Terbuka Hylo 2022
Butiran Kejohanan | |||
---|---|---|---|
Tarikh | 1–6 November | ||
Hadiah wang tunai | US$180,000 | ||
Venue | Saarlandhalle | ||
Lokasi | Saarbrücken, Jerman | ||
|
Terbuka Hylo 2022 ialah kejohanan badminton yang berlangsung di Saarlandhalle di Saarbrücken, Jerman, dari 1 hingga 6 November 2022 dan mempunyai hadiah keseluruhan AS$180,000.
Kejohanan
Terbuka Hylo 2022 ialah kejohanan ke-19 mengikut Jelajah Dunia BWF 2022. Ia adalah sebahagian daripada Terbuka Hylo yang telah diadakan sejak 1988. Kejohanan ini dianjurkan oleh penganjur tempatan dengan kebenaran daripada BWF.[1]
Venue
Kejohanan antarabangsa ini diadakan di Saarlandhalle di Saarbrücken, Jerman.[1]
Pengagihan mata
Di bawah ialah jadual agihan mata bagi setiap fasa kejohanan berdasarkan sistem mata BWF bagi acara BWF World Tour Super 300.[2]
Pemenang | Tempat kedua | 3/4 | 5/8 | 16/9 | 17/32 |
---|---|---|---|---|---|
7,000 | 5,950 | 4,900 | 3,850 | 2,750 | 1,670 |
Hadiah wang
Jumlah hadiah wang untuk kejohanan ini ialah AS$180,000. Pembahagian hadiah wang adalah mengikut peraturan BWF.[1]
Acara | Pemenang | Finalis | Separuh akhir | Suku akhir | 16 terakhir |
Perseorangan | $13,500 | $6,840 | $2,610 | $1,080 | $630 |
Beregu | $14,220 | $6,840 | $2,520 | $1,305 | $675 |
Perseorangan lelaki
Aturan awal
- Anders Antonsen (tarik diri)
- Lee Zii Jia (tarik diri)
- Chou Tien-chen
- Loh Kean Yew
- Anthony Sinisuka Ginting
- Jonatan Christie
- Lakshya Sen
- Kunlavut Vitidsarn
Perlawanan akhir
Separuh akhir | Akhir | |||||||||||
Separuh atas
Bahagian 1
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
PFR | S Thammasin | ||||||||||||||||||
Liew D | |||||||||||||||||||
Ng T Y | |||||||||||||||||||
Li SF | |||||||||||||||||||
7 | L Sen | ||||||||||||||||||
Ng K L | |||||||||||||||||||
T J Popov | |||||||||||||||||||
M Caljouw |
Bahagian 2
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
3 | Chou T-c | ||||||||||||||||||
Zhao JP | |||||||||||||||||||
K Tsuneyama | 21 | ||||||||||||||||||
B Leverdez | 2 | ||||||||||||||||||
8 | K Vitidsarn | 18 | 21 | 21 | |||||||||||||||
H-K Vittinghus | 21 | 16 | 6 | ||||||||||||||||
8 | K Vitidsarn | ||||||||||||||||||
Lee C Y | |||||||||||||||||||
R Gemke | |||||||||||||||||||
Lee C Y | w | / | o |
Separuh bawah
Bahagian 3
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
PFR | C Popov | ||||||||||||||||||
K Naraoka | |||||||||||||||||||
N Nguyen | |||||||||||||||||||
A S Ginting | |||||||||||||||||||
S H Rhustavito | |||||||||||||||||||
Prannoy H. S. | |||||||||||||||||||
Shi YQ | |||||||||||||||||||
4 | Loh K Y |
Bahagian 4
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
C A Dwi Wardoyo | |||||||||||||||||||
B Yang | |||||||||||||||||||
Sa Verma | |||||||||||||||||||
J Christie | |||||||||||||||||||
S Kidambi | |||||||||||||||||||
Lu GZ | |||||||||||||||||||
K Wangcharoen | |||||||||||||||||||
PFR | A Merkle |
Perseorangan wanita
Aturan awal
- Carolina Marín
- Pornpawee Chochuwong
- Nozomi Okuhara
- Busanan Ongbamrungphan
- Michelle Li (tarik diri)
- Mia Blichfeldt
- Kirsty Gilmour
- Line Christophersen
Perlawanan akhir
Separuh akhir | Akhir | |||||||||||
Separuh atas
Bahagian 1
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
1 | C Marín | ||||||||||||||||||
B Corrales | |||||||||||||||||||
Pai Y-p | |||||||||||||||||||
Yeo J M | |||||||||||||||||||
8 | L Christophersen | ||||||||||||||||||
PFR | J Hart | ||||||||||||||||||
Zhang YM | |||||||||||||||||||
I Wang | 18 | 21 | 17 | ||||||||||||||||
Zhang YM | 21 | 17 | 21 |
Bahagian 2
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
3 | N Okuhara | 23 | 21 | ||||||||||||||||
L Lam | 21 | 15 | |||||||||||||||||
3 | N Okuhara | ||||||||||||||||||
Qi XF | |||||||||||||||||||
Qi XF | 21 | 21 | |||||||||||||||||
K Kuuba | 19 | 14 | |||||||||||||||||
PFR | Y Hoyaux | 16 | 18 | ||||||||||||||||
Hsu W-c | 21 | 21 | |||||||||||||||||
Hsu W-c | |||||||||||||||||||
L Chaiwan | |||||||||||||||||||
J D Jakobsen | 11 | 19 | |||||||||||||||||
L Chaiwan | 21 | 21 |
Separuh bawah
Bahagian 3
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
L Huet | |||||||||||||||||||
A Kashyap | |||||||||||||||||||
L Kjærsfeldt | |||||||||||||||||||
M Blichfeldt | |||||||||||||||||||
Han Y | |||||||||||||||||||
Y Li | |||||||||||||||||||
S Nehwal | |||||||||||||||||||
4 | B Ongbamrungphan |
Bahagian 4
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
M Bansod | |||||||||||||||||||
C Azurmendi | |||||||||||||||||||
S Katethong | |||||||||||||||||||
K Gilmour | |||||||||||||||||||
G M Tunjung | |||||||||||||||||||
L Tan | |||||||||||||||||||
PFR | Goh J W | ||||||||||||||||||
2 | P Chochuwong |
Beregu lelaki
Aturan awal
- Takuro Hoki / Yugo Kobayashi
- Kim Astrup / Anders Skaarup Rasmussen
- Satwiksairaj Rankireddy / Chirag Shetty
- Goh Sze Fei / Nur Izzuddin (tarik diri)
- Mark Lamsfuß / Marvin Seidel
- Liang Weikeng / Wang Chang
- Ben Lane / Sean Vendy
- Muhammad Shohibul Fikri / Bagas Maulana (First round)
Perlawanan akhir
Separuh akhir | Akhir | |||||||||||
Separuh atas
Bahagian 1
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
1 | T Hoki Y Kobayashi | 21 | 21 | ||||||||||||||||
D Lundgaard M Thyrri | 18 | 9 | |||||||||||||||||
1 | T Hoki Y Kobayashi | ||||||||||||||||||
L R Carnando D Marthin | |||||||||||||||||||
PFR | A R Dwicahyo A Qowimuramadhoni | 13 | 16 | ||||||||||||||||
L R Carnando D Marthin | 21 | 21 | |||||||||||||||||
8 | M S Fikri B Maulana | 17 | 18 | ||||||||||||||||
Lee J-h Yang P-hs | 21 | 21 | |||||||||||||||||
Lee J-h Yang P-hs | |||||||||||||||||||
B Geiss J C Völker | |||||||||||||||||||
PFR | O Král A Mendrek | 25 | 12 | ||||||||||||||||
B Geiss J C Völker | 27 | 21 |
Bahagian 2
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
3 | S Rankireddy C Shetty | ||||||||||||||||||
Lee Y Lu C | |||||||||||||||||||
J Magee P Reynolds | |||||||||||||||||||
R Easton Z Russ | |||||||||||||||||||
7 | B Lane S Vendy | 21 | 21 | ||||||||||||||||
Su C-h Ye H-w | 18 | 16 | |||||||||||||||||
7 | B Lane S Vendy | ||||||||||||||||||
J Maio W Villeger | |||||||||||||||||||
T Flåtten V Rikheim | 12 | 16 | |||||||||||||||||
J Maio W Villeger | 21 | 21 |
Separuh bawah
Bahagian 3
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
Tan K M Tan W K | |||||||||||||||||||
L Corvée R Labar | |||||||||||||||||||
C Grimley M Grimley | |||||||||||||||||||
Liang WK Wang C | |||||||||||||||||||
Chang K-c Po L-w | |||||||||||||||||||
Lu C-y Yang P-h | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||
M. R. Arjun D Kapila | |||||||||||||||||||
PFR | R Kjær F Søgaard |
Bahagian 4
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
Liu YC Ou XY | |||||||||||||||||||
C Popov T J Popov | |||||||||||||||||||
R Jille T van der Lecq | |||||||||||||||||||
M Lamsfuß M Seidel | |||||||||||||||||||
K P Garaga V G Panjala | |||||||||||||||||||
PFR | P.S Ravikrishna S P Udayakumar | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||
A Dunn A Hall | |||||||||||||||||||
2 | K Astrup A S Rasmussen |
Beregu wanita
Aturan awal
- Jongkolphan Kititharakul / Rawinda Prajongjai
- Gabriela Stoeva / Stefani Stoeva
- Pearly Tan / Thinaah Muralitharan (tarik diri)
- Zhang Shuxian / Zheng Yu
- Du Yue / Li Wenmei (tarik diri)
- Chloe Birch / Lauren Smith (tarik diri)
- Maiken Fruergaard / Sara Thygesen (tarik diri)
- Benyapa Aimsaard / Nuntakarn Aimsaard
Perlawanan akhir
Separuh akhir | Akhir | |||||||||||
Separuh atas
Bahagian 1
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
1 | J Kititharakul R Prajongjai | 8 | 21 | 21 | |||||||||||||||
Lee C-h Teng C-h | 21 | 13 | 7 | ||||||||||||||||
1 | J Kititharakul R Prajongjai | ||||||||||||||||||
J MacPherson C Torrance | |||||||||||||||||||
D Kwasnik K Marczak | |||||||||||||||||||
PFR | M Sjoo T Sjoo | ||||||||||||||||||
K-K Marran H Rüütel | |||||||||||||||||||
M Lambert A Tran | |||||||||||||||||||
M Lambert A Tran | 21 | 21 | |||||||||||||||||
M Stoliarenko Y Zharka | 17 | 13 |
Bahagian 2
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
4 | Zhang SX Zheng Y | ||||||||||||||||||
F D Kusuma A C Pratiwi | |||||||||||||||||||
S Küspert E Moszczynski | |||||||||||||||||||
F Vallet E Vercelot | 17 | 7 | |||||||||||||||||
S Küspert E Moszczynski | 21 | 21 | |||||||||||||||||
PFR | Hu L-f Lin X-m | ||||||||||||||||||
K Frost M Ryan | |||||||||||||||||||
R Panda S Panda | |||||||||||||||||||
R Panda S Panda | w | / | o | ||||||||||||||||
T Crasto S Mishra |
Separuh bawah
Bahagian 3
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
Hsu Y-c Lin W-c | |||||||||||||||||||
Chang C-h Yang C-t | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||
C Azurmendi B Corrales | |||||||||||||||||||
C Azurmendi B Corrales | w | / | o | ||||||||||||||||
Du Y Li WM | |||||||||||||||||||
L Efler I Lohau | |||||||||||||||||||
T Jolly G Gopichand Pullela | |||||||||||||||||||
D Jille C Seinen | |||||||||||||||||||
D Jille C Seinen | w | / | o | ||||||||||||||||
3 | P Tan Thinaah M |
Bahagian 4
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
S Singhi R Thaker | |||||||||||||||||||
V Hoo Lim C S | |||||||||||||||||||
M Corsini J Mair | |||||||||||||||||||
B Aimsaard N Aimsaard | |||||||||||||||||||
Yeung N T Yeung P L | |||||||||||||||||||
Ng T Y Tsang H Y | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||
S Au Yeong K Hochmeir | |||||||||||||||||||
2 | G Stoeva S Stoeva |
Beregu campuran
Aturan awal
- Yuta Watanabe / Arisa Higashino (tarik diri)
- Thom Gicquel / Delphine Delrue
- Mark Lamsfuß / Isabel Lohau
- Tan Kian Meng / Lai Pei Jing
- Mathias Christiansen / Alexandra Bøje
- Goh Soon Huat / Shevon Jemie Lai
- Rinov Rivaldy / Pitha Haningtyas Mentari
- Robin Tabeling / Selena Piek
Perlawanan akhir
Separuh akhir | Akhir | |||||||||||
Separuh atas
Bahagian 1
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
PFR | A Dunn C Torrance | 18 | 21 | 21 | |||||||||||||||
T van der Lecq D Jille | 21 | 18 | 14 | ||||||||||||||||
PFR | A Dunn C Torrance | ||||||||||||||||||
H Midorikawa N Saito | |||||||||||||||||||
Lee Y Yang C-t | 11 | 22 | |||||||||||||||||
H Midorikawa N Saito | 21 | 24 | |||||||||||||||||
8 | R Tabeling S Piek | ||||||||||||||||||
C Hemming J Pugh | |||||||||||||||||||
Feng YZ Huang DP | |||||||||||||||||||
Feng YZ Huang DP | 21 | 21 | |||||||||||||||||
I Bhatnagar T Crasto | 13 | 12 |
Bahagian 2
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
4 | Tan K M Lai P J | ||||||||||||||||||
Ye H-w Lee C-h | |||||||||||||||||||
Z J Sumanti H Julimarbela | |||||||||||||||||||
M Thyrri A Magelund | |||||||||||||||||||
7 | R Rivaldy P H Mentari | 18 | 21 | ||||||||||||||||
J R Jansen L Efler | 21 | 13 | |||||||||||||||||
Lee C H Ng T Y | |||||||||||||||||||
PFR | L Corvee S Bauer |
Separuh bawah
Bahagian 3
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
A Hall J MacPherson | |||||||||||||||||||
Lee J-h Hsu Y-c | |||||||||||||||||||
Yang P-hs Hu L-f | |||||||||||||||||||
M Christiansen A Bøje | |||||||||||||||||||
P Scheiel F Volkmann | |||||||||||||||||||
W Villeger A Tran | |||||||||||||||||||
R N Kusharjanto L A Kusumawati | |||||||||||||||||||
3 | M Lamsfuß I Lohau |
Bahagian 4
Pusingan pertama | Pusingan kedua | Suku akhir | |||||||||||||||||
PFR | C Grimley E O'Donnell | ||||||||||||||||||
G Mairs J Moore | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||
Hoo P R Toh E W | |||||||||||||||||||
Goh S H S J Lai | |||||||||||||||||||
M Mikkelsen R Søby Hansen | |||||||||||||||||||
T Hee Tan W H | |||||||||||||||||||
PFR | P Birker K Hochmeir | ||||||||||||||||||
2 | T Gicquel D Delrue |
Rujukan
- ^ a b c "Prospectus – HYLO Badminton Open 2022" (PDF). Badminton World Federation. 14 September 2022. Dicapai pada 25 October 2022.
- ^ "World Ranking System" (PDF). Badminton World Federation. Diarkibkan (PDF) daripada yang asal pada 10 May 2019. Dicapai pada 23 June 2022.
Pautan luar
- Pautan kejohanan
Didahului oleh Terbuka Hylo 2021 | Terbuka Hylo | Diikuti oleh: Terbuka Hylo 2023 |
Didahului oleh Terbuka Perancis 2022 | Jelajah Dunia BWF Musim BWF 2022 | Diikuti oleh: Terbuka Australia 2022 |