Aserbajdsjan under Sommer-OL 2020
Aserbajdsjan under De olympiske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Aserbajdsjan under Sommer-OL 2020 i Tokyo | ||||||||||||
Deltakere: | ||||||||||||
Medaljer: | Gull 0 | Sølv 0 | Bronse 0 | Totalt 0 | ||||||||
Olympisk historie (oversikt) | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||
Andre relaterte deltakelser | ||||||||||||
Sovjetunionen (1952–1988) Samveldet av uavhengige stater (1992) |
Aserbajdsjan deltok under Sommer-OL 2021 i Tokyo i Japan fra 23. juli til 8. august 2021.
Badminton
Utøver | Øvelse | Gruppespill | Eliminasjon | Kvartfinale | Semifinale | Finale / BF | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Ade Resky Dwicahyo | Singel menn | Nguyễn (VIE) W 2-0 (21–14, 21–18) | Antonsen (DEN) L 0-2 (16–21, 15–21) | 2 | Gikk ikke videre |
Boksing
Utøver | Øvelse | Sekstendedelsfinaler | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Tayfur Aliyev | Fjærvekt menn | Văn Đương (VIE) L 2–3 | Gikk ikke videre | ||||
Javid Chalabiyev | Lettvekt menn | Khartsyz (UKR) W 5–0 | Bachkov (ARM) L 1–4 | Gikk ikke videre | |||
Lorenzo Sotomayor | Weltervekt menn | Madiev (GEO) L RSC-I | Gikk ikke videre | ||||
Loren Alfonso | Lett tungvekt menn | Bye | Ruzmetov (UZB) W 4–1 | Malkan (TUR) W 5–0 | López (CUB) L 0-5 | Gikk ikke videre | 03 |
Mahammad Abdullayev | Super tungvekt menn | Latypov (BRN) W 3–1 | Jalolov (UZB) L 0–5 | Gikk ikke videre |
Bryting
- Fri stil menn
Utøver | Øvelse | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Haji Aliyev | –65 kg | Diatta (SEN) W 3–0 PO | Niyazbekov (KAZ) W 3–1 PP | Punia (IND) W 3–1 PP | Bye | Otoguro (JPN) L 1–3 PP | 02 |
Turan Bayramov | –74 kg | Mykhailov (UKR) W 3–1 PP | Chamizo (ITA) L 1–3 PP | Gikk ikke videre | |||
Sharif Sharifov | −97 kg | Sadulaev (ROC) L 0–3 PO | Gikk ikke videre | Odikadze (GEO) W 3–1 PP | Salas (CUB) L 1–3 PP | =5 |
- Gresk-romersk stil menn
Utøver | Øvelse | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Rafig Huseynov | –77 kg | Kessidis (SWE) W 3–1 PP | Makhmudov (KGZ) L 1–4 SP | Gikk ikke videre | Maafi (TUN) W 4–1 SP | Chalyan (ARM) W 3–1 PP | 03 |
Islam Abbasov | –87 kg | Grégorich (CUB) L 1–3 PP | Gikk ikke videre |
- Fri stil kvinner
Utøver | Øvelse | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Mariya Stadnik | −50 kg | Orshush (ROC) W 3–1 PP | Hamdi (TUN) W 4–0 ST | Susaki (JPN) L 0–4 ST | Bye | Tsogt-Ochir (MGL) W 4–0 ST | 03 |
Elis Manolova | −68 kg | Oborududu (NGR) L 1–4 SP | Gikk ikke videre | Zhumanazarova (KGZ) L 1–3 PP | Gikk ikke videre |
Fekting
Utøver(e) | Øvelse | Første runde | Andre runde | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Anna Bashta | Sabel kvinner | Bye | Stone (USA) W 15–9 | Nikitina (ROC) L 13–15 | Gikk ikke videre |
Friidrett
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Distanse | Nr. | Distanse | Nr. | ||
Nazim Babayev | Tresteg menn | 16.72 | 15 | Gikk ikke videre | |
Hanna Skydan | Sleggekast kvinner | 69.57 | 16 | Gikk ikke videre |
Gymnastikk
Turn
- Menn
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apparater | Totalt | Nr. | Apparater | Totalt | Nr. | ||||||||||||
F | BH | R | H | S | SS | F | BH | R | H | S | SS | ||||||
Ivan Tikhonov | Mangekamp | 13.233 | 13.366 | 14.200 | 13.600 | 12.766 | 13.133 | 80.298 | 45 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apparater | Totalt | Nr. | Apparater | Totalt | Nr. | ||||||||
H | UB | B | F | H | UB | B | F | ||||||
Marina Nekrasova | Mangekamp | 13.133 | 10.833 | 12.266 | 12.000 | 48.232 | 70 | Gikk ikke videre |
Rytmisk gymnastikk
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bøyle | Ball | Klubber | Bånd | Totalt | Nr. | Bøyle | Ball | Klubber | Bånd | Totalt | Nr. | ||
