Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 - Skicross mannen
Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Gehouden in | Pyeongchang | ||||||||||
Jaar | 2018 | ||||||||||
Data | 21 februari | ||||||||||
Sport | Freestyleskiën | ||||||||||
Accommodatie(s) | Bokwang Phoenix Park | ||||||||||
Deelnemers | 31 atleten uit 11 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 | ||
---|---|---|
Aerials | mannen | vrouwen |
Halfpipe | mannen | vrouwen |
Moguls | mannen | vrouwen |
Skicross | mannen | vrouwen |
Slopestyle | mannen | vrouwen |
Het onderdeel skicross voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2018 vond plaats op 21 februari 2018 in het Bokwang Phoenix Park in Pyeongchang. Regerend olympisch kampioen was de Fransman Jean-Frédéric Chapuis.
Tijdschema
Datum | Lokale tijd | MET | Ronde |
---|---|---|---|
21 februari | 11:30 | 03:30 | Plaatsing |
13:15 | 05:15 | Finale |
Uitslag
Plaatsingsronde
Rang | Bib | Naam | Land | Tijd | Achterstand |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | Alex Fiva | Zwitserland | 1:08.74 | +0.00 − |
2 | 10 | Sergej Ridzik | Olympische atleten uit Rusland | 1:09.21 | +0.47 |
3 | 16 | Kevin Drury | Canada | 1:09.41 | +0.67 |
4 | 2 | Armin Niederer | Zwitserland | 1:09.46 | +0.72 |
5 | 14 | Filip Flisar | Slovenië | 1:09.65 | +0.91 |
6 | 8 | Christoph Wahrstötter | Oostenrijk | 1:09.79 | +1.05 |
7 | 15 | Jean-Frédéric Chapuis | Frankrijk | 1:09.84 | +1.10 |
8 | 6 | Brady Leman | Canada | 1:09.94 | +1.20 |
9 | 11 | Marc Bischofberger | Zwitserland | 1:09.99 | +1.25 |
10 | 7 | Paul Eckert | Duitsland | 1:10.06 | +1.32 |
11 | 28 | Robert Winkler | Oostenrijk | 1:10.09 | +1.35 |
12 | 29 | Stefan Thanei | Italië | 1:10.10 | +1.36 |
13 | 19 | Jonas Lenherr | Zwitserland | 1:10.12 | +1.38 |
14 | 1 | Arnaud Bovolenta | Frankrijk | 1:10.12 | +1.38 |
15 | 26 | Siegmar Klotz | Italië | 1:10.15 | +1.41 |
16 | 20 | Adam Kappacher | Oostenrijk | 1:10.17 | +1.43 |
17 | 24 | Igor Omelin | Olympische atleten uit Rusland | 1:10.24 | +1.50 |
18 | 13 | François Place | Frankrijk | 1:10.26 | +1.52 |
19 | 3 | Victor Öhling Norberg | Zweden | 1:10.26 | +1.52 |
20 | 17 | Tim Hronek | Duitsland | 1:10.27 | +1.53 |
21 | 27 | Florian Wilmsmann | Duitsland | 1:10.33 | +1.59 |
22 | 23 | Erik Mobärg | Zweden | 1:10.36 | +1.62 |
23 | 25 | Jegor Korotkov | Olympische atleten uit Rusland | 1:10.39 | +1.65 |
24 | 4 | Terence Tchiknavorian | Frankrijk | 1:10.41 | +1.67 |
25 | 21 | Jamie Prebble | Nieuw-Zeeland | 1:10.48 | +1.74 |
26 | 22 | David Duncan | Canada | 1:10.51 | +1.77 |
27 | 30 | Semen Densjtsjikov | Olympische atleten uit Rusland | 1:10.86 | +2.12 |
28 | 12 | Thomas Zangerl | Oostenrijk | 1:10.96 | +2.22 |
29 | 5 | Viktor Andersson | Zweden | 1:11.20 | +2.46 |
30 | 31 | Anton Grimus | Australië | 1:40.80 | +9.98 +32.06 |
31 | 18 | Christopher Del Bosco | Canada | 1:48.25 | +9.99 +39.51 |
Finaleronde
Achtste finale
- Heat 1
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 1 | Alex Fiva | SUI | Q |
2 | 16 | Adam Kappacher | AUT | Q |
3 | 17 | Igor Omelin | OAR |
