Olimpiai érmesek listája röplabdában
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Röplabda a nyári olimpiai játékokon | |||||||||||
Sportág | Röplabda | ||||||||||
Sportág szövetsége | FIVB | ||||||||||
Versenyszámok | |||||||||||
| |||||||||||
Olimpiai játékok | |||||||||||
| |||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája röplabdában 1964-től 2020-ig.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata röplabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 11 | 5 | 6 | 22 |
2. | Brazília (BRA) | 8 | 11 | 5 | 24 |
3. | Szovjetunió (URS) | 7 | 4 | 1 | 12 |
4. | Japán (JPN) | 3 | 3 | 2 | 8 |
5. | Kína (CHN) | 3 | 2 | 3 | 8 |
6. | Kuba (CUB) | 3 | 0 | 2 | 5 |
7. | Németország (GER) | 2 | 0 | 1 | 3 |
8. | Oroszország (RUS) | 1 | 3 | 2 | 6 |
9. | Ausztrália (AUS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Hollandia (NED) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
11. | Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 2 | 3 |
12. | Szerbia és Montenegró (SCG) | 1 | 0 | 1 | 2 |
13. | Franciaország (FRA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Norvégia (NOR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15. | Olaszország (ITA) | 0 | 4 | 3 | 7 |
16. | NDK (GDR) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
18. | Bulgária (BUL) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Csehszlovákia (TCH) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Szerbia (SRB) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
21. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Peru (PER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Spanyolország (ESP) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
24. | Argentína (ARG) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Svájc (SUI) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
26. | Kanada (CAN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Katar (QAT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dél-Korea (KOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Japán (JPN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lettország (LAT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Románia (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 44 | 44 | 44 | 132 |
Férfiak
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1964, Tokió | Szovjetunió (URS) Jurij Csesznokov Jurij Vengerovszkij Eduard Szibirjakov Dmitrij Voszkobojnyikov Vazsa Kacsarava Sztanyiszlav Ljugajlo Vitalij Kovalenko Jurij Pojarkov Ivans Bugajenkov Nyikolaj Burobin Valerij Kalacsihin Georgij Mondzolevszkij | Csehszlovákia (TCH) Václav Šmídl Josef Šorm Zdeněk Humhal Josef Labuda Josef Musil Petr Kop Milan Čuda Karel Paulus Bohumil Golián Boris Perušič Pavel Schenk Ladislav Toman | Japán (JPN) Jutaka Demacsi Cutomu Kojama Szadatosi Szugahara Naohiro Ikeda Jaszutaka Szato Tosiaki Koszedo Tokihiko Higucsi Maszajuki Minami Takesi Tokutomi Teruhisza Morijama Juzo Nakamura Kacutosi Nekoda |
1968, Mexikóváros | Szovjetunió (URS) Eduard Szibirjakov Jurij Pojarkov Georgij Mondzolevszkij Valerij Kravcsenko Volodimir Bjeljajev Jevhen Lapinszkij Ivans Bugajenkovs Oļegs Antropovs Vasilijus Matuševas Viktor Mihalcsuk Borisz Terescsuk Volodimir Ivanov | Japán (JPN) Maszajuki Minami Kacutosi Nekoda Mamoru Siragami Iszao Koizumi Kendzsi Kimura Jaszuaki Micumori Naohiro Ikeda Jungo Morita Tadajoshi Jokota Szejdzsi Oko Tecuo Szatō Kendzsi Shimaoka | Csehszlovákia (TCH) Bohumil Golián Antonín Procházka Petr Kop Jiří Svoboda Josef Musil Lubomír Zajíček Josef Smolka Vladimír Petlák František Sokol Zdeněk Groessl Pavel Schenk Drahomír Koudelka |
1972, München | Japán (JPN) Maszajuki Minami Kacutosi Nekoda Kendzsi Kimura Jungo Morita Tadajoshi Jokota Szejdzsi Oko Tecuo Szatō Kendzsi Shimaoka Josihide Fukao Jazo Nakamura Jaszuhiro Nogucsi Tecuo Nisimoto | NDK (GDR) Arnold Schulz Wolfgang Webner Siegfried Schneider Wolfgang Weise Rudi Schumann Eckehard Pietzsch Wolfgang Löwe Wolfgang Maibohm Rainer Tscharke Jürgen Maune Horst Peter Horst Hagen | Szovjetunió (URS) Valerij Kravcsenko Jurij Pojarkov Jevhen Lapinszkij Jefim Csulak Vlagyimir Putyatov Vlagyimir Patkin Leonyid Zajko Jurij Sztarunszkij Vlagyimir Kondra Vjacseszlav Domanij Viktor Borscs Alekszandr Saprikin |
1976, Montréal | Lengyelország (POL) Włodzimierz Stefański Bronisław Bebel Lech Łasko Edward Skorek Tomasz Wójtowicz Wiesław Gawłowski Mirosław Rybaczewski Zbigniew Lubiejewski Ryszard Bosek Włodzimierz Sadalski Zbigniew Zarzycki Marek Karbarz | Szovjetunió (URS) Anatolij Poliscsuk Vjacseszlav Zajcev Jefim Csulak Vlagyimir Dorohov Alekszandr Jermilov Pāvels Seļivanovs Oleh Moliboha Vlagyimir Kondra Jurij Sztarunszkij Vlagyimir Csernisov Vlagyimir Ulanov Alekszandr Szavin | Kuba (CUB) Leonel Marshall Victoriano Sarmientos Ernesto Martinez Víctor García Carlos Salas Raúl Vilches Jesús Savigne Lorenzo Martínez Diego Lapera Antonio Rodríguez Alfredo Figueredo Jorge Pérez Vento |
1980, Moszkva | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Csernisov Vlagyimir Dorohov Alekszandr Jermilov Vlagyimir Kondra Valerij Krivov Fjodor Lascsonov Viljar Loor Oleh Moliboha Jurij Pancsenko Alekszandr Szavin Pāvels Seļivanovs Vjacseszlav Zajcev | Bulgária (BUL) Jordan Angelov Dimitar Dimitrov Sztefan Dimitrov Sztojan Guncsev Hriszto Iliev Petko Petkov Kaszpar Szimeonov Hriszto Sztojanov Mitko Todorov Cano Canov Emil Valcsev Dimitar Zlatanov | Románia (ROM) Marius Căta-Chiţiga Valter Chifu Laurenţiu Dumănoiu Günther Enescu Dan Gîrleanu Sorin Macavei Viorel Manole Florin Mina Corneliu Oros Nicolae Pop Constantin Sterea Nicu Stoian |
1984, Los Angeles | Egyesült Államok (USA) Douglas Dvorak Dave Saunders Steven Salmons Paul Sunderland Rich Duwelius Steve Timmons Craig Buck Marc Waldie Chris Marlowe Aldis Berzins Patrick Powers Karch Kiraly | Brazília (BRA) Amauri Ribeiro Antônio Carlos Gueiros Ribeiro Bernard Rajzman Bernardo Rocha de Rezende Domingos Lampariello Neto Fernando Roscio de Ávila Marcus Vinícius Simões Freire José Montanaro Junior Renan Dal Zotto Rui Campos do Nascimento William Carvalho da Silva Mário Xandó de Oliveira Neto | Olaszország (ITA) Franco Bertoli Francesco Dall'Olio Giancarlo Dametto Guido De Luigi Giovanni Errichiello Giovanni Lanfranco Andrea Lucchetta Pier Paolo Lucchetta Marco Negri Piero Rebaudengo Paolo Vecchi Fabio Vullo |
1988, Szöul | Egyesült Államok (USA) Troy Tanner Dave Saunders Jonathan Root Robert Ctvrtlik Douglas Partie Steve Timmons Craig Buck Scott Fortune Ricci Luyties Jeffrey Stork Eric Sato Karch Kiraly | Szovjetunió (URS) Jurij Pancsenko Andrej Kuznyecov Vjacseszlav Zajcev Igor Runov Vlagyimir Skurihin Jevgenyij Kraszilnyikov Raimonds Vilde Valerij Loszev Jurij Szapega Olekszandr Szorokalet Jaroszlav Antonov Jurij Cserednyik | Argentína (ARG) Claudio Zulianello Daniel Castellani Esteban Martinez Alejandro Diz Daniel Colla Carlos Weber Hugo Conte Waldo Kantor Raul Quiroga Jon Uriarte Esteban de Palma Juan Cuminetti |
1992, Barcelona | Brazília (BRA) Amauri Carlão Douglas Giovane Janelson Jorge Edson Maurício Lima Marcelo Negrão Paulão Pampa Talmo Tande | Hollandia (NED) Edwin Benne Peter Blangé Ron Boudrie Henk-Jan Held Martin van der Horst Marko Klok Olof van der Meulen Jan Posthuma Avital Selinger Martin Teffer Ronald Zoodsma Ron Zwerver | Egyesült Államok (USA) Nick Becker Carlos Briceno Bob Ctvrtlik Scott Fortune Dan Greenbaum Brent Hilliard Bryan Ivie Douglas Partie Bob Samuelson Eric Sato Jeff Stork Steve Timmons |
1996, Atlanta | Hollandia (NED) Peter Blangé Guido Görtzen Rob Grabert Henk-Jan Held Misha Latuhihin Jan Posthuma Brecht Rodenburg Richard Schuil Bas van de Goor Mike van de Goor Olaf van der Meulen Ron Zwerver | Olaszország (ITA) Lorenzo Bernardi Vigor Bovolenta Marco Bracci Luca Cantagalli Andrea Gardini Andrea Giani Pasquale Gravina Marco Meoni Samuele Papi Andrea Sartoretti Paolo Tofoli Andrea Zorzi | Jugoszlávia (YUG) Vladimir Batez Dejan Brđović Đorđe Ðurić Andrija Gerić Nikola Grbić Vladimir Grbić Rajko Jokanović Slobodan Kovač Strahinja Kozic Đula Mešter Žarko Petrović Željko Tanasković Goran Vujević |
2000, Sydney | Jugoszlávia (YUG) Vladimir Batez Slobodan Boškan Andrija Gerić Nikola Grbić Vladimir Grbić Slobodan Kovač Đula Mešter Vasa Mijić Ivan Miljković Veljko Petković Goran Vujević Igor Vušurović | Oroszország (RUS) Alekszandr Geraszimov Valerij Gorjusev Vagyim Hamutckih Roman Jakovlev Alekszej Kazakov Alekszej Kulesov Jevgenyij Mitykov Ruszlan Olihver Igor Sulepov Ilja Szaveljev Szergej Tyetyuhin Konsztantyin Usakov | Olaszország (ITA) Marco Bracci Andrea Gardini Andrea Giani Pasquale Gravina Marco Meoni Samuele Papi Andrea Sartoretti Paolo Tofoli Luigi Mastrangelo Simone Rosalba Mirko Corsano Alessandro Fei |
2004, Athén | Brazília (BRA) Dante Guimarães Amaral Nalbert Bitencourt Gustavo Endres Ricardo Bermudez Garcia Gilberto Godoy Filho André Heller Maurício Lima André Nascimento Anderson Rodrigues Rodrigo Santana Sérgio Dutra Santos Giovane Gávio | Olaszország (ITA) Matej Cernic Alberto Cisolla Paolo Cozzi Alessandro Fei Andrea Giani Luigi Mastrangelo Samuele Papi Damiano Pippi Andrea Sartorelli Paolo Tofoli Valerio Vermiglio Venceslav Simeonov | Oroszország (RUS) Pavel Abramov Szergej Baranov Tarasz Htyej Sztanyiszlav Gyinyejkin Andrej Jegorcsev Alekszej Kazakov Vagyim Hamutckih Alekszandr Koszarev Alekszej Kulesov Szergej Tyetyuhin Konsztantyin Usakov Alekszej Verbov |
2008, Peking | Egyesült Államok (USA) Lloy Ball Sean Rooney David Lee Richard Lambourne William Priddy Ryan Millar Riley Salmon Thomas Hoff Clayton Stanley Kevin Hansen Gabriel Gardner Scott Touzinsky | Brazília (BRA) Bruno Rezende Marcelo Elgarten André Heller Samuel Fuchs Gilberto Godoy Filho Murilo Endres André Nascimento Sérgio Dutra Santos Anderson Rodrigues Gustavo Endres Rodrigo Santana Dante Guimarães Amaral | Oroszország (RUS) Alekszandr Kornyejev Szemjon Poltavszkij Alekszandr Koszarev Szergej Grankin Szergej Tyetyuhin Vagyim Hamutckih Jurij Berezsko Alekszej Osztapenko Alekszandr Volkov Alekszej Verbov Makszim Mihajlov Alekszej Kulesov |
2012, London | Oroszország (RUS) Nyikolaj Apalikov Tarasz Htyej Szergej Grankin Szergej Tyetyuhin Alekszandr Szokolov Jurij Berezsko Alekszandr Butyko Dmitrij Muszerszkij Dmitrij Iljinih Makszim Mihajlov Alekszandr Volkov Alekszej Obmocsajev | Brazília (BRA) Bruno Rezende Wallace de Souza Sidão Leandro Vissotto Giba Murilo Endres Sérgio Santos Thiago Soares Alves Rodrigão Lucão Ricardo Garcia Dante Amaral | Olaszország (ITA) Cristian Savani Luigi Mastrangelo Simone Parodi Samuele Papi Michal Lasko Ivan Zaytsev Dante Boninfante Dragan Travica Alessandro Fei Emanuele Birarelli Andrea Bari Andrea Giovi |
2016, Rio de Janeiro | Brazília (BRA) William Arjona Éder Carbonera Wallace de Souza Luiz Felipe Fonteles Evandro Guerra Ricardo Lucarelli Souza Bruno Rezende Lucas Saatkamp Sérgio Santos Maurício Silva Douglas Souza Maurício Souza | Olaszország (ITA) Oleg Antonov Emanuele Birarelli Simone Buti Massimo Colaci Simone Giannelli Osmany Juantorena Filippo Lanza Matteo Piano Salvatore Rossini Pasquale Sottile Luca Vettori Ivan Zaytsev | Egyesült Államok (USA) Matthew Anderson Micah Christenson Maxwell Holt Thomas Jaeschke David Lee William Priddy Aaron Russell Taylor Sander Erik Shoji Kawika Shoji David Smith Murphy Troy |
2020, Tokió | Franciaország (FRA) Stephen Boyer Antoine Brizard Daryl Bultor Barthélémy Chinenyeze Trévor Clévenot Jenia Grebennikov Nicolas Le Goff Yacine Louati Earvin N'Gapeth Jean Patry Kevin Tillie Benjamin Toniutti | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) Gyenyisz Bogdan Valentyin Golubev Ivan Jakovlev Jegor Kljuka Igor Kobzar Iljasz Kurkajev Makszim Mihajlov Pavel Pankov Viktor Poletajev Jaroszlav Podlesznih Dmitrij Volkov Artyom Volvics | Argentína (ARG) Facundo Conte Santiago Danani Luciano De Cecco Agustín Loser Bruno Lima Nicolás Méndez Ezequiel Palacios Federico Pereyra Cristian Poglajen Martín Ramos Matías Sánchez Sebastián Solé |
Férfi éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi röplabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Brazília (BRA) | 3 | 3 | 0 | 6 |
2. | Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 6 |
3. | Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 2 | 5 |
4. | Oroszország (RUS) | 1 | 1 | 2 | 4 |
5. | Japán (JPN) | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Szerbia és Montenegró (SCG) | 1 | 0 | 1 | 2 |
8. | Franciaország (FRA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10. | Olaszország (ITA) | 0 | 3 | 3 | 6 |
11. | Csehszlovákia (TCH) | 0 | 1 | 1 | 2 |
12. | Bulgária (BUL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
NDK (GDR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Argentína (ARG) | 0 | 0 | 2 | 2 |
16. | Kuba (CUB) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Románia (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 15 | 15 | 15 | 45 |
Nők
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1964, Tokió | Japán (JPN) Maszae Kaszai Emiko Mijamoto Kinuko Tanida Juriko Hauda Josiko Matsumura Szada Iszobe Kacumi Macumura Joko Sinozaki Szecuko Szaszaki Juko Fudzsimoto Maszeko Kondo Ajano Sibuki | Szovjetunió (URS) Antonyina Rizsova Astra Biltauere Ninel Lukanina Ljudmila Buldakova Nelli Abramova Tamara Tyihonyina Valentyina Kamenek-Vinogradova Inna Riszkal Marita Katuseva Tatyjana Roscsina Valentyina Misak Ljudmila Gurejeva | Lengyelország (POL) Krystyna Czajkowska-Rawska Józefa Ledwig Marianna Golimowska Jadwiga Rutkowska Danuta Kordaczuk Krystyna Jakubowska Jadwiga Marko-Książek Maria Śliwka Zofia Szczęśniewska Krystyna Krupa Hanna Krystyna Busz Barbara Hermela-Niemczyk |
1968, Mexikóváros | Szovjetunió (URS) Ljudmila Buldakova Ljudmila Mihajlovszkaja Tatyjana Veinberga Vera Lantratova Vera Galuska-Dujunova Tatyjana Szaricseva Tatyjana Ponyajeva-Tretyakova Nyina Szmolejeva Inna Riszkal Galina Leontyeva Roza Salihova Valentyina Kamenyek-Vinogradova | Japán (JPN) Szecuko Josida Szuzue Takajama Tojoko Ivahara Jouko Kaszahara Aiko Onozava Jukijo Kodzsima Szacsiko Fukunaka Kunie Sisikura Szecuko Inoue Szumie Ojnuma Makiko Furakava Keiko Hama | Lengyelország (POL) Elżbieta Porzec-Nowak Zofia Szczęśniewska Wanda Wiecha-Wanot Barbara Hermela-Niemczyk Krystyna Ostromęcka-Guryn Krystyna Krupa Jadwiga Marko-Książek Józefa Ledwig Krystyna Jakubowska Lidia Chmielnicka Krystyna Czajkowska-Rawska Halina Aszkiełowicz |
1972, München | Szovjetunió (URS) Ljudmila Buldakova Vera Galuska-Dujunova Ljudmila Borozna Inna Riszkal Nyina Szmolejeva Tatyjana Gonobobleva Ljubov Tyurina Galina Leontyeva Tatyjana Ponyajeva-Tretyakova Rosa Salihova Tatyjana Szaricseva Natalja Kudreva | Japán (JPN) Noriko Jamasita Szumie Ojnuma Szeiko Simakage Makiko Furukava Takako Iida Kacumi Macumura Micsiko Siokava Takako Sirai Mariko Okamoto Keiko Hama Jaeko Jamazaki Tojoko Ivahara | Észak-Korea (PRK) Csun Ok-Ri Mjong Szuk-Kim Zung Bok-Kim Ok Szun-Kang Jeun Dzsa-Kim He Szuk- Hvang Ok Rim-Jang Mjong Szuk-Paek Csun Dzsa-Rjom Szu Dae-Kim Ok Dzsin-Jong |
1976, Montréal | Japán (JPN) Juko Arakida Takako Iida Kacuko Kaneszaka Kijomi Kato Ecsiko Maeda Noriko Macuda Mariko Okamoto Takako Sirai Soko Takajanagi Hiromi Jano Dzsuri Jokojama Mariko Joshida | Szovjetunió (URS) Larisza Bergen Ljudmila Csernisova Olga Kozakova Natalja Kusnyir Nyina Muradjan Lilija Oszadcsaja Anna Rosztova Ljubov Rudovszkaja Inna Riszkal Ljudmila Scsetyinyina Nyina Szmolejeva Zoja Juszova | Dél-Korea (KOR) Baik Mjung-Szun Bjon Kjung-Dzsa Csang Hi-Szuk Jo Hea-Dzsung Csong Szunok Ri Szun-Bok Ri Szun-Ok Ma Kum-Dzsa Park Mi-Kum Jun Joung-Nae Ju Jung-Hje Ju Kjung-Va |
1980, Moszkva | Szovjetunió (URS) Jelena Ahaminova Jelena Andrejuk Szvetlana Badulina Ljudmila Csernisova Ljubov Kozireva Ligyia Loginova Irina Makogonova Szvetlana Nyikisina Larisza Pavlova Nagyezsda Radzevics Natalja Razumova Olga Szolovova | NDK (GDR) Katharina Bullin Barbara Czekalla Brigitte Fetzer Andrea Heim Ute Kostrzewa Heike Lehmann Christine Mummhardt Karin Püschel Karla Roffeis Martina Schmidt Annette Schultz Anke Westendorf | Bulgária (BUL) Verka Boriszova Cvetana Bozsurina Roszica Dimitrova Tanya Dimitrova Maja Georgieva Margarita Geraszimova Tanya Gogova Valentina Ilieva Rumjana Kaiseva Anka Hrisztolova Szilvija Petrunova Galina Sztancseva |
1984, Los Angeles | Kína (CHN) Hou Ju-csu Jiang Jing Lang Ping Li Jan-csün Liang Jan Szu Hui-dzsuan Jang Hsziao-csün Jang Hszi-lan Csang Dzsong-feng Cseng Mej-csü Csou Hsziao-lan Csu Ling | Egyesült Államok (USA) Jeanne Beauprey Carolyn Becker Linda Chisholm Rita Crockett Laurie Flachmeier Debbie Green Flo Hyman Rose Magers Kimberly Ruddins Julie Vollertsen Paula Weishoff Susan Woodstra | Japán (JPN) Jumi Egami Norie Hiro Mioko Hirosze Kioko Isida Joko Kagabu Juko Micuja Keiko Mijadzsma Kimie Morita Kumi Nakada Emiko Odaka Szacsiko Otani Kajoko Szugijama |
1988, Szöul | Szovjetunió (URS) Valentyina Ogijenko Jelena Volkova Marina Kumis Irina Szmirnova Tatyjana Szidorenko Irina Parhomcsuk Tatyjana Krajnova Olha Skurnova Marina Nyikulina Jelena Ovcsinnyikova Olga Krivosejeva Szvetlana Koritova | Peru (PER) Luisa Cervera Alejandra de la Guerra Denisse Fajardo Miriam Gallardo Rosa García Sonia Heredia Katherine Horny Natalia Málaga Gabriela Pérez del Solar Cecilia Tait Gina Torrealva Cenaida Uribe | Kína (CHN) Kuo-Jün Li Hong Csao Ju-csu Hou Ja-Jun Vang Hszi-Lan Jang Huj-csüan Szu Jiang Jing Jong-Mej Cuj Hsziao-Csun Jang Mej-Csü Cseng Ten Vu Jüe-Ming Li |
1992, Barcelona | Kuba (CUB) Regla Bell Mercedes Calderón Magaly Carvajal Marlenis Costa Ana Fernández Idalmis Gato Lilia Izquierdo Norka Latamblet Mireya Luis Tania Ortiz Raisa O’Farrill Regla Torres | Egyesített Csapat (EUN) Valentyina Ogijenko Natalja Morozova Marina Nyikulina Jelena Tyurina Irina Ilcsenko Tatyjana Szidorenko Tatyjana Mencsova Jevgenyija Artamonova Galina Lebegyeva Szvetlana Vaszilevszkaja Jelena Csebukina Szvetlana Koritova | Egyesült Államok (USA) Liane Sato Paula Weishoff Yoko Zetterlund Elaina Oden Kimberley Oden Teee Sanders Caren Kemner Ruth Lawanson Tammy Liley Janet Cobbs Tara Cross-Battle Lori Endicott |
1996, Atlanta | Kuba (CUB) Taismary Agüero Regla Bell Magalys Carvajal Marlenis Costa Ana Fernández Mirka Francia Idalmis Gato Lilia Izquierdo Mireya Luis Raisa O’Farrill Yumilka Ruíz Regla Torres | Kína (CHN) Jong-mej Csuj Csi Ho Ja-ven Laj Jen Li Hsziao-ning Liu Ven-li Pan Jüe Szun Li-na Vang Ji Vang Ce-ling Vang Jong-mej Vu Jün-jing Csu | Brazília (BRA) Ana Ida Alvarez Leila Barros Ericléia Filó Bodziak Hilma Calderia Ana Paula Connelly Márcia Fu Cunha Virna Dias Ana Moser Ana Flávia Sanglard Hélia Rogério Souza Sandra Suruagy Fernanda Venturini |
2000, Sydney | Kuba (CUB) Taismary Agüero Zoila Barros Regla Bell Marlenis Costa Ana Fernández Mirka Francia Idalmis Gato Lilia Izquierdo Mireya Luis Yumilka Ruíz Marta Sánchez Regla Torres | Oroszország (RUS) Jevgenyija Artamonova Anasztaszija Belikova Jekatyerina Gamova Jelena Gogyina Tatyjana Gracseva Natalja Morozova Olga Potasova Ljubov Saskova Inyessza Szargszjan Jelizaveta Tyiscsenko Jelena Tyurina Jelena Vaszilevszkaja | Brazília (BRA) Leila Barros Virna Dias Érika Coimbra Janina Conceição Kely Fraga Ricarda Lima Kátia Lopes Walewska Oliveira Elisângela Oliveira Karin Rodrigues Raquel Silva Hélia Rogério Souza |
2004, Athén | Kína (CHN) Csen Csing (Chen Jing) Feng Kun Jang Hao (Yang Hao) Liu Ja-nan (Liu Yanan) Li San (Li Shan) Szung Ni-na (Song Nina) Csang Jüe-hung (Zhang Yuehong) Csao Zsuj-zsuj (Zhao Ruirui) Csou Szu-hung (Zhou Suhong) Csang Na (Zhang Na) Csang Ping (Zhang Ping) Vang Li-na (Wang Lina) | Oroszország (RUS) Jevgenyija Artamonova Olga Csukanova Jekatyerina Gamova Alekszandra Korukovec Olga Nyikolajeva Jelena Plotnyikova Ljubov Saskova Marina Sesenyina Natalja Szafronova Irina Tyebenyihina Jelizaveta Tyiscsenko Jelena Tyurina | Kuba (CUB) Zoila Barros Rosir Calderón Nancy Carrillo Ana Fernández Mayvelis Martínez Liana Mesa Anniara Muñoz Yaima Ortíz Daimí Ramírez Yumilka Ruíz Marta Sánchez Dulce Téllez |
2008, Peking | Brazília (BRA) Walewska Oliveira Carolina Albuquerque Marianne Steinbrecher Paula Pequeno Thaísa Menezes Hélia Rogério Souza Valeska Menezes Fabiana Claudino Welissa Gonzaga Jaqueline Carvalho Sheilla Castro Fabiana de Oliveira | Egyesült Államok (USA) Ogonna Nnamani Danielle Scott-Arruda Tayyiba Haneef-Park Lindsey Berg Stacy Sykora Nicole Davis Heather Bown Jennifer Joines Kim Glass Robyn Ah Mow-Santos Kim Willoughby Logan Tom | Kína (CHN) Vang Ji-mej (Wang Yimei) Feng Kun Jang Hao (Yang Hao) Liu Ja-nan (Liu Yanan) Vej Csiu-jüe (Wei Qiuyue) Hszü Jün-li (Xu Yunli) Csou Szu-hung (Zhou Suhong) Csao Zsuj-zsuj (Zhao Ruirui) Hszüe Ming (Xue Ming) Li Csüan (Li Juan) Csang Na (Zhang Na) Ma Jün-ven (Ma Yunwen) |
2012, London | Brazília (BRA) Fabiana Claudino Dani Lins Paula Pequeno Adenízia da Silva Thaísa Menezes Jaqueline Carvalho Fernanda Ferreira Tandara Caixeta Natália Pereira Sheilla Castro Fabiana de Oliveira Fernanda Garay | Egyesült Államok (USA) Danielle Scott-Arruda Tayyiba Haneef-Park Lindsey Berg Tamari Miyashiro Nicole Davis Jordan Larson Megan Hodge Christa Harmotto Logan Tom Foluke Akinradewo Courtney Thompson Destinee Hooker | Japán (JPN) Nakamicsi Hitomi Takesita Josie Jamagucsi Mai Araki Erika Inoue Kaori Kanó Maiko Szano Júko Ótomo-Jamamoto Ai Sinnabe Risza Szakoda Szaori Ebata Jukiko Kimura Szaori |
2016, Rio de Janeiro | Kína (CHN) Ting Hszia (Ding Xia) Kung Hsziang-jü (Gong Xiangyu) Huj Zso-csi (Hui Ruoqi) Lin Li Liu Hsziao-tung (Liu Xiaotong) Ven Csiu-jüe (Wei Qiuyue) Hszü Jün-li (Xu Yunli) Jen Ni (Yan Ni) Jang Fang-hszü (Yang Fangxu) Jüan Hszin-jüe (Yuan Xinyue) Csang Csang-ning (Zhang Changning) Csu Ting (Zhu Ting) | Szerbia (SRB) Tijana Bošković Jovana Brakočević Bianka Buša Tijana Malešević Brankica Mihajlović Jelena Nikolić Maja Ognjenović Silvija Popović Milena Rašić Jovana Stevanović Stefana Veljković Bojana Živković | Egyesült Államok (USA) Rachael Adams Foluke Akinradewo Kayla Banwarth Alisha Glass Christa Harmotto Kimberly Hill Jordan Larson Carli Lloyd Karsta Lowe Kelly Murphy Kelsey Robinson Courtney Thompson |
2020, Tokió | Egyesült Államok (USA) Foluke Akinradewo Michelle Bartsch-Hackley Andrea Drews Micha Hancock Kimberly Hill Jordan Larson Chiaka Ogbogu Jordyn Poulter Kelsey Robinson Jordan Thompson Haleigh Washington Justine Wong-Orantes | Brazília (BRA) Camila Brait Tandara Caixeta Macris Carneiro Ana Beatriz Corrêa Ana Carolina da Silva Ana Cristina de Souza Fernanda Garay Carol Gattaz Gabriela Guimarães Rosamaria Montibeller Natália Pereira Roberta Ratzke | Szerbia (SRB) Bianka Buša Mina Popović Slađana Mirković Brankica Mihajlović Maja Ognjenović Ana Bjelica Maja Aleksić Milena Rašić Silvija Popović Tijana Bošković Bojana Milenković Jelena Blagojević |
Női éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata női röplabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Szovjetunió (URS) | 4 | 2 | 0 | 6 |
2. | Kína (CHN) | 3 | 1 | 2 | 6 |
3. | Kuba (CUB) | 3 | 0 | 1 | 4 |
4. | Japán (JPN) | 2 | 2 | 2 | 6 |
5. | Brazília (BRA) | 2 | 1 | 2 | 5 |
6. | Egyesült Államok (USA) | 1 | 3 | 2 | 6 |
7. | Oroszország (RUS) | 0 | 2 | 0 | 2 |
8. | Szerbia (SRB) | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
NDK (GDR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Peru (PER) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12. | Lengyelország (POL) | 0 | 0 | 2 | 2 |
13. | Bulgária (BUL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dél-Korea (KOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 15 | 15 | 15 | 45 |
Strandröplabda
Férfi strandröplabda
Érmesek
A nyári olimpiai játékok férfi strandröplabda érmesei | |||
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1996, Atlanta | Egyesült Államok (USA) Karch Kiraly Kent Steffes | Egyesült Államok (USA) Michael Dodd Mike Whitmarsh | Kanada (CAN) John Child Mark Heese |
2000, Sydney | Egyesült Államok (USA) Dain Blanton Eric Fonoimoana | Brazília (BRA) Zé Marco de Melo Ricardo Santos | Németország (GER) Axel Hager Jörg Ahmann |
2004, Athén | Brazília (BRA) Ricardo Santos Emanuel Rego | Spanyolország (ESP) Javier Bosma Pablo Herrera | Svájc (SUI) Stefan Kobel Patrick Heuscher |
2008, Peking | Egyesült Államok (USA) Phil Dalhausser Todd Rogers | Brazília (BRA) Fabio Luiz Magalhães Márcio Araújo | Brazília (BRA) Ricardo Santos Emanuel Rego |
