Estland op de Olympische Winterspelen 2002
Estland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Estland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | EST | |||||||||||||||||||||
NOC | Estonian Olympic Committee (et) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2002 in Salt Lake City | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Estland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Estland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Rusland (1908–1912) Sovjet-Unie (1952–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2002, die in Salt Lake City (Verenigde Staten) werden gehouden, nam Estland voor de zesde keer deel.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Langlaufen | Andrus Veerpalu | 15 km klassiek (m) | |
50 km klassiek (m) | |||
Jaak Mae | 15 km klassiek (m) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dimitri Borovik | 10 km sprint (m) | 30e | 26.50,1 (+1.58,8) pen.: 2 (1 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 26e | +2.58,5 pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1) | |
20 km (m) | 56e | 58.02,5 (+6.59,2) pen.: 5 (0 + 2 + 1 + 2) | |
Roland Lessing | 10 km sprint (m) | 70e | 28.34,4 (+3.43,1) pen.: 2 (2 + 0) |
20 km (m) | 45e | 57.08,4 (+6.05,1) pen.: 3 (2 + 1 + 0 + 0) | |
Janno Prants | 10 km sprint (m) | 45e | 27.29,2 (+2.37,9) pen.: 3 (1 + 2) |
12,5 km achtervolging (m) | dnf | opgave | |
20 km (m) | 63e | 59.14,0 (+8.10,7) pen.: 6 (0 + 2 + 3 + 1) | |
Indrek Tobreluts | 10 km sprint (m) | 48e | 27.31,1 (+2.39,8) pen.: 2 (0 + 2) |
12,5 km achtervolging (m) | 41e | +4.22,8 pen.: 3 (1 + 0 + 1 + 1) | |
20 km (m) | 53e | 57.52,1 (+6.48,8) pen.: 4 (1 + 1 + 0 + 2) | |
Team Janno Prants Indrek Tobreluts Dimitri Borovik Roland Lessing | 4x7,5 km estafette (m) | 11e | 1:28.38,2 (+4.55,9) pen.: 1-11 22.21,4 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2) 21.27,8 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2) 22.32,2 pen.: 1-6 (0-3 + 1-3) 22.16,8 pen.: 0-1 (0-1 + 0-0) |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Margus Hernits | mannen | 27e | dnq (korte kür: 27) |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Meelis Aasmäe | 15 km klassiek (m) | 40e | 40.31,2 (+3.23,8) |
50 km klassiek (m) | 48e | 2:27.18,8 (+20.58,0) | |
Jaak Mae | 15 km klassiek (m) | 3 | 37.50,8 (+43,4) |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 8e | +23,2 (klassiek:26.31,1 + vrije stijl:23.41,1) | |
Priit Narusk | sprint (m) | 38e | dnq, kwal.:3.01,75 (+11,68) |
15 km klassiek (m) | 57e | 43.03,2 (+5.55,8) | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 53e | +3.56,3 (klassiek:28.22,5 + vrije stijl:25.23,2) | |
Raul Olle | 50 km klassiek (m) | 18e | 2:15.00,0 (+8.39,2) |
Pavo Raudsepp | sprint (m) | 34e | dnq, kwal.:3.01,04 (+10,97) |
30 km vrije stijl massastart (m) | 60e | 1:23.08,3 (+11.37,3) | |
Indrek Tobreluts | sprint (m) | 32e | dnq, kwal.:3.00,02 (+9,95) |
Andrus Veerpalu | 15 km klassiek (m) | 1 | 37.07,4 |
50 km klassiek (m) | 2 | 2:06.44,5 (+23,7) | |
Team Raul Olle Andrus Veerpalu Jaak Mae Meelis Aasmäe | 4x10 km estafette (m) | 9e | 1:36.07,0 (+3.21,5) 25.16,7 23.45,2 22.08,0 24.57,1 |
Piret Niglas | 10 km klassiek (v) | 51e | 32.49,1 (+4.43,5) |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 54e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:14.36,9 + vrije stijl:dnq) | |
Katrin Šmigun | 10 km klassiek (v) | 42e | 31.10,2 (+3.04,6) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 23e | 42.25,6 (+2.31,2) | |
30 km klassiek (v) | 13e | 1:36.04,0 (+5.06,9) | |
Kristina Šmigun | sprint (v) | 25e | dnq, kwal.:3.20,94 (+8,18) |
10 km klassiek (v) | dnf | opgave | |
15 km vrije stijl massastart (v) | 7e | 40.33,6 (+39,2) | |
30 km klassiek (v) | 7e | 1:33.52,7 (+2.55,6) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 13e | +38,7 (klassiek:13.51,5 + vrije stijl:11.57,6) |
Noordse combinatie
Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tambet Pikkor | individueel (m) | dnf | opgave — schans: 213,0 p — 15 km: dns |
sprint (m) | 40e | +3.58,0 — schans: 96,7 p — 7,5 km: 18.56,1 | |
Jens Salumäe | individueel (m) | 40e | +9.15,7 — schans: 220,5 p — 15 km: 44.32,4 |
sprint (m) | 37e | +2.49,1 — schans: 111,8 p — 7,5 km: 18.44,2 |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jaan Jüris | normale schans ind. (m) | 56e | kwalificatie 44e — uitgeschakeld: 75,0 p. (79,0 m) |
grote schans ind. (m) | 54e | kwalificatie 40e — uitgeschakeld: 100,5 p. (74,4 m) | |
Tambet Pikkor | grote schans ind. (m) | 66e | kwalificatie 52e — uitgeschakeld: 85,0 p. (39,0 m) |
Jens Salumäe | grote schans ind. (m) | 49e | 78,9 p. — 78,9 p. (103,0 m) + dnq kwalificatie 16e — 112,5 p. (99,5 m) |
Bronnen, noten en/of referenties
|