België op de Paralympische Zomerspelen 2024
België op de Paralympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | België | ||||||||||||||||
IOC-landcode | BEL | ||||||||||||||||
NPC | Belgisch Paralympisch Comité (fr) (nl) externe link | ||||||||||||||||
Paralympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
België op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
België op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
België zal deelnemen aan de Paralympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Paralympische Zomerspelen 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 4 | 3 | 7 |
Badminton Badminton | 0 | 1 | 1 |
Boccia Boccia | 1 | 0 | 1 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 3 | 4 |
Tafeltennis Tafeltennis | 4 | 0 | 4 |
Tennis Tennis | 1 | 0 | 1 |
Triatlon Triatlon | 1 | 0 | 1 |
Wielersport Wielersport | 6 | 0 | 6 |
Zwemmen Zwemmen | 2 | 1 | 3 |
TOTAAL | 21 | 8 | 29 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek tracknummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Roger Habsch | 100m T51 | ||||
200m T51 | |||||
Peter Genyn | 100m T51 | ||||
200m T51 | |||||
Maxime Carabin | 100m T52 | ||||
400m T52 | |||||
Martin Colbert | marathon T12 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Kiara Maene | 400m T20 | ||||
Selma Van Kerm | 400m T37 | ||||
Léa Bayekula | 100m T54 | ||||
400m T54 | |||||
800m T54 |
Badminton
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Groepsfase | Halve finale | Finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Score | Tegenstander Score | Tegenstander Score | Rang | Tegenstander Score | Tegenstander Score | Rang | ||
Man-Kei To[2] | enkelspel WH1 |
Boccia
Zie Boccia op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atleet | onderdeel | groepsfase | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander score | tegenstander score | tegenstander score | rang | tegenstander score | tegenstander score | tegenstander score | rang | ||
Francis Rombouts | Individueel BC2 |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Piotr Van Montagu | individueel |
Paardensport
Zie Paardensport op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
atleet | paard | onderdeel | score | rang |
---|---|---|---|---|
Barbara Minecci | individuele test graad III | |||
vrije kür graad III | ||||
Manon Claeys | individuele test graad IV | |||
vrije kür graad IV | ||||
Michèle George | individuele test graad V | |||
vrije kür graad V | ||||
Kevin Van Ham | individuele test graad V | |||
vrije kür graad V | ||||
zie boven | Team test | n.v.t. | ||
Totaal |
Tafeltennis
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Groepsfase | Kwartfinale | Halve Finale | Finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Rang | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Rang | ||
Ben Ashok Despineux | enkelspel C7 | ||||||||
Marc Ledoux | enkelspel C8 | ||||||||
Laurens Devos | enkelspel C9 | ||||||||
Florian Van Acker | enkelspel C11 | ||||||||
Laurens Devos Marc Ledoux | dubbelspel MD18 |
Tennis
Zie Tennis op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër(s) | Onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | (troost)finale | Plaats |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | tegenstander en uitslag | |||
Joachim Gérard | enkelspel |
Triatlon
Zie Triatlon op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Wim De Paepe | Individueel, PTS2 (m) |
Wielersport
Zie Wielersport op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | reeksen | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Ewout Vromant | C2 3000m |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Ewout Vromant | wegwedstrijd C2 | ||
tijdrit C2 | |||
Louis Clincke | wegwedstrijd C4 | ||
tijdrit C4 | |||
Maxime Hordies | wegwedstrijd H1 | ||
tijdrit H1 | |||
Marvin Odent | wegwedstrijd H3 | ||
tijdrit H3 | |||
Jonas Van De Steene | wegwedstrijd H4 | ||
tijdrit H4 | |||
Tim Celen | wegwedstrijd T2 | ||
tijdrit T2 | |||
Maxime Hordies Marvin Odent Jonas Van De Steene | team relay H |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Paralympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Sam De Visser | 400m vrije slag S9 | ||||
Aymeric Parmentier | 100m schoolslag S14 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Tatyana Lubrun | 100m schoolslag SB9 | ||||
100m vlinderslag S10 | |||||
200m wisselslag SM10 |