Europees kampioenschap handbal vrouwen 1998
Europees kampioenschap handbal vrouwen 1998 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Nederland | ||||||
Organisator | EHF | ||||||
Editie | 3 | ||||||
Datum | 11 – 20 december 1998 | ||||||
Teams | 12 (van 1 confederatie) | ||||||
Hallen | 2 (in 2 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Noorwegen (1e titel) | ||||||
Tweede plaats | Denemarken | ||||||
Derde plaats | Hongarije | ||||||
Vierde plaats | Oostenrijk | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 38 | ||||||
Doelpunten | 1.858 (48,89 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Ausra Fridrikas (68 goals) | ||||||
Beste speler | Trine Haltvik | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 3de Europees kampioenschap handbal vrouwen vond plaats van 11 december tot 20 december 1998 in Nederland. Twaalf landenteams namen deel aan de strijd om de Europese titel. Titelverdediger Denemarken moest genoegen nemen met de tweede plaats in de eindrangschikking.
Gekwalificeerde teams
Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 1998 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Selecties
Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 1998 - Selecties voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Voorronde
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oostenrijk | 5 | 4 | 0 | 1 | 134 | 118 | +16 | 8 |
Hongarije | 5 | 4 | 0 | 1 | 131 | 109 | +22 | 8 |
Duitsland | 5 | 4 | 0 | 1 | 117 | 119 | –2 | 8 |
Oekraïne | 5 | 2 | 0 | 3 | 128 | 127 | +1 | 4 |
Nederland | 5 | 1 | 0 | 4 | 107 | 121 | –14 | 2 |
Roemenië | 5 | 0 | 0 | 5 | 120 | 143 | –23 | 0 |
11 december | Oekraïne | 23 – 16 | Nederland |
Hongarije | 28 – 24 | Roemenië | |
Oostenrijk | 24 – 25 | Duitsland | |
13 december | Nederland | 19 – 28 | Hongarije |
Duitsland | 28 – 27 | Oekraïne | |
Roemenië | 24 – 26 | Oostenrijk | |
14 december | Oekraïne | 32 – 24 | Roemenië |
Hongarije | 21 – 26 | Oostenrijk | |
Nederland | 18 – 19 | Duitsland | |
16 december | Hongarije | 25 – 18 | Duitsland |
Oostenrijk | 30 – 24 | Oekraïne | |
Roemenië | 23 – 30 | Nederland | |
17 december | Duitsland | 27 – 25 | Roemenië |
Roemenië | 28 – 24 | Nederland | |
Oekraïne | 22 – 29 | Hongarije |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noorwegen | 5 | 5 | 0 | 0 | 137 | 102 | +35 | 10 |
Denemarken | 5 | 4 | 0 | 1 | 138 | 115 | +23 | 8 |
Polen | 5 | 3 | 0 | 2 | 112 | 110 | +2 | 6 |
Macedonië | 5 | 2 | 0 | 3 | 111 | 136 | –25 | 4 |
Rusland | 5 | 0 | 1 | 4 | 112 | 128 | –16 | 1 |
Spanje | 5 | 0 | 1 | 4 | 107 | 126 | –19 | 1 |
11 december | Denemarken | 37 – 21 | Macedonië |
Noorwegen | 25 – 20 | Rusland | |
Polen | 20 – 15 | Spanje | |
12 december | Macedonië | 23 – 27 | Noorwegen |
Spanje | 23 – 26 | Denemarken | |
Rusland | 21 – 25 | Polen | |
14 december | Denemarken | 27 – 22 | Rusland |
Noorwegen | 30 – 19 | Polen | |
Macedonië | 27 – 22 | Spanje | |
16 december | Noorwegen | 27 – 21 | Spanje |
Polen | 21 – 29 | Denemarken | |
Rusland | 23 – 25 | Macedonië | |
17 december | Spanje | 26 – 26 | Rusland |
Polen | 27 – 15 | Macedonië | |
Denemarken | 19 – 28 | Noorwegen |
Finale ronde
Halve finales
19 december | Noorwegen | 28 – 14 | Hongarije |
Oostenrijk | 24 – 35 | Denemarken |
11de/12de plaats
19 december | Roemenië | 28 – 25 | Spanje |
9de/10de plaats
19 december | Nederland | 19 – 32 | Rusland |
7de/8ste plaats
19 december | Oekraïne | 35 – 21 | Macedonië |
5de/6de plaats
19 december | Duitsland | 23 – 26 | Polen |
Troostfinale
20 december | Hongarije | 30 – 24 | Oostenrijk |
Finale
20 december | Noorwegen | 24 – 16 | Denemarken |
Eindrangschikking en onderscheidingen
Eindrangschikking
Rang | Team |
---|---|
1 | Noorwegen |
2 | Denemarken |
3 | Hongarije |
4 | Oostenrijk |
5 | Polen |
6 | Duitsland |
7 | Oekraïne |
8 | Noord-Macedonië |
9 | Rusland |
10 | Nederland |
11 | Roemenië |
12 | Spanje |
Europees kampioen vrouwen 1998
Selectie: Heidi Tjugum, Cecilie Leganger, Tonje Larsen, Kjersti Grini , Ann Cathrin Eriksen, Else-Marthe Sørli, Sahra Hausmann, Mia Hundvin, Mette Davidsen, Trine Haltvik, Janne Tuven, Elisabeth Hilmo, Camilla Carstens, Siv Heim Saebo, Jeanette Nilsen en Elise Alsand. |
Onderscheidingen
- All-Star Team
- Keeper: Cecilie Leganger
- Rechterhoek: Janne Kolling
- Rechteropbouw: Kjersti Grini
- Middenopbouw: Camilla Andersen
- Linkeropbouw: Ausra Fridrikas
- Linkerhoek: Sabina Soja
- Cirkelloper: Tonje Kjærgaard
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- European Handball Federation
- DHB