Lijst van medaillewinnaars op de Olympische Zomerspelen 2016
Deze pagina geeft een totaal overzicht van de medaillewinnaars op de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Hierbij is de indeling alfabetisch gerangschikt op basis van de olympische sporten en binnen de sporten op discipline. De teamsporten zijn geheel onderaan in een tabel samengevat.
Atletiek
- Mannen
- Vrouwen
Badminton
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | CHN | Chen Long | MAS | Lee Chong Wei | DEN | Viktor Axelsen |
Dubbelspel (m) | CHN | Fu Haifeng Zhang Nan | MAS | Goh V Shem Tan Wee Kiong | GBR | Marcus Ellis Chris Langridge |
Gemengd dubbelspel | INA | Tontowi Ahmad Liliyana Natsir | MAS | Chan Peng Soon Goh Liu Ying | CHN | Zhang Nan Zhao Yunlei |
Enkelspel (v) | ESP | Carolina Marín | IND | Pusarla Venkata Sindhu | JPN | Nozomi Okuhara |
Dubbelspel (v) | JPN | Misaki Matsutomo Ayaka Takahashi | DEN | Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl | KOR | Jung Kyung-eun Shin Seung-chan |
Boksen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Lichtvlieg (-49 kg) | UZB | Hasanboy Doesmatov | COL | Yuberjén Martínez | CUB USA | Joahnys Argilagos Nico Miguel Hernández |
Vlieg (-52 kg) | UZB | Sjachobidin Zoirov | RUS | Misha Aloian | VEN CHN | Yoel Segundo Finol Hu Jianguan |
Bantam (-56 kg) | CUB | Robeisy Ramírez | USA | Shakur Stevenson | UZB RUS | Moerodjon Achmadaliev Vladimir Nikitin |
Licht (-60 kg) | BRA | Robson Conceição | FRA | Sofiane Oumiha | CUB MGL | Lázaro Álvarez Otgondalai Dorjnyambuu |
Halfwelter (-64 kg) | UZB | Fazliddin Gaibnazarov | AZE | Lorenzo Sotomayor Collazo | RUS GER | Vitali Doenajtsev Artem Harutiunian |
Welter (-69 kg) | KAZ | Danijar Jeleoessinov | UZB | Sjachram Gijasov | FRA MAR | Souleymane Cissokho Mohammed Rabii |
Midden (-75 kg) | CUB | Arlen López | UZB | Bektemir Melikoezijev | MEX AZE | Misael Uziel Rodríguez Kamran Sjachsoevarly |
Halfzwaar (-81 kg) | CUB | Julio César La Cruz | KAZ | Adilbek Nijazymbetov | FRA GBR | Mathieu Bauderlique Joshua Buatsi |
Zwaar (-91 kg) | RUS | Jevgeny Tisjtsjenko | KAZ | Vassilij Levit | CUB UZB | Erislandy Savón Roestam Toelaganov |
Superzwaar (+91 kg) | FRA | Tony Yoka | GBR | Joseph "Joe" Joyce | KAZ CRO | Ivan Ditsjko Filip Hrgović |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (48-51 kg) | GBR | Nicola Adams | FRA | Sarah Ourahmoune | CHN COL | Ren Cancan Ingrit Valencia Victoria |
Licht (57-60 kg) | FRA | Estelle Mossely | CHN | Yin Junhua | RUS FIN | Anastasia Belijakova Mira Potkonen |
Midden (69-75 kg) | USA | Claressa Shields | NED | Nouchka Fontijn | CHN KAZ | Li Qian Dariga Sjakimova |
Boogschieten
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Individueel (m) | KOR | Ku Bon-chan | FRA | Jean-Charles Valladont | USA | Brady Ellison |
Team (m) | KOR | Kim Woo-jin Ku Bon-chan Lee Seung-yun | USA | Brady Ellison Zach Garrett Jake Kaminski | AUS | Alec Potts Ryan Tyack Taylor Worth |
