Kelayakan Kejohanan Remaja B-19 UEFA 2018 Perincian kejohanan Tarikh Pusingan Kelayakan: 3 Oktober – 14 November 2017Pusingan Elit: 20 – 27 Mac 2018Pasukan 54 (dari 1 konfederasi) Statistik kejohanan Jumlah perlawanan 120 Jaringan gol 425 (3.54 per perlawanan) Penjaring terbanyak Erling Braut Håland(9 gol) 2019 →
Kelayakan Kejohanan Remaja B-19 UEFA 2018 merupakan kejohanan bola sepak lelaki bawah 19 tahun yang akan menentukan tujuh pasukan menyertai tuan rumah Finland yang layak secara automatik di pusingan akhir Kejohanan Remaja B-19 UEFA 2018 .[ 1]
Sebanyak 54 UEFA ahli pasukan kebangsaan menyertai kejohanan kelayakan (termasuk Kosovo yang masuk buat kali pertama).[ 2] Pemain yang lahir pada atau selepas 1 Januari 1999 layak untuk mengambil bahagian.
Kejohanan kelayakan terdiri daripada dua pusingan:
Pusingan Kelayakan : Selain daripada Sepanyol dan Portugal, yang menerima bye ke pusingan elit sebagai pasukan yang memiliki pekali pembenihan tertinggi, baki 52 pasukan telah disediakan kepada 13 kumpulan empat pasukan. Setiap kumpulan bermain dalam format perlawanan kumpulan tunggal dengan salah satu pasukan dipilih sebagai tuan rumah selepas cabutan. 13 Juara dan 13 naib juara dalam setiap kumpulan mara ke pusingan elit. Pusingan Elit : 28 pasukan telah disediakan kepada tujuh kumpulan empat pasukan. Setiap kumpulan bermain dalam format perlawanan kumpulan tunggal dengan salah satu pasukan dipilih sebagai tuan rumah selepas cabutan. Tujuh juara kumpulan layak ke kejohanan akhir. Jadual setiap kejohanan mini adalah seperti berikut (Peraturan Artikel 19.04):[ 3]
Hari Perlawanan Perlawanan Hari Perlawanan 1 1 v 4, 3 v 2 Hari rehat (2 hari) — Hari Perlawanan 2 1 v 3, 2 v 4 Hari rehat (2 dhari) — Hari Perlawanan 3 2 v 1, 4 v 3
Pemecah seri Dalam pusingan kelayakan dan pusingan elit, pasukan yang disenaraikan mengikut mata (3 mata untuk menang, 1 mata untuk seri, 0 mata untuk kalah), dan jika terikat pada mata, kriteria pemecah seri berikut digunakan, dalam perintah itu diberikan, untuk menentukan kedudukan (Peraturan Perkara 14.01 dan 14.02):[ 3]
Mata dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Perbezaan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jaringan gol dalam perlawanan satu-lawan-satu antara pasukan terikat; Jika lebih daripada dua pasukan terikat, dan selepas menggunakan semua kriteria satu-lawan-satu di atas, subset pasukan masih terikat, semua kriteria satu-lawan-satu di atas dipohon semula secara eksklusif kepada subset pasukan ini; Perbezaan gol dalam semua perlawanan kumpulan; Jaringan gol dalam semua perlawanan kumpulan; Penalti jika hanya dua pasukan mempunyai jumlah mata yang sama, dan mereka bertemu di pusingan terakhir kumpulan dan adalah terikat selepas menggunakan semua kriteria di atas (tidak digunakan jika lebih daripada dua pasukan mempunyai jumlah mata yang sama, atau jika kedudukan mereka tidak relevan untuk kelayakan bagi peringkat seterusnya); Mata Disiplin (kad merah = 3 mata, kad kuning = 1 mata, pengusiran untuk dua kad kuning dalam satu perlawanan = 3 mata); Pekali UEFA untuk cabutan pusingan kelayakan; Undian terbanyak.
