Olaszország az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Olaszország az olimpiai játékokon | |||||
Az olimpiai zászló | |||||
NOB-országkód: ITA | |||||
OOB | Olasz Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 159 fő 19 sportágban | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Olaszország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Olaszország a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 19 sportágban 159 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek. Olaszország az olimpiai zászló alatt vett részt a játékokon.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Mennea, PietroPietro Mennea | Atlétika | Férfi 200 m |
1 Arany | Damilano, MaurizioMaurizio Damilano | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
1 Arany | Simeoni, SaraSara Simeoni | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Pollio, ClaudioClaudio Pollio | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
1 Arany | Gamba, EzioEzio Gamba | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
1 Arany | Roman, FedericoFederico Roman | Lovaglás | Egyéni lovastusa |
1 Arany | Oliva, PatrizioPatrizio Oliva | Ökölvívás | Kisváltósúly |
1 Arany | Giovannetti, LucianoLuciano Giovannetti | Sportlövészet | Trap |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Romeo Sacchetti Roberto Brunamonti Mike Sylvester Enrico Gilardi Fabrizio Della Fiori Marco Solfrini Marco Bonamico Dino Meneghin Renato Villalta Renzo Vecchiato Pierluigi Marzorati Pietro Generali | Kosárlabda | Férfi |
2 Ezüst | Roman, FedericoFederico Roman Anna Casagrande Mauro Roman Marina Sciocchetti | Lovaglás | Csapat lovastusa |
2 Ezüst | Montano, Mario AldoMario Aldo Montano Michele Maffei Ferdinando Meglio Marco Romano Giovanni Scalzo | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Malinverni, StefanoStefano Malinverni Mauro Zuliani Roberto Tozzi Pietro Mennea | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
3 Bronz | Ferrari, GiancarloGiancarlo Ferrari | Íjászat | Férfi egyéni |
3 Bronz | Cagnotto, FrancoFranco Cagnotto | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Peraboni, AlfioAlfio Peraboni Giorgio Gorla | Vitorlázás | Csillaghajó |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pietro Mennea | 100 m | 10,56 | 1. | 26. | 10,27 | 4. | 6.* | 10,58 | 6. | 14. | kiesett | |
200 m | 21,26 | 1. | 10. | 20,60 | 1. | 2. | 20,70 | 1. | 3. | 20,19 | ||
Mauro Zuliani | 400 m | 47,16 | 2. | 12. | 45,93 | 3. | 6. | 46,01 | 7. | 12. | kiesett | |
Roberto Tozzi | 47,01 | 4. | 9.* | 46,73 | 5. | 22. | kiesett | |||||
Stefano Malinverni | 47,63 | 2. | 27. | 47,79 | 8. | 31. | kiesett | |||||
Carlo Grippo | 800 m | 1:48,87 | 4. | 12. | 1:48,68 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Vittorio Fontanella | 1500 m | 3:40,03 | 1. | 6. | 3:40,07 | 4. | 4. | 3:40,37 | 5. | |||
Massimo Magnani | Maraton | 2:13:12 | 8. | |||||||||
Marco Marchei | 2:23:21 | 35. | ||||||||||
Giuseppe Gerbi | 3000 m akadály | 8:37,03 | 6. | 17. | 8:27,19 | 5. | 11. | 8:18,47 | 6. | |||
Roberto Volpi | 8:35,53 | 5. | 14. | 8:29,70 | 7. | 14. | kiesett | |||||
Maurizio Damilano | 20 km gyaloglás | 1:23:35,5 | ||||||||||
Giorgio Damilano | 1:33:26,2 | 11. | ||||||||||
Stefano Malinverni Mauro Zuliani Roberto Tozzi Pietro Mennea | 4 × 400 m váltó | 3:03,5 | 3. | 3.* | 3:04,3 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marco Tamberi | Magasugrás | 221 cm | 6. | 215 cm | 15. |
Oscar Raise | 218 cm | 18. | kiesett | ||
Paolo Borghi | 218 cm | 20. | kiesett | ||
