CARIFTA Games 2019
XLVIII CARIFTA Games | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Vertsby | George Town | ||
Vertsland | Caymanøyene | ||
Arena(er) | Truman Bodden Sports Complex | ||
Dato | 20. til 22. april 2019 | ||
Deltakernasjoner | 28 | ||
Øvelser | Junior: 34 Ungdom: 30 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Nassau 2018 – Hamilton 2020 |
CARIFTA Games 2019 ble arrangert fra 20. til 22. april 2019.[1][2] Mesterskapet ble arrangert på Truman Bodden Sports Complex i George Town på Caymanøyene.
Austin Sealy Award
Austin Sealy Award deles ut i hvert mesterskap, til en utøver som utmerker seg resultatmessig. Briana Williams fra Jamaica vant denne utmerkelsen i 2019, etter at hun vant tre gullmedaljer; 100 meter og 200 meter individuelt og 4 x 100 meter stafett. Williams vant denne utmerkelsen også i 2018.[3]
Medaljevinnere
Menn U20 (junior)
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (+0,3 m/s) | Oblique Seville Jamaica Jamaica | 10,24 | Ryiem Robertson Jamaica Jamaica | 10,37 | Adrian Curry Bahamas | 10,42 |
200 meter (+0,5 m/s) | Xavier Nairne Jamaica Jamaica | 20,65 | Antonio Watson Jamaica Jamaica | 20,83 | Terrance Jones Bahamas | 20,89 |
400 meter | Terrance Jones Bahamas | 46,29 | Anthony Cox Jamaica Jamaica | 46,36 | Evaldo Whitehorne Jamaica Jamaica | 46,39 |
800 meter | Kimar Farquharson Jamaica Jamaica | 1:49,65 | Tyrice Taylor Jamaica Jamaica | 1:49,73 | Handal Roban Saint Vincent og Grenadinene | 1:52,22 |
1500 meter | Tyrese Reid Jamaica Jamaica | 3:55,38 | Fabian Campbell Jamaica Jamaica | 3:56,23 | Gabriel Curtis Bahamas | 3:58,11 |
5000 meter † | Keveroy Venson Jamaica Jamaica | 15:21,30 | Gabriel Curtis Bahamas | 15:23,15 | Fabian Campbell Jamaica Jamaica | 16:00,03 |
110 meter hekk (99 cm) (-0,3 m/s) | Rasheed Broadbell Jamaica Jamaica | 13,26 | Vashaun Vasciani Jamaica Jamaica | 13,32 | Jeanice Laviolette | 13,39 |
400 meter hekk (91,4 cm) | Rasheeme Griffith Barbados | 51,47 | Matthew Thompson Bahamas | 52,23 | Shamar Brown Jamaica Jamaica | 52,51 |
Høydehopp | Shaun Miller Bahamas | 2,16m | Horatio Humphrey Jamaica Jamaica | 2,14m | Romaine Beckford Jamaica Jamaica | 2,14m |
Stavhopp † | Baptiste Thiery Martinique Martinique | 4,50m | Vano Rahming Bahamas | 3,75m | Louis-Durand Nerome | 3,60m |
Lengdehopp | Wayne Pinnock Jamaica Jamaica | 7,84m | Jordan Turner Jamaica Jamaica | 7,33m | Daniel Kelsey Trinidad og Tobago | 7,32m |
Tresteg | Johnaton Miller Barbados | 15,30m | Daniel Kelsey Trinidad og Tobago | 15,14m | Apalos Edwards Jamaica Jamaica | 15,05m |
Kulestøt (6,0 kg) | Cobe Graham Jamaica Jamaica | 18,62m | Johann Jeremiah Grenada | 18,53m | Kai Chang Jamaica Jamaica | 17,57m |
Diskos (1,75 kg) | Kai Chang Jamaica Jamaica | 59,36m | Ralford Mullings Jamaica Jamaica | 54,91m | Djimon Gumbs De britiske Jomfruøyer | 54,76m |
Spydkast (800 gr) | Tyriq Horsford Trinidad og Tobago | 71,45m | Deandre Collins Grenada | 62,00m | Hughie Sean Rolle Bahamas | 60,45m |
Åttekamp † | David Edmondson Jamaica Jamaica | 5413 | Patrick Johnson Bahamas | 5244 | Anson Moses Trinidad og Tobago | 5107 |
4 × 100 meter stafett | Jamaica Jamaica Oblique Seville Vashaun Vascianna Xavier Nairne Ryiem Robertson | 39,46 | Bahamas Ure Mills Rico Moultrie Adrian Curry Joel Johnson | 39,49 | Barbados Rasheeme Griffith Tramaine Smith Jameel Walkes-Miller Matthew Clarke | 40,18 |
4 × 400 meter stafett | Jamaica Jamaica Evaldo Whitehorne Kimar Farquharson Antonio Watson Anthony Cox | 3:07,82 | Barbados Miguel Nicholas Antonio Hoyte-Small Dalano Wickham Kyle Gale | 3:08,98 | Bahamas Shaun Miller Terrance Jones Markenson Joseph Matthew Thompson | 3:14,54 |
†: Åpen øvelse for både junior og ungdom.
