EM i banesykling 2024
EM i banesykling 2024 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Vertsby | Apeldoorn | ||
Arena(er) | Omnisport Apeldoorn | ||
Dato | 10. – 14. januar 2024 |
EM i banesykling 2024 ble arrangert i Apeldoorn i Nederland fra 10. til 14. januar 2024.[1]
Medaljevinnere
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Menn | ||||||
Sprint | Harrie Lavreysen Nederland | Mateusz Rudyk Polen | Mikhail Yakovlev Israel | |||
Lagsprint | Nederland Nederland Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen Roy van den Berg Tijmen van Loon | 41.958G | Frankrike Frankrike Florian Grengbo Rayan Helal Sébastien Vigier | 42.718G | Polen Polen Daniel Rochna Mateusz Rudyk Rafał Sarnecki Maciej Bielecki | 43.177B |
Lagforfølgelse | Storbritannia Storbritannia Daniel Bigham Ethan Hayter Charlie Tanfield Ethan Vernon Oliver Wood | 3:45.218G | Danmark Danmark Carl-Frederik Bévort Tobias Hansen Niklas Larsen Rasmus Pedersen Frederik Rodenberg | 3:46.372G | Italia Italia Davide Boscaro Simone Consonni Francesco Lamon Jonathan Milan | 3:49.974B |
Keirin | Harrie Lavreysen Nederland | Mateusz Rudyk Polen | Stefano Moro Italia | |||
Omnium | Ethan Hayter Storbritannia | 121 pts | Niklas Larsen Danmark | 121 pts | Fabio Van den Bossche Belgia | 118 pts |
Madison | Tyskland Roger Kluge Theo Reinhardt | 64 pts | Frankrike Frankrike Thomas Boudat Donavan Grondin | 60 pts | Danmark Danmark Michael Mørkøv Theodor Storm | 50 pts |
1 km tempo | Matteo Bianchi Italia | 1:00.272 | Daan Kool Nederland | 1:00.414 | Melvin Landerneau Frankrike | 1:00.472 |
Individuell forfølgelse | Dan Bigham Storbritannia | 4:05.783G | Charlie Tanfield Storbritannia | 4:07.777G | Rasmus Pedersen Danmark | 4:10.119B |
Poengløp | Niklas Larsen Danmark | 66 pts | Sebastián Mora Spania | 58 pts | Oscar Nilsson-Julien Frankrike | 45 pts |
Scratch | Iúri Leitão Portugal | Tim Wafler Østerrike | Tobias Hansen Danmark | |||
Elimineringsløp | Tobias Hansen Danmark | William Tidball Storbritannia | Jules Hesters Belgia | |||
Kvinner | ||||||
Sprint | Emma Finucane Storbritannia | Lea Friedrich Tyskland | Emma Hinze Tyskland | |||
Lagsprint | Tyskland Lea Friedrich Pauline Grabosch Emma Hinze | 45.899G | Storbritannia Storbritannia Sophie Capewell Emma Finucane Katy Marchant Lowri Thomas | 46.151G | Nederland Nederland Kyra Lamberink Hetty van de Wouw Steffie van der Peet | 46.754B |
Lagforfølgelse | Italia Italia Elisa Balsamo Martina Fidanza Vittoria Guazzini Letizia Paternoster | 4:12.551G | Storbritannia Storbritannia Megan Barker Josie Knight Anna Morris Jessica Roberts Neah Evans | 4:15.950G | Tyskland Franziska Brauße Lisa Klein Lena Charlotte Reißner Laura Süßemilch Mieke Kröger | 4:14.768B |
Keirin detaljer | Lea Sophie Friedrich Tyskland | Emma Finucane Storbritannia | Hetty van de Wouw Nederland | |||
Omnium | Anita Stenberg Norge | 142 pts | Neah Evans Storbritannia | 136 pts | Valentine Fortin Frankrike | 131 pts |
Madison | Frankrike Frankrike Valentine Fortin Marion Borras | 50 pts | Belgia Belgia Katrijn De Clercq Lotte Kopecky | 41 pts | Italia Italia Elisa Balsamo Vittoria Guazzini | 28 pts |
500 m tempo | Katy Marchant Storbritannia | 33.319 | Taky Marie-Divine Kouamé Frankrike | 33.356 | Pauline Grabosch Tyskland | 33.444 |
Individuell forfølgelse | Josie Knight Storbritannia | 3:22.816G | Franziska Brauße Tyskland | 3:22.819G | Anna Morris Storbritannia | 3:22.934B |
Poengløp | Lotte Kopecky Belgia | 24 pts | Anita Stenberg Norge | 19 pts | Jarmila Machačová Tsjekkia | 18 pts |
Scratch | Clara Copponi Frankrike | Lani Wittevrongel Belgia | Martina Fidanza Italia | |||
Elimineringsløp | Lotte Kopecky Belgia | Lea Lin Teutenberg Tyskland | Jessica Roberts Storbritannia |
Referanser
- ^ «2024 UEC Track Elite European Championships» (en).
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata