FIA World Endurance Championship 2024
12e FIA World Endurance Championship-seizoen (2024) | ||||
---|---|---|---|---|
Volgende: 2025 Vorige: 2023 | ||||
|
Het FIA World Endurance Championship 2024 is het twaalfde seizoen van het FIA World Endurance Championship, een autosportkampioenschap met endurancewedstrijden dat georganiseerd wordt door de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) en de Automobile Club de l'Ouest (ACO). In het kampioenschap rijden prototype- en GT-wagens verdeeld onder twee klassen. Er worden wereldtitels uitgedeeld aan de hoogst geplaatste coureurs in zowel de prototype- als de GT-klassen en aan de hoogst geplaatste constructeur in de prototypeklasse.
De LMGTE Am-klasse wordt vervangen door de LMGT3-klasse. In deze klasse mogen maximaal twee auto's per fabrikant meedoen om de diversiteit te vergroten. Er wordt hierbij voorrang gegeven aan fabrikanten die ook meedoen aan de Hypercar-klasse.
Kalender
Op 9 juni 2023 werd de voorlopige WEC-kalender van 2024 aangekondigd. De 1000 mijl van Sebring, de 6 uur van Portimão en de 6 uur van Monza zijn van de kalender verdwenen. De 6 uur van São Paulo en de Lone Star Le Mans keren na respectievelijk tien en vier jaar terug op de kalender. De 1812 kilometer van Qatar en de 6 uur van Imola worden voor het eerst gehouden.
Ronde | Race | Circuit | Datum |
---|---|---|---|
1 | 1812 kilometer van Qatar | Losail International Circuit | 2 maart |
2 | 6 uur van Imola | Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari | 21 april |
3 | 6 uur van Spa-Francorchamps | Circuit de Spa-Francorchamps | 11 mei |
4 | 24 uur van Le Mans | Circuit de la Sarthe | 15-16 juni |
5 | 6 uur van São Paulo | Autódromo José Carlos Pace | 14 juli |
6 | Lone Star Le Mans | Circuit of the Americas | 1 september |
7 | 6 uur van Fuji | Fuji Speedway | 15 september |
8 | 8 uur van Bahrein | Bahrain International Circuit | 2 november |
Teams en coureurs
Hypercar
Team | Auto | Motor | Hybride | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Cadillac Racing | Cadillac V-Series.R | Cadillac LMC55R 5.5L V8 | Hybride | M | 2 | Earl Bamber | 1-5 |
Alex Lynn | 1-5 | ||||||
Sébastien Bourdais | 1 | ||||||
Álex Palou | 4 | ||||||
Renger van der Zande | n.n.b. | ||||||
Porsche Penske Motorsport | Porsche 963 | Porsche 9RD 4.6L Turbo V8 | Hybride | M | 5 | Matt Campbell | 1-5 |
Michael Christensen | 1-5 | ||||||
Frédéric Makowiecki | 1-5 | ||||||
Hybride | M | 6 | Kévin Estre | 1-5 | |||
André Lotterer | 1-5 | ||||||
Laurens Vanthoor | 1-5 | ||||||
Toyota Gazoo Racing | Toyota GR010 Hybrid | Toyota 3.5L Turbo V6 | Hybride | M | 7 | Kamui Kobayashi | 1-5 |
Nyck de Vries | 1-5 | ||||||
Mike Conway | 1-3, 5 | ||||||
José María López | 4 | ||||||
Hybride | M | 8 | Sébastien Buemi | 1-5 | |||
Brendon Hartley | 1-5 | ||||||
Ryō Hirakawa | 1-5 | ||||||
Isotta Fraschini | Isotta Fraschini Tipo 6-C | Isotta Fraschini 3.0L Turbo V6 | Hybride | M | 11 | Carl Bennett | 1-5 |
