Judo under Sommer-OL 2024 – 100 kg menn
Judo under Sommer-OL 2024 | |||
---|---|---|---|
Kvalifisering | |||
Menn | Mikslag | Kvinner | |
60 kg | 48 kg | ||
66 kg | 52 kg | ||
73 kg | 57 kg | ||
81 kg | 63 kg | ||
90 kg | 70 kg | ||
100 kg | 78 kg | ||
+100 kg | +78 kg | ||
mikslag | |||
|
100 kg for menn i judo under Sommer-OL 2024 ble arrangert på Grand Palais Éphémère 1. august 2024.[1]
Resultater
Finaler
Semifinaler | Finale | |||||
Zelym Kotsoiev (AZE) | 01 | |||||
Muzaffarbek Turoboyev (UZB) | 00 | |||||
Zelym Kotsoiev (AZE) | 10 | |||||
Ilia Sulamanidze (GEO) | 01 | |||||
Ilia Sulamanidze (GEO) | 10 | |||||
Daniel Eich (SUI) | 00 | |||||
Bronsekamper
Rekvalifisering | Bronsefinale | |||||||||
Peter Paltchik (ISR) | 10 | |||||||||
Michael Korrel (NED) | 00 | |||||||||
Peter Paltchik (ISR) | 01 | |||||||||
Daniel Eich (SUI) | 00 | |||||||||
Aaron Wolf (JPN) | 00 | |||||||||
Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 10 | |||||||||
Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 00 | |||||||||
Muzaffarbek Turoboyev (UZB) | 10 | |||||||||
Seksjon A
First round | Round of 16 | Quarter-finals | ||||||||
Zelym Kotsoiev (AZE) | 10 | |||||||||
Piotr Kuczera (POL) | 00 | |||||||||
Piotr Kuczera (POL) | 10 | |||||||||
Thomas Briceño (CHI) | 00 | |||||||||
Zelym Kotsoiev (AZE) | 01 | |||||||||
Peter Paltchik (ISR) | 00 | |||||||||
Batkhuyagiin Gonchigsüren (MGL) | 00 | |||||||||
Peter Paltchik (ISR) | 10 | |||||||||
Peter Paltchik (ISR) | 10 | |||||||||
Aurélien Diesse (FRA) | 00 | |||||||||
Aurélien Diesse (FRA) | 10 | |||||||||
Dzhakhongir Madzhidov (TJK) | 00 | |||||||||
Seksjon B
First round | Round of 16 | Quarter-finals | ||||||||
Muzaffarbek Turoboyev (UZB) | 11 | |||||||||
Nurlykhan Sharkhan (KAZ) | 01 | |||||||||
Nurlykhan Sharkhan (KAZ) | 10 | |||||||||
Toma Nikiforov (BEL) | 00 | |||||||||
Muzaffarbek Turoboyev (UZB) | 11 | |||||||||
Michael Korrel (NED) | 00 | |||||||||
Michael Korrel (NED) | 01 | |||||||||
Dzhafar Kostoev (UAE) | 00 | |||||||||
Dzhafar Kostoev (UAE) | 10 | |||||||||
Leonardo Gonçalves (BRA) | 01 | |||||||||
Seksjon C
First round | Round of 16 | Quarter-finals | ||||||||
Ilia Sulamanidze (GEO) | 10 | |||||||||
Gennaro Pirelli (ITA) | 00 | |||||||||
Zlatko Kumrić (CRO) | 00 | |||||||||
Gennaro Pirelli (ITA) | 10 | |||||||||
Ilia Sulamanidze (GEO) | 01 | |||||||||
Aaron Wolf (JPN) | 00 | |||||||||
Jorge Fonseca (POR) | 00 | |||||||||
Aaron Wolf (JPN) | 10 | |||||||||
Aaron Fara (AUT) | 00 | |||||||||
Aaron Wolf (JPN) | 10 | |||||||||
Seksjon D
First round | Round of 16 | Quarter-finals | ||||||||
Shady Elnahas (CAN) | 00 | |||||||||
Daniel Eich (SUI) | 01 | |||||||||
Daniel Eich (SUI) | 10 | |||||||||
Adnan Khankan (EOR) | 00 | |||||||||
Daniel Eich (SUI) | 01 | |||||||||
Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 00 | |||||||||
Nikoloz Sherazadishvili (ESP) | 10 | |||||||||
Zsombor Vég (HUN) | 01 | |||||||||
Zsombor Vég (HUN) | 01 | |||||||||
Aleksandar Kukolj (SRB) | 00 | |||||||||
Referanser
- ^ «Olympic Schedule – Judo». Olympics.com.
Autoritetsdata