Zohra Aghamirova | Individuelt | 23.000 | 23.400 | 21.500 | 19.900 | 87.800 | 18 | Gikk ikke videre |
Utøvere | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 app. | 3+2 app. | Totalt | Nr. | 5 app. | 3+2 app. | Totalt | Nr. | ||
Laman Alimuradova Zeynab Hummatova Yelyzaveta Luzan Narmina Samadova Darya Sorokina | Lag | 36.700 | 37.650 | 74.350 | 10 | Gikk ikke videre |
Judo
- Menn
Utøver | Øvelse | Sekstendedelsfinaler | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Omspill | Finale / BF | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | Rank | ||
Karamat Huseynov | −60 kg | N/A | McKenzie (GBR) W 10–00 | Chkhvimiani (GEO) L 00–10 | Gikk ikke videre | ||||
Orkhan Safarov | −66 kg | N/A | Serikzhanov (KAZ) L 00–10 | Gikk ikke videre | |||||
Rustam Orujov | −73 kg | Bye | Mogushkov (ROC) W 11–00 | Makhmadbekov (TJK) W 11–00 | Ono (JPN) L 00–10 | Gikk ikke videre | Gjakova (KOS) W 11–00 | An C-r (KOR) L 00–11 | 5 |
Murad Fatiyev | −81 kg | Bye | Harris (SLE) W 10–00 | Mollaei (MGL) L 00–10 | Gikk ikke videre | ||||
Mammadali Mehdiyev | −90 kg | Bye | Bozbayev (KAZ) W 10–00 | Igolnikov (ROC) L 00–11 | Gikk ikke videre | ||||
Zelym Kotsoiev | −100 kg | N/A | Iddir (FRA) W 11–00 | El Nahas (CAN) L 00–10 | Gikk ikke videre | ||||
Ushangi Kokauri | +100 kg | N/A | Sarnacki (POL) W 10–00 | Silva (BRA) L 00–10 | Gikk ikke videre |
- Kvinner
Utøver | Øvelse | Sekstendedelsfinaler | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Aisha Gurbanli | −48 kg | Costa (POR) L 00–11 | Gikk ikke videre | 17 Arkivert 16. august 2021 hos Wayback Machine. | ||||
Iryna Kindzerska | +78 kg | Bye | Cerić (BIH) W 10–00 | Han M-j (KOR) W 11–00 | Sone (JPN) L 00–10 | Bye | Xu Sy (CHN) W 10–00 | 03 |
Karate
- Kumite
Utøver | Øvelse | Gruppespill | Semifinaler | Finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Firdovsi Farzaliyev | –67kg menn | Şamdan (TUR) L 1–7 | Sago (JPN) W 1–0 | Assadilov (KAZ) L 2–6 | El-Sawy (EGY) L 0–1 | 5 | Gikk ikke videre | 9 Arkivert 8. august 2021 hos Wayback Machine. | |
Rafael Aghayev | −75 kg menn | Bitsch (GER) W 2–1 | Yahiro (AUS) W 5–0 | Azhikanov (KAZ) W 3–2 | Busà (ITA) L 1–3 | 2 Q | Hárspataki (HUN) W 7–0 | Busà (ITA) L 0–1 | 02 |
Irina Zaretska | +61 kg kvinner | Uekusa (JPN) W 4–1 | Semeraro (ITA) W 3–2 | Berultseva (KAZ) L 4–5 | Hocaoğlu (TUR) W 4–0 | 1 Q | Gong L (CHN) W 7–2 | Abdelaziz (EGY) L 0–2 | 02 |
Skyting
Utøver | Øvelse | Kvalifisering | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Poeng | Nr. | Poeng | Nr. | ||
Emin Jafarov | Skeet menn | 116 | 26 | Gikk ikke videre | |
Ruslan Lunev | 10 m luftpistol menn | 574 | 20 | Gikk ikke videre | |
25 m silhuettpistol menn | 567 | 21 | Gikk ikke videre |
Svømming
Utøver | Øvelse | Heat | Semifinale | Finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Nr. | Tid | Nr. | Tid | Nr. | ||
Maksym Shemberev | 400 meter individuell medley menn | 4:19.40 | 26 | N/A | Gikk ikke videre | ||
Maryam Sheikh Alizadeh | 100 meter butterfly kvinner | 1:01.37 | 30 | Gikk ikke videre |
Sykling
Landevei
Utøver | Øvelse | Tid | Nr. |
---|---|---|---|
Elchin Esedov | Fellesstart menn | DNF |
Taekwondo
Utøver | Øvelse | Åttendedelsfinale | Kvartfinale | Semifinale | Omspill | Finale / BF | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Motstander Resultat | Nr. | ||
Milad Beigi | −80 kg menn | Liu W-t (TPE) W 15–11 | Rafalovich (UZB) L 1–12 | Gikk ikke videre | |||
Farida Azizova | –67 kg kvinner | McPherson (USA) L 5–8 | Gikk ikke videre |
Triatlon
Utøver | Øvelse | Svømming (1.5 km) | Mellomtid 1 | Sykling (40 km) | Mellomtid 2 | Løping (10 km) | Totaltid | Nr. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rostyslav Pevtsov | Menn | 18:27 (46) | 19:06 (45) | 1:16:56 (41) | 1:17:29 (42) | 1:41:35 (41) | 1:50:46 | 41 |
Eksterne lenker
- Profilside på olympic.org