Antonio Serravalle | 1-5 | ||||||
Jean Karl Vernay | 1-5 | ||||||
Hertz Team Jota | Porsche 963 | Porsche 9RD 4.6L Turbo V8 | Hybride | M | 12 | Callum Ilott | 1-5 |
Will Stevens | 1-5 | ||||||
Norman Nato | 1-2, 4-5 | ||||||
Hybride | M | 38 | Jenson Button | 1-5 | |||
Philip Hanson | 1-5 | ||||||
Oliver Rasmussen | 1-5 | ||||||
BMW M Team WRT | BMW M Hybrid V8 | BMW P66/3 4.0L Turbo V8 | Hybride | M | 15 | Raffaele Marciello | 1-5 |
Dries Vanthoor | 1-5 | ||||||
Marco Wittmann | 1-5 | ||||||
Hybride | M | 20 | Robin Frijns | 1-5 | |||
Sheldon van der Linde | 1-5 | ||||||
René Rast | 1-5 | ||||||
Alpine Endurance Team | Alpine A424 | Alpine 3.4L Turbo V6 | Hybride | M | 35 | Paul-Loup Chatin | 1-5 |
Charles Milesi | 1-5 | ||||||
Ferdinand Habsburg | 1, 4-5 | ||||||
Jules Gounon | 2-3 | ||||||
Hybride | M | 36 | Nicolas Lapierre | 1-5 | |||
Mick Schumacher | 1-5 | ||||||
Matthieu Vaxivière | 1-5 | ||||||
Ferrari AF Corse | Ferrari 499P | Ferrari F163 3.0L Turbo V6 | Hybride | M | 50 | Antonio Fuoco | 1-5 |
Miguel Molina | 1-5 | ||||||
Nicklas Nielsen | 1-5 | ||||||
Hybride | M | 51 | James Calado | 1-5 | |||
Antonio Giovinazzi | 1-5 | ||||||
Alessandro Pier Guidi | 1-5 | ||||||
AF Corse | Hybride | M | 83 | Robert Kubica | 1-5 | ||
Robert Shwartzman | 1-5 | ||||||
Ye Yifei | 1-5 | ||||||
Lamborghini Iron Lynx | Lamborghini SC63 | Lamborghini 3.8L Turbo V8 | Hybride | M | 63 | Mirko Bortolotti | 1-5 |
Daniil Kvjat | 1-5 | ||||||
Edoardo Mortara | 1-2, 4-5 | ||||||
Andrea Caldarelli | 3 | ||||||
Peugeot TotalEnergies | Peugeot 9X8 | Peugeot X6H 2.6L Turbo V6 | Hybride | M | 93 | Mikkel Jensen | 1-5 |
Nico Müller | 1-5 | ||||||
Jean-Éric Vergne | 1-2, 4-5 | ||||||
Hybride | M | 94 | Loïc Duval | 1-5 | |||
Paul di Resta | 1-5 | ||||||
Stoffel Vandoorne | 1-2, 4-5 | ||||||
Proton Competition | Porsche 963 | Porsche 9RD 4.6L Turbo V8 | Hybride | M | 99 | Julien Andlauer | 1-5 |
Neel Jani | 1-5 | ||||||
Harry Tincknell | 1-2, 4 |
LMGT3
Team | Auto | Motor | Banden | Nr. | Coureur | Races |
---|---|---|---|---|---|---|
Heart of Racing Team | Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo | Aston Martin M177 4.0L Turbo V8 | G | 27 | Ian James | 1-5 |
Daniel Mancinelli | 1-5 | |||||
Alex Riberas | 1-5 | |||||
Team WRT | BMW M4 GT3 | BMW P58 3.0 L Turbo I6 | G | 31 | Augusto Farfus | 1-5 |
Sean Gelael | 1-5 | |||||
Darren Leung | 1-5 | |||||
G | 46 | Ahmad Al Harthy | 1-5 | |||
Maxime Martin | 1-5 | |||||
Valentino Rossi | 1-5 | |||||
Vista AF Corse | Ferrari 296 GT3 | Ferrari F163CE 3.0L Turbo V6 | G | 54 | Francesco Castellacci | 1-5 |
Thomas Flohr | 1-5 | |||||
Davide Rigon | 1-5 | |||||
G | 55 | François Heriau | 1-5 | |||
Simon Mann | 1-5 | |||||
Alessio Rovera | 1-5 | |||||
United Autosports | McLaren 720S GT3 Evo | McLaren M840T 4.0L Turbo V8 | G | 59 | Nicolas Costa | 1-5 |
