Rolstoelcurling op de Paralympische Winterspelen 2014
Rolstoelcurling was een van de onderdelen die op het programma stonden tijdens de Paralympische Winterspelen 2014 in het Russische Sotsji. De wedstrijden werden gehouden in het Ice Cube Curling Center te Sotsji van 8 tot en met 15 maart 2014.
Het team van Canada onder aanvoering van skip Jim Armstrong won de finale van het Russische team van skip Andrei Smirnov. Het brons was voor het Britse team van Aileen Neilson.
Wedstrijdschema
Datum | Lokale tijd | MET | Gemengd |
---|---|---|---|
8 maart | 9:30 | 6:30 | Round Robin |
15:30 | 12:30 | Round Robin | |
9 maart | 9:30 | 6:30 | Round Robin |
15:30 | 12:30 | Round Robin | |
10 maart | 9:30 | 6:30 | Round Robin |
15:30 | 12:30 | Round Robin | |
11 maart | 9:30 | 6:30 | Round Robin |
15:30 | 12:30 | Round Robin | |
12 maart | 9:30 | 6:30 | Round Robin |
15:30 | 12:30 | Round Robin | |
13 maart | 9:30 | 6:30 | Round Robin |
15:30 | 12:30 | Round Robin | |
14 maart | 9:00 | 6:00 | Tiebreak Round Robin1 |
14:00 | 11:00 | ||
19:00 | 16:00 | ||
15 maart | 9:30 | 6:30 | Halve finales |
15:30 | 12:30 | Finale | |
15:30 | 12:30 | 3e/4e plaats |
1 Tiebreak wedstrijden worden alleen gespeeld wanneer ze nodig zijn om de halve finales te kunnen bepalen.
Round Robin
Stand
# | Land | Wedstrijden | Ends | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GS | W | V | WE | VE | V | T | ||
1 | Rusland | 9 | 8 | 1 | 38 | 30 | 60 | 38 |
2 | Canada | 9 | 7 | 2 | 37 | 30 | 66 | 42 |
3 | China | 9 | 5 | 4 | 33 | 31 | 54 | 45 |
4 | Groot-Brittannië | 9 | 5 | 4 | 34 | 30 | 53 | 56 |
5 | Verenigde Staten | 9 | 4 | 5 | 36 | 32 | 56 | 52 |
6 | Slowakije | 9 | 4 | 5 | 30 | 35 | 47 | 68 |
7 | Zweden | 9 | 4 | 5 | 33 | 32 | 59 | 49 |
8 | Noorwegen | 9 | 3 | 6 | 30 | 35 | 47 | 62 |
9 | Zuid-Korea | 9 | 3 | 6 | 24 | 38 | 41 | 74 |
10 | Finland | 9 | 2 | 7 | 32 | 34 | 61 | 58 |
Wedstrijden
Ronde 1
8 maart - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 0 |
Noorwegen | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 4 | X | X | 10 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6 |
Groot-Brittannië | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Slowakije | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 |
Verenigde Staten | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 |
China | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 |
Ronde 2
8 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7 |
Finland | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 |
Rusland | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Verenigde Staten | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
Zuid-Korea | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 9 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 |
China | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 7 |
Ronde 3
9 maart - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Verenigde Staten | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 8 |
Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 4 |
Groot-Brittannië | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 6 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 3 |
Slowakije | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | X | 8 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
Rusland | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 7 |
Ronde 4
9 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 |
Zweden | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finland | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6 |
Slowakije | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | 9 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | X | 8 |
Zuid-Korea | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | X | 4 |
Ronde 5
10 maart - 9:30 UTC+4 (6:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 7 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Verenigde Staten | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 |
Canada | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 7 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finland | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 |
Noorwegen | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 2 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | 8 |
Zweden | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 4 |
Ronde 6
10 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Slowakije | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 |
Groot-Brittannië | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 4 | 2 | X | 12 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 |
China | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 1 | 3 | X | 11 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
Verenigde Staten | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 5 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 |
Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 8 |
Ronde 7
11 maart - 9:30 UTC+4 (6:30 MET)
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | X | 7 |
Zweden | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 4 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 |
Finland | 1 | 4 | 0 | 3 | 5 | 0 | 0 | X | 13 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | X | 7 |
Slowakije | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 4 |
Ronde 8
11 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 |
Canada | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 1 | 8 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 |
Groot-Brittannië | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 7 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 9 |
Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Verenigde Staten | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7 |
Finland | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Ronde 9
12 maart - 9:30 UTC+4 (6:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noorwegen | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 |
Slowakije | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 11 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 10 |
Zuid-Korea | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Verenigde Staten | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 4 | X | 10 |
China | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 5 | X | 11 |
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 |
Ronde 10
12 maart - 9:00 UTC+4 (6:00 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
Verenigde Staten | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | X | 8 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | X | 8 |
Finland | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 2 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noorwegen | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 |
Rusland | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6 |
Ronde 11
13 maart - 9:30 UTC+4 (6:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finland | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Zuid-Korea | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 7 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 | 8 |
Verenigde Staten | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Slowakije | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 0 |
Canada | 3 | 4 | 2 | 3 | 2 | 2 | X | X | 16 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 0 | 2 | X | 11 |
Noorwegen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 |
Ronde 12
13 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 3 |
China | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | 6 |
Baan B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Slowakije | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Rusland | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 |
Baan C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 |
Zweden | 3 | 0 | 5 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 13 |
Baan D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finland | 2 | 5 | 1 | 1 | 3 | 0 | X | X | 12 |
Canada | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 1 |
Knock-outfase
halve finale | finale | |||||||
4 | Groot-Brittannië | 4 | ||||||
1 | Rusland | 13 | ||||||
HF1 | Rusland | 3 | ||||||
HF2 | Canada | 8 | ||||||
derde plaats | ||||||||
2 | Canada | 5 | VHF1 | Groot-Brittannië | 7 | |||
3 | China | 4 | VHF2 | China | 3 |
Halve finales
15 maart - 9:30 UTC+4 (6:30 MET)
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Rusland | 1 | 3 | 0 | 7 | 1 | 0 | 1 | X | 13 |
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Canada | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
China | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 |
3e/4e plaats
15 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | X | 7 |
China | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 |
Finale
15 maart - 15:30 UTC+4 (12:30 MET)
Baan ? | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 |
Canada | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 0 | X | 8 |