België op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014
België op de Olympische Jeugdspelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | België | ||||||||||||||||
IOC-landcode | BEL | ||||||||||||||||
NOC | Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (fr) (nl) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Jeugdzomerspelen 2014 in Nanjing | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
België op de Jeugdzomerspelen | |||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
België op de Jeugdwinterspelen | |||||||||||||||||
2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
|
België was een van de deelnemers aan de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 in Nanking, de tweede editie van de Olympische Jeugdzomerspelen. De Belgische delegatie telde 33 leden en won zes medailles. België eindigde 57ste in het medailleklassement.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Taekwondo | Indra Craen | -49 kg (v) | |
Gymnastiek | Luka van den Keybus | Rekstok | |
Judo | Jorre Verstraeten | -55 kg (m) | |
Taekwondo | Si Mohamed Ketbi | -55 kg (m) | |
Taekwondo | Laura Roebben | -55 kg (v) | |
Atletiek | Chloë Beaucarne | 100 m horden (v) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër | Onderdeel | Kwalificaties | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Plaats | Resultaat | Plaats | ||
Lotte Scheldeman | 800 m (v) | 2:09.94 | 3de Q | 2:07.83 | 5de |
Chloë Beaucarne | 100 m horden (v) | 13.46 | 2de Q | 13.61 | 3 |
Hanne Maudens | Verspringen (v) | 6m07 | 2de Q | 6m04 | 4de |
Claire Orcel | Hoogspringen (v) | Niet gestart |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Shoot-out
Olympiër | Onderdeel | Kwalificaties | Finale | ||
---|---|---|---|---|---|
Punten | Plaats | Punten | Plaats | ||
Aline Verelst | Shoot-out (v) | 6 | 7e | Niet gekwalificeerd | |
Eline Maesschalk | 3 | 21e | |||
Fauve Bastiaenssen | 1 | 58e |
Team (v)
Olympiër | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Fauve Bastiaenssen Eline Maesschalck Laeticia Mpoyi Wa Mpoyi Aline Verelst | Meisjes | Kwartfinale |
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | Verenigde Staten | 9 | 9 | 0 | 190 | 54 | +136 | 18 |
2 | België | 9 | 7 | 2 | 136 | 75 | +61 | 16 |
3 | Thailand | 9 | 6 | 3 | 96 | 102 | -6 | 15 |
4 | Tsjechië | 9 | 6 | 3 | 140 | 106 | +34 | 15 |
5 | Chinees Taipei | 9 | 5 | 4 | 124 | 114 | +10 | 14 |
6 | Roemenië | 9 | 5 | 4 | 118 | 102 | +16 | 14 |
7 | Egypte | 9 | 4 | 5 | 125 | 127 | -2 | 13 |
8 | Guam | 9 | 2 | 7 | 77 | 151 | -74 | 11 |
9 | Andorra | 9 | 1 | 8 | 76 | 161 | -85 | 10 |
10 | Indonesië | 9 | 0 | 9 | 66 | 156 | -90 | 9 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
18 augustus | 18:40 | België | 22 – 7 | Guam | |||
19 augustus | 18:20 | België | 22 – 1 | Andorra | |||
19 augustus | 20:40 | Chinees Taipei | 11 – 13 | België | |||
20 augustus | 19:40 | België | 16 – 6 | Tsjechië | |||
22 augustus | 17:40 | Verenigde Staten | 21 – 6 | België | |||
22 augustus | 20:20 | België | 12 – 10 | Roemenië | |||
23 augustus | 19:40 | Indonesië | 1 – 22 | België | |||
24 augustus | 17:20 | België | 16 – 10 | Egypte | |||
24 augustus | 21:40 | Thailand | 8 – 7 | België | |||
8e finale | 25 augustus | 18:20 | Brazilië | 16 – 20 | België | ||
kwartfinale | 25 augustus | 20:30 | Spanje | 16 – 14 | België |
Boogschieten
Individueel
Olympiër | Onderdeel | Kwalificaties | 16e finale | 8e finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | Plaats | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Resultaat | Plaats | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | |||