James Cottingham | 1-5 | |||||
Grégoire Saucy | 1-5 | |||||
G | 95 | Nico Pino | 1-5 | |||
Marino Sato | 1-5 | |||||
Josh Caygill | 1-3, 5 | |||||
Hiroshi Hamaguchi | 4 | |||||
Iron Lynx | Lamborghini Huracán GT3 Evo 2 | Lamborghini DGF 5.2L V10 | G | 60 | Matteo Cressoni | 1-5 |
Franck Perera | 1-5 | |||||
Claudio Schiavoni | 1-5 | |||||
Iron Dames | G | 85 | Sarah Bovy | 1-5 | ||
Michelle Gatting | 1-5 | |||||
Doriane Pin | 1-2 | |||||
Rahel Frey | 3-5 | |||||
Proton Competition | Ford Mustang GT3 | Ford Coyote 5.4L V8 | G | 77 | Ben Barker | 1-5 |
Ryan Hardwick | 1-5 | |||||
Zacharie Robichon | 1-5 | |||||
G | 88 | Dennis Olsen | 1-5 | |||
Mikkel O. Pedersen | 1-5 | |||||
Giorgio Roda | 1-4 | |||||
Christian Ried | 5 | |||||
Akkodis ASP Team | Lexus RC F GT3 | Lexus 2UR-GSE 5.0L V8 | G | 78 | Arnold Robin | 1-5 |
Kelvin van der Linde | 1-2, 4-5 | |||||
Timur Boguslavskiy | 1-2, 4 | |||||
Clemens Schmid | 3, 5 | |||||
Ritomo Miyata | 3 | |||||
G | 87 | Takeshi Kimura | 1-5 | |||
Esteban Masson | 1-5 | |||||
José María López | 1-3, 5 | |||||
Jack Hawksworth | 4 | |||||
TF Sport | Chevrolet Corvette Z06 GT3.R | Chevrolet LT6 5.5L V8 | G | 81 | Rui Andrade | 1-5 |
Charlie Eastwood | 1-5 | |||||
Tom van Rompuy | 1-5 | |||||
G | 82 | Sébastien Baud | 1-5 | |||
Daniel Juncadella | 1-5 | |||||
Hiroshi Koizumi | 1-5 | |||||
Manthey EMA | Porsche 911 GT3 R (992) | Porsche M97/80 4.2L Flat-6 | G | 91 | Richard Lietz | 1-5 |
Morris Schuring | 1-5 | |||||
Yasser Shahin | 1-5 | |||||
Manthey Pure Rxcing | G | 92 | Klaus Bachler | 1-5 | ||
Aleksandr Malychin | 1-5 | |||||
Joel Sturm | 1-5 | |||||
D'Station Racing | Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo | Aston Martin M177 4.0L Turbo V8 | G | 777 | Erwan Bastard | 1-5 |
Marco Sørensen | 1-5 | |||||
Clément Mateu | 1-3, 5 | |||||
Satoshi Hoshino | 4 |
Resultaten
Ronde | Circuit | Winnaar Hypercar | Winnaar LMGT3 | Verslag |
---|---|---|---|---|
1 | Losail | #6 Porsche Penske Motorsport | #92 Manthey Pure Rxcing | Verslag |
Kévin Estre André Lotterer Laurens Vanthoor | Klaus Bachler Aleksandr Malychin Joel Sturm | |||
2 | Imola | #7 Toyota Gazoo Racing | #31 Team WRT | Verslag |
Mike Conway Kamui Kobayashi Nyck de Vries | Augusto Farfus Sean Gelael Darren Leung | |||
3 | Spa | #12 Hertz Team Jota | #91 Manthey EMA | Verslag |
Callum Ilott Will Stevens | Richard Lietz Morris Schuring Yasser Shahin | |||
4 | Le Mans | Ferrari AF Corse | #91 Manthey EMA | Verslag |
Antonio Fuoco Miguel Molina Nicklas Nielsen | Richard Lietz Morris Schuring Yasser Shahin | |||
5 | São Paulo | #8 Toyota Gazoo Racing | #92 Manthey Pure Rxcing | Verslag |
Sébastien Buemi Brendon Hartley Ryō Hirakawa | Klaus Bachler Aleksandr Malychin Joel Sturm | |||
6 | Austin | Verslag | ||
7 | Fuji | Verslag | ||
8 | Bahrein | Verslag | ||
Kampioenschappen
Puntensysteem
- Inschrijvingen vertrekkend van pole-position zijn vetgedrukt.