Kvinner U20 (junior)
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (+0,3 m/s) | Briana Williams Jamaica Jamaica | 11,25 | Akilah Lewis Trinidad og Tobago | 11,62 | Kemba Nelson Jamaica Jamaica | 11,68 |
200 meter (+0,9 m/s) | Briana Williams Jamaica Jamaica | 22,89 | Joanne Reid Jamaica Jamaica | 23,69 | Beyonce De Freitas De britiske Jomfruøyer | 23,79 |
400 meter | Shaquena Foote Jamaica Jamaica | 52,63 | Anna-Kay Allen Jamaica Jamaica | 53,53 | Rae-Anne Serville Trinidad og Tobago | 54,18 |
800 meter | Jasmine Knowles Bahamas | 2:09,49 | Joanna Archer Guyana | 2:10,17 | Schaafe Abigail Jamaica Jamaica | 2:12,73 |
1500 meter | Claudrice McKoy Guyana | 4:39,46 | Kelly-Ann Beckford Jamaica Jamaica | 4:40,49 | Aneisha Lawrence Jamaica Jamaica | 4:41,19 |
3000 meter † | Isabell Dutranoit Bermuda | 10:21,63 | Kelly-Ann Beckford Jamaica Jamaica | 10:28,13 | Claudrice McKoy Guyana | 10:37,43 |
100 meter hekk (84 cm) (+0,8 m/s) | Ackera Nugent Jamaica Jamaica | 13,24 | Sarah Belle Barbados | 13,55 | Gabrielle Gibson Bahamas | 13,80 |
400 meter hekk (76 cm) | Shaquena Foote Jamaica Jamaica | 58,05 | Johnelle Thomas Jamaica Jamaica | 58,77 | Tamia Badal Trinidad og Tobago | 61,34 |
Høydehopp | Janique Burgher Jamaica Jamaica | 1,77m | Daniella Anglin Jamaica Jamaica | 1,77m | Aijah Lewis Caymanøyene | 1,60m |
Lengdehopp | Chantoba Bright Guyana | 6,05m | Lotavia Brown Jamaica Jamaica | 5,83m | Fiona Aholu-Futse Martinique Martinique | 5,78m |
Tresteg | Lotavia Brown Jamaica Jamaica | 13,09m | Chantoba Bright Guyana | 12,63m | Monifah Djoe Surinam | 12,41m |
Kulestøt (4,0 kg) | Kelsie Murrel-Ross Grenada | 14,22m | Thamera Manette Martinique Martinique | 13,53m | Ianna Monique Roach Trinidad og Tobago | 13,51m |
Diskos (1,0 kg) | Marie Forbes Jamaica Jamaica | 47,63m | Kimone Reid Jamaica Jamaica | 44,60m | Kelsie Murrell-Ross Grenada | 40,30m |
Spydkast (600 gr) | Rhema Otabor Bahamas | 43,07m | Antonia Sealy Trinidad og Tobago | 42,34m | Kymoi Noray Trinidad og Tobago | 41,58m |
Heptathlon † | Safiya John Trinidad og Tobago | 5143 | Antonia Sealy Trinidad og Tobago | 4847 | Kelsie Murrell-Ross Grenada | 4730 |
4 × 100 meter stafett | Jamaica Jamaica Briana Williams Kimone Reid Ackera Nugent Kemba Nelson | 44,25 | Trinidad og Tobago Leah Bernard Akilah Lewis Naomi Campbell Alya Stanisclaus | 45,11 | Barbados Shemia Odaine Sarah Belle Rhea Hoyte Ashlee Lowe | 45,52 |
4 × 400 meter stafett | Jamaica Jamaica Quaycian Davis Rickiann Russell Sashel Reid Dejenea Oakley | 3:41,00 | De britiske Jomfruøyer Akrisa Eristee Kaelyaah Liburd Ariyah Smith Jahtivya Williams | 3:44,89 | Trinidad og Tobago Malika Coutain Taejha Badal Christie Maharaj Natasha Fox | 3:44,91 |
†: Åpen øvelse for både junior og ungdom.
