Alpint under Vinter-OL 2022 – Lagkonkurranse
Alpint under Vinter-OL 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Kombinasjon | menn | kvinner | ||
Slalåm | menn | kvinner | ||
Storslalåm | menn | kvinner | ||
Super-G | menn | kvinner | ||
Utfor | menn | kvinner | ||
Lagkonkurranse | Lag | |||
« 2018 | 2026» |
Lagkonkurransen i alpint under Vinter-OL 2022 var planlagt arrangert den 19. februar 2022 i Xiaohaituo alpinarena i Beijing.[1] På grunn av værforholdene ble rennet utsatt til 20. februar.[2]
Kvalifisering
Lag og deltakende utøvere:[3]
- Østerrike
- Katharina Huber
- Katharina Liensberger
- Katharina Truppe
- Stefan Brennsteiner
- Michael Matt
- Johannes Strolz
- Canada
- Kina
- Tsjekkia
- Frankrike
- Tyskland
- Italia
- Norge
- Polen
- Russiske utøvere
- Slovakia
- Slovenia
- Sverige
- Sveits
- USA
Resultater
Første runde | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | |||||||||||
Østerrike | 3 | |||||||||||||
Slovenia | 1 | |||||||||||||
Slovenia | 2* | |||||||||||||
Canada | 2 | |||||||||||||
Østerrike | 2* | |||||||||||||
Norge | 2 | |||||||||||||
Frankrike | 3 | |||||||||||||
Tsjekkia | 1 | |||||||||||||
Frankrike | 2 | |||||||||||||
Norge | 2* | |||||||||||||
Norge | 2* | |||||||||||||
Polen | 2 | |||||||||||||
Østerrike | 2* | |||||||||||||
Tyskland | 2 | |||||||||||||
Italia | 3 | |||||||||||||
Russiske utøvere | 1 | |||||||||||||
Italia | 1 | |||||||||||||
USA | 3 | |||||||||||||
USA | 3 | |||||||||||||
Slovakia | 1 | |||||||||||||
USA | 1 | |||||||||||||
Tyskland | 3 | Tredje plass | ||||||||||||
Tyskland | 3 | |||||||||||||
Sverige | 1 | |||||||||||||
Tyskland | 2* | Norge | 2* | |||||||||||
Sveits | 2 | USA | 2 | |||||||||||
Sveits | 4 | |||||||||||||
Kina | 0 | |||||||||||||
- Kommentar
- Lag markert med asterisks vant fordi sammenlagt tid var best for raskeste mannlig og kvinnelige utøver.
Åttedelsfinaler
Åttendelsfinalene startet kl. 09:00 (UTC+08.00).[4]
Kvartfinaler
Kvartfinalene startet kl. 09:40 (UTC+08.00).[5]
Nasjon | Tid | Total | Tid | Nasjon |
---|---|---|---|---|
Østerrike (AUT) Katharina Truppe Stefan Brennsteiner Katharina Liensberger Johannes Strolz | 25.47 23.98 25.19 DNF | 3–1 | DNF DNF +0.04 24.19 | Slovenia (SVN) Andreja Slokar Miha Hrobat Tina Robnik Žan Kranjec |
Frankrike (FRA) Tessa Worley Alexis Pinturault Coralie Frasse Sombet Mathieu Faivre | +0.36 23.74 24.58 +0.16 | 2–2 | 24.15 DNF +0.70 24.08 | Norge (NOR) Thea Louise Stjernesund Timon Haugan Maria Tviberg Fabian Wilkens Solheim |
Italia (ITA) Federica Brignone Luca De Aliprandini Marta Bassino Alex Vinatzer | +0.56 DNF 25.08 +0.76 | 1–3 | 24.46 24.49 +0.02 24.06 | USA (USA) Paula Moltzan Tommy Ford Mikaela Shiffrin River Radamus |
Tyskland (GER) Emma Aicher Alexander Schmid Lena Dürr Linus Straßer | DNF 23.70 24.80 DNF | 2–2 | 25.13 +0.64 +0.13 24.11 | Sveits (SUI) Andrea Ellenberger Justin Murisier Wendy Holdener Gino Caviezel |
Semifinaler
Semifinalene startet kl. 10:09 (UTC+08.00).[6]
Nasjon | Tid | Total | Tid | Nasjon |
---|---|---|---|---|
Østerrike (AUT) Katharina Truppe Stefan Brennsteiner Katharina Liensberger Johannes Strolz | +0.43 23.84 24.44 +0.42 | 2–2 | 24.62 +0.62 +0.86 24.27 | Norge (NOR) Thea Louise Stjernesund Timon Haugan Maria Tviberg Fabian Wilkens Solheim |
USA (USA) Mikaela Shiffrin River Radamus Paula Moltzan Tommy Ford | +0.10 23.96 DNF +0.84 | 1–3 | 24.93 +0.73 DNF 24.00 | Tyskland (GER) Lena Dürr Linus Straßer Emma Aicher Alexander Schmid |
Bronsefinale
Bronsefinalen startet 10:28 (UTC+08.00).[7]
Plass | Nasjon | Tid | Total | Tid | Nasjon | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|
03 | Norge (NOR) Maria Tviberg Fabian Wilkens Solheim Thea Louise Stjernesund Timon Haugan | +0.74 24.02 24.32 DNF | 2–2 | 24.72 +0.94 +0.52 24.04 | USA (USA) Paula Moltzan Tommy Ford Mikaela Shiffrin River Radamus | 4 |
Finale
Finalen startet kl. 10:37 (UTC+08.00).[7]
Plass | Nasjon | Tid | Total | Tid | Nasjon | Plass |
---|---|---|---|---|---|---|
01 | Østerrike (AUT) Katharina Truppe Stefan Brennsteiner Katharina Liensberger Johannes Strolz | +0.52 23.72 24.55 +1.30 | 2–2 | 24.59 +0.61 DNF 23.87 | Tyskland (GER) Lena Dürr Julian Rauchfuß Emma Aicher Alexander Schmid | 02 |
Referanser
- ^ Minji Seo (16. juni 2021). «Beijing 2022 Olympic Winter Games Competition Schedule Version 9» (PDF). Besøkt 24. desember 2021.
- ^ «Alpint: Lagkonkurransen i OL går søndag | ABC Nyheter». www.abcnyheter.no. Besøkt 19. februar 2022.
- ^ «Start List» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 18. februar 2022. Besøkt 20. februar 2022.
- ^ «1/8 finals results» (PDF). Olympics.com. 20. februar 2022. Arkivert fra originalen (PDF) 20. februar 2022. Besøkt 20. februar 2022.
- ^ «Quarterfinals results» (PDF). Olympics.com. 20. februar 2022. Arkivert fra originalen (PDF) 20. februar 2022. Besøkt 20. februar 2022.
- ^ «Semifinals results» (PDF). Olympics.com. 20. februar 2022. Arkivert fra originalen (PDF) 20. februar 2022. Besøkt 20. februar 2022.
- ^ a b «Final results» (PDF). Olympics.com. 20. februar 2022. Arkivert fra originalen (PDF) 20. februar 2022. Besøkt 20. februar 2022.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- v
- d
- r
Olympiske mestere i alpin lagkonkurranse