Aziatisch kampioenschap voetbal 2000
Azië Cup 2000 | ||||
---|---|---|---|---|
2000 كأس آسيا | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | Libanon | |||
Datum | 12 oktober 2000 – 29 oktober 2000 | |||
Teams | 12 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 3 (in 3 gaststeden) | |||
Winnaar | Japan (2e titel) | |||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 26 | |||
Doelpunten | 77 (2,96 per wedstrijd) | |||
Toeschouwers | 276,488 (11 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | Lee Dong-Gook (6 doelpunten) | |||
Beste speler | Hiroshi Nanami | |||
|
Het Aziatisch kampioenschap voetbal 2000 was een Aziatisch internationaal voetbaltoernooi voor landenteams. Het was de 12e editie van de Azië Cup en werd van 12 oktober tot 29 oktober 2000 in Libanon gehouden. Libanon (gastland) en Saoedi-Arabië (titelverdediger) waren rechtstreeks geplaatst.
Kwalificatie
Zie het artikel Aziatisch kampioenschap voetbal 2000 (kwalificatie) voor een uitgebreide beschrijving van de kwalificaties
Gekwalificeerde landen
Land | Aantal deelnames | Huidig aantal deelnames op rij | Vorige deelname |
---|---|---|---|
China | 7de | 7 | 1996 |
Indonesië | 2de | 2 | 1996 |
Irak | 4de | 2 | 1996 |
Iran | 9de | 9 | 1996 |
Japan | 4de | 4 | 1996 |
Koeweit | 7de | 2 | 1996 |
Libanon (g) | 1ste | 1 | - |
Oezbekistan | 2de | 2 | 1996 |
Qatar | 5de | 1 | 1992 |
Saoedi-Arabië (t) | 5de | 5 | 1996 |
Thailand | 4de | 3 | 1996 |
Zuid-Korea | 9de | 2 | 1996 |
- (g) = gastland
- (t) = titelverdediger
Stadions
Beiroet | Sidon | Tripoli |
---|---|---|
Sports City Stadium | Internationaal Saidastadion | Internationaal Olympisch Stadion |
Capaciteit: 47.799 | Capaciteit: 22.600 | Capaciteit: 22.400 |
Beiroet Tripoli Sidon Speellocaties |
Groepsfase
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Iran | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | 7 |
Irak | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 4 | 4 |
Thailand | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | 2 |
Libanon | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 7 | 2 |
| ||||
12 oktober 2000 «onderlinge duels» 15:05 | Irak | 2 – 0 | Thailand | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 2.500 Scheidsrechter: Toru Kamikawa |
Chathir 27' Mahmoud 60' | Wedstrijdverslag |
| ||||
12 oktober 2000 «onderlinge duels» 20:45 | Libanon | 0 – 4 | Iran | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 52.418 Scheidsrechter: Lu Jun |
Wedstrijdverslag | Bagheri 19' Estili 75', 87' Daei 90+1' |
| ||||
15 oktober 2000 «onderlinge duels» 17:05 | Iran | 1 – 1 | Thailand | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 10.000 Scheidsrechter: Saad Kamil Al-Fadhli |
Daei 73' | Wedstrijdverslag | Pituratana 12' |
| ||||
15 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Libanon | 2 – 2 | Irak | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 30.000 Scheidsrechter: Kim Young-Joo |
Chahrour 28' Hojeij 76' | Wedstrijdverslag | Jeayer 5', 22' |
| ||||
18 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:35 | Iran | 1 – 0 | Irak | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 8.582 Scheidsrechter: Omer Al-Mehannah |
Daei 77' | Wedstrijdverslag |
| ||||
18 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:35 | Libanon | 1 – 1 | Thailand | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 8.582 Scheidsrechter: Lu Jun |
Fernandez 83' | Wedstrijdverslag | Pituratana 58' |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 3 | 1 | 2 | 1 | 6 | 2 | 5 |
Koeweit | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Zuid-Korea | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | 4 |
Indonesië | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | 1 |
| ||||
13 oktober 2000 «onderlinge duels» 17:05 | Zuid-Korea | 2 – 2 | China | Internationaal Olympisch Stadion, Tripoli Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Omer Al-Mehannah |
Lee Young-Pyo 30' Noh Jung-Yoon 58' | Wedstrijdverslag | Su Maozhen 36' Fan Zhiyi 66' (pen.) |
| ||||
13 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Koeweit | 0 – 0 | Indonesië | Internationaal Olympisch Stadion, Tripoli Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Tajaddin Fares |
Wedstrijdverslag |
| ||||
16 oktober 2000 «onderlinge duels» 17:05 | China | 4 – 0 | Indonesië | Internationaal Olympisch Stadion, Tripoli Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Nabil Ayad |
Li Ming 2' Shen Si 7' (pen.) Yang Chen 10' Qi Hong 90' | Wedstrijdverslag |
| ||||
16 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Zuid-Korea | 0 – 1 | Koeweit | Internationaal Olympisch Stadion, Tripoli Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Brian Hall |
Wedstrijdverslag | Al-Huwaidi 43' |
| ||||
19 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:35 | China | 0 – 0 | Koeweit | Internationaal Olympisch Stadion, Tripoli Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Shamsul Maidin |
Wedstrijdverslag |
| ||||
19 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:35 | Zuid-Korea | 3 – 0 | Indonesië | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: Toru Kamikawa |
Lee Dong-Gook 30', 76', 90+1' | Wedstrijdverslag |
Groep C
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Japan | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 3 | 7 |
Saoedi-Arabië | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 4 | 4 |
Qatar | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 3 |
Oezbekistan | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 14 | 1 |
| ||||
14 oktober 2000 «onderlinge duels» 17:05 | Saoedi-Arabië | 1 – 4 | Japan | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Ali Bujsaim |
Morioka 90' (e.d.) | Wedstrijdverslag | Yanagisawa 22' Takahara 37' Nanami 53' Ono 88' |
| ||||
14 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Qatar | 1 – 1 | Oezbekistan | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Mohd Nazri Abdullah |
Gholam 61' | Wedstrijdverslag | Qosimov 73' |
| ||||
17 oktober 2000 «onderlinge duels» 17:05 | Japan | 8 – 1 | Oezbekistan | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Shamsul Maidin |
Morishima 7' Nishizawa 14', 25', 49' Takahara 18', 20', 57' Kitajima 79' | Wedstrijdverslag | Lushan 29' |
| ||||
17 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Saoedi-Arabië | 0 – 0 | Qatar | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Tajaddin Fares |
Wedstrijdverslag |
| ||||
20 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:35 | Saoedi-Arabië | 5 – 0 | Oezbekistan | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Kim Young-Joo |
Al-Otaibi 18' Al-Shalhoub 35', 78', 86' Al-Temyat 88' | Wedstrijdverslag |
| ||||
20 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:35 | Japan | 1 – 1 | Qatar | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Nabil Ayad |
Nishizawa 61' | Wedstrijdverslag | Al-Obaidly 22' |
Stand derde plaatsen
Na de eerste ronde mogen de 2 beste nummers 3 ook door naar de knockoutfase. Onderstaande tabel toont de drie nummers 3.
Team | Pnt | Pld | G | G | V | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Korea | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 |
Qatar | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 |
Thailand | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | −2 |
Knock-outfase
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
23 oktober – Sidon | ||||||||||
China | 3 | |||||||||
26 oktober – Beiroet | ||||||||||
Qatar | 1 | |||||||||
China | 2 | |||||||||
24 oktober – Beiroet | ||||||||||
Japan | 3 | |||||||||
Japan | 4 | |||||||||
29 oktober – Beiroet | ||||||||||
Irak | 1 | |||||||||
Japan | 1 | |||||||||
23 oktober – Tripoli | ||||||||||
Saoedi-Arabië | 0 | |||||||||
Iran | 1 | |||||||||
26 oktober – Beiroet | ||||||||||
Zuid-Korea | 2 | |||||||||
Zuid-Korea | 1 | derde plaats | ||||||||
24 oktober – Beiroet | ||||||||||
Saoedi-Arabië | 2 | 29 oktober –Beiroet | ||||||||