Duur | 1e | 2e | 3e | 4e | 5e | 6e | 7e | 8e | 9e | 10e | Pole |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 uur | 25 | 18 | 15 | 12 | 10 | 8 | 6 | 4 | 2 | 1 | 1 |
8-10 uur | 38 | 27 | 23 | 18 | 15 | 12 | 9 | 6 | 3 | 2 | 1 |
24 uur | 50 | 36 | 30 | 24 | 20 | 16 | 12 | 8 | 4 | 2 | 1 |
Coureurs
Er worden twee titels uitgereikt aan de coureurs, waarvan een wereldkampioenschap. De kampioenen in de Hypercar-klasse worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioen in de LMGT3-klasse een FIA Endurance Trophy krijgt.
Hypercar
Pos. | Coureur | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kévin Estre | Porsche Penske Motorsport | 1 | 2 | 2 | 4 | 2 | 117 | |||
1 | André Lotterer | Porsche Penske Motorsport | 1 | 2 | 2 | 4 | 2 | 117 | |||
1 | Laurens Vanthoor | Porsche Penske Motorsport | 1 | 2 | 2 | 4 | 2 | 117 | |||
2 | Antonio Fuoco | Ferrari AF Corse | 6 | 4 | 3 | 1 | 6 | 98 | |||
2 | Miguel Molina | Ferrari AF Corse | 6 | 4 | 3 | 1 | 6 | 98 | |||
2 | Nicklas Nielsen | Ferrari AF Corse | 6 | 4 | 3 | 1 | 6 | 98 | |||
3 | Kamui Kobayashi | Toyota Gazoo Racing | 5 | 1 | 7 | 2 | 4 | 95 | |||
3 | Nyck de Vries | Toyota Gazoo Racing | 5 | 1 | 7 | 2 | 4 | 95 | |||
4 | Matt Campbell | Porsche Penske Motorsport | 3 | 3 | DNF | 6 | 3 | 71 | |||
4 | Michael Christensen | Porsche Penske Motorsport | 3 | 3 | DNF | 6 | 3 | 71 | |||
4 | Frédéric Makowiecki | Porsche Penske Motorsport | 3 | 3 | DNF | 6 | 3 | 71 | |||
5 | Sébastien Buemi | Toyota Gazoo Racing | 8 | 5 | 6 | 5 | 1 | 69 | |||
5 | Brendon Hartley | Toyota Gazoo Racing | 8 | 5 | 6 | 5 | 1 | 69 | |||
5 | Ryō Hirakawa | Toyota Gazoo Racing | 8 | 5 | 6 | 5 | 1 | 69 | |||
6 | Callum Ilott | Hertz Team Jota | 2 | 14 | 1 | 8 | 18 | 60 | |||
6 | Will Stevens | Hertz Team Jota | 2 | 14 | 1 | 8 | 18 | 60 | |||
7 | Mike Conway | Toyota Gazoo Racing | 5 | 1 | 7 | 4 | 59 | ||||
8 | James Calado | Ferrari AF Corse | 12 | 7 | 4 | 3 | 5 | 58 | |||
8 | Antonio Giovinazzi | Ferrari AF Corse | 12 | 7 | 4 | 3 | 5 | 58 | |||
8 | Alessandro Pier Guidi | Ferrari AF Corse | 12 | 7 | 4 | 3 | 5 | 58 | |||
9 | José María López | Toyota Gazoo Racing | 2 | 36 | |||||||
10 | Norman Nato | Hertz Team Jota | 2 | 14 | 8 | 18 | 35 | ||||
11 | Robert Kubica | AF Corse | 4 | 8 | 8 | DNF | 11 | 26 | |||
11 | Robert Shwartzman | AF Corse | 4 | 8 | 8 | DNF | 11 | 26 | |||
11 | Ye Yifei | AF Corse | 4 | 8 | 8 | DNF | 11 | 26 | |||
12 | Julien Andlauer | Proton Competition | 9 | NC | 5 | 14 | 15 | 13 | |||
12 | Neel Jani | Proton Competition | 9 | NC | 5 | 14 | 15 | 13 | |||
13 | Earl Bamber | Cadillac Racing | DSQ | 10 | DNF | 7 | 13 | 13 | |||
13 | Alex Lynn | Cadillac Racing | DSQ | 10 | DNF | 7 | 13 | 13 | |||
14 | Álex Palou | Cadillac Racing | 7 | 12 | |||||||
15 | Paul-Loup Chatin | Alpine Endurance Team | 7 | 13 | 9 | DNF | 12 | 11 | |||
15 | Charles Milesi | Alpine Endurance Team | 7 | 13 | 9 | DNF | 12 | 11 | |||
16 | Robin Frijns | BMW M Team WRT | 10 | 6 | 13 | NC | 14 | 10 | |||
16 | Sheldon van der Linde | BMW M Team WRT | 10 | 6 | 13 | NC | 14 | 10 | |||
16 | René Rast | BMW M Team WRT | 10 | 6 | 13 | NC | 14 | 10 | |||
17 | Jenson Button | Hertz Team Jota | NC | 11 | DNF | 9 | 7 | 10 | |||
17 | Philip Hanson | Hertz Team Jota | NC | 11 | DNF | 9 | 7 | 10 | |||
17 | Oliver Rasmussen | Hertz Team Jota | NC | 11 | DNF | 9 | 7 | 10 | |||
18 | Ferdinand Habsburg | Alpine Endurance Team | 7 | DNF | 12 | 9 | |||||
19 | Mikkel Jensen | Peugeot TotalEnergies | DSQ | 9 | 10 | 12 | 8 | 7 | |||
19 | Nico Müller | Peugeot TotalEnergies | DSQ | 9 | 10 | 12 | 8 | 7 | |||
20 | Jean-Éric Vergne | Peugeot TotalEnergies | DSQ | 9 | 12 | 8 | 6 | ||||
21 | Harry Tincknell | Proton Competition | 9 | NC | 14 | 3 | |||||
22 | Raffaele Marciello | BMW M Team WRT | 14 | DSQ | 11 | DNF | 9 | 2 | |||
22 | Dries Vanthoor | BMW M Team WRT | 14 | DSQ | 11 | DNF | 9 | 2 | |||
22 | Marco Wittmann | BMW M Team WRT | 14 | DSQ | 11 | DNF | 9 | 2 | |||
23 | Mirko Bortolotti | Lamborghini Iron Lynx | 13 | 12 | DNF | 10 | 17 | 2 | |||
23 | Daniil Kvjat | Lamborghini Iron Lynx | 13 | 12 | DNF | 10 | 17 | 2 | |||
24 | Edoardo Mortara | Lamborghini Iron Lynx | 13 | 12 | 10 | 17 | 2 | ||||
25 | Nicolas Lapierre | Alpine Endurance Team | 11 | 16 | 12 | DNF | 10 | 1 | |||
25 | Mick Schumacher | Alpine Endurance Team | 11 | 16 | 12 | DNF | 10 | 1 | |||
25 | Matthieu Vaxivière | Alpine Endurance Team | 11 | 16 | 12 | DNF | 10 | 1 | |||
26 | Jules Gounon | Alpine Endurance Team | 13 | 9[1] | 0 | ||||||
27 | Loïc Duval | Peugeot TotalEnergies | 15 | 15 | 14 | 11 | 16 | 0 | |||
27 | Paul di Resta | Peugeot TotalEnergies | 15 | 15 | 14 | 11 | 16 | 0 | |||
28 | Stoffel Vandoorne | Peugeot TotalEnergies | 15 | 15 | 11 | 16 | 0 | ||||
29 | Carl Bennett | Isotta Fraschini | DNF | 17 | 15 | 13 | DNF | 0 | |||
29 | Antonio Serravalle | Isotta Fraschini | DNF | 17 | 15 | 13 | DNF | 0 | |||
29 | Jean Karl Vernay | Isotta Fraschini | DNF | 17 | 15 | 13 | DNF | 0 | |||
Andrea Caldarelli | Lamborghini Iron Lynx | DNF | 0 | ||||||||
Sébastien Bourdais | Cadillac Racing | DSQ | 0 | ||||||||
Pos. | Coureur | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
LMGT3
Pos. | Coureur | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Klaus Bachler | Manthey Pure Rxcing | 1 | 3 | 2 | 10 | 1 | 100 | |||
1 | Aleksandr Malychin | Manthey Pure Rxcing | 1 | 3 | 2 | 10 | 1 | 100 | |||
1 | Joel Sturm | Manthey Pure Rxcing | 1 | 3 | 2 | 10 | 1 | 100 | |||
2 | Richard Lietz | Manthey EMA | 15 | 16 | 1 | 1 | 12 | 75 | |||
2 | Morris Schuring | Manthey EMA | 15 | 16 | 1 | 1 | 12 | 75 | |||
2 | Yasser Shahin | Manthey EMA | 15 | 16 | 1 | 1 | 12 | 75 | |||
3 | Augusto Farfus | Team WRT | 6 | 1 | DNF | 2 | 10 | 74 | |||
3 | Sean Gelael | Team WRT | 6 | 1 | DNF | 2 | 10 | 74 | |||
3 | Darren Leung | Team WRT | 6 | 1 | DNF | 2 | 10 | 74 | |||
4 | Ian James | Heart of Racing Team | 2 | 5 | 11 | DNF | 2 | 55 | |||
4 | Daniel Mancinelli | Heart of Racing Team | 2 | 5 | 11 | DNF | 2 | 55 | |||
4 | Alex Riberas | Heart of Racing Team | 2 | 5 | 11 | DNF | 2 | 55 | |||
5 | François Heriau | Vista AF Corse | 7 | 4 | 13 | 5 | 6 | 49 | |||
5 | Simon Mann | Vista AF Corse | 7 | 4 | 13 | 5 | 6 | 49 | |||
5 | Alessio Rovera | Vista AF Corse | 7 | 4 | 13 | 5 | 6 | 49 | |||
6 | Ahmad Al Harthy | Team WRT | 4 | 2 | DNF | DNF | 5 | 46 | |||
6 | Maxime Martin | Team WRT | 4 | 2 | DNF | DNF | 5 | 46 | |||
6 | Valentino Rossi | Team WRT | 4 | 2 | DNF | DNF | 5 | 46 | |||
7 | Erwan Bastard | D'Station Racing | 3 | 10 | 7 | 7 | 9 | 44 | |||
7 | Marco Sørensen | D'Station Racing | 3 | 10 | 7 | 7 | 9 | 44 | |||
8 | Sarah Bovy | Iron Dames | 8 | NC | 5 | 4 | DNF | 42 | |||
8 | Michelle Gatting | Iron Dames | 8 | NC | 5 | 4 | DNF | 42 | |||
9 | Dennis Olsen | Proton Competition | 9 | DNF | 8 | 3 | 13 | 37 | |||
9 | Mikkel O. Pedersen | Proton Competition | 9 | DNF | 8 | 3 | 13 | 37 | |||
10 | Giorgio Roda | Proton Competition | 9 | DNF | 8 | 3 | 37 | ||||
11 | Rahel Frey | Iron Dames | 5 | 4 | DNF | 36 | |||||
12 | Clement Mateu | D'Station Racing | 3 | 10 | 7 | 9 | 32 | ||||
13 | Nicolas Costa | United Autosports | 14 | 11 | 4 | DNF | 4 | 24 | |||
13 | James Cottingham | United Autosports | 14 | 11 | 4 | DNF | 4 | 24 | |||
13 | Grégoire Saucy | United Autosports | 14 | 11 | 4 | DNF | 4 | 24 | |||
