Pervaja Liga 1968
In 1968 werd de 29ste editie van de Pervaja Liga gespeeld, de tweede hoogste divisie voor voetbalclubs uit de Sovjet-Unie. In deze tijd heette de competitie nog Tweede Groep A. De competitie werd gespeeld van 7 april tot 23 november. OeralMasj Sverdlovsk werd kampioen.
Eerste fase
Subgroep I
Kolos Poltava wijzigde de naam in SelStroj Poltava.
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Karpaty Lvov | 40 | 26 | 7 | 7 | 80:34 | 59 |
2. | SKA Kiev | 40 | 23 | 11 | 6 | 58:23 | 57 |
3. | SKA Odessa | 40 | 19 | 12 | 9 | 50:30 | 50 |
4. | Avtomobilist Zjitomir | 40 | 17 | 16 | 7 | 38:19 | 50 |
5. | SelStroj Poltava | 40 | 18 | 13 | 9 | 50:34 | 49 |
6. | Dinamo Leningrad | 40 | 16 | 14 | 10 | 70:39 | 46 |
7. | SKA Lvov | 40 | 16 | 14 | 10 | 40:42 | 46 |
8. | Daugava Riga | 40 | 16 | 13 | 11 | 39:27 | 45 |
9. | Moldova Kisjinev | 40 | 16 | 12 | 12 | 40:36 | 44 |
10. | Lokomotiv Vinnitsa | 40 | 14 | 13 | 13 | 46:33 | 41 |
11. | Azovets Zjdanov | 40 | 11 | 17 | 12 | 30:30 | 39 |
12. | Chimik Severodonetsk | 40 | 11 | 14 | 15 | 44:51 | 36 |
13. | Lokomotiv Kaloega | 40 | 13 | 9 | 18 | 35:56 | 35 |
14. | Metalloerg Toela | 40 | 9 | 16 | 15 | 31:40 | 34 |
15. | Volga Kalinin | 40 | 11 | 12 | 17 | 33:44 | 34 |
16. | Zjalgiris Vilnjoes | 40 | 11 | 11 | 18 | 30:43 | 33 |
17. | Kryvbas Kryvy Rih | 40 | 8 | 16 | 16 | 40:51 | 32 |
18. | Baltika Kaliningrad | 40 | 8 | 13 | 19 | 30:59 | 29 |
19. | Neman Grodno | 40 | 6 | 17 | 17 | 20:53 | 29 |
20. | Dinamo Tallin | 40 | 8 | 12 | 20 | 29:60 | 28 |
21. | Spartak Gomel | 40 | 6 | 12 | 22 | 21:50 | 24 |
Geplaatst voor tweede fase | |
Naar degradatietoernooi Oekraïne | |
Degradatie Play-off |
Subgroep 2
Spartak Rjazan wijzigde de naam in Zvezda Rjazan.