Pusingan Kelayakan
Cabutan Undian untuk pusingan kelayakan telah diadakan pada 13 Disember 2016, 10:00 CET (UTC+1), di ibu pejabat UEFA di Nyon, Switzerland.[ 4]
Pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut kedudukan pekali mereka, dikira berdasarkan perkara berikut:[ 5]
Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan dari Balang A, satu pasukan dari Balang B, satu pasukan dari Balang C dan satu pasukan dari Balang D. Atas sebab-sebab politik, Azerbaijan dan Armenia, Serbia dan Kosovo dan Bosnia dan Herzegovina dan Kosovo tidak akan diundi dalam kumpulan yang sama.[ 2]
Bye ke Pusingan Elit Pasukan Pekali Ked. Sepanyol 11.333 1 Portugal 11.167 2
Pasukan memasuki pusingan kelayakan Balang A Pasukan Pekali Ked. Austria 10.500 3 Jerman 9.500 4 England 9.167 5 Perancis 9.000 6 Ukraine 8.833 7 Rusia 8.833 8 Serbia 8.500 9 Belanda 8.333 10 Itali 7.333 11 Belgium 7.167 12 Republik Czech 7.000 13 Croatia 7.000 14 Turki 6.667 15
Balang B Pasukan Coeff Ked. Israel 6.667 16 Montenegro 6.500 17 Georgia 6.333 18 Denmark 6.000 19 Sweden 5.833 20 Slovakia 5.833 21 Switzerland 5.667 22 Scotland 5.333 23 Yunani 5.167 24 Ireland 5.000 25 Poland 4.667 26 Slovenia 4.333 27 Bulgaria 4.167 28
Balang C Pasukan Pekali Ked. Norway 4.167 29 Wales 3.833 30 Lithuania 3.667 31 Bosnia dan Herzegovina 3.667 32 Romania 3.333 33 Hungary 3.333 34 Macedonia Utara 3.333 35 Luxembourg 2.667 36 Estonia 2.667 37 Latvia 2.667 38 Iceland 2.500 39 Ireland Utara 2.500 40 Azerbaijan 2.500 41
Balang D Pasukan Pekali Ked. Cyprus 2.500 42 Armenia 2.333 43 Belarus 1.667 44 Albania 1.667 45 Malta 1.333 46 Moldova 1.000 47 Andorra 0.333 48 Liechtenstein 0.333 49 Kepulauan Faroe 0.333 50 Gibraltar 0.333 51 Kazakhstan 0.333 52 San Marino 0.000 53 Kosovo — 54
Kumpulan Pusingan kelayakan mesti dimainkan pada atau sebelum 19 November 2017.[ 5]
Masa sehingga 28 Oktober 2017 adalah CEST (UTC+2), selepas itu masa dalam CET (UTC+1).
Kumpulan 1 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Denmark 3 3 0 0 11 3 +8 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Latvia 3 1 1 1 5 2 +3 4 3 Croatia (H) 3 1 1 1 5 5 0 4 4 San Marino 3 0 0 3 0 11 −11 0
8 November 2017 (2017-11-08 )
12:00
Croatia 3 – 0 San Marino Sandro Kulenović 13' , 20' Darko Nejašmić 38' Laporan
Stadion Valbruna, Rovinj
Pengadil: Zaven Hovhannisyan (Armenia)
8 November 2017 (2017-11-08 )
14:00
Latvia 1 – 2 Denmark Jānis Grīnbergs 3' Laporan Andreas Poulsen 25' Jens Odgaard 29'
Stadion Kunfin, Rovinj
Pengadil: Georgios Kominis (Greece)
11 November 2017 (2017-11-11 )
12:00
Denmark 4 – 0 San Marino Jonas Wind 2' Marco Frisoni 18' (g.s.) Mølgaard Jørgensen 51' Jens Odgaard 71' Laporan
Stadion Kunfin, Rovinj
Pengadil: Zaven Hovhannisyan (Armenia)
11 November 2017 (2017-11-11 )
14:00
Croatia 0 – 0 Latvia Laporan
Stadion Valbruna, Rovinj
Pengadil: Donald Robertson (Scotland)
14 November 2017 (2017-11-14 )
14:00
San Marino 0 – 4 Latvia Laporan Kristers Tobers 45+1' Bogdans Samoilovs 55' Marko Regža 62' Kristers Puriņš 73'
Stadion Valbruna, Rovinj
Pengadil: Donald Robertson (Scotland)
Kumpulan 2 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Jerman 3 3 0 0 14 2 +12 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Poland (H) 3 2 0 1 5 3 +2 6 3 Ireland Utara 3 0 1 2 2 9 −7 1 4 Belarus 3 0 1 2 1 8 −7 1
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
18:00
Poland 0 – 2 Jerman Laporan Jan-Niklas Beste 68' Arne Maier 81'
Pengadil: Ville Nevalainen (Finland)
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
18:00
Belarus 0 – 0 Ireland Utara Laporan
Pengadil: Dumitri Muntean (Moldova)
Kumpulan 3 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Republik Czech 3 3 0 0 11 0 +11 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Scotland 3 1 1 1 6 5 +1 4 3 Armenia 3 0 2 1 5 10 −5 2 4 Luxembourg (H) 3 0 1 2 3 10 −7 1
8 November 2017 (2017-11-08 )
19:00
Luxembourg 1 – 3 Scotland Yannick Schaus 47' Laporan
Pengadil: Mario Zebec (Croatia)
14 November 2017 (2017-11-14 )
19:00
Scotland 0 – 1 Republik Czech Laporan Ladislav Krejčí 87'
Pengadil: Irfan Peljto (Bosnia dan Herzegovina)
Kumpulan 4 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Belanda (H) 3 2 1 0 7 2 +5 7 Mara ke Pusingan Elit 2 Hungary 3 2 0 1 7 4 +3 6 3 Slovenia 3 1 1 1 8 4 +4 4 4 Malta 3 0 0 3 1 13 −12 0
4 Oktober 2017 (2017-10-04 )
16:00
Belanda 3 – 0 Malta Ferdi Kadioglu 24' , 25' Joël Piroe 87' (pen. ) Laporan
Juliana Sportpark, 's-Gravenzande
Pengadil: Jørgen Burchardt (Denmark)
7 Oktober 2017 (2017-10-07 )
13:00
Slovenia 5 – 0 Malta Žan Celar 14' Tomi Horvat 16' , 27' Adam Čerin 21' Vanja Drkušič 32' Laporan
Juliana Sportpark, 's-Gravenzande
Pengadil: Jørgen Burchardt (Denmark)
7 Oktober 2017 (2017-10-07 )
16:00
Belanda 2 – 0 Hungary Laporan
Sportpark Ter Specke, Lisse Pengadil: Alper Ulusoy (Turki)
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
18:00
Slovenia 2 – 2 Belanda David Zec 21' Žan Celar 87' (pen. ) Laporan
Juliana Sportpark, 's-Gravenzande
Pengadil: Sergey Ivanov (Rusia)
Kumpulan 5 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Macedonia Utara (H) 3 3 0 0 10 2 +8 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Belgium 3 2 0 1 9 5 +4 6 3 Switzerland 3 1 0 2 9 8 +1 3 4 Liechtenstein 3 0 0 3 1 14 −13 0
Kumpulan 6 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Austria (H) 3 3 0 0 5 0 +5 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Kosovo 3 2 0 1 5 2 +3 6 3 Israel 3 1 0 2 2 4 −2 3 4 Lithuania 3 0 0 3 0 6 −6 0
3 Oktober 2017 (2017-10-03 )
14:00
Austria 1 – 0 Kosovo Michael Lema 56' Laporan
Waldstadion Mittersill, Mittersill
Pengadil: Oleksandr Derdo (Ukraine)
3 Oktober 2017 (2017-10-03 )
17:00
Lithuania 0 – 1 Israel Laporan Yarden Shua 3'
Sportplatz Bürgerau, Saalfelden
6 Oktober 2017 (2017-10-06 )
13:30
Austria 2 – 0 Lithuania Christoph Baumgartner 2' (pen. ) Kelvin Arase 35' Laporan
Steinbergstadion, Leogang
6 Oktober 2017 (2017-10-06 )
16:30
Israel 1 – 2 Kosovo Eylon Almog 32' Laporan Leotrim Kryeziu 41' , 44'
Waldstadion Mittersill, Mittersill
Pengadil: Oleksandr Derdo (Ukraine)
9 Oktober 2017 (2017-10-09 )
14:00
Israel 0 – 2 Austria Laporan Kelvin Arase 73' Nicolas Meister 85'
Steinbergstadion, Leogang
9 Oktober 2017 (2017-10-09 )
14:00
Kosovo 3 – 0 Lithuania Leutrim Kryeziu 27' , 48' (pen. ) Gentrit Limani 50' Laporan
Sportplatz Bürgerau, Saalfelden
Kumpulan 7 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Ireland (H) 3 2 1 0 7 1 +6 7 Mara ke Pusingan Elit 2 Serbia 3 2 0 1 6 3 +3 6 3 Cyprus 3 1 0 2 2 7 −5 3 4 Azerbaijan 3 0 1 2 2 6 −4 1
4 Oktober 2017 (2017-10-04 )
16:00
Azerbaijan 0 – 0 Ireland Laporan
Pusat Sukan Serantau Waterford, Waterford
Pengadil: Alain Durieux (Luxembourg)
4 Oktober 2017 (2017-10-04 )
20:00
Serbia 1 – 0 Cyprus Strahinja Jovanović 16' Laporan
Ferrycarrig Park, Crossabeg
Pengadil: Nikola Popov (Bulgaria)
7 Oktober 2017 (2017-10-07 )
20:00
Ireland 5 – 0 Cyprus Jonathan Afolabi 12' , 67' Jayson Molumby 15' , 24' (pen. ) , 31' Laporan
Pusat Sukan Serantau Waterford, Waterford
Pengadil: Alain Durieux (Luxembourg)
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
14:00
Ireland 2 – 1 Serbia Lee O'Connor 59' Neil Farrugia 70' Laporan Luka Ilić 29'
Pusat Sukan Serantau Waterford, Waterford
Pengadil: Nikola Popov (Bulgaria)
Kumpulan 8 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 England 3 3 0 0 9 1 +8 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Bulgaria (H) 3 2 0 1 4 2 +2 6 3 Iceland 3 1 0 2 4 5 −1 3 4 Kepulauan Faroe 3 0 0 3 1 10 −9 0
8 November 2017 (2017-11-08 )
13:30
Iceland 1 – 2 Bulgaria Kolbeinn Finnsson 88' (pen. ) Laporan Toni Ivanov 78' Stanislav Ivanov 83'
Stadium Hadzhi Dimitar, Sliven
Pengadil: Markus Hameter (Austria)
8 November 2017 (2017-11-08 )
17:30
England 6 – 0 Kepulauan Faroe Eddie Nketiah 23' , 58' , 77' (pen. ) , 90' Elliot Embleton 62' Ben Brereton 85' Laporan
Trace Arena, Stara Zagora
Pengadil: Paul Mclaughlin (Ireland)
11 November 2017 (2017-11-11 )
13:30
Bulgaria 2 – 0 Kepulauan Faroe Andrea Hristov 46' Kaloyan Krastev 59' Laporan
Stadium Hadzhi Dimitar, Sliven
Pengadil: Paul Mclaughlin (Ireland)
11 November 2017 (2017-11-11 )
17:30
England 2 – 1 Iceland Laporan Hafsteinsson 82'
Trace Arena, Stara Zagora
Pengadil: Peter Kralović (Slovakia)
14 November 2017 (2017-11-14 )
13:30
Bulgaria 0 – 1 England Laporan
Trace Arena, Stara Zagora
Pengadil: Peter Kralović (Slovakia)
14 November 2017 (2017-11-14 )
13:30
Kepulauan Faroe 1 – 2 Iceland Lukas Giessing 79' (pen. ) Laporan Kristofer Kristinsson 53' Stefan Ljubicic 69'
Stadium Hadzhi Dimitar, Sliven
Pengadil: Markus Hameter (Austria)
Kumpulan 9 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Itali 3 3 0 0 9 3 +6 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Sweden (H) 3 2 0 1 9 3 +6 6 3 Moldova 3 1 0 2 3 7 −4 3 4 Estonia 3 0 0 3 1 9 −8 0
4 Oktober 2017 (2017-10-04 )
17:00
Itali 4 – 0 Moldova Laporan
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
18:00
Moldova 3 – 0 Estonia Denis Furtună 2' Vsevolod Nihaev 80' Ion Postica 85' Laporan
Vapenvallen, Huskvarna
Pengadil: Rade Obrenovic (Slovenia)
Kumpulan 10 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Romania 3 3 0 0 12 2 +10 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Yunani (H) 3 2 0 1 8 3 +5 6 3 Rusia 3 1 0 2 8 4 +4 3 4 Gibraltar 3 0 0 3 0 19 −19 0
8 November 2017 (2017-11-08 )
13:00
Rusia 6 – 0 Gibraltar Daniil Utkin 15' , 90+1' Ivan Ignatyev 18' , 38' , 73' Magomed Suleymanov 37' Laporan
Stadium Pankritio, Heraklion
Pengadil: Bryn Markham-Jones (Wales)
8 November 2017 (2017-11-08 )
16:00
Romania 2 – 1 Yunani Olimpiu Moruțan 39' Andrei Sîntean 65' Laporan Anastasios Douvikas 24'
Stadium Theodoros Vardinogiannis, Heraklion
Pengadil: Bartosz Frankowski (Poland)
11 November 2017 (2017-11-11 )
13:00
Rusia 1 – 2 Romania Dmitri Tsypchenko 83' Laporan Olimpiu Moruțan 61' Alexandru Mățan 70'
Stadium Pankritio, Heraklion
Pengadil: Nenad Djokić (Serbia)
11 November 2017 (2017-11-11 )
16:15
Yunani 5 − 0 Gibraltar Christos Giousis 16' , 78' Dimitrios Ntalakouras 37' Dimitrios Emmanouilidis 41' Anastasios Douvikas 90+6' Laporan
Stadium Pankritio, Heraklion
Pengadil: Bryn Markham-Jones (Wales)
14 November 2017 (2017-11-14 )
16:00
Yunani 2 – 1 Rusia Marios Siampanis 45+1' (pen. ) Dimitrios Emmanouilidis 77' Laporan Nayair Tiknizyan 21'
Stadium Theodoros Vardinogiannis, Heraklion
Pengadil: Bartosz Frankowski (Poland)
14 November 2017 (2017-11-14 )
16:00
Gibraltar 0 – 8 Romania Laporan Alexandru Mățan 32' , 43' (pen. ) , 46' , 65' Robert Moldoveanu 49' , 80' Tudor Băluță 59' Claudiu Micovschi 70'
Stadium Pankritio, Heraklion
Pengadil: Nenad Djokić (Serbia)
Kumpulan 11 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Perancis 3 2 1 0 10 2 +8 7 Mara ke Pusingan Elit 2 Bosnia dan Herzegovina (H) 3 2 0 1 4 3 +1 6 3 Georgia 3 0 2 1 2 3 −1 2 4 Andorra 3 0 1 2 2 10 −8 1
8 November 2017 (2017-11-08 )
13:00
Bosnia dan Herzegovina 1 – 0 Georgia Jusuf Gazibegović 87' Laporan
Stadion Etno Selo Stanišići, Bijeljina
11 November 2017 (2017-11-11 )
13:00
Perancis 2 – 1 Bosnia dan Herzegovina Laporan Mahamadou Dembélé 53' (g.s. )
Stadion Etno Selo Stanišići, Bijeljina
11 November 2017 (2017-11-11 )
13:00
Georgia 1 – 1 Andorra Nika Ninua 43' (pen. ) Laporan Albert Grau 86'
Novi Gradski Stadion, Ugljevik
Pengadil: Tim Marshall (Ireland Utara)
14 November 2017 (2017-11-14 )
13:00
Georgia 1 – 1 Perancis Levan Kharabadze 64' Laporan Antoine Bernede 20'
Stadion Etno Selo Stanišići, Bijeljina
Kumpulan 12 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Ukraine 3 3 0 0 7 1 +6 9 Mara ke Pusingan Elit 2 Norway 3 2 0 1 11 3 +8 6 3 Montenegro 3 1 0 2 1 7 −6 3 4 Albania (H) 3 0 0 3 1 9 −8 0
4 Oktober 2017 (2017-10-04 )
12:00
Norway 3 – 0 Montenegro Eman Markovic 26' Erling Håland 63' Tobias Svendsen 83' Laporan
Stadium Kamëz, Kamëz
Pengadil: Aliyar Aghayev (Azerbaijan)
4 Oktober 2017 (2017-10-04 )
14:00
Ukraine 1 – 0 Albania Vladyslav Supriaha 30' Laporan
Stadium Selman Stërmasi, Tirana Pengadil: Anders Poulsen (Denmark)
7 Oktober 2017 (2017-10-07 )
12:00
Montenegro 1 – 0 Albania Ilija Vukotić 70' (pen. ) Laporan
Stadium Selman Stërmasi, Tirana Pengadil: Anders Poulsen (Denmark)
7 Oktober 2017 (2017-10-07 )
14:00
Ukraine 2 – 1 Norway Faye Lund 16' (g.s. ) Vladyslav Supriaha 84' Laporan Erling Håland 8'
Stadium Kamëz, Kamëz
Pengadil: Nicolas Rainville (Perancis)
10 Oktober 2017 (2017-10-10 )
14:00
Montenegro 0 – 4 Ukraine Laporan Sergiy Buletsa 18' Oleksiy Kashchuk 68' , 81' Viktor Korniienko 85' (pen. )
Stadium Kamëz, Kamëz
Pengadil: Aliyar Aghayev (Azerbaijan)
Kumpulan 13 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Slovakia 3 2 1 0 5 3 +2 7 Mara ke Pusingan Elit 2 Turki (H) 3 2 0 1 7 4 +3 6 3 Kazakhstan 3 1 1 1 3 5 −2 4 4 Wales 3 0 0 3 4 7 −3 0
7 November 2017 (2017-11-07 )
11:30
Wales 1 – 2 Slovakia Momodou Touray 62' Laporan Martin Vician 43' Michal Král’ovič 76'
Kompleks Sukan Arslan Zeki Demirci – Hotel Emir 2, Manavgat Pengadil: Alexandre Boucaut (
Belgium )
10 November 2017 (2017-11-10 )
11:30
Slovakia 0 – 0 Kazakhstan Laporan
Kompleks Sukan Arslan Zeki Demirci – Hotel Emir 2, Manavgat Pengadil: Fedayi San (Switzerland)
Pusingan Elit
Cabutan Undian untuk pusingan elit akan akan diadakan pada akhir 2017.
Pasukan yang diletakkan sebagai pilihan mengikut keputusan mereka pada pusingan kelayakan. Sepanyol dan Portugal, yang menerima laluan percuma ke pusingan elit, telah secara automatik diletakkan sebagai pilihan ke dalam Balang A. Setiap kumpulan mengandungi satu pasukan dari Balang A, satu pasukan dari Balang B, satu pasukan dari Balang C , dan satu pasukan dari Balang D. Pasukan yang sama dari kumpulan pusingan kelayakan tidak dapat disatukan dalam kumpulan yang sama.
Pos Kum Pasukan P M S K JG GB PG Mt Pengagihan 1 — Sepanyol 0 0 0 0 0 0 0 0 Balang A 2 — Portugal 0 0 0 0 0 0 0 0 3 2 Jerman 3 3 0 0 14 2 +12 9 4 3 Republik Czech 3 3 0 0 11 0 +11 9 5 10 Romania 3 3 0 0 12 2 +10 9 6 1 Denmark 3 3 0 0 11 3 +8 9 7 5 Macedonia Utara 3 3 0 0 10 2 +8 9 8 8 England 3 3 0 0 9 1 +8 9 Balang B 9 9 Itali 3 3 0 0 9 3 +6 9 10 12 Ukraine 3 3 0 0 7 1 +6 9 11 6 Austria 3 3 0 0 5 0 +5 9 12 11 Perancis 3 2 1 0 10 2 +8 7 13 7 Ireland 3 2 1 0 7 1 +6 7 14 4 Belanda 3 2 1 0 7 2 +5 7 15 13 Slovakia 3 2 1 0 5 3 +2 7 Balang C 16 12 Norway 3 2 0 1 11 3 +8 6 17 9 Sweden 3 2 0 1 9 3 +6 6 18 10 Yunani 3 2 0 1 8 3 +5 6 19 5 Belgium 3 2 0 1 9 5 +4 6 20 4 Hungary 3 2 0 1 7 4 +3 6[ a] 21 13 Turki 3 2 0 1 7 4 +3 6[ a] 22 7 Serbia 3 2 0 1 6 3 +3 6 Balang D 23 6 Kosovo 3 2 0 1 5 2 +3 6 24 2 Poland 3 2 0 1 5 3 +2 6 25 8 Bulgaria 3 2 0 1 4 2 +2 6 26 11 Bosnia dan Herzegovina 3 2 0 1 4 3 +1 6 27 1 Latvia 3 1 1 1 5 2 +3 4 28 3 Scotland 3 1 1 1 6 5 +1 4
Sumber: UEFA Peraturan untuk klasifikasi: 1) mata; 2) perbezaan gol; 3) jaringan gol; 4) mata disiplin; 5) pekali; 6) undian terbanyak. Nota:
^ a b Kedudukan oleh mata disiplin (Hungary: 6 mt; Turki: 11 mt).
Kumpulan Pusingan elit mesti dimainkan pada Kalendar Perlawanan Antarabangsa FIFA berikut kecuali semua empat pasukan bersetuju untuk bermain pada tarikh yang lain:[ 3]
Masa sehingga 24 Mac 2018 adalah CET (UTC+1), selepas itu masa dalam CEST (UTC+2).
Kumpulan 1 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Norway 3 2 0 1 11 12 −1 6[ a] Layak ke Kejohanan Akhir 2 Jerman (H) 3 2 0 1 9 6 +3 6[ a] 3 Scotland 3 1 0 2 6 8 −2 3[ b] 4 Belanda 3 1 0 2 7 7 0 3[ b]
^ a b Keputusan satu-lawan-satu: Jerman 2–5 Norway. ^ a b Keputusan satu-lawan-satu: Belanda 0–2 Scotland. 21 Mac 2018 (2018-03-21 )
12:00
Norway 1 – 6 Belanda Christian Borchgrevink 85' Laporan
Pengadil: Jonathan Lardot (
Belgium )
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
18:00
Jerman 3 – 0 Scotland Manuel Wintzheimer 23' Jamie Barjonas 56' (g.s. ) Arne Maier 81' (pen. ) Laporan
Pengadil: Daniele Doveri (
Itali )
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
17:00
Belanda 0 – 2 Scotland Laporan Jack Aitchison 65' , 81'
Pengadil: Jonathan Lardot (
Belgium )
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
18:00
Belanda 1 – 4 Jerman Orkun Kökcü 50' Laporan
Pengadil: Daniele Doveri (
Itali )
Kumpulan 2 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 England 3 2 0 1 7 3 +4 6 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Latvia 3 2 0 1 5 6 −1 6 3 Hungary 3 1 0 2 7 10 −3 3 4 Macedonia Utara (H) 3 1 0 2 6 6 0 3
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
14:00
Pusat Latihan Petar Miloševski, Skopje Pengadil: Karim Abed (Perancis)
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
14:00
Hungary 1 – 4 England Zsombor Bévárdi 39' Laporan
Pengadil: Christian Dingert (Jerman)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
14:00
England 3 – 0 Latvia Laporan
Pengadil: Karim Abed (Perancis)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:00
England 0 – 2 Macedonia Utara Laporan Jani Atanasov 3' Dimitar Mitrovski 90+1'
Pusat Latihan Petar Miloševski, Skopje Pengadil: Christian Dingert (Jerman)
Kumpulan 3 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Itali (H) 3 2 1 0 7 4 +3 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Poland 3 1 1 1 6 5 +1 4 3 Yunani 3 1 0 2 4 7 −3 3 4 Republik Czech 3 0 2 1 3 4 −1 2
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
12:00
Republik Czech 0 – 0 Poland Laporan
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
15:30
Yunani 0 – 2 Itali Laporan
Kumpulan 4 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Ukraine 3 2 1 0 4 2 +2 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Romania (H) 3 2 0 1 7 3 +4 6 3 Serbia 3 1 0 2 4 8 −4 3 4 Sweden 3 0 1 2 3 5 −2 1
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
13:30
Sweden 0 – 0 Ukraine Laporan
Pengadil: Alan Mario Sant (Malta)
Kumpulan 5 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Portugal (H) 3 3 0 0 10 0 +10 9 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Ireland 3 1 1 1 4 5 −1 4 3 Kosovo 3 1 0 2 2 9 −7 3 4 Slovakia 3 0 1 2 2 4 −2 1
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
16:00
Slovakia 1 – 1 Ireland Michal Tomič 60' Laporan Aaron Connolly 76' (pen. )
Complexo Desportivo Clube de Futebol de Fão, Apúlia e Fão
Pengadil: Kristo Tohver (Estonia)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
16:00
Ireland 3 – 0 Kosovo Michael Obafemi 5' Lee O'Connor 13' Rowan Roache 54' Laporan
Estádio dos Arcos, Vila do Conde
Pengadil: Anastasios Papapetrou (Greece)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
18:00
Portugal 1 – 0 Slovakia João Filipe 34' Laporan
Estádio da Mata Real, Paços de Ferreira
Pengadil: Jérôme Brisard (Perancis)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
18:00
Ireland 0 – 4 Portugal Laporan Gedson Fernandes 10' , 81' (pen. ) Diogo Queirós 42' Pedro Correia 73'
Estádio Cidade de Barcelos, Barcelos
Pengadil: Kristo Tohver (Estonia)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
18:00
Kosovo 2 – 1 Slovakia Leutrim Kryeziu 29' Abit Salihu 54' Laporan Adam Brenkus 90'
Estádio Dr. Machado de Matos, Felgueiras
Pengadil: Jérôme Brisard (Perancis)
Kumpulan 6 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Perancis 3 3 0 0 9 4 +5 9 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Sepanyol (H) 3 1 1 1 5 4 +1 4 3 Belgium 3 1 0 2 4 6 −2 3 4 Bulgaria 3 0 1 2 0 4 −4 1
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
12:00
Belgium 2 – 3 Perancis Laporan Lenny Pintor 81' , 90+1' Amine Gouiri 86'
Estadio Municipal Guillermo Amor, Benidorm Pengadil: Tihomir Pejin (Croatia)
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
18:00
Sepanyol 0 – 0 Bulgaria Laporan
Estadio Municipal Guillermo Amor, Benidorm Pengadil: Marco Di Bello (
Itali )
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
12:00
Perancis 2 – 0 Bulgaria Nabil Alioui 26' , 79' Laporan
Estadio Municipal Guillermo Amor, Benidorm Pengadil: Tihomir Pejin (Croatia)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
18:00
Sepanyol 3 – 0 Belgium Alejandro Pozo 45' Abel Ruiz 55' , 64' Laporan
Estadio Municipal Guillermo Amor, Benidorm Pengadil: Antti Munukka (Finland)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
17:30
Perancis 4 – 2 Sepanyol Laporan Abel Ruiz 52' (pen. ) Jordi Mboula 88'
Estadio Municipal Guillermo Amor, Benidorm Pengadil: Marco Di Bello (
Itali )
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
17:30
Bulgaria 0 – 2 Belgium Laporan
Estadio El Collao, Alcoy
Pengadil: Antti Munukka (Finland)
Kumpulan 7 Pos Pasukan P M S K JG GB PG Mt Kelayakan 1 Turki 3 2 1 0 5 2 +3 7 Layak ke Kejohanan Akhir 2 Denmark (H) 3 1 2 0 6 5 +1 5 3 Austria 3 1 1 1 5 4 +1 4 4 Bosnia dan Herzegovina 3 0 0 3 3 8 −5 0
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
15:00
Turki 2 – 0 Austria Muhayer Oktay 60' , 83' Laporan
Stadium Silkeborg, Silkeborg
Pengadil: Ricardo De Burgos (Sepanyol)
21 Mac 2018 (2018-03-21 )
19:00
Denmark 3 – 2 Bosnia dan Herzegovina Laporan Nedim Hadžić 59' Benjamin Hadžić 79'
Stadium Silkeborg, Silkeborg
Pengadil: Ivaylo Stoyanov (Bulgaria)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
13:00
Austria 3 – 0 Bosnia dan Herzegovina Nicolas Meister 28' Anthony Schmid 67' Christoph Baumgartner 69' Laporan
Stadium Silkeborg, Silkeborg
Pengadil: Ivaylo Stoyanov (Bulgaria)
24 Mac 2018 (2018-03-24 )
17:00
Denmark 1 – 1 Turki Laporan Muhayer Oktay 41'
Stadium Silkeborg, Silkeborg
Pengadil: Kevin Clancy (Scotland)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:00
Austria 2 – 2 Denmark Anthony Schmid 57' Kelvin Arase 82' Laporan
Stadium Silkeborg, Silkeborg
Pengadil: Kevin Clancy (Scotland)
27 Mac 2018 (2018-03-27 )
14:00
Bosnia dan Herzegovina 1 – 2 Turki Enio Zilić 34' Laporan Güven Yalçın 11' Muhayer Oktay 44'
Vorup Stadion, Randers
Pengadil: Ricardo De Burgos (Sepanyol)
Pasukan Layak Berikut lapan pasukan layak ke kejohanan akhir.
Pasukan Layak sebagai Layak pada Penampilan kejohanan sebelumnya1 hanya era B-19 (sejak 2002) Finland Tuan Rumah 26 Januari 2015 [ 1] 0 (Penampilan sulung) Norway Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 1 27 Mac 2018 3 (2002, 2003, 2005) England Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 2 24 Mac 2018 9 (2002, 2003, 2005, 2008, 2009, 2010, 2012, 2016 , 2017 ) Itali Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 3 24 Mac 2018 5 (2003 , 2004, 2008, 2010, 2016 ) Ukraine Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 4 27 Mac 2018 4 (2004, 2009 , 2014, 2015) Portugal Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 5 27 Mac 2018 9 (2003, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2016 , 2017 ) Perancis Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 6 27 Mac 2018 9 (2003, 2005 , 2007, 2009, 2010 , 2012, 2013, 2015, 2016 ) Turki Juara Kelayakan Pusingan Elit Kumpulan 7 27 Mac 2018 5 (2004, 2006, 2009, 2011, 2013)
1 Huruf Tebal menandakan Juara pada tahun itu. Huruf Condong menandakan Tuan Rumah .
Rujukan ^ a b "Georgia and Finland to stage U19 EURO". UEFA.com. 26 January 2015. ^ a b "Seedings for 2017/18 U19 qualifying round". UEFA. 24 November 2016. ^ a b c Ralat petik: Tag <ref>
tidak sah; tiada teks disediakan bagi rujukan yang bernama regulations
^ "2017/18 U19 qualifying round draw made". UEFA.com. 13 December 2016. ^ a b "2017/18 UEFA European Under-17 and Under-19 Championships Qualifying round draws" (PDF) . UEFA.com.
Pautan luar
Era Bawah-19, 2002–sekarang
Kejohanan Norway 2002 Liechtenstein 2003 Switzerland 2004 Ireland Utara 2005 Poland 2006 Austria 2007 Republik Czech 2008 Ukraine 2009 Perancis 2010 Romania 2011 Estonia 2012 Lithuania 2013 Hungary 2014 Greece 2015 Jerman 2016 Georgia 2017 Finland 2018 Armenia 2019 Ireland Utara 2020 Romania 2021 Slovakia 2022 Malta 2023 Ireland Utara 2024 Kelayakan 2002 2003 (Pertama, Kedua) 2004 (Pertama, Kedua) 2005 (Pertama, Elit) 2006 (Pertama, Elit) 2007 (Pertama, Elit) 2008 (Pertama, Elit) 2009 (Pertama, Elit) 2010 (Pertama, Elit) 2011 (Pertama, Elit) 2012 (Pertama, Elit) 2013 (Pertama, Elit) 2014 (Pertama, Elit) 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 Skuad 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024