Het EK Honkbal 2005 werd van 7 juli tot 17 juli in Tsjechië gehouden. De wedstrijden werden gespeeld in Praag, Blansko, Choceň en Olomouc.
Deelnemende landen
- Duitsland
- Frankrijk
- Griekenland
- Italië
- Kroatië
- Nederland
| |
Deze twaalf landen werden als volgt verdeeld over 2 poules:
Poule A | Poule B |
Duitsland | Frankrijk |
Italië | Griekenland |
Nederland | Kroatië |
Rusland | Oekraïne |
Verenigd Koninkrijk | Spanje |
Zweden | Tsjechië |
Officials
Umpires
Naam Umpire | Land | | Naam Umpire | Land |
Dana Beszczynski | USA | | Jacob Plieth | GBR |
Patrick Cibba | FRA | | Mykola Ponomariov | UKR |
Tomáš Černý | CZE | | Jaroslav Prokop | CZE |
Ninoslav Jalsic | CRO | | František Přibyl | CZE |
Jiří Kroupa | CZE | | Marco Screti | ITA |
David Kulhánek | CZE | | Nestor-Luis Torres | SWE |
Michael Larkin | RUS | | Edwin van den Berk | NED |
Javier Menendez | ESP | | Jens Waider | GER |
Scorers
Naam Scorer | Land | | Naam Scorer | Land |
Michal Brychta | CZE | | Petr Chládek | CZE |
Jiří Drha | CZE | | Daniel Krejčiřík | CZE |
Petr Kubovčík | CZE | | Ivo Kučera | CZE |
Ivan Nejezchleb | CZE | | Petr Pros | CZE |
Tomáš Svoboda | CZE | | Pavel Šarník | CZE |
Wedstrijdschema
De resultaten uit de eerste ronde tegen de teams die ook doorgingen, werden naar de finaleronde meegenomen.
Legenda |
1e fase, poule A | :A |
1e fase, poule B | :B |
2e fase, poule 1-6 | :C |
2e fase, poule 7-12 | :D |
Datum en Tijd | Plaats | Poule | | Uitslag | | Opmerkingen |
7 juli 16:00 | Blansko | B, C | Spanje | 10 - 1 | Tsjechië | |
| | | | | | |
8 juli 17:00 | Olomouc | A | Verenigd Koninkrijk | 0 - 4 | Nederland | |
| | | | | | |
9 juli 12:00 | Blansko | B | Frankrijk | 2 - 0 | Kroatië | |
9 juli 12:00 | Choceň | A, D | Zweden | 2 - 8 | Verenigd Koninkrijk | |
9 juli 15:00 | Olomouc | B | Tsjechië | 9 - 1 | Oekraïne | |
9 juli 16:00 | Blansko | B, C | Frankrijk | 3 - 5 | Spanje | |
9 juli 16:00 | Choceň | A | Duitsland | 2 - 7 | Rusland | |
9 juli 20:00 | Blansko | B, D | Kroatië | 2 - 7 | Griekenland | |
9 juli 20:00 | Choceň | A, C | Nederland | 4 - 1 | Italië | |
| | | | | | |
10 juli 12:00 | Blansko | B | Oekraïne | 0 - 10 | Frankrijk | 8 innings |
10 juli 12:00 | Choceň | A, D | Rusland | 2 - 3 | Zweden | 13 innings |
10 juli 15:00 | Olomouc | A | Italië | 12 - 0 | Verenigd Koninkrijk | 7 innings |
10 juli 16:00 | Blansko | B | Griekenland | 0 - 14 | Tsjechië | 7 innings |
10 juli 16:00 | Choceň | A | Zweden | 3 - 6 | Duitsland | |
10 juli 20:00 | Blansko | B | Spanje | 10 - 5 | Kroatië | |
10 juli 20:00 | Choceň | A | Nederland | 11 - 1 | Rusland | 7 innings |
| | | | | | |
11 juli 10:00 | Choceň | A | Verenigd Koninkrijk | 3 - 4 | Duitsland | |
11 juli 12:00 | Blansko | B, D | Oekraïne | 2 - 3 | Griekenland | |
11 juli 15:00 | Choceň | A | Nederland | 2 - 0 | Zweden | |
11 juli 16:00 | Blankso | B | Griekenland | 2 - 12 | Frankrijk | |
11 juli 17:00 | Olomouc | A | Italië | 5 - 4 | Rusland | |
11 juli 20:00 | Blankso | B | Spanje | 12 - 2 | Oekraïne | 7 innings |
11 juli 20:00 | Choceň | B | Tsjechië | 7 - 4 | Kroatië | |
| | | | | | |
12 juli 10:00 | Choceň | A, C | Duitsland | 4 - 15 | Nederland | 7 innings |
12 juli 12:00 | Olomouc | A, D | Rusland | 1 - 10 | Verenigd Koninkrijk | |
12 juli 15:00 | Choceň | A | Zweden | 3 - 5 | Italië | |
12 juli 16:00 | Blansko | B, D | Kroatië | 1 - 7 | Oekraïne | |
12 juli 17:00 | Olomouc | B | Griekenland | 3 - 9 | Spanje | |
12 juli 20:00 | Blansko | B, C | Tsjechië | 3 - 2 | Frankrijk | 11 innings |
12 juli 20:00 | Choceň | A, C | Italië | 8 - 5 | Duitsland | |
| | | | | | |
14 juli 12:00 | Praag | C | Duitsland | 2 - 10 | Spanje | |
14 juli 16:00 | Blansko | D | Zweden | 0 - 2 | Kroatië | |
14 juli 16:00 | Praag | C | Italië | 11 - 1 | Frankrijk | 7 innings |
14 juli 20:00 | Blansko | D | Rusland | 5 - 6 | Griekenland | |
14 juli 20:00 | Choceň | D | Verenigd Koninkrijk | 2 - 3 | Oekraïne | |
14 juli 20:00 | Praag | C | Nederland | 3 - 0 | Tsjechië | |
| | | | | | |
15 juli 12:00 | Praag | C | Frankrijk | 1 - 17 | Nederland | 7 innings |
15 juli 15:00 | Choceň | D | Kroatië | 3 - 13 | Verenigd Koninkrijk | |
15 juli 16:00 | Praag | C | Spanje | 1 - 7 | Italië | |
15 juli 20:00 | Blankso | D | Oekraïne | 2 - 0 | Rusland | |
15 juli 20:00 | Choceň | D | Griekenland | 2 - 25 | Zweden | 5 innings |
15 juli 20:00 | Praag | C | Tsjechië | 2 - 11 | Duitsland | |
| | | | | | |
16 juli 12:00 | Praag | C | Duitsland | 2 - 0 | Frankrijk | |
16 juli 16:00 | Blansko | D | Oekraïne | 0 - 15 | Zweden | 8 innings |
16 juli 16:00 | Praag | C | Tsjechië | 1 - 6 | Italië | |
16 juli 20:00 | Blansko | D | Griekenland | 1 - 9 | Verenigd Koninkrijk | |
16 juli 20:00 | Choceň | D | Kroatië | 0 - 8 | Rusland | |
16 juli 20:00 | Praag | C | Nederland | 12 - 0 | Spanje | 7 innings |
| | | | | | |
17 juli 10:00 | Praag | Troostfinale | Spanje | 7 - 3 | Duitsland | |
17 juli 14:00 | Praag | Finale | Nederland | 15 - 0 | Italië | 7 innings |
Poules
De twaalf landen werden verdeeld over 2 poules:
Poule A
Ploeg | G | W | V | P | R(V) | R(T) |
Nederland | 5 | 5 | 0 | 10 | 36 | 6 |
Italië | 5 | 4 | 1 | 8 | 31 | 16 |
Duitsland | 5 | 2 | 3 | 4 | 21 | 36 |
Verenigd Koninkrijk | 5 | 2 | 3 | 4 | 21 | 23 |
Zweden | 5 | 1 | 4 | 2 | 11 | 23 |
Rusland | 5 | 1 | 4 | 2 | 15 | 31 |
Poule B
Na deze poulefase werden de zes beste en zes slechtste ploegen van het kampioenschap verdeeld in weer twee nieuwe poules:
Poule 1 - 6
Ploeg | G | W | V | P | R(V) | R(T) |
Nederland | 5 | 5 | 0 | 10 | 51 | 6 |
Italië | 5 | 4 | 1 | 8 | 33 | 12 |
Spanje | 5 | 3 | 2 | 6 | 26 | 25 |
Duitsland | 5 | 2 | 3 | 4 | 24 | 35 |
Tsjechië | 5 | 1 | 4 | 2 | 7 | 32 |
Frankrijk | 5 | 0 | 5 | 0 | 7 | 38 |
Poule 7 - 12
Ploeg | G | W | V | P | R(V) | R(T) |
Verenigd Koninkrijk | 5 | 4 | 1 | 8 | 42 | 10 |
Zweden | 5 | 3 | 2 | 6 | 45 | 14 |
Griekenland | 5 | 3 | 2 | 6 | 19 | 43 |
Oekraïne | 5 | 3 | 2 | 6 | 14 | 21 |
Rusland | 5 | 1 | 4 | 2 | 16 | 21 |
Kroatië | 5 | 1 | 4 | 2 | 8 | 35 |
Troostfinale om plaats 3 en 4
Ploeg | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Runs | Hits | Errors |
Duitsland | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 7 | 6 |
Spanje | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 7 | 11 | 2 |
Finale om plaats 1 en 2
Ploeg | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Runs | Hits | Errors |
Italië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 0 | 4 | 1 |
Nederland | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 9 | X | X | X | 15 | 19 | 0 |
Persoonlijke prijzen
Prijs | Winnaar | Land | |
Beste Slagman | Ian Young | GBR | .500 (9 uit 18) |
Beste Pitcher (ERA) | Samuel Meurant | FRA | 0.00 (17,2 innings) |
Beste Pitcher (W-L) | Javier Civit | ESP | 3 - 0 |
Meeste RBI's | Ivanon Coffie | NED | 17 RBI's |
Homerun King | Ivanon Coffie | NED | 8 homeruns |
Meeste Gestolen Honken | Sebastien Hervé | FRA | 5 gestolen honken |
Meeste Gescoorde Punten | Javier Zabalza | ESP | 13 punten |
Beste Verdedigende Speler | Raily Legito | NED | |
Meest Waardevolle Speler | Ivanon Coffie | NED | .467, 14 H, 8 HR, 17 RBI, 14 R |
1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1960 · 1962 · 1964 · 1965 · 1967 · 1969 · 1971 · 1973 · 1975 · 1977 · 1979 · 1981 · 1983 · 1985 · 1987 · 1989 · 1991 · 1993 · 1995 · 1997 · 1999 · 2001 · 2003 · 2005 · 2007 · 2010 · 2012 · 2014 · 2016 · 2019 · 2021 · 2023 · 2025