Europees kampioenschap waterpolo vrouwen 2020
EK waterpolo vrouwen 2020 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Donau-arena, Boedapest | |||||||
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Hongarije | ||||||
Datum | 12 - 25 januari 2020 | ||||||
Teams | 12 (van 1 confederatie) | ||||||
Hallen | 1 (in 1 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Spanje (2e titel) | ||||||
Tweede plaats | Rusland | ||||||
Derde plaats | Hongarije | ||||||
Vierde plaats | Nederland | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 44 | ||||||
Doelpunten | 929 (21,11 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Rita Keszthelyi (26 goals) | ||||||
Beste speler | Beatriz Ortiz | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 18e Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen vond plaats van 12 januari tot 25 januari 2020 in de Donau-arena (Hongaars: Duna Aréna) in Boedapest, Hongarije. Twaalf landenteams namen deel aan het toernooi. Spanje won het toernooi door in de finale Rusland te verslaan. De derde plaats ging naar Hongarije, dat Nederland in de strijd om de bronzen medaille versloeg. De winnaar kwalificeerde zich voor de Olympische Zomerspelen 2020. Omdat Spanje al was geplaatst voor dat toernooi, kwalificeerde nummer twee, Rusland, zich voor de Olympische Spelen.
Gekwalificeerde landenteams
Het toernooi telde twaalf deelnemende landenteams die zich als volgt hadden geplaatst:
- Het gastland
- De beste vijf teams van het Europees kampioenschap 2018
- Zes teams die zich hebben geplaatst via de Europese kwalificatietoernooien
Competitie | Data | Locatie | Aantal plaatsen | Gekwalificeerd |
---|---|---|---|---|
Gastland | 9 juli 2016[1] | – | 1 | Hongarije |
Europees kampioenschap 2018 | 14–27 juli 2018 | Barcelona | 5 | Nederland Griekenland Spanje Rusland Italië |
Europese kwalificatietoernooien 2018 | 25 april–26 oktober 2019 | diverse plaatsen | 6 | Frankrijk Duitsland Servië Israël Kroatië Slowakije |
Groepsfase
De twaalf teams zijn verdeeld over twee groepen van zes teams elk. De eerste vier teams van elke groep spelen tegen elkaar in de kwartfinales in cross-group-format, de resterende teams spelen voor de plaatsen negen t/m twaalf.[2] In de knock-outfase spelen de verliezende teams van elke ronde tegen elkaar om de overgebleven plaatsen achter de winnende teams.[2]
Alle tijden zijn lokaal (UTC+1).
Groep A
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hongarije | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 94 | 26 | +68 | Kwartfinales |
2 | Rusland | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 112 | 21 | +91 | |
3 | Griekenland | 5 | 3 | 0 | 2 | 9 | 79 | 37 | +42 | |
4 | Slowakije | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 21 | 78 | −57 | |
5 | Kroatië | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 26 | 94 | −68 | Wedstrijd om de 9e plaats |
6 | Servië | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 19 | 95 | −76 | Wedstrijd om de 11e plaats |
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
12 januari 11:30 | verslag | Slowakije | 2–31 | Rusland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Diana Dutilh-Dumas (NED), Sébastien Dervieux (FRA) |
Scores in periodes: 0–9, 0–5, 1–8, 1–9 | |||||
Kolářová 2 | Goals | Bersneva, Gorbunova 6 |
12 januari 13:00 | verslag | Griekenland | 26–7 | Servië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Giuliana Nicolosi (ITA), Carlos Ortega (ESP) |
Scores in periodes: 9–1, 5–3, 5–2, 7–1 | |||||
Myriokefalitaki 6 | Goals | Vuković 3 |
12 januari 19:00 | verslag | Hongarije | 25–6 | Kroatië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Erkan Turkkan (TUR), Marcela Mauss (GER) |
Scores in periodes: 5–1, 7–2, 7–1, 6–2 | |||||
Keszthelyi 5 | Goals | D. Butić, Miljković 2 |
13 januari 13:00 | verslag | Kroatië | 3–18 | Griekenland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Gernot Häntschel (GER), Luis Santos (POR) |
Scores in periodes: 0–6, 2–4, 0–5, 1–3 | |||||
drie spelers 1 | Goals | drie spelers 3 |
13 januari 14:30 | verslag | Rusland | 27–2 | Servië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Michiel Zwart (NED), Aurely Blanchard (FRA) |
Scores in periodes: 6–2, 8–0, 8–0, 5–0 | |||||
Fedotova 7 | Goals | Mandić, Vuković 1 |
13 januari 19:00 | verslag | Slowakije | 2–20 | Hongarije | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Radosław Koryzna (POL), Raffaele Colombo (ITA) |
Scores in periodes: 1–5, 0–5, 1–4, 0–6 | |||||
Kátlovská, Stankovianska 1 | Goals | Keszthelyi 6 |
15 januari 14:30 | verslag | Griekenland | 18–2 | Slowakije | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Aurely Blanchard (FRA), Marcela Mauss (GER) |
Scores in periodes: 4–0, 4–2, 6–0, 4–0 | |||||
Plevritou 5 | Goals | Kolarova, Stankovianska 1 |
15 januari 16:00 | verslag | Servië | 8–9 | Kroatië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Diana Dutilh-Dumas (NED), Giuliana Nicolosi (ITA) |
Scores in periodes: 1–2, 3–2, 3–3, 1–2 | |||||
Mandić, Milicević 2 | Goals | Miljković, Butić 2 |
15 januari 19:00 | verslag | Hongarije | 9–8 | Rusland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Sébastien Dervieux (FRA), Ursula Wengenroth (SUI) |
Scores in periodes: 4–3, 2–0, 2–3, 1–2 | |||||
Keszthelyi 8 | Goals | Gorbunova 3 |
17 januari 14:30 | verslag | Rusland | 34–1 | Kroatië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Giuliana Nicolosi (ITA) Matan Schwartz (ISR) |
Scores in periodes: 9–0, 8–1, 7–0, 10–0 | |||||
Karimova 6 | Goals | Lordan 1 |
17 januari 17:30 | verslag | Slowakije | 6–2 | Servië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Aurely Blanchard (FRA) Marcela Mauss (GER) |
Scores in periodes: 1–0, 2–1, 1–0, 2–1 | |||||
Kovacikova 3 | Goals | Ilic 2 |
17 januari 19:00 | verslag | Hongarije | 13–10 | Griekenland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Boris Margeta (SLO) Michiel Zwart (NED) |
Scores in periodes: 4–4, 4–2, 2–0, 3–4 | |||||
Garda 4 | Goals | drie spelers 2 |
19 januari 13:00 | verslag | Slowakije | 9–7 | Kroatië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Sébastien Dervieux (FRA)) Marcela Mauss (GER) |
Scores in periodes: 1–3, 3–1, 3–2, 2–1 | |||||
Kátlovská, Stankovianska 2 | Goals | Carević 3 |
19 januari 17:30 | verslag | Griekenland | 7–12 | Rusland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Boris Margeta (SLO)) Raffaele Colombo (ITA) |
Scores in periodes: 3–1, 3–4, 0–3, 1–4 |
19 januari 19:00 | verslag | Servië | 0–27 | Hongarije | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Aurely Blanchard (FRA) Giuliana Nicolosi (ITA) |
Scores in periodes: 0–5, 0–5, 0–9, 0–8 | |||||
Goals | Gurisatti 7 |
Groep B
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 83 | 17 | +66 | Kwartfinales |
2 | Spanje | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 74 | 32 | +42 | |
3 | Italië | 5 | 3 | 0 | 2 | 9 | 62 | 37 | +25 | |
4 | Frankrijk | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 40 | 62 | −22 | |
5 | Israël | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 22 | 70 | −48 | Wedstrijd om de 9e plaats |
6 | Duitsland | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 19 | 82 | −63 | Wedstrijd om de 11e plaats |
Regels voor de stand: 1) punten; 2) onderling resultaat; 3) onderling doelsaldo; 4) onderlinge doelpunten voor; 5) doelsaldo.