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Soedostroitel Nikolajev | 40 | 23 | 15 | 2 | 51:22 | 61 |
2. | Metallist Charkov | 40 | 21 | 13 | 6 | 45:18 | 55 |
3. | Dnjepr Dnjepropetrovsk | 40 | 19 | 16 | 5 | 50:27 | 54 |
4. | Zvezda Kirovograd | 40 | 19 | 15 | 6 | 52:39 | 53 |
5. | Troed Voronezj | 40 | 18 | 14 | 8 | 49:28 | 50 |
6. | Tavrija Simferopol | 40 | 20 | 10 | 10 | 51:33 | 50 |
7. | Koeban Krasnodar | 40 | 19 | 11 | 10 | 43:26 | 49 |
8. | Sokol Saratov | 40 | 18 | 12 | 10 | 59:32 | 48 |
9. | Metalloerg Zaporozje | 40 | 14 | 15 | 11 | 52:42 | 43 |
10. | Sjinnik Jaroslavl | 40 | 12 | 18 | 10 | 31:26 | 42 |
11. | Lokomotiv Cherson | 40 | 15 | 11 | 14 | 42:32 | 41 |
12. | RostselMasj Rostov | 40 | 12 | 15 | 13 | 40:41 | 39 |
13. | Krasnoje Znamja Ivanovo | 40 | 11 | 15 | 14 | 36:43 | 37 |
14. | Dinamo Stavropol | 40 | 9 | 15 | 16 | 26:36 | 33 |
15. | Avangard Zjoltyje Vody | 40 | 8 | 16 | 16 | 33:44 | 32 |
16. | Spartak Naltsjik | 40 | 11 | 10 | 19 | 41:60 | 32 |
17. | Metalloerg Koejbysjev | 40 | 9 | 12 | 19 | 28:42 | 30 |
18. | Dnjepr Krementsjoek | 40 | 7 | 14 | 19 | 23:46 | 28 |
19. | Metalloerg Lipetsk | 40 | 3 | 15 | 22 | 22:55 | 21 |
20. | Zvezda Rjazan | 40 | 4 | 13 | 23 | 19:60 | 21 |
21. | SKCF Sebastopol | 40 | 5 | 11 | 24 | 16:57 | 21 |
Geplaatst voor tweede fase | |
Naar degradatietoernooi Oekraïne | |
Degradatie |
Subgroep 3
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | OeralMasj Sverdlovsk | 40 | 24 | 10 | 6 | 57:19 | 58 |
2. | Spartak Ordzjonikidze | 40 | 19 | 12 | 9 | 53:29 | 50 |
3. | Dinamo Machatsjkala | 40 | 17 | 16 | 7 | 30:18 | 50 |
4. | Volga Gorki | 40 | 18 | 12 | 10 | 54:28 | 48 |
5. | Roebin Kazan | 40 | 19 | 9 | 12 | 52:31 | 47 |
6. | Lokomotiv Tsjeljabinsk | 40 | 15 | 15 | 10 | 40:32 | 45 |
7. | Dinamo Batoemi | 40 | 13 | 15 | 12 | 44:39 | 41 |
8. | Lokomotiv Tbilisi | 40 | 14 | 12 | 14 | 45:37 | 40 |
9. | Volgar Astrachan | 40 | 13 | 14 | 13 | 46:45 | 40 |
10. | Zenit Izjevsk | 40 | 13 | 14 | 13 | 34:40 | 40 |
11. | Polad Soemgajyt | 40 | 15 | 10 | 15 | 34:42 | 40 |
12. | Zvezda Perm | 40 | 11 | 17 | 12 | 30:37 | 39 |
13. | Traktor Volgograd | 40 | 13 | 11 | 16 | 49:50 | 37 |
14. | Spartak Josjkar-Ola | 40 | 11 | 15 | 14 | 34:36 | 37 |
15. | Torpedo Taganrog | 40 | 12 | 12 | 16 | 33:40 | 36 |
16. | Volga Oeljanovsk | 40 | 14 | 8 | 18 | 43:58 | 36 |
17. | Stroitel Oefa | 40 | 11 | 12 | 17 | 40:55 | 34 |
18. | Mesjachte Tkiboeli | 40 | 7 | 19 | 14 | 35:48 | 33 |
19. | Terek Grozny | 40 | 9 | 13 | 18 | 45:55 | 31 |
20. | Sjirak Leninakan | 40 | 9 | 11 | 20 | 28:56 | 29 |
21. | Metalloerg Magnitogorsk | 40 | 7 | 15 | 18 | 30:61 | 29 |
Geplaatst voor tweede fase |
Subgroep 4
Torpedo Tomsk wijzigde de naam in TomLes Tomsk, Angara Irkoetsk in Aeroflot Irkoetsk en Lokomotiv Krasnojarsk in Rassvet Krasnojarsk.