Koeweit | 2 | |||||||||
China | 0 | |||||||||
Saoedi-Arabië | 3 | |||||||||
Zuid-Korea | 1 | |||||||||
Kwartfinale
| ||||
23 oktober 2000 «onderlinge duels» 16:45 | Iran | 1 – 2 (n.v.) | Zuid-Korea | Internationaal Olympisch Stadion, Tripoli Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Ali Bujsaim |
Bagheri 71' | Wedstrijdverslag | Kim Sang-Sik 90' Lee Dong-Gook 99' |
| ||||
23 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | China | 3 – 1 | Qatar | Internationaal Saidastadion, Sidon Toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: Mohd Nazri Abdullah |
Li Ming 9' Qi Hong 38' Yang Chen 54' | Wedstrijdverslag | Al-Enazi 65' |
| ||||
24 oktober 2000 «onderlinge duels» 16:45 | Japan | 4 – 1 | Irak | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: Tajaddin Fares |
Nanami 8', 29' Takahara 11' Myojin 62' | Wedstrijdverslag | A. Obeid 4' |
| ||||
24 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Koeweit | 2 – 3 (n.v.) | Saoedi-Arabië | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Brian Hall |
Bashar Abdullah 62' Al-Huwaidi 68' | Wedstrijdverslag | Al-Temyat 45+1' 109' Al-Meshal 72' |
Halve finales
| ||||
26 oktober 2000 «onderlinge duels» 16:45 | Zuid-Korea | 1 – 2 | Saoedi-Arabië | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: Saad Kamil Al-Fadhli |
Lee Dong-Gook 90+1' | Wedstrijdverslag | Al-Meshal 76', 80' |
| ||||
26 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | China | 2 – 3 | Japan | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Shamsul Maidin |
Qi Hong 30' Yang Chen 48' | Wedstrijdverslag | Fan Zhiyi 21' (e.d.) Nishizawa 53' Myojin 61' |
Om derde plaats
| ||||
29 oktober 2000 «onderlinge duels» 17:05 | Zuid-Korea | 1 – 0 | China | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Nabil Ayad |
Lee Dong-Gook 76' | Wedstrijdverslag |
Finale
| ||||
29 oktober 2000 «onderlinge duels» 19:45 | Japan | 1 – 0 | Saoedi-Arabië | Sports City Stadium, Beiroet Toeschouwers: 47.400 Scheidsrechter: Ali Bujsaim |
Mochizuki 30' | Wedstrijdverslag |
Winnaar Azië Cup 2000 |
---|
JAPAN 2de titel |
Eindstand
Positie | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Doelpunten voor | Doelpunten tegen | Doelsaldo | Punten | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 6 | 5 | 1 | 0 | 21 | 6 | +15 | 16 | |
2 | Saoedi-Arabië | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 | 10 | |
3 | Zuid-Korea | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 6 | +3 | 10 | |
4 | China | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 7 | +4 | 8 | |
Uitgeschakeld in de Kwartfinale | ||||||||||
5 | Iran | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 3 | +4 | 7 | |
6 | Koeweit | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 0 | 5 | |
7 | Irak | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 7 | −2 | 4 | |
8 | Qatar | 4 | 0 | 3 | 1 | 3 | 5 | −2 | 3 | |
Uitgeschakeld in de Groepsfase | ||||||||||
9 | Thailand | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | −2 | 2 | |
10 | Libanon | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 7 | −4 | 2 | |
11 | Indonesië | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | −7 | 1 | |
12 | Oezbekistan | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 14 | −12 | 1 |
Doelpuntenmakers
- 6 doelpunten
- Lee Dong-Gook
- 5 doelpunten
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
- Fan Zhiyi
- Shen Si
- Su Maozhen
- Qahtan Chathir
- Abbas Obeid
- Haidar Mahmoud
- Hideaki Kitajima
- Shigeyoshi Mochizuki
- Hiroaki Morishima
- Shinji Ono
- Atsushi Yanagisawa
- Kim Sang-Sik
- Lee Young-Pyo
- Noh Jung-Yoon
- Bashar Abdullah
- Abbas Chahrour
- Luís Fernandez
- Moussa Hojeij
- Mohammed Salem Al-Enazi
- Abdulnasser Al-Obaidly
- Mohammed Gholam
- Marzouk Al-Otaibi
- Sergey Lushan
- Mirjalol Qosimov
- Eigen doelpunt
- Fan Zhiyi (Tegen Japan)
- Ryuzo Morioka (Tegen Saudi-Arabië)
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
- Details bij RSSSF