Individueel (v) | KOR | Chang Hye-jin | GER | Lisa Unruh | KOR | Ki Bo-bae |
Team (v) | KOR | Chang Hye-jin Choi Mi-sun Ki Bo-bae | RUS | Toejana Dasjidorzhijeva Ksenia Perova Inna Stepanova | TPE | Le Chien-ying Lin Shih-chia Tan Ya-ting |
Gewichtheffen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantam (-56 kg) | CHN | Long Qingquan | PRK | Om Yun-chol | THA | Sinphet Kruaithong |
Veder (-62 kg) | COL | Óscar Figueroa | INA | Eko Yuli Irawan | KAZ | Farchad Charki |
Licht (-69 kg) | CHN | Shi Zhiyong | TUR | Daniyar Ismayilov | KGZ | Izzat Artikov |
Midden (-77 kg) | KAZ | Nijat Rahimov | CHN | Lyu Xiaojun | EGY | Mohamed Mahmoud |
Lichtzwaar (-85 kg) | IRI | Kianoush Rostami | CHN | Tian Tao | ROU | Gabriel Sîncrăian |
Middenzwaar (-94 kg) | IRI | Sohrab Moradi | BLR | Vadzim Straltsov | LTU | Aurimas Didžbalis |
Zwaar (-105 kg) | UZB | Roeslan Noeroedinov | ARM | Simon Martirosyan | KAZ | Aleksandr Zaitsjikov |
Superzwaar (+105 kg) | GEO | Lasja Talachadze | ARM | Gor Minasyan | GEO | Irakli Turmanidze |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (-48 kg) | THA | Sopita Tanasan | IND | Sri Wahyuni Agustiani | JPN | Hiromi Miyake |
Veder (-53 kg) | TPE | Hsu Shu-ching | PHI | Hidilyn Diaz | KOR | Yoon Jin-hee |
Licht (-58 kg) | THA | Sukanya Srisurat | THA | Pimsiri Sirikaew | TPE | Kuo Hsing-chun |
Midden (-63 kg) | CHN | Deng Wei | PRK | Choe Hyo-sim | KAZ | Karina Gorisjeva |
Lichtzwaar (-69 kg) | CHN | Xiang Yanmei | KAZ | Zjazira Zjapparkoel | EGY | Sara Ahmed |
Zwaar (-75 kg) | PRK | Rim Jong-sim | BLR | Darya Naumava | ESP | Lidia Valentín |
Superzwaar (+75 kg) | CHN | Meng Suping | PRK | Kim Kuk-hyang | USA | Sarah Robles |
Golf
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | GBR | Justin Rose | SWE | Henrik Stenson | USA | Matt Kuchar |
Vrouwen | KOR | Park In-bee | NZL | Lydia Ko | CHN | Feng Shanshan |
Gymnastiek
Ritmische gymnastiek
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Meerkamp (v) | RUS | Margarita Mamoen | RUS | Jana Koedrjavtseva | UKR | Ganna Rizatdinova |
Meerkamp team (v) | RUS | Vera Birjoekova Anastasia Bliznjoek Anastasia Maksimova Anastasia Tatareva Maria Tolkatsjova | ESP | Sandra Aguilar Artemi Gavezou Elena López Lourdes Mohedano XAlejandra Quereda | BUL | Reneta Kamberova Lyubomira Kazanova Mihaela Maevska-Velichkova Tsvetelina Naydenova Hristiana Todorova |
Trampoline
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | BLR | Vladsjislav Gantsjarov | CHN | Dong Dong | CHN | Gao Lei |
Vrouwen | CAN | Rosannagh MacLennan | GBR | Bryony Page | CHN | Li Dan |
Turnen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Brug | UKR | Oleg Vernjajev | USA | Danell Leyva | RUS | David Beljavskij |
Paard voltige | GBR | Max Whitlock | GBR | Louis Smith | USA | Alexander Naddour |
Rekstok | GER | Fabian Hambüchen | USA | Danell Leyva | GBR | Nile Wilson |
Ringen | GRE | Eleftherios Petrounias | BRA | Arthur Zanetti | RUS | Denis Abljazin |
Sprong | PRK | Ri Se-gwang | RUS | Denis Abljazin | JPN | Kenzō Shirai |
Vloer | GBR | Max Whitlock | BRA | Diego Hypólito | BRA | Arthur Mariano |
Meerkamp | JPN | Kohei Uchimura | UKR | Oleg Vernjajev | GBR | Max Whitlock |
Meerkamp team | JPN | Ryōhei Katō Kenzō Shirai Yusuke Tanaka Kohei Uchimura Koji Yamamuro | RUS | Denis Abljazin David Beljavskij Nikolaj Koeksenkov Nikita Nagorny Ivan Stretovitsj | CHN | Deng Shudi Lin Chaopan Liu Yang You Hao Zhang Chenglong |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Balk | NED | Sanne Wevers | USA | Lauren Hernandez | USA | Simone Biles |
Brug ongelijk | RUS | Alija Moestafina | USA | Madison Kocian | GER | Sophie Scheder |
Sprong | USA | Simone Biles | RUS | Maria Paseka | SUI | Giulia Steingruber |
Vloer | USA | Simone Biles | USA | Alexandra Raisman | GBR | Amy Tinkler |
Meerkamp | USA | Simone Biles | USA | Alexandra Raisman | RUS | Alija Moestafina |
Meerkamp team | USA | Simone Biles Gabrielle Douglas Lauren Hernandez Madison Kocian Alexandra Raisman | RUS | Angelina Melnikova Alija Moestafina Maria Paseka Daria Spiridonova Seda Toetchalian | CHN | Fan Yilin Mao Yi Shang Chunsong Tan Jiaxin Wang Yan |
Judo
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Extra licht (-60 kg) | RUS | Beslan Moedranov | KAZ | Yeldos Smetov | UZB JPN | Diyorbek Oerozbojev Naohisa Takato |
Half licht (-66 kg) | ITA | Fabio Basile | KOR | An Ba-ul | JPN UZB | Masashi Ebinuma ishod Sobirov |
Licht (-73 kg) | JPN | Shohei Ono | AZE | Roestam Oroejov | GEO BEL | Lasja Sjavdatoeasjvili Dirk Van Tichelt |
Half midden (-81 kg) | RUS | Chasan Chalmoerzajev | USA | Travis Stevens | JPN UAE | Takanori Nagase Sergiu Toma |
Midden (-90 kg) | JPN | Mashu Baker | GEO | Varlam Liparteliani | CHN KOR | Cheng Xunzhao Gwak Dong-han |
Half zwaar (-100 kg) | CZE | Lukáš Krpálek | AZE | Elmar Gasimov | JPN FRA | Ryunosuke Haga Cyrille Maret |
Zwaar (+100 kg) | FRA | Teddy Riner | JPN | Hisayoshi Harasawa | ISR BRA | Or Sasson Rafael Silva |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Extra licht (-48 kg) | ARG | Paula Pareto | KOR | Jeong Bo-kyeong | KAZ JPN | Otgontsetseg Galbadrakhyn Ami Kondo |
Half licht (-52 kg) | KOS | Majlinda Kelmendi | ITA | Odette Giuffrida | RUS JPN | Natalja Koezjoetina Misato Nakamura |
Licht (-57 kg) | BRA | Rafaela Silva | MGL | Sumiya Dorjsuren | JPN POR | Kaori Matsumoto Telma Monteiro |
Half midden (-63 kg) | SLO | Tina Trstenjak | FRA | Clarisse Agbegnenou | NED ISR | Anicka van Emden Yarden Gerbi |
Midden (-70 kg) | JPN | Haruka Tachimoto | COL | Yuri Alvear | GBR GER | Sally Conway Laura Vargas Koch |
Half zwaar (-78 kg) | USA | Kayla Harrison | FRA | Audrey Tcheuméo | BRA SLO | Mayra Aguiar Anamari Velenšek |
Zwaar (+78 kg) | FRA | Émilie Andéol | CUB | Idalys Ortiz | JPN CHN | Kanae Yamabe Yu Song |
Kanovaren
- Slalom
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 (m) | FRA | Denis Gargaud Chanut | SVK | Matej Beňuš | JPN | Takuya Haneda |
C2 (m) | SVK | Ladislav Škantár Peter Škantár | GBR | David Florence Richard Hounslow | FRA | Gauthier Klauss Matthieu Péché |
K1 (m) | GBR | Joe Clarke | SLO | Peter Kauzer | CZE | Jiří Prskavec |
K1 (v) | ESP | Maialen Chourraut | NZL | Luuka Jones | AUS | Jessica Fox |
- Vlakwater
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 | 200 m (m)UKR | Joerij Tsjeban | AZE | Valentin Demjanenko | BRA | Isaquias Queiroz |
C1 1000 m (m) | GER | Sebastian Brendel | BRA | Isaquias Queiroz | MDA | Serghei Tarnovschi |
C2 1000 m (m) | GER | Sebastian Brendel Jan Vandrey | BRA | Isaquias Queiroz Erlon De Souza Silva | UKR | Dmitro Jantsjoek Taras Mistsjoek |
K1 | 200 m (m)GBR | Liam Heath | FRA | Maxime Beaumont | ESP GER | Saúl Craviotto Ronald Rauhe |
K1 1000 m (m) | ESP | Marcus Walz | CZE | Josef Dostál | RUS | Roman Anosjkin |
K2 | 200 m (m)ESP | Saúl Craviotto Cristian Toro | GBR | Liam Heath Jon Schofield | LTU | Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
K2 1000 m (m) | GER | Marcus Groß Max Rendschmidt | SRB | Marko Tomićević Milenko Zorić | AUS | Lachlan Tame Ken Wallace |
K4 1000 m (m) | GER | Marcus Groß Max Hoff Tom Liebscher Max Rendschmidt | SVK | Tibor Linka Denis Myšák Juraj Tarr Erik Vlček | CZE | Josef Dostál Daniel Havel Jan Štěrba Lukáš Trefil |
K1 | 200 m (v)NZL | Lisa Carrington | POL | Marta Walczykiewicz | AZE | Inna Osipenko-Radomska |
K1 | 500 m (v)HUN | Danuta Kozák | DEN | Emma Jørgensen | NZL | Lisa Carrington |
K2 | 500 m (v)HUN | Danuta Kozák Gabriella Szabó | GER | Tina Dietze Franziska Weber | POL | Beata Mikołajczyk Karolina Naja |
K4 | 500 m (v)HUN | Tamara Csipes Krisztina Fazekas-Zur Danuta Kozák Gabriella Szabó | GER | Tina Dietze Sabrina Hering Steffi Kriegerstein Franziska Weber | BLR | Volha Khudzenka Nadzeya Papok Maryna Pautaran Marharyta Tsishkevich |
Moderne vijfkamp
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | RUS | Aleksandr Lesoen | UKR | Pavlo Timosjtsjenko | MEX | Ismael Hernandez |
Vrouwen | AUS | Chloe Esposito | FRA | Élodie Clouvel | POL | Oktawia Nowacka |
Paardensport
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dressuur | GBR | Charlotte Dujardin op Valegro | GER | Isabell Werth op Weihegold OLD | GER | Kristina Bröring-Sprehe op Desperados FRH |
Dressuur team | Duitsland Kristina Bröring-Sprehe op Desperados FRH Sönke Rothenberger op Cosmo Dorothee Schneider op Showtime FRH Isabell Werth op Weihegold OLD | Groot-Brittannië Fiona Bigwood op Orthilia Charlotte Dujardin op Valegro Carl Hester op Nip Tuck Spencer Wilton op Super Nova II | Verenigde Staten Allison Brock op Rosevelt Laura Graves op Verdades Kasey Perry-Glass op Dublet Steffen Peters op Legolas 92 | |||
Eventing | GER | Michael Jung op Sam FBW | FRA | Astier Nicolas op Piaf De B'Neville | USA | Phillip Dutton op Mighty Nice |
Eventing team | Frankrijk Karim Laghouag op Entebbe Mathieu Lemoine op Bart L Astier Nicolas op Piaf De B'Neville Thibaut Vallette op Qing du Briot | Duitsland Sandra Auffarth op Opgun Louvo Michael Jung op Sam FBW Ingrid Klimke op Hale-Bob Old Julia Krajewski op Samourai du Thot | Australië Chris Burton op Santano II Sam Griffiths op Paulank Brockagh Shane Rose op CP Qualified Stuart Tinney op Pluto Mio | |||
Springconcours | GBR | Nick Skelton op Big Star | SWE | Peder Fredricson op All In | CAN | Eric Lamaze op Fine Lady 5 |
Springconcours team | Frankrijk Roger-Yves Bost op Sydney une Prince Pénélope Leprévost op Flora de Mariposa Philippe Rozier op Rahotep de Toscane Kevin Staut op Reveur de Hurtebise | Verenigde Staten Lucy Davis op Barron Kent Farrington op Voyeur Beezie Madden op Cortes'C McLain Ward op Azur | Duitsland Christian Ahlmann op Taloubet Z Ludger Beerbaum op Casello Daniel Deusser op First Class Meredith Michaels-Beerbaum op Fibonacci |
Roeien
- Mannen
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Skiff | AUS | Kimberley Brennan-Crow | USA | Genevra Stone | CHN | Duan Jingli |
Lichte dubbel-twee | NED | Maaike Head Ilse Paulis | CAN | Lindsay Jennerich Patricia Obee | CHN | Huang Wenyi Pan Feihong |
Dubbel-twee | POL | Magdalena Fularczyk-Kozłowska Natalia Madaj | GBR | Katherine Grainger Victoria Thornley | LTU | Milda Valčiukaitė Donata Vištartaitė |
Twee-zonder | GBR | Helen Glover Heather Stanning | NZL | Genevieve Behrent Rebecca Scown | DEN | Anne Andersen Hedvig Rasmussen |
Dubbel-vier | GER | Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla Annekatrin Thiele | NED | Chantal Achterberg Nicole Beukers Carline Bouw Inge Janssen | POL | Monika Ciaciuch Agnieszka Kobus Joanna Leszczyńska Maria Springwald |
Acht | USA | Amanda Elmore Tessa Gobbo Elle Logan Meghan Musnicki Amanda Polk Emily Regan Lauren Schmetterling Kerry Simmonds Katelin Snyder | GBR | Karen Bennett Olivia Carnegie-Brown Jessica Eddie Catherine Greves Frances Houghton Zoe Lee Polly Swann Zoe de Toledo Melanie Wilson | ROU | Amalia Bereș Andreea Boghian Adelina Bogus Roxana Cogianu Irina Dorneanu Daniela Druncea Laura Oprea Mihaela Petrila Ioana Strungaru |
Schermen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Degen | KOR | Park Sang-young | HUN | Géza Imre | FRA | Gauthier Grumier |
Degen team | FRA | Yannick Borel Gauthier Grumier Daniel Jérent Jean-Michel Lucenay | ITA | Marco Fichera Enrico Garozzo Paolo Pizzo Andrea Santarelli | HUN | Gábor Boczkó Géza Imre András Rédli Péter Somfai |
Floret | ITA | Daniele Garozzo | USA | Alexander Massialas | RUS | Timoer Safin |
Floret team | RUS | Artoer Achmatchoezin Timoer Safin Aleksej Tsjeremisinov | FRA | Jérémy Cadot Jean-Paul Tony Helissey Enzo Lefort Erwan Le Péchoux | USA | Miles Chamley-Watson Race Imboden Alexander Massialas Gerek Meinhardt |
Sabel | HUN | Áron Szilágyi | USA | Daryl Homer | KOR | Kim Jung-hwan |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Degen | HUN | Emese Szász | ITA | Rossella Fiamingo | CHN | Sun Yiwen |
Degen team | ROU | Loredana Dinu Simona Gherman Simona Pop Ana Maria Popescu | CHN | Hao Jialu Sun Yiwen Sun Yujie Xu Anqi | RUS | Olga Kotsjneva Violetta Kolobova Tatjana Logoenova Ljoebov Sjoetova |
Floret | RUS | Inna Deriglazova | ITA | Elisa Di Francisca | TUN | Inès Boubakri |
Sabel | RUS | Jana Jegorjan | RUS | Sofja Velikaja | UKR | Olga Charlan |
Sabel team | RUS | Jekaterina Djatsjenko Joelia Gavrilova Jana Jegorjan Sofja Velikaja | UKR | Olga Charlan Alina Komasjtsjoek Olena Kravatska Olena Voronina | USA | Monica Aksamit Ibtihaj Muhammad Dagmara Wozniak Mariel Zagunis |
Schietsport
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 m luchtpistool | VIE | Hoàng Xuân Vinh | BRA | Felipe Almeida Wu | CHN | Pang Wei |
25 m snelvuurpistool | GER | Christian Reitz | FRA | Jean Quiquampoix | CHN | Li Yuehong |
50 m pistool | KOR | Jin Jong-oh | VIE | Hoàng Xuân Vinh | PRK | Kim Song-guk |
10 m luchtgeweer | ITA | Niccolò Campriani | UKR | Sergej Koelisj | RUS | Vladimir Maslennikov |
50 m kkg 3-houdingen | ITA | Niccolò Campriani | RUS | Sergej Kamenskij | FRA | Alexis Raynaud |
50 m kkg liggend | GER | Henri Junghänel | KOR | Kim Jong-hyun | RUS | Kirill Grigorjan |
Skeet | ITA | Gabriele Rossetti | SWE | Marcus Svensson | IOA | Abdullah Al-Rashidi |
Trap | CRO | Josip Glasnović | ITA | Giovanni Pellielo | GBR | Edward Ling |
Dubbeltrap | IOA | Fehaid Aldeehani | ITA | Marco Innocenti | GBR | Steven Scott |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 m luchtpistool | CHN | Zhang Mengxue | RUS | Vitalina Batsarasjkina | GRE | Anna Korakaki |
25 m sportpistool | GRE | Anna Korakaki | GER | Monika Karsch | SUI | Heidi Diethelm Gerber |
10 m luchtgeweer | USA | Virginia Thrasher | CHN | Du Li | CHN | Yi Siling |
50 m kkg 3-houdingen | GER | Barbara Engleder | CHN | Zhang Binbin | CHN | Du Li |
Skeet | ITA | Diana Bacosi | ITA | Chiara Cainero | USA | Kimberly Rhode |
Trap | AUS | Catherine Skinner | NZL | Natalie Rooney | USA | Corey Cogdell |
Taekwondo
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (-58 kg) (m) | CHN | Zhao Shuai | THA | Tawin Hanprab | KOR DOM | Kim Tae-hun Luisito Pie |
Licht (-68 kg) (m) | JOR | Ahmad Abughaush | RUS | Alexej Denisenko | ESP KOR | Joel González Lee Dae-hoon |
Midden (-80 kg) (m) | CIV | Cheick Sallah Cisse | GBR | Lutalo Muhammad | AZE TUN | Milad Beigi Harchegani Oussama Oueslati |
Zwaar (+80 kg) (m) | AZE | Radik Isajev | NIG | Abdoulrazak Issoufou Alfaga | KOR BRA | Cha Dong-min Maicon Siqueira |
Vlieg (-49 kg) (v) | KOR | Kim So-hui | SRB | Tijana Bogdanović | AZE THA | Patimat Abakarova Panipak Wongpattanakit |
Licht (-57 kg) (v) | GBR | Jade Jones | ESP | Eva Calvo Gómez | EGY IRI | Hedaya Malak Kimia Alizadeh Zenoorin |
Midden (-67 kg) (v) | KOR | Oh Hye-ri | FRA | Haby Niaré | CIV TUR | Ruth Gbagbi Nur Tatar |
Zwaar (+67 kg) (v) | CHN | Zheng Shuyin | MEX | María Espinoza | USA GBR | Jackie Galloway Bianca Walkden |
Tafeltennis
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | CHN | Ma Long | CHN | Zhang Jike | JPN | Jun Mizutani |
Team (m) | CHN | Ma Long Xu Xin Zhang Jike | JPN | Jun Mizutani Koki Niwa Maharu Yoshimura | GER | Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger |
Enkelspel (v) | CHN | Ding Ning | CHN | Li Xiaoxia | PRK | Kim Song-i |
Team (v) | CHN | Ding Ning Li Xiaoxia Liu Shiwen | GER | Han Ying Shan Xiaona Petrissa Solja | JPN | Ai Fukuhara Kasumi Ishikawa Mima Ito |
Tennis
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Enkelspel (m) | GBR | Andy Murray | ARG | Juan Martín del Potro | JPN | Kei Nishikori |
Dubbelspel (m) | ESP | Marc López Rafael Nadal | ROU | Florin Mergea Horia Tecău | USA | Steve Johnson Jack Sock |
Enkelspel (v) | PUR | Mónica Puig | GER | Angelique Kerber | CZE | Petra Kvitová |
Dubbelspel (v) | RUS | Jekaterina Makarova Jelena Vesnina | SUI | Timea Bacsinszky Martina Hingis | CZE | Lucie Šafářová Barbora Strýcová |
Gemengd dubbelspel | USA | Jack Sock Bethanie Mattek-Sands | USA | Rajeev Ram Venus Williams | CZE | Radek Štěpánek Lucie Hradecká |
Triatlon
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | GBR | Alistair Brownlee | GBR | Jonathan Brownlee | RSA | Henri Schoeman |
Vrouwen | USA | Gwen Jorgensen | SUI | Nicola Spirig-Hug | GBR | Vicky Holland |
Volleybal
Beachvolleybal
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | BRA | Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt | ITA | Daniele Lupo Paolo Nicolai | NED | Alexander Brouwer Robert Meeuwsen |
Vrouwen | GER | Laura Ludwig Kira Walkenhorst | BRA | Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas | USA | April Ross Kerri Walsh-Jennings |
Wielersport
Baan
BMX
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | USA | Connor Fields | NED | Jelle van Gorkom | COL | Carlos Ramirez |
Vrouwen | COL | Mariana Pajón | USA | Alise Post | VEN | Stefany Hernandez |
Mountainbike
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | SUI | Nino Schurter | CZE | Jaroslav Kulhavý | ESP | Carlos Coloma Nicolás |
Vrouwen | SWE | Jenny Rissveds | POL | Maja Włoszczowska | CAN | Catharine Pendrel |
Weg
Worstelen
Grieks-Romeins
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantam (-59 kg) | CUB | Ismael Borrero | JPN | Shinobu Ota | NOR UZB | Stig André Berge Jelmoerat Tasmoeradov |
Licht (-66 kg) | SRB | Davor Štefanek | ARM | Migran Aroetjoenjan | GEO AZE | Shmagi Bolkvadze Rasoel Tsjoenajev |
Welter (-75 kg) | RUS | Roman Vlasov | DEN | Mark Madsen | IRI KOR | Saeid Abdevali Kim Hyeon-woo |
Midden (-85 kg) | RUS | Davit Tsjakvetadze | UKR | Zhan Belenjoek | BLR GER | Javid Hamzatau Denis Kudla |
Zwaar (-98 kg) | ARM | Artoer Aleksanjan | CUB | Yasmany Lugo Cabrera | TUR IRI | Cenk İldem Ghasem Gholamreza Rezaei |
Superzwaar (-130 kg) | CUB | Mijaín López | TUR | Rıza Kayaalp | RUS AZE | Sergej Semenov Sabah Sjariati |
Vrije stijl
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bantam (-57 kg) | GEO | Vladimer Chintsjegasjvili | JPN | Rei Higuchi | AZE IRI | Haji Alijev Hassan Rahimi |
Licht (-65 kg) | RUS | Soslan Ramonov | AZE | Toghrul Asgarov | ITA UZB | Frank Chamizo Marquez Ichtijor Navroezov |
Welter (-74 kg) | IRI | Hassan Aliazam Yazdanicharati | RUS | Anjoear Gedoejev | TUR AZE | Soner Demirtaş Jabrajil Gazanov |
Midden (-86 kg) | RUS | Abdoelrasjid Sadoelajev | TUR | Selim Yaşar | USA AZE | J'den Cox Sjarif Sjarifov |
Zwaar (-97 kg) | USA | Kyle Frederick Snyder | AZE | Khetag Gozijoemov | UZB ROU | Magomed Ibragimov Albert Saritov |
Superzwaar (-125 kg) | TUR | Taha Akgül | IRI | Komeil Ghasemi | GEO BLR | Geno Petriasjvili Ibrahim Saidoe |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vlieg (-48 kg) | JPN | Eri Tosaka | AZE | Mariya Stadnik | BUL CHN | Jelitsa Jankova Sun Yanan |
Bantam (-53 kg) | USA | Helen Maroulis | JPN | Saori Yoshida | SWE AZE | Sofia Mattsson Natalija Sinisjin |
Welter (-58 kg) | JPN | Kaori Icho | RUS | Valerija Koblova-Zjoblova | TUN IND | Marwa Amri Sakshi Malik |
Midden (-63 kg) | JPN | Risako Kawai | BLR | Maria Mamatsjoek | KAZ POL | Jekaterina Larionova Monika Michalik |
Lichtzwaar (-69 kg) | JPN | Sara Dosho | RUS | Natalija Vorobeva | SWE KAZ | Anna Jenny Fransson Jelmira Sizdikova |
Zwaar (-75 kg) | CAN | Erica Wiebe | KAZ | Goezel Manjoerova | RUS CHN | Jekaterina Boekina Zhang Fengliu |
Zeilen
Zwemsporten
Langebaanzwemmen
- Mannen
- Vrouwen
Openwaterzwemmen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km (m) | NED | Ferry Weertman | GRE | Spyridon Gianniotis | FRA | Marc-Antoine Olivier |
10 km (v) | NED | Sharon van Rouwendaal | ITA | Rachele Bruni | BRA | Poliana Okimoto |
Schoonspringen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m plank (m) | CHN | Cao Yuan | GBR | Jack Laugher | GER | Patrick Hausding |
3 m plank synchroon (m) | GBR | Jack Laugher Chris Mears | USA | Sam Dorman Michael Hixon | CHN | Cao Yuan Qin Kai |
10 m toren (m) | CHN | Chen Aisen | MEX | Germán Sánchez | USA | David Boudia |
10 m toren synchroon (m) | CHN | Chen Aisen Lin Yue | USA | David Boudia Steele Johnson | GBR | Tom Daley Daniel Goodfellow |
3 m plank (v) | CHN | Shi Tingmao | CHN | He Zi | ITA | Tania Cagnotto |
3 m plank synchroon (v) | CHN | Shi Tingmao Wu Minxia | ITA | Tania Cagnotto Francesca Dallapé | AUS | Maddison Keeney Anabelle Smith |
10 m toren (v) | CHN | Ren Qian | CHN | Si Yajie | CAN | Meaghan Benfeito |
10 m toren synchroon (v) | CHN | Chen Ruolin Liu Huixia | MAS | Cheong Jun Hoong Pandelela Rinong | CAN | Meaghan Benfeito Roseline Filion |
Synchroonzwemmen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Duet | RUS | Natalja Isjtsjenko Svetlana Romasjina | CHN | Huang Xuechen Sun Wenyan | JPN | Yukiko Inui Risako Mitsui |
Team | RUS | Natalja Isjtsjenko Svetlana Kolesnitsjenko Aleksandra Patskevitsj Jelena Prokofjeva Svetlana Romasjina Alla Sjisjkina Maria Sjoerotsjkina Gelena Topilina Vlada Tsjigireva | CHN | Gu Xiao Guo Li Huang Xuechen Li Xiaolu Liang Xinping Sun Wenyan Tang Mengni Yin Chengxin Zeng Zhen | JPN | Aika Hakoyama Aiko Hayashi Yukiko Inui Kei Marumo Kanami Nakamaki Mai Nakamura Risako Mitsui Kano Omata Kurumi Yoshida |