Gutter U18 (ungdom)
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (+0,5 m/s) | Devin Augustine Trinidad og Tobago | 10,62 | Bouwahjgie Nkrumie Jamaica Jamaica | 10,71 | Jaleel Croal De britiske Jomfruøyer | 10,80 |
200 meter (+0,7 m/s) | Jaleel Croal De britiske Jomfruøyer | 21,43 | Christopher Scott Jamaica Jamaica | 21,73 | Richard Nelson Jamaica Jamaica | 21,84 |
400 meter | Wendell Miller Bahamas | 48,45 | Tahj Hamm Jamaica Jamaica | 48,54 | Tariq Dacres Jamaica Jamaica | 48,70 |
800 meter | Nirobi Smith-Mills Bermuda | 1:57,95 | Savion Hoyte Barbados | 1:58,62 | Adrian Nethersole Jamaica Jamaica | 1:58,78 |
1500 meter | Mitchell Curtis Bahamas | 4:09,34 | J'Voughnn Blake Jamaica Jamaica | 4:11,47 | Nathan Armstrong Bermuda | 4:13,59 |
3000 meter | Matthew Gordon Guyana | 9:12,43 | Nathan Armstrong Bermuda | 9:13,13 | Mitchell Curtis Bahamas | 9:16,86 |
110 meter hekk (91,4 cm) (+0,6 m/s) | Dishaun Lamb Jamaica Jamaica | 13,54 | Neil-Matthew Sutherland Jamaica Jamaica | 13,61 | Matthew Sophia Curaçao | 13,64 |
400 meter hekk (84 cm) | Jayden Brown Jamaica Jamaica | 53,03 | Sharvis Simmonds Jamaica Jamaica | 54,11 | Aren Spencer Barbados | 54,26 |
Høydehopp | Matthew Sophia Curaçao | 2,00m | Blaime Byam Jamaica Jamaica | 1,95m | Brandon Pottinger Jamaica Jamaica | 1,95m |
Lengdehopp | Caleb Massiah Barbados | 6,84m | Khybah Dawson De britiske Jomfruøyer | 6,83m | Jahiem Cox Jamaica Jamaica | 6,73m |
Tresteg | Rajuan Ricketts Jamaica Jamaica | 14,26m | Jahiem Cox Jamaica Jamaica | 14,01m | Aren Spencer Barbados | 13,81m |
Kulestøt (5,0 kg) | Christopher Young Jamaica Jamaica | 16,00m | Kobe Lawrence Jamaica Jamaica | 15,86m | Jayden Scott Trinidad og Tobago | 15,08m |
Diskos (1,50 kg) | Kobe Lawrence Jamaica Jamaica | 53,32m | Christopher Young Jamaica Jamaica | 51,34m | Jayden Scott Trinidad og Tobago | 47,50m |
Spydkast (700 gr) | Keyshawn Strachan Bahamas | 64,31m | Cameron Thomas Grenada | 57,44m | Veayon Joseph Trinidad og Tobago | 55,77m |
4 × 100 meter stafett | Jamaica Jamaica Richard Nelson Adrian Kerr Christopher Scott Bouwajhie Nkrumie | 41,59 | Bahamas Mateo Smith Wendell Miller Otto Laing Davon Johnson | 42,18 | Trinidad og Tobago Anthony Diaz Shakeem McKay Miguel Taylor Jordon Pope | 42,45 |
4 × 400 meter stafett | Jamaica Jamaica Tariq Dacres Tahj Hamm Adrian Nethersole Jayden Brown | 3:16,56 | Trinidad og Tobago Jessiah Jones Ryan Campbell Rinaldo Moore Jordon Pope | 3:18,71 | Saint Kitts og Nevis Shamarie Roberts K'Anthon Benjamin Ishan Roberts Akadianto Willet | 3:25,84 |
