4e Critics Choice Super Awards
4e Critics Choice Super Awards | ||||
---|---|---|---|---|
Datum | 4 april 2024 | |||
Organisator | Critics Choice Association (CCA) | |||
Vorige | 3e Critics Choice Super Awards | |||
Volgende | 5e Critics Choice Super Awards | |||
Officiële website | ||||
|
De 4e Critics Choice Super Awards werden uitgereikt op 4 april 2024 in verschillende categorieën voor genrefilms en -series uit het jaar 2023. De genomineerden werden op 7 maart bekendgemaakt.[1]
Film – winnaars en genomineerden
De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[2]
Beste actiefilm
- John Wick: Chapter 4
- Extraction 2
- Indiana Jones and the Dial of Destiny
- Mission: Impossible – Dead Reckoning
- Sisu
Beste acteur in een actiefilm
- Tom Cruise – Mission: Impossible – Dead Reckoning
- Chris Hemsworth – Extraction 2
- Keanu Reeves – John Wick: Chapter 4
- Denzel Washington – The Equalizer 3
- Donnie Yen – John Wick: Chapter 4
Beste actrice in een actiefilm
- Rebecca Ferguson – Mission: Impossible – Dead Reckoning
- Hayley Atwell – Mission: Impossible – Dead Reckoning
- Priya Kansara – Polite Society
- Pom Klementieff – Mission: Impossible – Dead Reckoning
- Rina Sawayama – John Wick: Chapter 4
Beste superheldenfilm
- Spider-Man: Across the Spider-Verse
- Blue Beetle
- Guardians of the Galaxy Vol. 3
- Nimona
- Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
Beste acteur in een superheldenfilm
- Michael Fassbender – The Killer
- Bradley Cooper – Guardians of the Galaxy Vol. 3
- Taron Egerton – Tetris
- Xolo Maridueña – Blue Beetle
- Shameik Moore – Spider-Man: Across the Spider-Verse
Beste actrice in een superheldenfilm
- Iman Vellani – The Marvels
- Ayo Edebiri – Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
- Chloë Grace Moretz – Nimona
- Zoe Saldaña – Guardians of the Galaxy Vol. 3
- Hailee Steinfeld – Spider-Man: Across the Spider-Verse
Beste horrorfilm
- Talk to Me
- Evil Dead Rise
- M3GAN
- Scream VI
- When Evil Lurks
Beste acteur in een horrorfilm
- Nicolas Cage – Dream Scenario
- Dave Bautista – Knock at the Cabin
- Tobin Bell – Saw X
- Joaquin Phoenix – Beau Is Afraid
- Andrew Scott – All of Us Strangers
Beste actrice in een horrorfilm
- Sophie Wilde – Talk to Me
- Amie Donald en Jenna Davis – M3GAN
- Mia Goth – Infinity Pool
- Jenna Ortega – Scream VI
- Alyssa Sutherland – Evil Dead Rise
Beste sciencefiction / fantasyfilm
Beste acteur in een sciencefiction / fantasyfilm
- Mark Ruffalo – Poor Things
- Timothée Chalamet – Wonka
- Willem Dafoe – Poor Things
- Ryunosuke Kamiki – Godzilla Minus One
- Chris Pine – Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
Beste actrice in een sciencefiction / fantasyfilm
- Emma Stone – Poor Things
- Olivia Colman – Wonka
- Kaitlyn Dever – No One Will Save You
- Minami Hamabe – Godzilla Minus One
- Madeleine Yuna Voyles – The Creator
Beste schurk in een film
- Godzilla – Godzilla Minus One
- Chukwudi Iwuji – Guardians of the Galaxy Vol. 3
- M3GAN – M3GAN
- Jason Momoa – Fast X
- Alyssa Sutherland – Evil Dead Rise
Televisie – winnaars en genomineerden
De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[2]
Beste actieserie of -televisiefilm
- Reacher
- 9-1-1
- Fire Country
- The Night Agent
- Obliterated
- Special Ops: Lioness
- Tom Clancy's Jack Ryan
- Warrior
Beste acteur in een actieserie of -televisiefilm
- Idris Elba – Hijack
- Gabriel Basso – The Night Agent
- Andrew Koji – Warrior
- John Krasinski – Tom Clancy's Jack Ryan
- Rob Lowe – 9-1-1: Lone Star
- Alan Ritchson – Reacher
Beste actrice in een actieserie of -televisiefilm
- Zoe Saldaña – Special Ops: Lioness
- Angela Bassett – 9-1-1
- Luciane Buchanan – The Night Agent
- Priyanka Chopra Jonas – Citadel
- Queen Latifah – The Equalizer
- Maria Sten – Reacher
Beste superheldenserie of -televisiefilm
- The Last of Us
- Ahsoka
- American Born Chinese
- The Flash
- Gen V
- Loki
- Superman & Lois
- The Walking Dead: Dead City
Beste acteur in een superheldenserie of -televisiefilm
- Pedro Pascal – The Last of Us
- Matt Bomer – Doom Patrol
- Tom Hiddleston – Loki
- Jeffrey Dean Morgan – The Walking Dead: Dead City
- Ke Huy Quan – Loki
- Ben Wang – American Born Chinese
Beste actrice in een superheldenserie of -televisiefilm
- Bella Ramsey – The Last of Us
- Lizze Broadway – Gen V
- Rosario Dawson – Ahsoka
- Sophia Di Martino – Loki
- Jaz Sinclair – Gen V
- Michelle Yeoh – American Born Chinese
Beste horrorserie of -televisiefilm
- The Last of Us
- The Fall of the House of Usher
- Ghosts
- Servant
- Swarm
- The Walking Dead: Daryl Dixon
- What We Do in the Shadows
- Yellowjackets
Beste acteur in een horrorserie of -televisiefilm
- Pedro Pascal – The Last of Us
- Zach Gilford – The Fall of the House of Usher
- Bruce Greenwood – The Fall of the House of Usher
- Brandon Scott Jones – Ghosts
- Jeffrey Dean Morgan – The Walking Dead: Dead City
- Norman Reedus – The Walking Dead: Daryl Dixon
Beste actrice in een horrorserie of -televisiefilm
- Bella Ramsey – The Last of Us
- Dominique Fishback – Swarm
- Carla Gugino – The Fall of the House of Usher
- Melanie Lynskey – Yellowjackets
- Justina Machado – The Horror of Dolores Roach
- Rose McIver – Ghosts
Beste sciencefiction / fantasyserie of -televisiefilm
- Black Mirror: Joan Is Awful
- Ahsoka
- American Born Chinese
- Doctor Who: 60th Anniversary Specials
- For All Mankind
- Monarch: Legacy of Monsters
- Star Trek: Picard
- Star Trek: Strange New Worlds
Beste acteur in een sciencefiction / fantasyserie of -televisiefilm
- Jharrel Jerome – I'm a Virgo
- Kurt Russell – Monarch: Legacy of Monsters
- Ncuti Gatwa – Doctor Who: 60th Anniversary Specials
- Anson Mount – Star Trek: Strange New Worlds
- Todd Stashwick – Star Trek: Picard
- Patrick Stewart – Star Trek: Picard
Beste actrice in een sciencefiction / fantasyserie of -televisiefilm
- Annie Murphy – Black Mirror: Joan Is Awful
- Rosario Dawson – Ahsoka
- Betty Gilpin – Mrs. Davis
- Celia Rose Gooding – Star Trek: Strange New Worlds
- Jeri Ryan – Star Trek: Picard
- Michelle Yeoh – American Born Chinese
Beste schurk in een serie of televisiefilm
- Melanie Lynskey – The Last of Us
- Carla Gugino – The Fall of the House of Usher
- Neil Patrick Harris – Doctor Who: 60th Anniversary Specials
- Mary McDonnell – The Fall of the House of Usher
- Lars Mikkelsen – Ahsoka
- Amanda Plummer – Star Trek: Picard
Zie ook
Externe links
- Officiële website
- Critics Choice Super Awards 2024 in de Internet Movie Database
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ (en) Critics Choice Association - Nominations Announced for the Critics Choice Association’s 4th Annual “Critics Choice Super Awards” Honoring Superhero, Science Fiction/Fantasy, Horror, and Action Movies and Series
- ↑ a b (en) Critics Choice Association - Winners Announced for 4th Annual Critics Choice Super Awards Honoring Superhero, Science Fiction/Fantasy. Horrot, and Action Movies and Series