Filmfestival van Venetië 2024
Filmfestival van Venetië 2024 | ||||
---|---|---|---|---|
Algemene informatie | ||||
Datum | 28 augustus - 7 september 2024 | |||
Locatie | Venetië | |||
Genre(s) | Competitief filmfestival | |||
Prijs | Gouden Leeuw | |||
Geschiedenis festival | ||||
Eerste editie | 1932 | |||
Laatste editie | tot heden | |||
Officiële website | ||||
|
Het 81ste Filmfestival van Venetië is een internationaal filmfestival dat zal plaats vinden in Venetië, Italië van 28 augustus tot en met 7 september 2024. De Italiaanse actrice en model Sveva Alviti zal gastvrouw zijn van de openings- en slotceremonie.[1]
Op 8 mei 2024 werd aangekondigd dat de Franse actrice Isabelle Huppert de rol van juryvoorzitter op zich zal nemen.[2]
De Australische filmmaker Peter Weir en de Amerikaanse actrice Sigourney Weaver zullen tijdens het festival de "Gouden Leeuw voor Lifetime Achievement" ontvangen.[3][4]
Beetlejuice Beetlejuice, geregisseerd door Tim Burton, werd geselecteerd als openingsfilm van het festival.[5]
Jury
Internationale competitie (Venezia 80)[6]
Naam | Beroep | Land | |
---|---|---|---|
Isabelle Huppert (juryvoorzitter) | Actrice, filmproducent | Frankrijk | |
James Gray | Filmregisseur, scenarioschrijver | Verenigde Staten | |
Andrew Haigh | Filmregisseur, scenarioschrijver | Verenigd Koninkrijk | |
Agnieszka Holland | Filmregisseur, scenarioschrijver | Polen | |
Kleber Mendonça Filho | Filmregisseur, scenarioschrijver, producent en criticus | Brazilië | |
Abderrahmane Sissako | Regisseur, scenarioschrijver, producent | Mauritanië | |
Giuseppe Tornatore | Filmregisseur | Italië | |
Julia von Heinz | Filmregisseur, scenarioschrijver | Duitsland | |
Zhang Ziyi | Actrice | China |
Horizons (Orizzonti)
- Debra Granik, Amerikaans filmmaker - juryvoorzitter[7]
- Ali Asgari, Iraans filmmaker en producer
- Soudade Kaadan, Syrisch filmmaker
- Christos Nikou, Grieks filmmaker
- Tuva Novotny, Zweeds actrice en regisseur
- Gábor Reisz, Hongaars filmmaker
- Valia Santella, Italiaans filmmaker
Venice Immersive
- Celine Daemen, Nederlands regisseur van van interdisciplinaire kunst - juryvoorzitter[8]
- Marion Burger, Frans production designer
- Adriaan Lokman, Nederlands kunstenaar
Officiële selectie
Binnen de internationale competitie (Venezia 81)
De volgende films werden geselecteerd voor de internationale competitie:[9]
Originele titel | Engelse titel | Regisseur(s) | Land |
---|---|---|---|
Leurs enfants après eux | And Their Children After Them | Zoran & Ludovic Boukherma | |
April | Déa Kulumbegashvili | -- | |
Babygirl | Halina Reijn | ||
Campo di Battaglia | Battlefield | Gianni Amelio | |
The Brutalist | Brady Corbet | -- | |
Diva Futura | Giulia Louise Steigerwalt | ||
Harvest | Athina Rachel Tsangari | ---- | |
Ainda Estou Aqui | I’m Still Here | Walter Salles | - |
Joker: Folie à Deux | Todd Phillips | ||
El jockey | Kill the Jockey | Luis Ortega | - |
Kjærlighet | Love | Dag Johan Haugerud | |
Maria | Pablo Larraín | - | |
The Order | Justin Kurzel | ||
Queer | Luca Guadagnino | - | |