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Irtysj Omsk | 40 | 22 | 11 | 7 | 44:21 | 55 |
2. | Koezbass Kemerovo | 40 | 21 | 8 | 11 | 44:30 | 50 |
3. | SKA Chabarovsk | 40 | 18 | 14 | 8 | 37:25 | 50 |
4. | Politotdel Tasjkent Regio | 40 | 18 | 11 | 11 | 53:31 | 47 |
5. | Stroitel Asjchabad | 40 | 20 | 5 | 15 | 68:52 | 45 |
6. | Neftjanik Fergana | 40 | 12 | 21 | 7 | 29:22 | 45 |
7. | TomLes Tomsk | 40 | 16 | 12 | 12 | 45:36 | 44 |
8. | SKA Tsjita | 40 | 16 | 12 | 12 | 40:38 | 44 |
9. | Energetik Doesjanbe | 40 | 14 | 14 | 12 | 58:47 | 42 |
10. | Temp Barnaoel | 40 | 13 | 16 | 11 | 35:26 | 42 |
11. | Zarafsjan Navoi | 40 | 15 | 12 | 13 | 46:44 | 42 |
12. | Sjachtjor Karaganda | 40 | 13 | 15 | 12 | 42:35 | 41 |
13. | Loetsj Vladivostok | 40 | 14 | 13 | 13 | 36:37 | 41 |
14. | Aeroflot Irkoetsk | 40 | 12 | 12 | 16 | 37:49 | 36 |
15. | Vostok Oest-Kamenogorsk | 40 | 14 | 8 | 18 | 34:48 | 36 |
16. | Selenga Oelan-Oede | 40 | 12 | 12 | 16 | 37:52 | 36 |
17. | Alga Froenze | 40 | 10 | 15 | 15 | 22:33 | 35 |
18. | Rassvet Krasnojarsk | 40 | 10 | 14 | 16 | 34:44 | 34 |
19. | Metalloerg Sjymkent | 40 | 8 | 16 | 16 | 33:47 | 32 |
20. | SKA Novosibirsk | 40 | 3 | 16 | 21 | 24:52 | 22 |
21. | Pamir Leninabad | 40 | 5 | 9 | 26 | 31:60 | 19 |
Geplaatst voor tweede fase | |
Degradatie paly-off | |
Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Tweede fase
Plaats 1-4
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | OeralMasj Sverdlovsk | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | 4 |
2. | Karpaty Lvov | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:2 | 3 |
3. | Irtysj Omsk | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | 3 |
4. | Soedostroitel Nikolajev | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:6 | 2 |
Kampioen |
Degradatietoernooi Oekraïne
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kryvbas Kryvy Rih | 5 | 3 | 2 | 0 | 7:2 | 8 |
2. | Chimik Severodonetsk | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:3 | 8 |
3. | Azovets Zjdanov | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:4 | 6 |
4. | Dnjepr Krementsjoek | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:4 | 5 |
5. | Avangard Zjoltyje Vody | 5 | 1 | 1 | 3 | 2:6 | 3 |
6. | SKCF Sebastopol | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:9 | 0 |
Degradatie |
De toenmalige namen worden weergegeven, voor clubs uit nu onafhankelijke deelrepublieken wordt de Russische schrijfwijze weergegeven zoals destijds gebruikelijk was, de vlaggen van de huidige onafhankelijke staten geven aan uit welke republiek de clubs afkomstig zijn.
Degradatie play-off
Kazachstan
| ||||
Heen | Metalloerg Sjymkent | 3 – 1 | Jenbek Dzjezkazgan | |
| ||||
Terug | Jenbek Dzjezkazgan | 1 – 3 | Metalloerg Sjymkent | |
Wit-Rusland
| ||||
14 november Heen | Spartak Gomel | 0 – 2 | Spartak Brest | |
| ||||
17 november Terug | Spartak Brest | 0 – 0 | Spartak Gomel | |
Kampioen
Tweede Groep A 1968 |
---|
OERALMASJ SVERDLOVSK Kampioen (1° titel) |
Zie ook
Externe link
- RSSSF