2012, London | Németország (GER) Julius Brink Jonas Reckermann | Brazília (BRA) Alison Cerutti Emanuel Rego | Lettország (LAT) Mārtiņš Pļaviņš Jānis Šmēdiņš |
2016, Rio de Janeiro | Brazília (BRA) Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt | Olaszország (ITA) Daniele Lupo Paolo Nicolai | Hollandia (NED) Alexander Brouwer Robert Meeuwsen |
2020, Tokió | Norvégia (NOR) Anders Mol Christian Sørum | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) Vjacseszlav Kraszilnyikov Oleg Sztojanovszkij | Katar (QAT) Ahmed Tijan Cherif Younousse |
Éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata férfi strandröplabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 0 | 4 |
2. | Brazília (BRA) | 2 | 3 | 1 | 6 |
3. | Németország (GER) | 1 | 0 | 1 | 2 |
4. | Norvégia (NOR) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Spanyolország (ESP) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8. | Kanada (CAN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hollandia (NED) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Katar (QAT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lettország (LAT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Svájc (SUI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 7 | 7 | 7 | 21 |
Női strandröplabda
Érmesek
A nyári olimpiai játékok női strandröplabda érmesei | |||
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1996, Atlanta | Brazília (BRA) Jacqueline Silva Sandra Pires | Brazília (BRA) Monica Rodrigues Adriana Samuel | Ausztrália (AUS) Natalie Cook Kerri Pottharst |
2000, Sydney | Ausztrália (AUS) Natalie Cook Kerri Pottharst | Brazília (BRA) Adriana Behar Shelda Bede | Brazília (BRA) Adriana Samuel Sandra Pires |
2004, Athén | Egyesült Államok (USA) Kerri Walsh Misty May | Brazília (BRA) Shelda Bede Adriana Behar | Egyesült Államok (USA) Holly McPeak Elaine Youngs |
2008, Peking | Egyesült Államok (USA) Kerri Walsh Misty May-Treanor | Kína (CHN) Tien Csia (Tian Jia) Vang Csie (Wang Jie) | Kína (CHN) Hszüe Csen (Xue Chen) Csang Hszi (Zhang Xi) |
2012, London | Egyesült Államok (USA) Kerri Walsh Jennings Misty May-Treanor | Egyesült Államok (USA) Jennifer Kessy April Ross | Brazília (BRA) Juliana Felisberta Larissa França |
2016, Rio de Janeiro | Németország (GER) Laura Ludwig Kira Walkenhorst | Brazília (BRA) Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas | Egyesült Államok (USA) April Ross Kerri Walsh Jennings |
2020, Tokió | Egyesült Államok (USA) April Ross Alix Klineman | Ausztrália (AUS) Taliqua Clancy Mariafe Artacho del Solar | Svájc (SUI) Joana Heidrich Anouk Vergé-Dépré |
Éremtáblázat
A nyári olimpiai játékok összesített éremtáblázata női strandröplabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 1 | 2 | 7 |
2. | Brazília (BRA) | 1 | 4 | 2 | 7 |
3. | Ausztrália (AUS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Németország (GER) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Kína (CHN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Svájc (SUI) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 7 | 7 | 7 | 21 |
Források
- Volleyball (angol nyelven). sports-reference.com. [2008. december 1-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 28.)
- Beach Volleyball (angol nyelven). sports-reference.com. [2009. május 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. november 28.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap