Gymnastiek op de Gemenebestspelen 2010
Gymnastiek, met de disciplines ritmische gymnastiek en turnen, is een van de sporten die beoefend werden op de Gemenebestspelen 2010. De gymnastiekonderdelen vonden van 4 tot en met 14 oktober plaats in de Indhira Gandhi Arena.
Onderdelen en programma
Er stonden twintig onderdelen op het programma. In de onderstaande tabel staan de onderdelen en de speeldata.
Onderdeel | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Turnen | |||||||||||
brug (m) | ● | ||||||||||
paard (m) | ● | ||||||||||
rekstok (m) | ● | ||||||||||
ringen (m) | ● | ||||||||||
sprong (m) | ● | ||||||||||
vloer (m) | ● | ||||||||||
meerkamp (m) | ● | ||||||||||
meerkamp team (m) | ● | ||||||||||
balk (v) | ● | ||||||||||
brug ongelijk (v) | ● | ||||||||||
sprong (v) | ● | ||||||||||
vloer (v) | ● | ||||||||||
meerkamp (v) | ● | ||||||||||
meerkamp team (v) | ● | ||||||||||
Ritmische gymnastiek | |||||||||||
bal (v) | ● | ||||||||||
hoepel (v) | ● | ||||||||||
lint (v) | ● | ||||||||||
touw (v) | ● | ||||||||||
meerkamp (v) | ● | ||||||||||
meerkamp team (v) | ● |
Medailles
Medaillewinnaars
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
brug | Joshua Jefferis | AUS | Luke Folwell | ENG | Prashanth Sellathurai | AUS |
paard | Prashanth Sellathurai | AUS | Max Whitlock | ENG | Jonathan Chan Tuang Tong | SGP |
rekstok | Dimitris Krasias | CYP | Anderson Loran | CAN | Max Whitlock | ENG |
ringen | Samuel Offord | AUS | Luke Folwell | ENG | Herodotos Giorgallas | CYP |
vloer | Thomas Pichler | AUS | Reiss Beckford | ENG | Ashish Kumar | IND |
sprong | Luke Folwell | ENG | Ashish Kumar | IND | Ian Galvan | CAN |
meerkamp | Luke Folwell | ENG | Reiss Beckford | ENG | Joshua Jefferis | AUS |
meerkamp team | Samuel Offord Joshua Jefferis Thomas Pichler Luke Wiwatowski Prashanth Sellathurai | AUS | Max Whitlock Luke Folwell Danny Lawrence Reiss Beckford Steve Jehu | ENG | Jason Scott Robert Watson Tariq Dowers Anderson Loran Ian Galvan | CAN |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Turnen | ||||||
balk | Lauren Mitchell | AUS | Heem Wee | SGP | Cynthia Lemieux-Guillemette | CAN |
brug ongelijk | Lauren Mitchell | AUS | Georgia Bonora | AUS | Cynthia Lemieux-Guillemette | CAN |
sprong | Imogen Cairns | ENG | Jennifer Mbali Khwela | RSA | Gabby May | CAN |
vloer | Imogen Cairns | ENG | Lauren Mitchell | AUS | Ashleigh Brennan | AUS |
meerkamp | Lauren Mitchell | AUS | Emily Little | AUS | Georgia Bonora | AUS |
meerkamp team | Emily Little Ashleigh Brennan Georgia Bonora Lauren Mitchell Georgia Wheeler | AUS | Charlotte Lindsley Laura Edwards Jocelyn Hunt Imogen Cairns Becky Wing | ENG | Gabby May Cynthia Lemieux-Guillemette Kristin Klarenbach Emma Willis Catherine Dion | CAN |
Ritmische gymnastiek | ||||||
bal | Naazmi Johnston | AUS | Elaine Koon | MAS | Chrystalleni Trikomiti | CYP |
hoepel | Elaine Koon | MAS | Francesca Jones | WAL | Chrystalleni Trikomiti | CYP |
lint | Chrystalleni Trikomiti | CYP | Naazmi Johnston | AUS | Elaine Koon | MAS |
touw | Chrystalleni Trikomiti | CYP | Naazmi Johnston | AUS | Elaine Koon | MAS |
meerkamp | Naazmi Johnston | AUS | Chrystalleni Trikomiti | CYP | Elaine Koon | MAS |
meerkamp team | Naazmi Johnston Janine Murray Danielle Prince | AUS | Mariam Chamilova Demetra Mantcheva Alexandra Martincek | CAN | Rachel Ennis Francesca Fox Lynne Hutchison | ENG |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Australië | 12 | 5 | 4 | 21 |
2 | Engeland | 4 | 7 | 2 | 13 |
3 | Cyprus | 3 | 1 | 3 | 7 |
4 | Maleisië | 1 | 1 | 3 | 5 |
5 | Canada | 0 | 2 | 6 | 8 |
6 | India | 0 | 1 | 1 | 2 |
6 | Singapore | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Wales | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Zuid-Afrika | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totaal | 20 | 20 | 20 | 60 |
Bronnen, noten en/of referenties
- Gymnastiek op de officiële website van de Gemenebestspelen 2010
- Programma gymnastiek op rubaisport.com