Jouer avec le feu | The Quiet Son | Delphine en Muriel Coulin | |
The Room Next Door | Pedro Almodóvar | ||
Iddu | Sicilian Letters | Fabio Grassadonia en Antonio Piazza | - |
默视录 | Stranger Eyes | Yeo Siew Hua | --- |
Trois Amies | Three Friends | Emmanuel Mouret | |
Vermiglio | Maura Delpero | -- | |
Qing chun gui (青春:归) | Youth (Homecoming) | Wang Bing | -- |
Buiten competitie
De volgende films werden geselecteerd om buiten competitie te worden vertoond:[10]
Originele titel | Engelse titel | Regisseur(s) | Land |
---|---|---|---|
Fictie | |||
Allégorie Citadine (korte film) | Alice Rohrwacher en JR | ||
Baby Invasion | Harmony Korine | ||
Beetlejuice Beetlejuice (openingsfilm) | Tim Burton | ||
Broken Rage | Takeshi Kitano | ||
Kuraudo (クラウド) | Cloud | Kiyoshi Kurosawa | |
Finalement | Claude Lelouch | ||
Horizon: An American Saga – Chapter 1 | Kevin Costner | ||
Horizon: An American Saga – Chapter 2 | |||
Il tempo che ci vuole | Francesca Comencini | - | |
Maldoror | Fabrice Du Welz | - | |
L'Orto Americano (slotfilm) | Pupi Avati | ||
Phantosmia | Lav Diaz | ||
Se Posso Permettermi Capitolo II (korte film) | Marco Bellocchio | ||
Wolfs | Jon Watts | ||
Non-fictie | |||
2073 | Asif Kapadia | ||
Apocalipse nos Trópicos | Apocalypse in the Tropics | Petra Costa | |
Bestiari, Ernadi, Lapidari | Massimo d’Anolfi, Martina Parenti | - | |
Israel Palestina pa Svensk TV 1958-1989 | Israel Palestina on Swedish TV 1958-1989 | Göran Hugo Olsson | -- |
One to One: John & Yoko | Kevin Macdonald, Sam Rice-Edwards | ||
Riefenstahl | Andres Veiel | ||
Russians at War | Anastasia Trofimova | - | |
Separated | Errol Morris | - | |
Pisni zemli, shcho povilno | Songs of Slow Burning Earth | Olha Zhurba | -- |
Twst - Things we Said Today | Andrei Ujică | - | |
Why War | Amos Gitai | - | |
Televisieseries | |||
Disclaimer (7 afleveringen) | Alfonso Cuarón | - | |
Los Años Nuevos (10 afleveringen) | Rodrigo Sorogoyen, Sandra Romero, David Martín de los Santos | ||
Familier som vores (7 afleveringen) | Families Like Ours | Thomas Vinterberg | ------ |
M. Il figlio del secolo (8 afleveringen) | M. Son of the Century | Joe Wright | - |
Special Screenings | |||
Beauty Is Not a Sin (korte film) | Nicolas Winding Refn | - | |
Leopardi. Il Poeta Dell’Infinito | Sergio Rubini | ||
Master and Commander: The Far Side of the World (2003) | Peter Weir |
Horizons (Orizzonti)
De volgende films werden geselecteerd voor het Orizzonti-onderdeel van de internationale competitie.[11]
Originele titel | Engelse titel | Regisseur(s) | Land |
---|---|---|---|
Aïcha | Mehdi Barsaoui | ---- | |
L’Attachement | Carine Tardieu | - | |
Carissa | Jason Jacobs, Delmar Devon | ||
Diciannove | Giovanni Tortorici | - | |
Familia | Francesco Costabile | ||
Familiar Touch | Sarah Friedland | ||
Happyend | Neo Sora | - | |
Yin’Ād Aliku | Happy Holidays | Scandar Copti | ---- |
Marco, the Invented Truth | Jon Garaño, Aitor Arregi | ||
Mistress Dispeller | Elizabeth Lo | - | |
Mon Inséparable | Anne-Sophie Bailly | ||
