Schermen op de Olympische Zomerspelen 1988
Schermen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel.
Heren
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Stefano Cerioni | ITA |
2 | Udo Wagner | GDR |
3 | Aleksandr Romankov | URS |
4 | Ulrich Schreck | FRG |
5 | Zsolt Érsek | HUN |
6 | Mauro Numa | ITA |
7 | Jens Howe | GDR |
8 | Mathias Gey | FRG |
58 | Austin Thomas | ARU |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Vladimir Aptsiaoeri Anvar Ibragimov Boris Koretsky Ilgar Mamedov Aleksandr Romankov | URS |
2 | Matthias Behr Thomas Endres Mathias Gey Ulrich Schreck Thorsten Weidner | FRG |
3 | István Busa Zsolt Érsek Róbert Gátai Pál Szekeres István Szelei | HUN |
4 | Aris Enkelmann Adrian Germanus Jens Gusek Jens Howe Udo Wagner | GDR |
5 | Leszek Bandach Waldemar Ciesielczyk Piotr Kiełpikowski Marian Sypniewski Bogusław Zych | POL |
6 | Laurent Bel Patrick Groc Youssef Hocine Patrice Lhotellier Philippe Omnès | FRA |
7 | Andrea Borella Stefano Cerioni Federico Cervi Andrea Cipressa Mauro Numa | ITA |
8 | Lao Shaopei Liu Yunhong Ye Chong Zhang Zhicheng | CHN |
degen individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Arnd Schmitt | FRG |
2 | Philippe Riboud | FRA |
3 | Andrei Sjoevalov | URS |
4 | Sandro Cuomo | ITA |
5 | Torsten Kühnemund | GDR |
6 | Jerri Bergström | SWE |
7 | Martin Brill | NZL |
8 | Vladimir Resnitschenko | URS |
70 | Austin Thomas | ARU |
degen team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Frédéric Delpla Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Éric Srecki | FRA |
2 | Elmar Borrmann Volker Fischer Thomas Gerull Alexander Pusch Arnd Schmitt | FRG |
3 | Andrei Sjoevalov Pavel Kolobkov Vladimir Resnitschenko Mikhail Tisjko Igor Tikhomirov | URS |
4 | Stefano Bellone Andrea Bermond Des Ambrois Sandro Cuomo Angelo Mazzoni Stefano Pantano | ITA |
5 | Patrice Gaille André Kuhn Zsolt Madarasz Gérald Pfefferle Michel Poffet | SUI |
6 | László Fábián Ferenc Hegedűs Ernõ Kolczonay Szabolcs Pásztor Zoltán Székely | HUN |
7 | Cho Hee-jae Lee II-hee Lee Sang-ki Yang Dal-sik Yoon Nam-jin | KOR |
8 | Johan Bergdahl Jerri Bergström Otto Drakenberg UIf Sandegren Péter Vánky | SWE |
sabel individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Jean-François Lamour | FRA |
2 | Janusz Olech | POL |
3 | Giovanni Scalzo | ITA |
4 | Philippe Delrieu | FRA |
5 | György Nébald | HUN |
6 | Georgi Pogossov | URS |
7 | Felix Becker | FRG |
8 | Jürgen Nolte | FRG |
sabel team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Imre Bujdosó László Csongrádi Imre Gedővári György Nébald Bence Szabó | HUN |
2 | Andrej Alsjan Michail Boertsev Sergej Korjasjkin Sergej Mindirgassov Georgi Pogossov | URS |
3 | Massimo Cavaliere Gianfranco Dalla Barba Marco Marin Ferdinando Meglio Giovanni Scalzo | ITA |
4 | Philippe Delrieu Franck Ducheix Hervé Granger-Veyron Pierre Guichot Jean-François Lamour | FRA |
5 | Marek Gniewkowski Robert Kościelniakowski Andrzej Kostrzewa Janusz Olech Tadeusz Piguła | POL |
6 | Felix Becker Jörg Kempenich Jürgen Nolte Dieter Schneider Stephan Thoennessen | FRG |
7 | Robert Cottingham Paul Friedberg Michael Lofton Steve Mormando Peter Westbrook | USA |
8 | Hristo Etropolski Vassil Etropolski Nikolai Marintchesjki Nikolai Matejev Georgi Tsjomakov | BUL |
Dames
floret individueel
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Anja Fichtel | FRG |
2 | Sabine Bau | FRG |
3 | Zita-Eva Funkenhauser | FRG |
4 | Zsuzsanna Jánosi | HUN |
5 | Tatjana Sadovskaja | URS |
6 | Gertrúd Stefanek | HUN |
7 | Sun Hongyun | CHN |
8 | Jelena Glikina | URS |
floret team
rang | sporter(s) | land |
---|---|---|
1 | Sabine Bau Anja Fichtel Zita-Eva Funkenhauser Annette Klug Christiane Weber | FRG |
2 | Francesca Bortolozzi Annapia Gandolfi Lucia Traversa Dorina Vaccaroni Margherita Zalaffi | ITA |
3 | Zsuzsanna Jánosi Edit Kovács Gertrúd Stefanek Zsuzsanna Szőcs Katalin Tuschák | HUN |
4 | Jelena Glikina Jelena Grisjina Tatjana Sadovskaja Marina Soboleva Olga Vosjtsjakina | URS |
5 | Li Huahua Luan Jujie Sun Hongyun Xiao Aihua Zhu Qingyuan | CHN |
6 | Caitlin Bilodeaux Elaine Cheris Sharon Monplaisir Mary O'Neill Molly Sullivan | USA |
7 | Brigitte Gaudin Gisèle Meygret Laurence Modainé Nathalie Pallet Isabelle Spennato | FRA |
8 | Kim Jin-soon Shin Sung-ja Tak Jung-im Yoon Jung-sook Park Eun-hee | KOR |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Bondsrepubliek Duitsland | 3 | 3 | 1 | 7 |
2 | Frankrijk | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Sovjet-Unie | 1 | 1 | 3 | 5 |
4 | Italië | 1 | 1 | 2 | 4 |
5 | Hongarije | 1 | 0 | 2 | 3 |
6 | DDR | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1988