Judo under Sommer-OL 2024 – 78 kg kvinner
Judo under Sommer-OL 2024 | |||
---|---|---|---|
Kvalifisering | |||
Menn | Mikslag | Kvinner | |
60 kg | 48 kg | ||
66 kg | 52 kg | ||
73 kg | 57 kg | ||
81 kg | 63 kg | ||
90 kg | 70 kg | ||
100 kg | 78 kg | ||
+100 kg | +78 kg | ||
mikslag | |||
|
78 kg for kvinner i judo under Sommer-OL 2024 ble arrangert på Grand Palais Éphémère 1. august 2024.[1]
Resultater
Finaler
Semifinaler | Finale | |||||
Alice Bellandi (ITA) | 01 | |||||
Patrícia Sampaio (POR) | 00 | |||||
Alice Bellandi (ITA) | 11 | |||||
Inbar Lanir (ISR) | 00 | |||||
Anna-Maria Wagner (GER) | 00 | |||||
Inbar Lanir (ISR) | 10 | |||||
Bronsekamper
Rekvalifisering | Bronsefinale | |||||||||
Yelyzaveta Lytvynenko (UKR) | 00 | |||||||||
Ma Zhenzhao (CHN) | 10 | |||||||||
Ma Zhenzhao (CHN) | 01 | |||||||||
Anna-Maria Wagner (GER) | 00 | |||||||||
Rika Takayama (JPN) | 10 | |||||||||
Guusje Steenhuis (NED) | 00 | |||||||||
Rika Takayama (JPN) | 00 | |||||||||
Patrícia Sampaio (POR) | 10 | |||||||||
Seksjon A
Første runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | ||||||||
Alice Bellandi (ITA) | 01 | |||||||||
Mayra Aguiar (BRA) | 00 | |||||||||
Alice Bellandi (ITA) | 10 | |||||||||
Yelyzaveta Lytvynenko (UKR) | 00 | |||||||||
Yelyzaveta Lytvynenko (UKR) | 01 | |||||||||
Loriana Kuka (KOS) | 00 | |||||||||
Metka Lobnik (SLO) | 00 | |||||||||
Loriana Kuka (KOS) | 10 | |||||||||
Seksjon B
Første runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | ||||||||
Ma Zhenzhao (CHN) | 10 | |||||||||
Yoon Hyun-ji (KOR) | 01 | |||||||||
Yoon Hyun-ji (KOR) | 10 | |||||||||
Emma Reid (GBR) | 00 | |||||||||
Ma Zhenzhao (CHN) | 00 | |||||||||
Patrícia Sampaio (POR) | 10 | |||||||||
Madeleine Malonga (FRA) | 00 | |||||||||
Patrícia Sampaio (POR) | 11 | |||||||||
Zeddy Cherotich (KEN) | 00 | |||||||||
Patrícia Sampaio (POR) | 10 | |||||||||
Seksjon C
Første runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | ||||||||
Anna-Maria Wagner (GER) | 11 | |||||||||
Marie Branser (GUI) | 00 | |||||||||
Marie Branser (GUI) | 10 | |||||||||
Moira de Villiers (NZL) | 00 | |||||||||
Anna-Maria Wagner (GER) | 10 | |||||||||
Rika Takayama (JPN) | 00 | |||||||||
Rika Takayama (JPN) | 10 | |||||||||
Iriskhon Kurbanbaeva (UZB) | 00 | |||||||||
Seksjon D
Første runde | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | ||||||||
Inbar Lanir (ISR) | 10 | |||||||||
Otgonbayaryn Khüslen (MGL) | 00 | |||||||||
Vanessa Chalá (ECU) | 00 | |||||||||
Otgonbayaryn Khüslen (MGL) | 01 | |||||||||
Inbar Lanir (ISR) | 10 | |||||||||
Guusje Steenhuis (NED) | 00 | |||||||||
Guusje Steenhuis (NED) | 01 | |||||||||
Beata Pacut-Kloczko (POL) | 00 | |||||||||
Beata Pacut-Kloczko (POL) | 10 | |||||||||
Ange Ciella Niragira (BDI) | 00 | |||||||||
Referanser
- ^ «Olympic Schedule – Judo». Olympics.com.
Autoritetsdata