Jenter U18 (ungdom)
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (+0,5 m/s) | Anthaya Charlton Bahamas | 11,51 | Shaniqua Bascombe Trinidad og Tobago | 11,72 | Ulanda Lewis Saint Vincent og Grenadinene | 11,91 |
200 meter (+1,0 m/s) | Shaniqua Bascombe Trinidad og Tobago | 23,36 | Brianna Lyston Jamaica Jamaica | 23,53 | Ulanda Lewis Saint Vincent og Grenadinene | 24,09 |
400 meter | Caitlyn Bobb Bermuda | 53,69 | Akrisa Eristee De britiske Jomfruøyer | 54,10 | Rickianna Russell Jamaica Jamaica | 54,18 |
800 meter | Jodyann Mitchell Jamaica Jamaica | 2:11,92 | Kishay Rowe Jamaica Jamaica | 2:11,97 | Adriel Austin Guyana | 2:12,69 |
1500 meter | Samantha Pryce Jamaica Jamaica | 4:47,34 | Jodyann Mitchell Jamaica Jamaica | 4:49,49 | Shaquka Tyrell Guyana | 4:52,52 |
100 meter hekk (76 cm) (+1,6 m/s) | Kay-lagay Clarke Jamaica Jamaica | 13,68 CR | Chrystal Shaw Jamaica Jamaica | 13,72 | Anthaya Charlton Bahamas | 13,83 |
400 meter hekk (76 cm) | Quaycian Davis Jamaica Jamaica | 1:00,78 CR | Sashell Reid Jamaica Jamaica | 1:01,59 | Reshae Dean Bahamas | 1:03,52 |
Høydehopp | Annishka McDonald Jamaica Jamaica | 1,74m | Vanessa Mercera Curaçao | 1,74m | Shaunece Miller Bahamas | 1,68m |
Lengdehopp | Anthaya Charlton Bahamas | 5,81m | Anne-Sophie Tassius | 5,74m | Paula-Ann Chambers Jamaica Jamaica | 5,62m |
Tresteg | Anne-Sophie Tassius | 12,50m | Kay-Lagay Clarke Jamaica Jamaica | 11,69m | Princess Browne Guyana | 11,52m |
Kulestøt (3,0 kg) | Alicia Grootfaam Surinam | 14,15m | Treneese Hamilton Dominica | 14,14m | Jamora Alves Grenada | 13,53m |
Diskos (1,0 kg) | Cedricka Williams Jamaica Jamaica | 47,94m | Damali Williams Jamaica Jamaica | 40,87m | Treneese Hamilton Dominica | 39,29m |
Spydkast (500 gr) | Anisha Gibbons Guyana | 40,34m | Vivica Addison Barbados | 39,70m | Rachell Pascal Caymanøyene | 35,50m |
4 × 100 meter stafett | Jamaica Jamaica Crystal Shaw Brianna Lyston Glacian Loutin Kay-lagay Clarke | 45,63 | Trinidad og Tobago Reneisha Andrews Shaniqua Bascombe Karessa Kirton Taejha Badal | 45,73 | Bermuda Caitlyn Bobb Keturah Bulford-Trott, Sanaa Rae Morris Za'kayza Parsons | 47,47 |
4 × 400 meter stafett | Jamaica Jamaica Quaycian Davis Rickiann Russell Sashel Reid Dejenea Oakley | 3:41,00 | De britiske Jomfruøyer Akrisa Eristee Kaelyaah Liburd Ariyah Smith Jahtivya Williams | 3:44,89 | Trinidad og Tobago Malika Coutain Taejha Badal Christie Maharaj Natasha Fox | 3:44,91 |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside Arkivert 29. oktober 2019 hos Wayback Machine.