Øvelser under EM i friidrett innendørs 1970 |
Løpsøvelser |
60 m | | menn | | kvinner |
400 m | | menn | | kvinner |
800 m | | menn | | kvinner |
1500 m | | menn | | |
3000 m | | menn | | |
60 meter hekk | | menn | | kvinner |
4 x 200 m stafett | | | | kvinner |
4 x 400 m stafett | | menn | | |
Medley stafett | | menn | | kvinner |
Tekniske øvelser |
Lengdehopp | | menn | | kvinner |
Tresteg | | menn | | |
Høydehopp | | menn | | kvinner |
Stavsprang | | menn | | |
Kulestøt | | menn | | kvinner |
|
60 meter for menn under EM i friidrett innendørs 1970 ble arrangert i Wien 14. mars.[1][2] Den korteste sprintøvelsen var bare 50 meter under mesterskapet.
Resultater
Forsøksheat
De fire første fra hvert heat (Q) kvalifiserte seg direkte til semifinalene.
Plassering | Plass i heat | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
1 | 1 | 1 | Valerij Borzov | Sovjetunionen | 6,7 | Q |
2 | 2 | 1 | Alain Sarteur | Frankrike Frankrike | 6,8 | Q |
2 | 1 | 2 | Horst Schiebe | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 6,8 | Q |
4 | 3 | 1 | Jarkko Tapola | Finland | 6,9 | Q |
4 | 4 | 1 | Josef Čeliš | Tsjekkoslovakia | 6,9 | Q |
4 | 5 | 1 | Ivica Karasi | Jugoslavia Jugoslavia | 6,9 | |
4 | 2 | 2 | Philippe Clerc | Sveits Sveits | 6,9 | Q |
4 | 3 | 2 | Dimcho Arnaudov | Bulgaria | 6,9 | Q |
4 | 4 | 2 | Aleksandr Kornelyuk | Sovjetunionen | 6,9 | Q |
4 | 5 | 2 | Romain Roels | Belgia Belgia | 6,9 | |
4 | 1 | 3 | Juan Carlos Jones | Spania | 6,9 | Q |
4 | 2 | 3 | Zenon Nowosz | Polen | 6,9 | Q |
4 | 3 | 3 | Philippe Guillet | Frankrike Frankrike | 6,9 | Q |
4 | 4 | 3 | Gert Herunter | Østerrike Østerrike | 6,9 | Q |
4 | 5 | 3 | Luděk Bohman | Tsjekkoslovakia | 6,9 | |
16 | 6 | 2 | Søren Viggo Pedersen | Danmark Danmark | 7.0 | |
16 | 6 | 3 | Claudio Cialdi | Italia Italia | 7,0 | |
Semifinaler
De tre første i hvert heat (Q) kvalifiserte seg direkte til finalen.
Plassering | Plass i heat | Heat | Utver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
1 | 1 | 1 | Valerij Borzov | Sovjetunionen | 6,7 | Q |
2 | 2 | 1 | Alain Sarteur | Frankrike Frankrike | 6,8 | Q |
2 | 3 | 1 | Juan Carlos Jones | Spania | 6,8 | Q |
2 | 1 | 2 | Zenon Nowosz | Polen | 6,8 | Q |
2 | 2 | 2 | Jarkko Tapola | Finland | 6,8 | Q |
2 | 3 | 2 | Philippe Guillet | Frankrike Frankrike | 6,8 | Q |
2 | 4 | 2 | Horst Schiebe | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 6,8 | |
8 | 4 | 1 | Dimcho Arnaudov | Bulgaria | 6,9 | |
8 | 5 | 1 | Josef Čeliš | Tsjekkoslovakia | 6,9 | |
8 | 6 | 1 | Gert Herunter | Østerrike Østerrike | 6,9 | |
11 | 5 | 2 | Aleksandr Kornelyuk | Sovjetunionen | 7,0 | |
12 - | 9 - | 2 | Philippe Clerc | Sveits Sveits | 9,99 DNF | |
Finale
Referanser
- ^ «Competitions - European Athletics Indoor Championships - History». European Athletics. Besøkt 26. januar 2019.
- ^ Results (p. 414)
Autoritetsdata