Puerto Rico op de Olympische Zomerspelen 1968
Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt.
Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen.
Puerto Rico op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Puerto Rico | ||||||||||||||||
IOC-landcode | PUR | ||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Puerto Rico (es) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Puerto Rico op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Puerto Rico op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Puerto Rico nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad, Mexico. Voor de vijfde keer op rij werd geen medaille gewonnen.
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jorge Vizcarondo | 100m (m) | serie 2: 7de in 10,71 | |
Juan Franceschi | 200m (m) | serie 6: niet gefinisht | |
Carlos Baez | 800m (m) | serie 6: 8ste in 1.52,6 | |
Willie Rios | 1500m (m) | serie 4: 10de in 4.14,47 | |
Arnaldo Bristol | 110m horden (m) | serie 2: 3de in 13,92 halve finale 2: 8ste in 14,13 | |
Arnaldo Bristol Juan Franceschi Kike Montalvo Jorge Vizcarrondo | 4x100m (m) | niet gestart | |
Hector Serrate | hink-stap-springen (m) | kwalificatie groep B: 18de met 15,09m |
Basketbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adolfo Porrata Alberto Zamot Ángel Cancel Francisco Córdova Jaime Frontera Mariano Ortiz Raymond Dalmau Rubén Adorno Teo Cruz Tomás Gutiérrez Bill McCadney Joe Hattono | mannen | groep A: 5de W van Senegal: 69-26 V van Joegoslavië: 72-93 V van Italië: 65-68 V van Spanje: 62-86 W van Filipijnen: 89-65 W van Panama: 80-69 V van Verenigde Staten: 56-61 9-12de plek: W van Cuba: 71-65 9-10de plek: W van Bulgarije: 67-57 |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Punten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | ||||
1 | Verenigde Staten | 7 | 7 | 0 | 599 | 392 | +207 | 14 | |
2 | Joegoslavië | 7 | 6 | 1 | 592 | 511 | +81 | 13 | |
3 | Italië | 7 | 5 | 2 | 562 | 539 | +23 | 12 | |
4 | Spanje | 7 | 4 | 3 | 557 | 548 | +9 | 11 | |
5 | Puerto Rico | 7 | 3 | 4 | 493 | 468 | +25 | 10 | |
6 | Panama | 7 | 2 | 5 | 572 | 624 | -52 | 9 | |
7 | Filipijnen | 7 | 1 | 6 | 525 | 636 | -111 | 8 | |
8 | Zweden | 7 | 0 | 7 | 383 | 565 | -182 | 7 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
13 oktober | Mexico-Stad | Puerto Rico | 69-26 | Senegal | |
14 oktober | Mexico-Stad | Puerto Rico | 72-93 | Joegoslavië | |
15 oktober | Mexico-Stad | Puerto Rico | 65-68 | Italië | |
16 oktober | Mexico-Stad | Spanje | 86-62 | Puerto Rico | |
18 oktober | Mexico-Stad | Filipijnen | 65-89 | Puerto Rico | |
19 oktober | Mexico-Stad | Panama | 69-80 | Puerto Rico | |
20 oktober | Mexico-Stad | Verenigde Staten | 61-56 | Puerto Rico | |
9-12de plek | |||||
23 oktober | Mexico-Stad | Puerto Rico | 71-65 | Cuba | |
9-10de plek | |||||
24 oktober | Mexico-Stad | Puerto Rico | 67-57 | Bulgarije |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Heriberto Cintrón | -51kg (m) | 1ste ronde: V van POL Olech: gediskwalificeerd | |
Andrés Torres | -54kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van ITA Mura: 0-5 | |
Reinaldo Mercado | -57kg (m) | 1ste ronde: V van YUG Pajkovic: 0-5 | |
Eugenio Febus | -60kg (m) | 1ste ronde: V van SUD Sheed: 0-5 | |
Adalberto Siebens | -63,5kg (m) | 1ste ronde: V van TUN Galhia: 0-5 | |
Saulo Hernández | -75kg (m) | 1ste ronde: V van CUB Marrero: gediskwalificeerd | |
Jorge Clemente | -81kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van POL Dragan: gediskwalificeerd |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Edwin Torres | tijdrit (m) | 1.07,65 | |
sprint (m) | 1ste ronde: 3de herkansingen: V van ARG Roqueiro | ||