14 | Nico Pino | United Autosports | 13 | 6 | DNF | DNF | 3 | 23 | |||
14 | Marino Sato | United Autosports | 13 | 6 | DNF | DNF | 3 | 23 | |||
15 | Josh Caygill | United Autosports | 13 | 6 | DNF | 3 | 23 | ||||
16 | Francesco Castellacci | Vista AF Corse | 5 | 12 | 6 | DNF | 15 | 23 | |||
16 | Thomas Flohr | Vista AF Corse | 5 | 12 | 6 | DNF | 15 | 23 | |||
16 | Davide Rigon | Vista AF Corse | 5 | 12 | 6 | DNF | 15 | 23 | |||
17 | Arnold Robin | Akkodis ASP Team | DNF | 14 | 10 | 6 | WD | 17 | |||
18 | Kelvin van der Linde | Akkodis ASP Team | DNF | 14 | 6 | WD | 16 | ||||
18 | Timur Boguslavskiy | Akkodis ASP Team | DNF | 14 | 6 | 16 | |||||
19 | Matteo Cressoni | Iron Lynx | 12 | 13 | 3 | 12 | 14 | 15 | |||
19 | Franck Perera | Iron Lynx | 12 | 13 | 3 | 12 | 14 | 15 | |||
19 | Claudio Schiavoni | Iron Lynx | 12 | 13 | 3 | 12 | 14 | 15 | |||
20 | Satoshi Hoshino | D'Station Racing | 7 | 12 | |||||||
21 | Rui Andrade | TF Sport | DNF | 7 | DNF | 11 | 8 | 11 | |||
21 | Charlie Eastwood | TF Sport | DNF | 7 | DNF | 11 | 8 | 11 | |||
21 | Tom van Rompuy | TF Sport | DNF | 7 | DNF | 11 | 8 | 11 | |||
22 | Ben Barker | Proton Competition | 11 | 9 | 9 | 13 | 7 | 10 | |||
22 | Ryan Hardwick | Proton Competition | 11 | 9 | 9 | 13 | 7 | 10 | |||
22 | Zacharie Robichon | Proton Competition | 11 | 9 | 9 | 13 | 7 | 10 | |||
23 | Sébastien Baud | TF Sport | 10 | 8 | 12 | 9 | DNF | 10 | |||
23 | Daniel Juncadella | TF Sport | 10 | 8 | 12 | 9 | DNF | 10 | |||
23 | Hiroshi Koizumi | TF Sport | 10 | 8 | 12 | 9 | DNF | 10 | |||
24 | Takeshi Kimura | Akkodis ASP Team | 16 | 15 | 14 | 8 | 11 | 8 | |||
24 | Esteban Masson | Akkodis ASP Team | 16 | 15 | 14 | 8 | 11 | 8 | |||
25 | Jack Hawksworth | Akkodis ASP Team | 8 | 8 | |||||||
26 | Doriane Pin | Iron Dames | 8 | NC | 6 | ||||||
27 | Clemens Schmid | Akkodis ASP Team | 10 | WD | 1 | ||||||
27 | Ritomo Miyata | Akkodis ASP Team | 10 | 1 | |||||||
28 | José María López | Akkodis ASP Team | 16 | 15 | 14 | 11 | 0 | ||||
29 | Christian Ried | Proton Competition | 13 | 0 | |||||||
Hiroshi Hamaguchi | United Autosports | DNF | 0 | ||||||||
Pos. | Coureur | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
Constructeurs en teams
Er worden drie titels uitgereikt aan de constructeurs en teams, waarvan twee wereldkampioenschappen. De kampioenen in de Hypercar-klasse (constructeurs en teams) worden gekroond tot wereldkampioen, terwijl de kampioen in de LMGT3-klasse een FIA Endurance Trophy krijgt.
