Fekting under Sommer-OL 1992
Fekting under Sommer-OL 1992. Fekting var med på OL-programmet for 22. gang 1992 i Barcelona. Det ble konkurrert om åtte olympiske titler, tre individuelle og tre i lag for menn og en individuell og en lagkonkurranse for damer. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.
Medaljer
Fekting under Sommer-OL 1992 – Barcelona | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Italia (ITA) | 2 | 1 | 0 | 3 |
Tyskland (GER) | 2 | 1 | 0 | 3 | |
3. | Frankrike (FRA) | 2 | 0 | 3 | 5 |
4. | Samveldet av uavhengige stater (EUN) | 1 | 2 | 2 | 5 |
5. | Ungarn (HUN) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6. | Cuba (CUB) | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Kina (CHN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Polen (POL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Romania (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 8 | 8 | 8 | 24 |
Herrer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Philippe Omnès | FRA |
2. | Sergej Golubitskij | EUN |
3. | Elvis Gregory Gil | CUB |
4. | Udo Wagner | GER |
5. | Andrea Borella | ITA |
6. | Marian Sypniewski | POL |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Alexander Koch Ulrich Schreck Thorsten Weidner Udo Wagner Ingo Weißenborn | GER |
2. | Guillermo Bétancourt Scull Tulio Díaz Babier Hermengildo García Marturell Óscar García Pérez Elvis Gregory Gil | CUB |
3. | Piotr Kiełpikowski Adam Krzesiński Marian Sypniewski Cezary Siess Ryszard Sobczak | POL |
4. | István Busa Zsolt Érsek Róbert Gátai Róbert Kiss Zsolt Németh | HUN |
5. | Dmitrij Sjevtsjenko Sergej Golubitskij Vjatsjeslav Grigorjev Anvar Ibragimov Ilgar Mamedov | EUN |
6. | Marco Arpino Andrea Borella Stefano Cerioni Mauro Numa Alessandro Puccini | ITA |
Kårde
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Éric Srecki | FRA |
2. | Pavel Kolobkov | EUN |
3. | Jean-Michel Henry | FRA |
4. | Kaido Kaaberma | EST |
5. | Elmar Borrmann | GER |
6. | Angelo Mazzoni | ITA |
Kårde lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Elmar Borrmann Robert Felisiak Uwe Proske Vladimir Resnitschenko Arnd Schmitt | GER |
2. | Iván Kovács Krisztián Kulcsár Ferenc Hegedűs Ernõ Kolczonay Gábor Totola | HUN |
3. | Andrej Sjuvalov Pavel Kolobkov Sergej Kravtsjuk Sergej Kostarev Valerij Zakharevitsj | EUN |
4. | Éric Srecki Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Jean-François Di Martino Robert Leroux | FRA |
5. | Sandro Cuomo Angelo Mazzoni Stefano Pantano Maurizio Randazzo Sandro Resegotti | ITA |
6. | Fernando de la Peña Olivas Angel Fernández García César González Llorens Raúl Maroto López Manuel Pereira Senabre | ESP |
Sabel
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Bence Szabó | HUN |
2. | Marco Marin | ITA |
3. | Jean-François Lamour | FRA |
4. | Giovanni Scalzo | ITA |
5. | Antonio García Hernández | ESP |
6. | Ferdinando Meglio | ITA |
Sabel lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Grigorij Kirijenko Aleksandr Sjirsjov Vadim Guttsajt Stanislav Pozdnjakov Georgij Pogossov | EUN |
2. | Péter Abay Imre Bujdosó Csaba Köves György Nébald Bence Szabó | HUN |
3. | Franck Ducheix Jean-Philippe Daurelle Hervé Granger-Veyron Pierre Guichot Jean-François Lamour | FRA |
4. | Alexandru Chiculiţă Victor Găureanu Daniel Grigore Florin Lupeică Vilmos Szabo | ROU |
5. | Felix Becker Jörg Kempenich Jürgen Nolte Jacek Huchwajda Steffen Wiesinger | GER |
6. | Marek Gniewkowski Norbert Jaskot Jarsoław Kisiel Robert Kościelniakowski Janusz Olech | POL |
Damer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Giovanna Trillini | ITA |
2. | Wang Huifeng | CHN |
3. | Tatjana Sadovskaja | EUN |
4. | Laurence Modainé | FRA |
5. | Margherita Zalaffi | ITA |
6. | Réka Szabó | ROU |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Diana Bianchedi Francesca Bortolozzi Giovanna Trillini Dorina Vaccaroni Margherita Zalaffi | ITA |
2. | Sabine Bau Annette Dobmeier Anja Fichtel-Mauritz Zita Funkenhauser Monika Weber | GER |
3. | Laura Badea Roxana Dumitrescu Claudia Grigorescu Réka Szabó Elisabeta Tufan | ROU |
4. | Jelena Glikina Jelena Grisjina Tatjana Sadovskaja Olga Velitsjko Olga Vosjtsjakina | EUN |
5. | Camille Couzi Gisèle Meygret Laurence Modainé Julie-Anne Gross Isabelle Spennato | FRA |
6. | E Jie Liang Jun Wang Huifeng Xiao Aihua Ye Lin | CHN |
Eksterne lenker
- Resultater og profilside Arkivert 1. mars 2009 hos Wayback Machine. på sports-reference.com
Autoritetsdata