12 januari 14:30 | verslag | Frankrijk | 6–15 | Spanje | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Ursula Wengenroth (SUI), Gabriella Várkonyi (HUN) |
Scores in periodes: 1–3, 0–3, 1–4, 4–5 | |||||
Daule 3 | Goals | Espar 4 |
12 januari 16:00 | verslag | Duitsland | 4–13 | Italië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Luis Santos (POR), Svetlana Dreval (RUS) |
Scores in periodes: 2–4, 2–5, 0–2, 0–2 | |||||
Eggert 2 | Goals | Garibotti 3 |
12 januari 17:30 | verslag | Nederland | 22–3 | Israël | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Peter Balzan (MLT), Levan Berishvili (GEO) |
Scores in periodes: 4–0, 5–1, 7–1, 6–1 | |||||
Megens 5 | Goals | Bogachenko 2 |
13 januari 11:30 | verslag | Duitsland | 3–23 | Nederland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Róbert Horváth (SVK), Veselin Mišković (MNE) |
Scores in periodes: 1-6, 0-5, 0-5, 2-7 | |||||
Pannasch 2 | Goals | Sevenich, van de Kraats 4 |
13 januari 16:00 | verslag | Israël | 6–10 | Frankrijk | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: György Kun (HUN), Robert Tiozzo (CRO) |
Scores in periodes: 2–3, 0–4, 1–1, 3–2 | |||||
Bogachenko 3 | Goals | Millot 4 |
13 januari 17:30 | verslag | Italië | 10–16 | Spanje | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Georgios Stavridis (GRE), Ivan Raković (SRB) |
Scores in periodes: 2–5, 2–4, 3–3, 3–4 | |||||
Bianconi, Garibotti 3 | Goals | Tarragó 7 |
15 januari 11:30 | verslag | Frankrijk | 17–5 | Duitsland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Peter Balzan (MLT), Erkan Turkkan (TUR) |
Scores in periodes: 7–1, 3–1, 3–1, 4–2 | |||||
drie spelers 3 | Goals | Deike 2 |
15 januari 13:00 | verslag | Spanje | 18–2 | Israël | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Gabriella Várkonyi (HUN), Svetlana Dreval (RUS) |
Scores in periodes: 3–0, 4–1, 7–1, 4–0 | |||||
Ortiz 5 | Goals | Bogachenko 2 |
15 januari 17:30 | verslag | Nederland | 10–4 | Italië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Radosław Koryzna (POL), Adrian Alexandrescu (ROU) |
Scores in periodes: 2–2, 4–2, 3–0, 1–0 | |||||
Megens 5 | Goals | Bianconi 3 |
17 januari 11:30 | verslag | Duitsland | 4–19 | Spanje | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Sergey Naumov (RUS) György Kun (HUN) |
Scores in periodes: 2–4, 0–5, 1–5, 1–5 | |||||
vier spelers 1 | Goals | Crespí 4 |
17 januari 13:00 | verslag | Nederland | 18–1 | Frankrijk | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Svetlana Dreval (RUS) Veselin Mišković (MNE) |
Scores in periodes: 4–1, 6–0, 4–0, 4–0 | |||||
Keuning 4 | Goals | Daule 1 |
17 januari 16:00 | verslag | Italië | 17–1 | Israël | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Róbert Horváth (SVK) Ursula Wengenroth (SUI) |
Scores in periodes: 3–0, 5–0, 4–1, 5–0 | |||||
Emmolo 4 | Goals | Strugo 1 |
19 januari 11:30 | verslag | Frankrijk | 6–18 | Italië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Erkan Turkkan (TUR) Ursula Wengenroth (SUI) |
Scores in periodes: 2–3, 1–5, 2–6, 1–4 | |||||
zes spelers 1 | Goals | Bianconi 5 |
19 januari 14:30 | verslag | Duitsland | 3–10 | Israël | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Peter Balzan (MLT) Gabriella Várkonyi (HUN) |
Scores in periodes: 1–3, 0–4, 0–3, 2–0 | |||||
drie spelers 1 | Goals | Strugo 4 |
19 januari 16:00 | verslag | Spanje | 6–10 | Nederland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Georgios Stavridis (GRE) Sergey Naumov (RUS) |
Scores in periodes: 0–2, 1–4, 2–2, 3–2 | |||||
García Godoy 2 | Goals | Megens 3 |
Knock-outfase
Kwartfinales | Halve finales | Finale | ||||||||
21 januari | ||||||||||
Hongarije | 16 | |||||||||
23 januari | ||||||||||
Frankrijk | 3 | |||||||||
Hongarije | 10 | |||||||||
21 januari | ||||||||||
Spanje | 11 | |||||||||
Griekenland | 9 | |||||||||
25 januari | ||||||||||
Spanje | 12 | |||||||||
Spanje | 13 | |||||||||
21 januari | ||||||||||
Rusland | 12 | |||||||||
Rusland | 13 | |||||||||
23 januari | ||||||||||
Italië | 7 | |||||||||
Rusland (PSO) | 11 | |||||||||
21 januari | ||||||||||
Nederland | 10 | Derde plaats | ||||||||
Slowakije | 2 | |||||||||
25 januari | ||||||||||
Nederland | 22 | |||||||||
Hongarije | 10 | |||||||||
Nederland | 8 | |||||||||
- Schematisch overzicht wedstrijden om de 5e plaats
Halve finales vijfde–achtste plaats | Vijfde plaats | |||||
23 januari | ||||||
Frankrijk | 3 | |||||
25 januari | ||||||
Griekenland | 13 | |||||
Griekenland | 5 | |||||
23 januari | ||||||
Italië | 7 | |||||
Italië | 16 | |||||
Slowakije | 4 | |||||
Zevende plaats | ||||||
25 januari | ||||||
Frankrijk | 17 | |||||
Slowakije | 8 |
Kwartfinales
21 januari 14:30 | verslag | Slowakije | 2–22 | Nederland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Gabriella Várkonyi (HUN) Ivan Raković (SRB) |
Scores in periodes: 0–6, 0–3, 1–7, 1–6 | |||||
Junasová, Stankovianska 1 | Goals | Megens 5 |
21 januari 16:00 | verslag | Rusland | 13–7 | Italië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Adrian Alexandrescu (ROU) Radosław Koryzna (POL) |
Scores in periodes: 3–2, 3–3, 4–1, 3–1 | |||||
drie spelers 3 | Goals | drie spelers 2 |
21 januari 17:30 | verslag | Griekenland | 9–12 | Spanje | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Boris Margeta (SLO) Matan Schwartz (ISR) |
Scores in periodes: 3–4, 2–2, 1–3, 3–3 | |||||
Plevritou 4 | Goals | Ortiz 4 |
21 januari 19:00 | verslag | Hongarije | 16–3 | Frankrijk | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Svetlana Dreval (RUS) Giuliana Nicolosi (ITA) |
Scores in periodes: 5–2, 3–1, 5–0, 3–0 | |||||
Keszthelyi 4 | Goals | Guillet 2 |
Halve finales 5e–8e plaats
23 januari 14:30 | verslag | Frankrijk | 3–13 | Griekenland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Marcela Mauss (GER) Diana Dutilh-Dumas (NED) |
Scores in periodes: 1–2, 0–2, 1–6, 1–3 | |||||
Vernoux 2 | Goals | Plevritou, Xenaki 3 |
23 januari 16:00 | verslag | Italië | 16–4 | Slowakije | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Gabriella Varkonyi (HUN) Ursula Wengenroth (SUI) |
Scores in periodes: 2–1, 5–1, 6–0, 3–2 | |||||
drie spelers 3 | Goals | vier spelers 1 |
Halve finales
23 januari 17:30 | verslag | Rusland | 11–10 | Nederland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Adrian Alexandrescu (ROU) Giuliana Nicolosi (ITA) |
Scores in periodes: 2–2, 2–2, 1–2, 2–1 . PSO: 4–3 | |||||
Gorbunova 4 | Goals | Megens, Van der Sloot 2 |
23 januari 19:00 | verslag | Hongarije | 10–11 | Spanje | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Sebastien Dervieux (FRA) Georgios Stavridis (GRE) |
Scores in periodes: 3–3, 1–2, 3–2, 3–4 | |||||
Keszthelyi, Leimeter 3 | Goals | Espar, Tarragó 3 |
Wedstrijd om de 11e plaats
21 januari 11:30 | verslag | Servië | 13–15 | Duitsland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: György Kun (HUN) Aurely Blanchard (FRA) |
Scores in periodes: 2–4, 2–1, 6–2, 1–4 . PSO: 2–4 | |||||
Milicevic 3 | Goals | Deike 3 |
Wedstrijd om de 9e plaats
21 januari 13:00 | verslag | Kroatië | 7–11 | Israël | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Diana Dutilh-Dumas (NED) Peter Balzan (MLT) |
Scores in periodes: 1-1, 2-6, 2-2, 2-2 | |||||
Lordan 2 | Goals | Bogachenko. Hochberg 3 |
Wedstrijd om de 7e plaats
25 januari 14:30 | verslag | Frankrijk | 17–8 | Slowakije | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Diana Dutilh-Dumas (NED) Ivan Raković (SRB) |
Scores in periodes: 5–2, 4–2, 5–1, 3–3 | |||||
Bachelier 5 | Goals | Junasová 2 |
Wedstrijd om de 5e plaats
25 januari 16:00 | verslag | Griekenland | 5–7 | Italië | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Svetlana Dreval (RUS) Gernot Häntschel (GER) |
Scores in periodes: 3–3, 1–2, 0–1, 1–1 | |||||
vijf spelers 1 | Goals | Garibotti 2 |
Wedstrijd om de 3e plaats
25 januari 17:30 | verslag | Hongarije | 10–8 | Nederland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Giuliana Nicolosi (ITA) Radosław Koryzna (POL) |
Scores in periodes: 3–5, 2–2, 4–1, 1–0 | |||||
vier spelers 2 | Goals | Megens 2 |
Finale
25 januari 19:00 | verslag | Spanje | 13–12 | Rusland | Donau-arena, Boedapest Scheidsrechters: Gabriella Várkonyi (HUN) Adrian Alexandrescu (ROU) |
Scores in periodes: 3–4, 5–4, 2–2, 3–2 | |||||
García 4 | Goals | Prokofyeva 4 |
Eindklassering
1 | Spanje |
2 | Rusland |
3 | Hongarije |
4 | Nederland |
5 | Italië |
6 | Griekenland |
7 | Frankrijk |
8 | Slowakije |
9 | Israël |
10 | Kroatië |
11 | Duitsland |
12 | Servië |
Europees kampioen 2020
Selectie: Laura Ester, Marta Bach, Anni Espar, Beatriz Ortiz, Roser Tarragó, Irene González, Clara Espar, Pili Peña (C), Judith Forca, Paula Crespí, Maica García, Paula Leitón, Elena Sánchez. |
Zie ook
- ↑ Budapest to host all 2020 Europeans. len.eu (9 juli 2016). Geraadpleegd op 14 oktober 2019.
- ↑ a b Rules and regulations: European Water Polo Championships. len.eu. Geraadpleegd op 27 October 2019.
Dit artikel of een eerdere versie ervan is een (gedeeltelijke) vertaling van het artikel 2020 Women's European Water Polo Championship op de Engelstalige Wikipedia, dat onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen valt. Zie de bewerkingsgeschiedenis aldaar.
Externe link
- Officiële website