Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2024
Bulgarije op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Bulgarije | ||||||||||||||||
IOC-landcode | BUL | ||||||||||||||||
NOC | Balgarski Olimpiyski Komitet (bg) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Bulgarije op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Bulgarije op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Bulgarije zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 0 | 2 | 2 |
Badminton Badminton | 0 | 3 | 3 |
Boksen Boksen | 3 | 2 | 5 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 3 | 0 | 3 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 8 | 9 |
Judo Judo | 2 | 0 | 2 |
Kanovaren Kanovaren | 0 | 1 | 1 |
Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp | 1 | 0 | 1 |
Roeien Roeien | 1 | 1 | 2 |
Schermen Schermen | 0 | 1 | 1 |
Schietsport Schietsport | 1 | 1 | 2 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Tennis Tennis | 0 | 1 | 1 |
Worstelen Worstelen | 4 | 2 | 6 |
Zwemmen Zwemmen | 3 | 1 | 4 |
totaal | 19 | 24 | 43 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Loopnummers
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | herkansingen | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Militsa Mircheva | marathon | n.v.t. |
Technische nummers
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Plamena Mitkova | verspringen |
Badminton
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Kaloyana Nalbantova | enkelspel | |||||||||
Gabriela Stoeva Stefani Stoeva | dubbelspel |
Boksen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Javier Ibáñez Díaz | vedergewicht | ||||||
Rami Mofid Kiwan | weltergewicht | ||||||
Radoslav Rosenov | lichtgewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Stanimira Petrova | bantamgewicht | ||||||
Svetlana Staneva | vedergewicht |
Gewichtheffen
- Mannen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Ivan Dimov | -61 kg | ||||||
Bozhidar Andreev | -73 kg | ||||||
Karlos May Nasar | -89 kg |
Gymnastiek
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Kevin Penev | sprong | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Valentina Georgieva | sprong | n.v.t. | n.v.t. |
Ritmisch
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
Boryana Kaleyn | individueel | ||||||||||||
Stiliana Nikolova |
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
Kamelia Petrova Sofia Ivanova Rachel Stoyanov Magdalina Minevska Margarita Vasileva | team |
Judo
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mark Hristov | −73 kg | ||||||||
Ivaylo Ivanov | −90 kg |
Kanovaren
Sprint
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Yoana Georgieva | K-1 500 m |
Moderne vijfkamp
- Mannen
atlete | onderdeel | schermen (degen) | zwemmen (200 m vrije slag) | paardrijden (springen) | combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) | totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Todor Mihalev | moderne vijfkamp |
Roeien
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kristian Vasilev | skiff |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Desislava Angelova | skiff |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
- Sabel
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Yoana Ilieva | sabel |
Schietsport
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Kiril Kirov | 10 m luchtpistool |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Antoaneta Kostadinova | 25 m pistool |
Taekwondo
Kimia Alizade verzekerde haar plek op de Spelen via het Europese Taekwondo Olympisch kwalificatietoernooi van 2024 in Sofia , Bulgarije. Ze wordt de eerste taekwondo-atleet ooit die Bulgarije vertegenwoordigt in de Olympische geschiedenis.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Kimia Alizade | -57 kg |
Tennis
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Viktoriya Tomova | enkelspel |
Worstelen
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Aik Mnatsakanian | −77 kg | ||||||
Semen Novikov | −87 kg | ||||||
Georgi Ivanov | −130 kg |
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Magomed Ramazanov | −86 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Bilyana Dudova | −62 kg | ||||||
Yuliana Yaneva | −76 kg |
Zwemmen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Petar Mitsin | 400 m vrije slag | n.v.t. | |||||
800 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Lyubomir Epitropov | 200 m schoolslag | ||||||
Josif Miladinov | 100 m vlinderslag |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Gabriela Georgieva | 200 m rugslag |