- Heat 2
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 9 | Marc Bischofberger | SUI | Q |
2 | 8 | Brady Leman | CAN | Q |
3 | 25 | Jamie Prebble | NZL | |
24 | Terence Tchiknavorian | FRA | DNF |
- Heat 3
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 5 | Filip Flisar | SLO | Q |
2 | 28 | Thomas Zangerl | AUT | Q |
3 | 12 | Stefan Thanei | ITA | |
4 | 21 | Florian Wilmsmann | GER |
- Heat 4
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Armin Niederer | SUI | Q |
2 | 13 | Jonas Lenherr | SUI | Q |
3 | 20 | Tim Hronek | GER | |
4 | 29 | Viktor Andersson | SWE |
- Heat 5
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 3 | Kevin Drury | CAN | Q |
2 | 14 | Arnaud Bovolenta | FRA | Q |
3 | 19 | Victor Öhling Norberg | SWE | |
4 | 30 | Anton Grimus | AUS |
- Heat 6
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 11 | Robert Winkler | AUT | Q |
2 | 27 | Semen Densjtsjikov | OAR | Q |
6 | Christoph Wahrstötter | AUT | DNF | |
22 | Erik Mobärg | SWE | DNF |
- Heat 7
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 26 | David Duncan | CAN | Q |
2 | 7 | Jean-Frédéric Chapuis | FRA | Q |
3 | 10 | Paul Eckert | GER | |
4 | 23 | Jegor Korotkov | OAR |
- Heat 8
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 18 | François Place | FRA | Q |
2 | 2 | Sergej Ridzik | OAR | Q |
3 | 15 | Siegmar Klotz | ITA | |
31 | Christopher Del Bosco | CAN | DNF |
Kwartfinales
- Heat 1
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 8 | Brady Leman | CAN | Q |
2 | 9 | Marc Bischofberger | SUI | Q |
1 | Alex Fiva | SUI | DNF | |
16 | Adam Kappacher | AUT | DNF |
- Heat 2
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Armin Niederer | SUI | Q |
2 | 5 | Filip Flisar | SLO | Q |
3 | 28 | Thomas Zangerl | AUT | |
4 | 13 | Jonas Lenherr | SUI |
- Heat 3
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 3 | Kevin Drury | CAN | Q |
2 | 14 | Arnaud Bovolenta | FRA | Q |
3 | 27 | Semen Densjtsjikov | OAR | |
11 | Robert Winkler | AUT | DNF |
- Heat 4
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 2 | Sergej Ridzik | OAR | Q |
2 | 26 | David Duncan | CAN | Q |
3 | 18 | François Place | FRA | |
4 | 7 | Jean-Frédéric Chapuis | FRA |
Halve finales
- Heat 1
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 8 | Brady Leman | CAN | Q |
2 | 9 | Marc Bischofberger | SUI | Q |
3 | 4 | Armin Niederer | SUI | |
4 | 5 | Filip Flisar | SLO |
- Heat 2
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 3 | Kevin Drury | CAN | Q |
2 | 2 | Sergej Ridzik | OAR | Q |
3 | 14 | Arnaud Bovolenta | FRA | |
4 | 26 | David Duncan | CAN |
Finales
- Grote finale
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
1 | 8 | Brady Leman | CAN | |
2 | 9 | Marc Bischofberger | SUI | |
3 | 2 | Sergej Ridzik | OAR | |
4 | 3 | Kevin Drury | CAN | DNF |
- Kleine finale
Rang | Bib | Naam | Land | Opm. |
---|---|---|---|---|
5 | 4 | Armin Niederer | SUI | |
6 | 14 | Arnaud Bovolenta | FRA | |
7 | 5 | Filip Flisar | SLO | |
8 | 26 | David Duncan | CAN |
Bronvermelding
- (en) Uitslag plaatsingsronde
- (en) Uitslag finaleronde