Wereldkampioenschap handbal vrouwen 1997
Wereldkampioenschap handbal vrouwen 1997 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Duitsland | ||||||
Organisator | IHF | ||||||
Editie | 13 | ||||||
Datum | 30 november - 14 december | ||||||
Teams | 24 | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Denemarken (1e titel) | ||||||
Tweede plaats | Noorwegen | ||||||
Derde plaats | Duitsland | ||||||
Vierde plaats | Rusland | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 80 | ||||||
Doelpunten | 4.083 (51,04 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Indira Kastratović (71 goals) | ||||||
Beste speler | Franziska Heinz | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 13de wereldkampioenschap handbal voor vrouwen vond plaats van 30 november tot 14 december 1997 in Duitsland. 24 teams namen deel aan de strijd om de wereldtitel.
Het toernooi werd ook herinnerd vanwege een tragisch incident op de tribunes tijdens een finale van de halve finales tussen Denemarken en Rusland (32-22), toen er een gevecht uitbrak tussen een Deense en een Duitse toeschouwer. Het gevecht ontwikkelde zich toen de Duitser een mes pakte en de Deen neerstak. Een andere Deense toeschouwer probeerde tussenbeide te komen, maar werd zelf neergestoken. Beide Denen stierven spoedig en de Duitser werd al snel door de politie gearresteerd. Hij gaf tijdens het politieverhoor de steekpartij toe en zei dat hij de steekpartij had gepleegd onder invloed van alcohol.
Gekwalificeerde teams
Voorronde
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Duitsland | 5 | 5 | 0 | 0 | 153 | 92 | +61 | 10 |
Polen | 5 | 4 | 0 | 1 | 129 | 114 | +15 | 8 |
Oostenrijk | 5 | 3 | 0 | 2 | 132 | 115 | +17 | 6 |
Angola | 5 | 1 | 1 | 3 | 126 | 143 | –17 | 3 |
Japan | 5 | 1 | 1 | 3 | 105 | 130 | –25 | 3 |
Brazilië | 5 | 0 | 0 | 5 | 104 | 155 | –51 | 0 |
Duitsland | 32 – 17 | Japan |
Oostenrijk | 36 – 23 | Brazilië |
Polen | 29 – 24 | Angola |
Japan | 16 – 24 | Oostenrijk |
Brazilië | 19 – 32 | Polen |
Angola | 20 – 32 | Duitsland |
Japan | 25 – 21 | Brazilië |
Duitsland | 29 – 19 | Polen |
Oostenrijk | 29 – 22 | Angola |
Duitsland | 32 – 18 | Brazilië |
Angola | 30 – 30 | Japan |
Polen | 26 – 25 | Oostenrijk |
Brazilië | 23 – 30 | Angola |
Polen | 23 – 17 | Japan |
Oostenrijk | 18 – 28 | Duitsland |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kroatië | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 90 | +56 | 10 |
Noorwegen | 5 | 4 | 0 | 1 | 155 | 93 | +62 | 8 |
Frankrijk | 5 | 3 | 0 | 2 | 140 | 95 | +45 | 6 |
Wit-Rusland | 5 | 2 | 0 | 3 | 122 | 125 | –3 | 4 |
Canada | 5 | 0 | 1 | 4 | 77 | 139 | –62 | 1 |
Oezbekistan | 5 | 0 | 1 | 4 | 83 | 181 | –98 | 1 |
Kroatië | 27 – 14 | Canada |
Noorwegen | 34 – 21 | Wit-Rusland |
Frankrijk | 39 – 17 | Oezbekistan |
Oezbekistan | 15 – 45 | Kroatië |
Canada | 15 – 32 | Noorwegen |
Wit-Rusland | 17 – 30 | Frankrijk |
Canada | 13 – 30 | Wit-Rusland |
Noorwegen | 44 – 13 | Oezbekistan |
Kroatië | 21 – 20 | Frankrijk |
Kroatië | 28 – 19 | Wit-Rusland |
Oezbekistan | 18 – 18 | Canada |
Frankrijk | 19 – 23 | Noorwegen |
Wit-Rusland | 35 – 20 | Oezbekistan |
Frankrijk | 32 – 17 | Canada |
Noorwegen | 22 – 25 | Kroatië |
Groep C
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 5 | 5 | 0 | 0 | 160 | 101 | +59 | 10 |
Hongarije | 5 | 4 | 0 | 1 | 156 | 102 | +54 | 8 |
Roemenië | 5 | 3 | 0 | 2 | 153 | 124 | +29 | 6 |
Ivoorkust | 5 | 2 | 0 | 3 | 121 | 129 | –8 | 4 |
Algerije | 5 | 1 | 0 | 4 | 101 | 146 | –45 | 2 |
Uruguay | 5 | 0 | 0 | 5 | 74 | 163 | –89 | 0 |
Roemenië | 44 – 23 | Algerije |
Hongarije | 36 – 12 | Uruguay |
Zuid-Korea | 30 – 24 | Ivoorkust |
Uruguay | 15 – 34 | Roemenië |
Ivoorkust | 21 – 33 | Hongarije |
Algerije | 16 – 35 | Zuid-Korea |
Roemenië | 26 – 30 | Hongarije |
Algerije | 20 – 21 | Ivoorkust |
Zuid-Korea | 35 – 11 | Uruguay |
Roemenië | 28 – 26 | Ivoorkust |
Uruguay | 18 – 29 | Algerije |
Hongarije | 29 – 30 | Zuid-Korea |
Ivoorkust | 29 – 18 | Uruguay |
Hongarije | 28 – 13 | Algerije |
Zuid-Korea | 30 – 21 | Roemenië |
Groep D
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 5 | 4 | 1 | 0 | 128 | 111 | +17 | 9 |
Macedonië | 5 | 3 | 1 | 1 | 124 | 115 | +9 | 7 |
Denemarken | 5 | 3 | 1 | 1 | 161 | 114 | +47 | 7 |
Tsjechië | 5 | 2 | 1 | 2 | 136 | 145 | –9 | 5 |
Slovenië | 5 | 1 | 0 | 4 | 136 | 158 | –22 | 2 |
China | 5 | 0 | 0 | 5 | 118 | 160 | –42 | 0 |
Macedonië | 26 – 22 | Slovenië |
Rusland | 27 – 24 | Tsjechië |
Denemarken | 38 – 16 | China |
Slovenië | 27 – 30 | Rusland |
China | 24 – 30 | Macedonië |
Tsjechië | 27 – 41 | Denemarken |
Rusland | 22 – 19 | Macedonië |
Tsjechië | 30 – 25 | China |
Denemarken | 37 – 24 | Slovenië |
Slovenië | 28 – 31 | Tsjechië |
Rusland | 27 – 19 | China |
Macedonië | 25 – 23 | Denemarken |
China | 34 – 35 | Slovenië |
Macedonië | 24 – 24 | Tsjechië |
Denemarken | 22 – 22 | Rusland |
Knock-outfase
Achtste finale 10 en 11 december | Kwartfinale 12 december | Halve finale 13 december | Finale 14 december | |||||||||||
Kroatië | 30 | |||||||||||||
Angola | 22 | |||||||||||||
Kroatië | 21 | |||||||||||||
Denemarken | 25 | |||||||||||||
Denemarken | 30 | |||||||||||||
Hongarije | 25 | |||||||||||||
Denemarken | 32 | |||||||||||||
Rusland | 22 | |||||||||||||
Frankrijk | 20 | |||||||||||||
Polen | 30 | |||||||||||||
Polen | 19 | |||||||||||||
Rusland | 24 | |||||||||||||
Rusland | 28 | |||||||||||||
Ivoorkust | 20 | |||||||||||||
Denemarken | 33 | |||||||||||||
Noorwegen | 20 | |||||||||||||
Roemenië | 33 | |||||||||||||
Macedonië | 37 | |||||||||||||
Macedonië | 19 | |||||||||||||
Duitsland | 24 | |||||||||||||
Duitsland | 33 | |||||||||||||
Wit-Rusland | 23 | |||||||||||||
Duitsland | 23 | |||||||||||||
Noorwegen | 25 | Derde plaats | ||||||||||||
Oostenrijk | 18 | |||||||||||||
Noorwegen | 24 | |||||||||||||
Noorwegen | 27 | Rusland | 25 | |||||||||||
Zuid-Korea | 21 | Duitsland | 27 | |||||||||||
Zuid-Korea | 29 | |||||||||||||
Tsjechië | 26 | |||||||||||||
Achtste finales
Frankrijk | 20 – 30 | Polen |
Duitsland | 33 – 23 | Wit-Rusland |
Oostenrijk | 18 – 24 | Noorwegen |
Kroatië | 30 – 22 | Angola |
Zuid-Korea | 29 – 26 | Tsjechië |
Denemarken | 30 – 25 | Hongarije |
Roemenië | 33 – 37 | Macedonië |
Rusland | 28 – 20 | Ivoorkust |
Kwartfinales
Duitsland | 24 – 19 | Macedonië |
Polen | 19 – 24 | Rusland |
Denemarken | 25 – 21 | Kroatië |
Zuid-Korea | 21 – 27 | Noorwegen |
5de/8ste plaats
Zuid-Korea | 34 – 26 | Macedonië |
Polen | 19 – 20 | Kroatië |
Halve finales
Duitsland | 23 – 25 | Noorwegen |
Denemarken | 32 – 22 | Rusland |
7de/8ste plaats
Macedonië | 36 – 34 | Polen |
5de/6de plaats
Zuid-Korea | 33 – 32 | Kroatië |
Troostfinale
14 december 16:00 | Duitsland | 27 – 25 | Rusland | Max-Schmeling-Halle, Berlijn |
(16–12) | ||||
Finale
14 december 18:30 | Noorwegen | 20–33 | Denemarken | Max-Schmeling-Halle, Berlijn Toeschouwers: 7.500 Scheidsrechters: Bülow Lübker () |
(11–14) | Camilla Andersen (7) | |||
Eindrangschikking
Rang | Team |
---|---|
1 | Denemarken |
2 | Noorwegen |
3 | Duitsland |
4 | Rusland |
5 | Zuid-Korea |
6 | Kroatië |
7 | Noord-Macedonië |
8 | Polen |
9 | Hongarije |
10 | Frankrijk |
11 | Oostenrijk |
12 | Roemenië |
13 | Tsjechië |
14 | Ivoorkust |
15 | Angola |
16 | Wit-Rusland |
17 | Japan |
18 | Slovenië |
19 | Algerije |
20 | Canada |
21 | Oezbekistan |
22 | China |
23 | Brazilië |
24 | Uruguay |
1997 Wereldkampioen vrouwen
Selectie: Lene Rantala, Helle Simonsen, Tina Bøttzau, Lone Mathiesen, Merete Møller, Gitte Sunesen, Tonje Kjærgaard, Maybrit Nielsen, Anne Dorthe Tanderup, |
All Star Team
Positie | Speelster |
---|---|
Keeper | Susanne Munk Lauritsen |
Linkerhoek | Han Sun-hee |
Linkeropbouw | Franziska Heinz |
Cirkelloper | Natalja Derjoegina |
Middenopbouw | Camilla Andersen |
Rechteropbouw | Tonje Sagstuen |
Rechterhoek | Natalja Malachova |
Meest waardevolle speler | Franziska Heinz |
Zie ook
- International Handball Federation