Rick Martens | Individueel (m) | 666 | 14de | Dubrova 7-3 | D'Almeida 4-6 | Uitgeschakeld | 9 |
Team
Olympiër | Onderdeel | 16e finale | 8e finale | Kwartfinale | Halve finale | 3e/4e plaats | Plaats |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | |||
Gemengd team (met Regina Romero) | Gemengd team | Elsehely Lee 5-3 | Dubrova Pitman 5-1 | Han Kazanskaya 6-2 | Freywald Zolkepeli 2-6 | Peters Tuokkola 2-6 | 4 |
Golf
Zie Golf op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Olympiër | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Totaal | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Plaats | Score | Totaal | Plaats | Score | Totaal | Plaats | Score | Plaats | ||
Alan de Bondt | Jongens | 77 | 25e | 78 | 155 | 27e | 79 | 234 | 28e | 234 | 28e |
Clara Aveling | Meisjes | 74 | 16e | 75 | 149 | 21e | 78 | 227 | 20e | 227 | 20e |
Team
Olympiër | Onderdeel | Ronde 1 (Foursome) | Ronde 2 (Fourball) | Ronde 3 (Individual Stroke) | Totaal | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Plaats | Score | Totaal | Plaats | Jongen | Meisje | Totaal | Plaats | Score | Plaats | ||
Alan de Bondt Clara Aveling | Gemengd | 69 | 17e | 71 | 140 | 15e | 71 | 76 | 147 | 17e | 287 | 14e |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vloer | Paard | Ringen | Sprong | Brug | Rekstok | Totaal | Plaats | ||
Luka van den Keybus | Kwalificatie meerkamp | 13,600 | 12,550 | 12,900 | 13,775 | 13,300 | 13,250 Q | 79,375 | 11e Q |
Rekstok | 13,666 | 2 | |||||||
Finale meerkamp | 13,350 | 12,400 | 12,700 | 13,650 | 13,600 | 13,450 | 79,150 | 9e |
Judo
Zie Judo op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Olympiër | Onderdeel | Eerste ronde | Kwartfinale | Halve finale | Herkansing | Finale / 3e/4e | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Plaats | ||
Jorre Verstraeten | -55 kg (m) | Bryan Jolly | Natig Gurbanli | Geplaatst voor troostfinale | Gavin Mogopa | ||
Sophie Berger | -78 kg (v) | Unelle Snyman | Kamila Pasternak |
Team
Olympiër | Onderdeel | 8e finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |
---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Plaats | ||
Team Yamashita Frank De Wit Nellie Einstein Sandrine Mbazoghe Endamne Lubjana Piovesana Sara Rodriguez Tsogtbaatar Tsend-Ochir Jorre Verstraeten | Gemengd team | V 3(112) - 3(200) | ||||
Team Kerr Sophie Berger Karla Lorenzana Saliou Ndiaye Jennifer Schwille Oussama Snoussi Pawel Wawrzyczek Bauyrzhan Zhauyntayev | Gemengd team | V 2 - 4 |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Reeksen | Herkansingen | Halve finale C/D | Finale C | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Plaats | Tijd | Plaats | Tijd | Plaats | Tijd | Plaats | ||
Niels Van Zandweghe | Skiff (m) | 3.44,53 | 4e QR | 3.32,25 | 2e QC | 3.38,05 | 5e QC | 3.36,45 | 11e |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Voorronde | Kwartfinale | Halve finale | Finale | Plaats |
---|---|---|---|---|---|---|
Si Mohamed Ketbi | -55 kg (m) | Arevalo W 17-3 | Joo V 2-3 | Uitgeschakeld | 3 | |
Indra Craen | -49 kg (v) | Adamkiewicz W 14-9 | Zhan W 12-11 | Huang V 5-11 | 2 | |
Laura Roebben | -55 kg (v) | Martignani W 8-7 | Babić V 4-13 | Uitgeschakeld | 3 | |
Amber Pannemans | -63 kg (v) | Alizadeh V 2-15 | Uitgeschakeld | 5e |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Tennis
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Wielersport
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Jeugdzomerspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.