Lumba basikal di Sukan Asia 2010
Lumba basikal di Sukan Asia 2010 telah diadakan di Guangzhou, China.Semua acara dijalankan pada 13 Novenber hingga 20 November 2010.[1]
Pemenang
BMX
Lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
BMX race butiran | Steven Wong Hong Kong | Akifumi Sakamoto Jepun | Masahiro Sampei Jepun |
Wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
BMX race butiran | Ma Liyun China | Ayaka Miwa Jepun | Yue Cong China |
Mountain bike
Lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Cross-country butiran | Chan Chun Hing Hong Kong | Kohei Yamamoto Jepun | Duan Zhiqiang China |
Wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Cross-country butiran | Ren Chengyuan China | Shi Qinglan China | Rie Katayama Jepun |
Lebuh Raya
Lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Road race butiran | Wong Kam Po Hong Kong | Takashi Miyazawa Jepun | Zou Rongxi China |
Individual time trial butiran | Choe Hyeong-min Korea Selatan | Evgeny Vakker Kyrgyzstan | Hossein Askari Iran |
Wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Road race butiran | Hsiao Mei-yu Taipei Cina | Santia Tri Kusuma Indonesia | Zhao Na China |
Individual time trial butiran | Lee Min-hye Korea Selatan | Jiang Fan China | Chanpeng Nontasin Thailand |
Jalanan
Lelaki
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Sprint butiran | Zhang Lei China | Tsubasa Kitatsuru Jepun | Yudai Nitta Jepun |
Keirin butiran | Azizulhasni Awang Malaysia | Josiah Ng Malaysia | Zhang Miao China |
Individual pursuit butiran | Jang Sun-jae Korea Selatan | Cheung King Lok Hong Kong | Li Wei China |
Points race butiran | Vladimir Tuychiev Uzbekistan | Wong Kam Po Hong Kong | Mehdi Sohrabi Iran |
Team sprint butiran | China (CHN) Zhang Lei Zhang Miao Cheng Changsong | Jepun (JPN) Kazunari Watanabe Yudai Nitta Kazuya Narita | Iran (IRI) Farshid Farsinejadian Mahmoud Parash Hassan Ali Varposhti |
Team pursuit butiran | Korea Selatan (KOR) Cho Ho-sung Hwang In-hyeok Jang Sun-jae Park Seon-ho | Hong Kong (HKG) Cheung King Lok Cheung King Wai Choi Ki Ho Kwok Ho Ting | China (CHN) Jiang Xiao Li Wei Wang Mingwei Wang Jie |
Wanita
Acara | Emas | Perak | Gangsa |
Sprint butiran | Guo Shuang China | Lin Junhong China | Lee Wai Sze Hong Kong |
500 m time trial butiran | Lee Wai Sze Hong Kong | Guo Shuang China | Hsiao Mei-yu Taipei Cina |
Individual pursuit butiran | Jiang Fan China | Lee Min-hye Korea Selatan | Wu Chaomei China |
Points race butiran | Liu Xin China | Jamie Wong Hong Kong | Chanpeng Nontasin Thailand |
Pungutan pingat
Ked. | Negara | Emas | Perak | Gangsa | Jumlah |
---|---|---|---|---|---|
1 | China (CHN) | 7 | 4 | 8 | 19 |
2 | Hong Kong (HKG) | 4 | 4 | 1 | 9 |
3 | Korea Selatan (KOR) | 4 | 1 | 0 | 5 |
4 | Malaysia (MAS) | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Taipei Cina (TPE) | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Uzbekistan (UZB) | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Jepun (JPN) | 0 | 6 | 3 | 9 |
8 | Indonesia (INA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kyrgyzstan (KGZ) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10 | Iran (IRI) | 0 | 0 | 3 | 3 |
11 | Thailand (THA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Jumlah | 18 | 18 | 18 | 54 |
Negara
Seramai 217 orang peserta dari 27 buah negara terlibat dalam lumba basikal di Sukan Asia 2010:
|
|
Rujukan
- ^ "Asian Games 2010". Cyclingnews.com. Dicapai pada 19 January 2014.
Pautan luar
- Official website
- Complete Results