Hypercar (constructeurs)
Een constructeur ontvangt enkel punten voor de hoogst geklasseerde auto.
Pos. | Constructeur | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Porsche | 1 | 2 | 1 | 4 | 2 | 126 | |||
2 | Toyota | 3 | 1 | 4 | 2 | 1 | 122 | |||
3 | Ferrari | 4 | 4 | 2 | 1 | 5 | 109 | |||
4 | Alpine | 5 | 11 | 6 | DNF | 9 | 25 | |||
5 | BMW | 7 | 6 | 8 | NC | 8 | 25 | |||
6 | Peugeot | 12 | 8 | 7 | 9 | 7 | 20 | |||
7 | Cadillac | DSQ | 9 | DNF | 7 | 11 | 14 | |||
8 | Lamborghini | 10 | 10 | DNF | 8 | 14 | 11 | |||
9 | Isotta Fraschini | DNF | 14 | 12 | 11 | DNF | 0 | |||
Pos. | Constructeur | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
Hypercar (teams)
Pos. | Auto | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12 | Hertz Team Jota | 1 | 3 | 1 | 1 | 4 | 140 | |||
2 | 99 | Proton Competition | 3 | NC | 2 | 3 | 3 | 86 | |||
3 | 83 | AF Corse | 2 | 1 | 3 | DNF | 2 | 85 | |||
4 | 38 | Hertz Team Jota | NC | 2 | DNF | 2 | 1 | 79 | |||
Pos. | Auto | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
LMGT3
Pos. | Auto | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 92 | Manthey Pure Rxcing | 1 | 3 | 2 | 10 | 1 | 100 | |||
2 | 91 | Manthey EMA | 15 | 16 | 1 | 1 | 12 | 75 | |||
3 | 31 | Team WRT | 6 | 1 | DNF | 2 | 10 | 74 | |||
4 | 27 | Heart of Racing Team | 2 | 5 | 11 | DNF | 2 | 55 | |||
5 | 55 | Vista AF Corse | 7 | 4 | 13 | 5 | 6 | 49 | |||
6 | 46 | Team WRT | 4 | 2 | DNF | DNF | 5 | 46 | |||
7 | 777 | D'Station Racing | 3 | 10 | 7 | 7 | 9 | 44 | |||
8 | 85 | Iron Dames | 8 | NC | 5 | 4 | DNF | 42 | |||
9 | 88 | Proton Competition | 9 | DNF | 8 | 3 | 13 | 37 | |||
10 | 59 | United Autosports | 14 | 11 | 4 | DNF | 4 | 24 | |||
11 | 95 | United Autosports | 13 | 6 | DNF | DNF | 3 | 23 | |||
12 | 54 | Vista AF Corse | 5 | 12 | 6 | DNF | 15 | 23 | |||
13 | 78 | Akkodis ASP Team | DNF | 14 | 10 | 6 | WD | 17 | |||
14 | 60 | Iron Lynx | 12 | 13 | 3 | 12 | 14 | 15 | |||
15 | 81 | TF Sport | DNF | 7 | DNF | 11 | 8 | 11 | |||
16 | 77 | Proton Competition | 11 | 9 | 9 | 13 | 7 | 10 | |||
17 | 82 | TF Sport | 10 | 8 | 12 | 9 | DNF | 10 | |||
18 | 87 | Akkodis ASP Team | 16 | 15 | 14 | 8 | 11 | 8 | |||
Pos. | Auto | Team | LOS | IMO | SPA | LEM | SÃO | COA | FUJ | BHR | Punten |
Externe links
- Officiële website van het FIA World Endurance Championship
- ↑ Jules Gounon ontving geen punten in de 6 uur van Spa-Francorchamps omdat hij te kort in de auto had gezeten.