individuele achtervolging (m) |
Mannen 3 meter plank
- Jerry Anderson (→ 27e plaats)
- Héctor Bas (→ 28e plaats)
Mannen 10 meter platform
- Jerry Anderson (→ 34e plaats)
- Héctor Bas (→ 35e plaats)
Mannen individueel floret
- José Pérez — verslagen in de eerste ronde
- Eerste ronde — 6e plaats in de groep C met 0 overwinningen en 5 nederlagen (→ ging niet verder)
- verslagen door Witold Woyda
- verslagen door German Svesjnikov
- verslagen door Gerry Wiedel
- verslagen door Moustapha Sohem
- verslagen door Alberto Varela
Mannen individueel degen
- José Pérez — verslagen in de eerste ronde
- Eerste ronde — 7e plaats in de groep D met 0 overwinningen en 6 nederlagen (→ ging niet verder)
- verslagen door Csaba Fenyvesi
- verslagen door Gianfranco Paolucci
- verslagen door Valeriano Pérez
- verslagen door Stefan Haukler
- verslagen door Russell Hobby
- verslagen door Francisco De Jesús
Flying Dutchman klasse
- Juan Torruella, Radamés Torruella (→ 28e plaats)
Star klasse
- Gary Hoyt (→ 10e plaats)
5.5 meter klasse
- Lee Gentil, (James Fairbank, Hovey Freeman) (→ 14e plaats)
Mannen 50 m geweer liggend
- Ralph Rodríguez — 588 pts (→ 47e plaats)
- Alberto Santiago — 582 pts (→ 70e plaats)
Mannen 50 m geweer drie posities
- Manuel Hawayek — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen 50 m pistool
- José González — 511 pts (→ 63e plaats)
- Miguel Barasorda — 481 pts (→ 69e plaats)
Mannen 25 m snelvuurpistool
- Fernando Miranda — 558 pts (→ 50e plaats)
- Leon Lyon — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen trap
- George Silvernail — 188 pts (→ 31e plaats)
- Angel Marchand — 156 pts (→ 53e plaats)
Mannen trap
- Rafael Batista — 187 pts (→ 27e plaats)
- Alberto Guerrero — 174 pts (→ 45e plaats)
Mannen, 100 meter vrije stijl
- Gary Goodner
- Heats — 55.7 s (→ 3e in serie, ging door naar de halve finale)
- Halve finale — 55.8 s (→ 7e in serie, ging niet verder)
- Michael Goodner
- Heats — 58.2 s (→ 7e in serie, ging niet verder)
- José Ferriouli
- Heats — 56.1 s (→ 5e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 100 meter vrije stijl
- Ana Marcial
- Heats — 1:10.1 min (→ 8e in serie, ging niet verder)
- Lorna Blake
- Heats — 1:13.2 min (→ 8e in serie, ging niet verder)
- Kristina Moir
- Heats — 1:07.9 min (→ 8e in serie, ging niet verder)
Mannen 200 meter vrije stijl
- Gary Goodner
- Heats — 2:06.6 min (→ 5e in serie, ging niet verder)
- Jorge González
- Heats — 2:09.1 min (→ 4e in serie, ging niet verder)
- José Ferriouli
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Vrouwen 200 meter vrije stijl
- Lorna Blake
- Heats — 2:43.8 min (→ 8e in serie, ging niet verder)
- Kristina Moir
- Heats — 2:23.1 min (→ 5e in serie, ging niet verder)
- Ana Marcial
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen, 400 meter vrije stijl
- Michael Goodner
- Heats — 5:00.2 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
- Jorge González
- Heats — 4:38.1 min (→ 5e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 400 meter vrije stijl
- Lorna Blake
- Heats — 5:54.7 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
- Kristina Moir
- Heats — 4:57.7 min (→ 3e in serie, ging niet verder)
- Ana Marcial
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Vrouwen 800 meter vrije stijl
- Kristina Moir
- Heats — 10:24.5 min (→ 4e in serie, ging niet verder)
- Lorna Blake
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
- Ana Marcial
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen 1500 meter vrije stijl
- Jorge González
- Heats — 19:06.0 min (→ 5e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 100 meter schoolslag
- Liana Vicens
- Heats — 1:25.2 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 200 meter schoolslag
- Liana Vicens
- Heats — 3:16.2 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Mannen, 100 meter rugslag
- Gary Goodner
- Heats — 1:06.3 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
- Francisco Ramis
- Heats — 1:07.2 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
Mannen 200 meter rugslag
- Francisco Ramis
- Heats — 2:30.4 min (→ 8e in serie, ging niet verder)
Mannen, 100 meter vlinderslag
- José Ferriouli
- Heats — 1:00.6 min (→ 3e in serie, ging door naar de halve finale)
- Halve finale — 1:00.9 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
- Gary Goodner
- Heats — 1:00.3 min (→ 2e in serie, ging door naar de halve finale)
- Halve finale — 1:00.1 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 100 meter vlinderslag
- Ana Marcial
- Heats — 1:17.1 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
- Kristina Moir
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen 200 meter vlinderslag
- José Ferriouli
- Heats — 2:23.4 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 200 meter vlinderslag
- Kristina Moir
- Heats — 2:51.1 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
- Ana Marcial
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen 200 meter wisselslag
- José Ferriouli
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Vrouwen 200 meter wisselslag
- Liana Vicens
- Heats — 2:57.0 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
- Kristina Moir
- Heats — 2:42.8 min (→ 5e in serie, ging niet verder)
- Ana Marcial
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen, 400 meter wisselslag
- Francisco Ramis
- Heats — 5:30.9 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 400 meter wisselslag
- Kristina Moir
- Heats — Niet gestart (→ niet geklasseerd)
Mannen 4x100 meter vrije stijl estafette
- Jorge González, Michael Goodner, Gary Goodner, José Ferriouli
- Heats — 3:47.0 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Mannen 4x200 meter vrije stijl estafette
- José Ferriouli, Gary Goodner, Michael Goodner, Jorge González
- Heats — 8:40.2 min (→ 6e in serie, ging niet verder)
Mannen 4x100 meter wisselslag
- Francisco Ramis, Gary Goodner, José Ferriouli, Jorge González
- Heats — 4:27.6 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Vrouwen 4x100 meter medley estafette
- Ana Marcial, Kristina Moir, Liana Vicens, Lorna Blake
- Heats — 5:18.2 min (→ 7e in serie, ging niet verder)
Mannen enkelspel
- Juan Ortíz
- Eerste ronde — verloor van Miguel Olvera uit Ecuador
- Ricardo Carrero
- Eerste ronde — verloor van Pierre Darmon uit Frankrijk
- Charles Pasarell
- Eerste ronde — verloor van Rafael Osuna uit Mexico
Mannen dubbelspel
- Charles Pasarell, Ricardo Carrero
Vedergewicht
- Enrique Hernández
- Drukken — 115,0 kg
- Trekken — 100,0 kg
- Stoten — 130,0 kg
- Totaal — 345,0 kg (→ 13e plaats)
- Pedro Serrano
- Drukken — 97,5 kg
- Trekken — 97,5 kg
- Stoten — 127,5 kg
- Totaal — 322,5 kg (→ 17e plaats)
Bantamgewicht
- Fernando Báez
- Drukken — 120,0 kg
- Trekken — 92,5 kg
- Stoten — 132,5 kg
- Totaal — 345,0 kg (→ 6e plaats)
Halfzwaargewicht
- Angel Pagán
- Drukken — 145,0 kg
- Trekken — 130,0 kg
- Stoten — 160,0 kg
- Totaal — 435,0 kg (→ 9e plaats)
- José Figueroa
- Drukken — 137,5 kg
- Trekken — 120,0 kg
- Stoten — 152,5 kg
- Totaal — 410,0 kg (→ 20e plaats)
Halfzwaargewicht
- Fernando Torres
- Drukken — 135,0 kg
- Trekken — 115,0 kg
- Stoten — 155,0 kg
- Totaal — 405,0 kg (→ 22e plaats)
- (en) (fr) Organizing Committee of the Games of the XIX Olympiad (1969). Mexico 68; Official Report. Miguel Galas, S. A., Mexico.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1968; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6, deel 7 en deel 8.