Anul Nou Care N-A Fost | The New Year That Never Came | Bogdan Muresanu | - |
Nonostante (openingsfilm) | Valerio Mastandrea | ||
Al Klavim Veanashim | Of Dogs and Men | Dani Rosenberg | - |
Hemme’nin Öldügü Günlerden Biri | One of Those Days When Hemme Dies | Murat Fıratoğlu | |
Pavements | Alex Ross Perry | ||
Pooja, Sir | Deepak Rauniyar | -- | |
Quiet Life | Alexandros Avranas | ----- | |
Wishing on a Star | Peter Kerekes | ---- |
Horizons Extra (Orizzonti Extra)
De volgende films werden geselecteerd voor het Orizzonti Extra-onderdeel van de internationale competitie.[11]
Originele titel | Engelse titel | Regisseur(s) | Land |
---|---|---|---|
After Party | Vojtĕch Strakatý | ||
Edge of Noght | Türker Süer | - | |
King Ivory | John Swab | ||
Le Mohican | Frédéric Farrucci | ||
Al Bahs an Manfaz i Khoroug al Sayed Rambo | Seeking Heaven For Mr. Rambo | Khaled Mansour | - |
September 5 (openingsfilm) | Tim Fehlbaum | ||
La storia del Frank e della Nina | Paola Randi | - | |
Vittoria | Alessandro Cassigoli, Casey Kauffman | ||
Shahed | The Witness | Nader Saeivar | - |
Dit onderdeel is volledig gewijd aan immersieve media, waaronder virtual reality en augmented reality. De volgende projecten werden geselecteerd voor dit onderdeel van de Biennale van Venetië.[8]
Engelse titel | Originele titel | Regisseur(s) | Land |
---|---|---|---|
In de competitie | |||
Address Unknown: Fukushima Now | 住所不明:福島今 | Arif Khan | Japan, VS, Taiwan |
All I Know About Teacher Li | Zhuzmo | VS | |
The Art of Change | Simone Fougnier, Vincent Rooijers | Italie, Nederland, VS | |
A Simple Silence | Craig Quintero | Taiwan | |
Bodies of Water | Une Eau la Nuit | Chélanie Beaudin-Quintin, Caroline Laurin-Beaucage | Canada |
Ceci est Mon Coeur | Stéphane Hueber-Blies, Nicolas Blies | Luxemburg, Canada, Frankrijk | |
Champ de Bataille | François Vautier | Frankrijk, België, Luxemburg | |
Fragile Home | Ondrej Moravec, Victoria Lopukhina | Tsjechië | |
Free ur Head | 放開你的頭腦 | Tung-Yen Chou | Taiwan |
The Guardians of Jade Mountain | 玉山守護者 | Hayoun Kwon | Frankrijk, Taiwan |
Impulse: Playing with Reality | Barry Gene Murphy, May Abdalla | VK, Frankrijk | |
In the Realm of Ripley | Soo Eung Chuck Chae, Eun Jung Chae | Zuid-Korea | |
Ito Meikyu | Boris Labbé | Frankrijk, Luxemburg | |
Mamie Lou | Isabelle Andreani | Frankrijk, Luxemburg | |
Mammary Mountain | Tara Baoth Mooney, Camille C. Baker, Maf'j Alvarez | VK, Ierland | |
Mobile Suit Gundam: Silver Phantom | 機動戦士ガンダム 銀灰の幻影 | Kenichi Suzuki | Japan, Frankrijk, VS |
Oto's Planet | Gwenael François | Luxemburg, Canada, Frankrijk | |
Play Life | Žaisti Gyvenima | Zilvinas Naujokas, Vilius Petrauskas, Mantas Pronckus, Donatas Ulvydas, Algis Krisciunas, Darius Zickus | Litouwen |
Project: Lost Worlds | Fins | VS | |
Project_Y: Working Title | Yuzo Sugano, Shingo Yoshimura, Toshiki Sakamoto, Taro Hirai | Japan | |
Pudica | Keisuke Itoh | Japan | |
Rencontres | 漫步源雨㵵 | Mathieu Pradat | Frankrijk, Taiwan |
Strangeways | Adam Lieber, Chris Bianchi | VK, Zuid-Afrika, Malta | |
Symbiosis /\ Dybiosis: Sentience | Tosca Terán, Brenda Lehman, Andrei Gravelle, Sven Steffens | Canada, Duitsland, Chili | |
Uncanny Alley: A New Day | Stephen Buchko, Rick Treweek | VS, Zuid-Afrika | |
Un Soir Avec les Impressionnistes, Paris 1874 | Pierre Gable | Frankrijk | |
Best of Immersive - Buiten de competitie | |||
Turbulence: Jamais Vu | Ben Joseph Andrews, Emma Roberts | Australië | |
What If...? - An Immersive Story | Dave Bushore | VS | |
40 Days Without the Sun | 40 Dias Sem o Sol | Joao Furia | Brazilië |
Nightmara: Episode 3 | Gianpaolo Gonzalez | VS | |
Astra | Eliza McNitt | Frankrijk, VS | |
Adventure | Charlotte Mikkelborg, Elliot Graves | VK | |
Riven | Rand Miller, Richard Wende, Hannah Gamiel, Eric Anderson, Tony Fryman | VS | |
Museum Alive Immersive with David Attenborough | Bhaumik Patel | VK | |
Telos I | Emil Dam Seidel, Dorotea Saykaly | Canada, Zweden, Denemarken, VK | |
The 7th Guest VR | Paul van der Meer | Nederland | |
Biennale College Cinema VR - Buiten de competitie | |||
Bellow Deck | Martina Mahlknecht, Martin Prinoth | Duitsland, Italië | |
Duchampiana | Lilan Hess | Frankrijk, Duitsland | |
Earths to Come | Rose Bond | VS | |
Echoes of Ash Valley | Shu Zhu | VS | |
Garden Alchemy | Michelle Kranot, Uri Kranot | Denemarken | |
The Gossips's Chronicles | Corinne Mazzoli | Italië | |
Somewhere Unknown in Indochina | 中南半島未知某處 | Asio Chihsiung Liu, Feng Ting Tsou | Taiwan, België, Canada, Vietnam, Cambodja |
Prijzen
Speciale prijzen
- Gouden Leeuw voor Lifetime Achievement: Peter Weir en Sigourney Weaver.
Externe link
- (en) Officiële website
- ↑ (en) Sveva Alviti to host the opening and closing nights of Venezia 81, La Biennale, 12 mei 2024, geraadpleegd op 3 juli 2024
- ↑ (en) Isabelle Huppert President of the Venezia 81 international jury, La Biennale, 8 mei 2024, geraadpleegd op 3 juli 2024
- ↑ (en) Peter Weir Golden Lion for Lifetime Achievement of the Biennale Cinema 2024, La Biennale, 9 mei 2024, geraadpleegd op 3 juli 2024
- ↑ (en) Sigourney Weaver To Be Handed Venice Lifetime Achievement Award, Deadline, 28 juni 2024, geraadpleegd op 3 juli 2024
- ↑ (en) Tim Burton’s ‘Beetlejuice Beetlejuice’ To Open Venice Film Festival, Deadline, 2 juli 2024, geraadpleegd op 3 juli 2024
- ↑ (en) Venice Film Festival Jury: Andrew Haigh, Agnieszka Holland, James Gray and More Join President Isabelle Huppert , Variety, 10 juli 2024, geraadpleegd op 12 juli 2024
- ↑ (en) The Juries for the Orizzonti section and the “Luigi de Laurentiis” Award for a Debut Film, La Biennale, 20 juli 2024, geraadpleegd op 22 juli 2024
- ↑ a b (en) Venice Immersive lineup and Competition announced, La Biennale, 18 juli 2024, geraadpleegd op 22 juli 2024
- ↑ (en) Venezia 81 Competition, La Biennale di Venezia, geraadpleegd op 24 juli 2024
- ↑ (en) Out of Competition, La Biennale di Venezia, geraadpleegd op 24 juli 2024
- ↑ a b (en) Finalised the two opening films of the Orizzonti and Orizzonti Extra competition sections, La Biennale, 21 juli 2024, geraadpleegd op 22 juli 2024