Dato | 17.–25. januar 2023 | ||
Utgavenummer | 42 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Invermere 2022 – 2024 |
Junior-VM i alpint 2023 ble arrangert i St. Anton i Østerrike fra 17. til 25. januar 2023.[1]
Program og resultat
Jenter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
19. jan. | Utfor[2] | Stefanie Grob (SUI) | 57,51 | Vicky Bernardi (ITA) | 57,54 | Pernille Dyrstad Lydersen (NOR) | 57,86 |
20. jan. | Super-G[3] | Lara Colturi (ALB) | 1.01,64 | Stefanie Grob (SUI) | 1.02,29 | Alice Calaba (ITA) | 1.02,36 |
20. jan. | Lagkombi[4] | Sveits Janine Mächler Stefanie Grob | 1.41,87 | Tyskland Elina Lipp Emma Aicher | 1.42,12 | Italia Beatrice Sola Alice Calaba | 1.42,27 |
21. jan. | Storslalåm[5] | Hanna Aronsson Elfman (SWE) | 2.06,02 | Stefanie Grob (SUI) | 2.07,08 | Lara Colturi (ALB) | 2.07,26 |
24. jan. | Slalåm[6] | Hanna Aronsson Elfman (SWE) | 1.36,98 | Janine Mächler (SUI) | 1.37,43 | Beatrice Sola (ITA) | 1.37,98 |
Gutter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
19. jan. | Utfor[7] | Rok Ažnoh (SLO) | 55,06 | Alban Elezi Cannaferina (FRA) | 55,56 | Livio Hiltbrand (SUI) | 55,88 |
20. jan. | Super-G[8] | Livio Hiltbrand (SUI) | 1.00,17 | Lenz Hächler (SUI) | 1.00,20 | Vincent Wieser (AUT) | 1.00,28 |
20. jan. | Lagkombi[9] | Italia Corrado Barbera Marco Abbruzzese | 1.37,94 | Tyskland Nicko Palamaras Luis Vogt | 1.38,33 | Østerrike Jakob Greber Vincent Wieser | 1.38,35 |
22. jan. | Storslalåm[10] | Alban Elezi Cannaferina (FRA) | 1.43,61 | Eduard Hallberg (FIN) | 1.43,93 | Oscar Andreas Sandvik (NOR) | 1.44,04 |
25. jan. | Slalåm[11] | Corrado Barbera (ITA) | 1.39,21 | Adam Hofstedt (SWE) | 1.39,50 | Antoine Azzolin (FRA) | 1.39,59 |
Miks
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
23. jan. | Lagparallell[12] | Sverige Cornelia Öhlund Emil Nyberg Liza Backlund Lucas Kongsholm | Italia Ambra Pomare Pietro Motterlini Giulia Valleriani Davide Seppi | Norge |
Medaljeoversikt
* Vertsnasjon ( Østerrike)
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sveits | 3 | 4 | 1 | 8 |
2 | Sverige | 3 | 1 | 0 | 4 |
3 | Italia | 2 | 2 | 3 | 7 |
4 | Frankrike | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Albania | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Slovenia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Tyskland | 0 | 2 | 0 | 2 |
8 | Finland | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Norge | 0 | 0 | 3 | 3 |
10 | Østerrike* | 0 | 0 | 2 | 2 |
Totalt (10 land) | 11 | 11 | 11 | 33 |
Norges tropp
16. januar tok Norges Skiforbund, ved Stefan Johnsen Havnelid, Andreas Kollenborg og Armin Triendl, ut 12 utøvere; 4 jenter og 8 gutter.[13]
Jenter
Navn | Klubb | Lag- kombi. | Lag- parallell. | Slalåm | Stor- slalåm | Super-G | Utfor |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lydersen, Pernille DyrstadPernille Dyrstad Lydersen | Kjelsås | 14 | 3 | 19 | 17 | 11 | 3 |
Møller, PiaPia Møller | Oppdal | 14 | 3 | 97 DNF | 27 | 97 DNF | 19 |
Sund, Malin SofieMalin Sofie Sund | Hakadal | 99 — | 99 — | 99 — | 97 DNF | 15 | 23 |
Haugland, IneIne Haugland | Skade | skadet seg i utforrennet [14] | 97 DNF |
Gutter
Navn | Klubb | Lag- kombi. | Lag- parallell. | Slalåm | Stor- slalåm | Super-G | Utfor |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sandvik, Oscar AndreasOscar Andreas Sandvik | Ready | 97 DNF | 99 — | 4 | 3 | 97 DNF | 11 |
Grahl-Madsen, HansHans Grahl-Madsen | Fana | 99 — | 3 | 97 DNF | 6 | 99 — | 99 — |
Wahlqvist, JesperJesper Wahlqvist | Heming | 99 — | 3 | 97 DNF | 97 DNF | 99 — | 99 — |
Brækken, TheodorTheodor Brækken | IRS | 7 | 99 — | 97 DNF | 4 | 15 | 99 — |
Sellæg, SimenSimen Sellæg | Ready | 97 DNF | 99 — | 97 DNF | 19 | 4 | 20 |
Haugen, TollefTollef Haugen | Heming | 7 | 99 — | 99 — | 99 — | 18 | 97 DNF |
Myklebust, SindreSindre Myklebust | Sogndal | 99 — | 99 — | 15 | 20 | 99 — | 99 — |
Larsen, NikolaiNikolai Larsen | Lillehammer | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — | 97 DNF | 26 |
Se også
Referanser
- ^ «CALENDAR & RESULTS». Besøkt 8. januar 2023.
- ^ «Women's Downhill». www.fis-ski.com. 19. januar 2023.
- ^ «Women's Super-G». www.fis-ski.com. 20. januar 2023.
- ^ «Women's Team Alpine Combined». www.fis-ski.com. 20. januar 2023.
- ^ «Women's Giant Slalom». www.fis-ski.com. 21. januar 2023.
- ^ «Women's Slalom». www.fis-ski.com. 24. januar 2023.
- ^ «Men's Downhill». www.fis-ski.com. 19. januar 2023.
- ^ «Men's Super-G». www.fis-ski.com. 20. januar 2023.
- ^ «Men's Team Alpine Combined». www.fis-ski.com. 20. januar 2023.
- ^ «Men's Giant Slalom». www.fis-ski.com. 22. januar 2023.
- ^ «Men's Slalom». www.fis-ski.com. 25. januar 2023.
- ^ «Mixed Team Parallel». www.fis-ski.com. 23. januar 2023.
- ^ «Klare for junior-VM». Norges Skiforbund. 16. januar 2023. Besøkt 16. januar 2023.
- ^ «Norske Ine (20) hentet med helikopter etter stygt fall i junior-VM». TV 2. 19. januar 2023. Besøkt 21. januar 2023.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata