TER Midi-Pyrénées
TER Midi-Pyrénées | |
Adatok | |
Ország | Franciaország |
Helyszín | Midi-Pyrénées |
Típus | Transport express régional |
Átadás | 1986 |
Megszűnés éve | 2017. július 1. |
Hálózat hossza | 1500 km km |
Vonalak száma | 14 |
Állomások/megállók száma | 173 vasúti + 241 közúti |
Utódja | TER Occitanie |
Nyomtávolság | 1435 mm |
Üzemeltető | |
Üzemeltető | SNCF |
A Wikimédia Commons tartalmaz TER Midi-Pyrénées témájú médiaállományokat. | |
Sablon • Wikidata • Segítség |
A TER Midi-Pyrénées egy regionális vasúthálózat Franciaországban, a Midi-Pyrénées régióban, melyet az SNCF üzemeltet. Az 1500 km-es hálózaton naponta kb. 330 vonat 30 ezer utast szállít el. A hálózat központja Gare de Toulouse-Matabiau.
Hálózat
Vasút
Járat | Útvonal | Gyakoriság | Megjegyzés |
---|---|---|---|
2 | Toulouse-Matabiau - Montrabé† - Gragnague† - Montastruc-la-Conseillère† - Roqueserière-Buzet† - Saint-Sulpice-sur-Tarn - Rabastens-Couffouleux - Lisle-sur-Tarn† - Gaillac - Tessonnières† - Marssac-sur-Tarn† - Albi-Ville - Albi-Madeleine - Carmaux - Naucelle - Baraqueville - Luc-Primaube - Rodez | 8x naponta Toulouse–Rodez között, 7x naponta Toulouse–Carmaux között, 2x naponta Toulouse–Albi-Ville között | |
3 | Toulouse-Matabiau - Saint-Sulpice-sur-Tarn - Lisle-sur-Tarn - Gaillac - Cordes-Vindrac - Lexos - Laguépie - Najac - Villefranche-de-Rouergue - Salles-Courbatiès - Capdenac - Figeac - Bagnac - Maurs - Boisset† - Le Rouget - Pers† - Lacapelle-Viescamp† - Viescamp-sous-Jallès† - Ytrac† - Aurillac | 3x naponta Toulouse–Aurillac között, 3x naponta Toulouse–Figeac között, 1x naponta Capdenac–Aurillac között, 1x naponta Figeac–Aurillac között | |
5 | Brive-la-Gaillarde - Turenne† - Les Quatre Routes† - Saint-Denis-près-Martel - Rocamadour-Padirac - Gramat - Assier - Figeac - Capdenac - Viviez-Decazeville - Aubin† - Cransac† - Saint-Christophe - Rodez | 6x naponta Brive-la-Gaillarde–Rodez között, 1x naponta Brive-la-Gaillarde–Capdenac között, 1x naponta Figeac–Rodez között | |
6 | Rodez - Laissac - Sévérac-le-Château - Millau | 3x naponta | |
14 | Brive-la-Gaillarde - Gignac-Cressensac† - Souillac - Gourdon - Dégagnac† - Cahors - Lalbenque-Fontanes† - Caussade - Albias† - Montauban-Ville-Bourbon - Montbartier† - Dieupentale† - Grisolles† - Castelnau-d’Estrétefonds† - Saint-Jory† - Lacourtensourt† - Toulouse-Matabiau | 3x naponta Brive-la-Gaillarde–Toulouse között, 1x naponta Brive-la-Gaillarde–Cahors között, 2x naponta Cahors–Toulouse között | |
15 | Montauban-Ville-Bourbon - Montbartier† - Dieupentale† - Grisolles - Castelnau-d’Estrétefonds - Saint-Jory - Fenouillet-Saint-Alban† - Lacourtensourt† - Lalande-Église† - Route-de-Launaguet† - Toulouse-Matabiau | 7x naponta Montauban–Toulouse között, 2x naponta Fenouillet-Saint-Alban–Toulouse között, lásd még 14-es és 16-os vonal | |
16 | Agen - Saint-Nicolas-Saint-Romain† - Lamagistère† - Valence-d’Agen - Pommevic† - Malause† - Moissac - Castelsarrasin - La Ville-Dieu† - Montauban-Ville-Bourbon - Montbartier† - Dieupentale† - Grisolles† - Castelnau-d’Estrétefonds† - Saint-Jory† - Lacourtensourt† - Toulouse-Matabiau | 7x naponta Agen–Toulouse között, 1x naponta Agen–Montauban között, néhány vonat továbbmegy Bordeaux felé (lásd TER Aquitaine) vagy Castelnaudary (lásd 20-as vonal) | |
17 | Toulouse-Matabiau - Montrabé† - Montastruc-la-Conseillère† - Saint-Sulpice-sur-Tarn - Les Cauquillous† - Lavaur - Damiatte-Saint-Paul - Vielmur-sur-Agout - Castres - Labruguière - Mazamet | 10x naponta Toulouse–Mazamet között, 1x naponta Toulouse–Castres között | |
20 | Toulouse-Matabiau - Montaudran† - Labège-Innopole - Labège-Village† - Escalquens - Montlaur† - Baziège - Villenouvelle† - Villefranche-de-Lauragais - Avignonet† - Castelnaudary - Bram - Carcassonne | 8x naponta Toulouse–Carcassonne között, 2x naponta Toulouse–Castelnaudary között, néhány vonat továbbmegy Narbonne felé (lásd TER Languedoc-Roussillon) vagy Agen (lásd 16-os vonal) | |
21 | Toulouse-Matabiau - Toulouse-Saint-Agne - Gallieni-Cancéropôle† - Toulouse-Saint-Cyprien-Arènes - Lardenne† - Colomiers - Colomiers-Lycée International - Pibrac - Brax-Léguevin - Mérenvielle† - L’Isle-Jourdain - Gimont-Cahuzac - Aubiet - Auch | 9x naponta Toulouse–Auch között, 11x naponta Toulouse–L’Isle-Jourdain között | |
22 | Toulouse-Matabiau - Toulouse-Saint-Agne - Portet-Saint-Simon - Pins-Justaret† - Venerque-le-Vernet† - Auterive - Cintegabelle - Saverdun - Le Vernet-d’Ariège - Pamiers - Varilhes† - Saint-Jean-de-Verges† - Foix - Tarascon-sur-Ariège - Les Cabannes - Luzenac-Garanou - Ax-les-Thermes - Mérens-les-Vals - L’Hospitalet-près-l’Andorre - Porté-Puymorens - Latour-de-Carol-Enveitg | 5x naponta Toulouse–Latour-de-Carol között, 4x naponta Toulouse–Ax-les-Thermes között, 5x naponta Toulouse–Foix között, 1x naponta Toulouse–Pamiers között | |
24 | Toulouse-Matabiau - Toulouse-Saint-Agne - Portet-Saint-Simon† - Muret - Le Fauga† - Longages-Noé† - Carbonne† - Cazères-sur-Garonne† - Martres-Tolosane† - Boussens - Saint-Martory† - Lestelle† - Labarthe-Inard† - Saint-Gaudens - Montréjeau-Gourdan-Polignan - Lannemezan - Capvern† - Tournay - Tarbes - Ossun - Lourdes - Coarraze-Nay - Pau | 3x naponta Toulouse–Pau között, 1x naponta Toulouse–Lourdes között, 5x naponta Toulouse–Tarbes között, 5x naponta Toulouse–Montréjeau-Gourdan-Polignan között, 1x naponta Toulouse–Boussens között | |
26 | Montréjeau-Gourdan-Polignan - Loures-Barbazan - Saléchan-Siradan - Marignac-Saint-Béat - Luchon | 1x naponta Toulouse–Montréjeau–Luchon között, lásd a 24-es vonal Toulouse–Montréjeau közötti részét | |
38 | Brive-la-Gaillarde ... Aurillac (lásd TER Auvergne line 21 for details) | ||
† Nem minden vonat áll meg az állomáson |
Közút
- Rodez - Millau
- Millau - Saint-Affrique
- Villefranche-de-Rouergue - Decazeville
- Capdenac - Decazeville
- Souillac - Saint-Denis-lès-Martel
- Montauban - Albi
- Cahors - Figeac - Capdenac
- Cahors - Fumel - Monsempron-Libos
- Mazamet - Saint-Pons-de-Thomières
- Castelnaudary - Revel - Sorèze
- Boussens - Saint-Girons - Aulus-les-Bains - Guzet
- Lourdes - Argelès-Gazost - Pierrefitte-Nestalas - Cauterets
- Pierrefitte-Nestalas - Luz-Saint-Sauveur - Barèges
- Tarbes - Lannemezan - Arreau - Saint-Lary-Soulan - Piau-Engaly
- Tarbes - Bagnères-de-Bigorre - La Mongie
- Tarbes - Mont-de-Marsan - Dax
- Tarbes - Miélan - Auch
- Auch - Fleurance - Lectoure - Agen
- Muret - Longages - Saint-Sulpice-sur-Lèze
Állomások
Automatikusan generált lista vége
Járművek
Motorvonatok
- SNCF Z 7300 sorozat
- SNCF Z 21500 sorozat
- SNCF X 2100 sorozat
- SNCF X 72500 sorozat
- SNCF X 73500 sorozat
- SNCF B 81500 sorozat ismert még mint BGC B 81500
Mozdonyok
Műtárgyak
- Viaduc du Viaur
Kapcsolódó szócikkek
Képgaléria
További információk
- Official Website
- Transports in Midi-Pyrénées
Források
- Vasútportál
- Franciaország-portál