Gian Paolo Urlando | Kalapácsvetés | 72,20 m | 8. | 73,90 m | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Sandro Brogini | Tízpróba | 11,41 | 708 | 733 cm | 887 | 13,02 m | 666 | 206 cm | 909 | 50,97 | 762 | 15,21 | 826 | 39,54 m | 676 | érvényes kísérlet nélkül | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marisa Masullo | 100 m | 11,77 | 4. | 24.* | 11,57 | 8. | 19. | kiesett | ||||
200 m | 24,00 | 4. | 22. | 23,74 | 7. | 20. | kiesett | |||||
Erica Rossi | 400 m | 52,98 | 5. | 25. | kiesett | |||||||
Gabriella Dorio | 1500 m | 4:04,91 | 3. | 9. | 4:00,30 | 4. | ||||||
800 m | 2:01,37 | 1. | 13. | 1:58,94 | 5. | 8. | 1:59,2 | 8. | ||||
Daniela Porcelli | 2:10,70 | 5. | 21. | kiesett | ||||||||
Agnese Possamai | 2:04,01 | 5. | 17. | kiesett | ||||||||
1500 m | 4:14,67 | 9. | 17. | kiesett | ||||||||
Rossana Lombardo Agnese Possamai Daniela Porcelli Erica Rossi | 4 × 400 m váltó | 3:46,2 | 5. | 11. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Sara Simeoni | Magasugrás | 188 cm | 7. | 197 cm | |
Cinzia Petrucci | Súlylökés | 17,27 m | 14. | ||
Fausta Quintavalla | Gerelyhajítás | 58,76 m | 12. | 57,52 m | 12. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vincenzo Maenza | 48 kg | Reijo Haaparanta (FIN) 9–10 | Pavel Hrisztov (BUL) 4–14 | kiesett | 7. | |||
Antonino Caltabiano | 57 kg | Herbert Nigsch (AUT) kizárták | Mohamed Moutei Nakdali (SYR) kizárták | Samil Szerikov (URS) 2–3 | Mihai Boţilă (ROM) 2–3 | kiesett | 5. | |
Antonio La Penna | +100 kg | Hassan Bechara (LIB) kétvállas | Alekszandr Kolcsinszkij (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Claudio Pollio | 48 kg | Jan Falandys (POL) 8–4 | Gombyn Khishigbaatar (MGL) 17–10 | Mahabir Singh (IND) 5–15 | Csang Szehong (Jang Se-hong) (PRK) kizárták | erőnyerő | 1. mérkőzés Szergej Kornyilajev (URS) 1–5 2. mérkőzés | ||
Antonio La Bruna | 57 kg | Mahmoud El-Messouti (SYR) kizárták | Szergej Beloglazov (URS) kétvállas | Ivan Cocsev (BUL) 1–13 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Riccardo Niccolini | 74 kg | Marin Pîrcălabu (ROM) kétvállas | Valentin Rajcsev (BUL) kétvállas | Rajinder Singh (IND) 8–8 | Jamtsyn Davaajav (MGL) 2–20 | kiesett | 8. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Ezio Gamba | Könnyűsúly | B | Fahad Al-Farhan (KUW) GY | Christian Dyot (FRA) GY | Kim Bjonggun (Kim Byong-Gun) (PRK) GY | Ravdangiin Davaadalai (MGL) GY | Neil Adams (GBR) GY |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Franco Valtorta Antonio Baldacci | Kormányos nélküli kettes | 7:28,77 | 1. | erőnyerő | 7:00,79 | 4. | B | 7:00,71 | 5. | 11. | |
Antonio Dell'Aquila Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Kormányos kettes | 7:59,39 | 3. | 7:27,93 | 3. | B | 7:18,87 | 1. | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Giancarlo Ferrari | Férfi egyéni | 1215 | 9. | 1234 | 3. | 2,449 | |
Sante Spigarelli | 1205 | 13. | 1200 | 12. | 2405 | 14. | |
Franca Capetta | Női egyéni | 1164 | 12. | 1178 | 7. | 2342 | 10. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Oreste Perri | Kajak egyes 1000 m | 3:46,18 | 2. | 3. | erőnyerő | 3:54,67 | 3. | 9. | 3:51,95 | 5. | ||
Antonio Mastrandea Danio Merli | Kajak kettes 500 m | 1:39,84 | 6. | 16. | 1:39,64 | 2. | 4. | 1:41,23 | 5. | 14. | kiesett | |
Kajak kettes 1000 m | 3:36,18 | 6. | 11. | 3:39,96 | 2. | 6. | 3:35,85 | 3. | 4. | 3:52,32 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Luisa Ponchio Elisabetta Introini | Kajak kettes 500 m | 1:58,35 | 6. | 11. | 1:55,29 | 5. | 5. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Marco Cattaneo | Mezőnyverseny | 4:57:18 (+8:49) | 14. |
Gianni Giacomini | 4:57:39 (+9:10) | 18. | |
Giuseppe Petito | 4:57:39 (+9:10) | 27. | |
Alberto Minetti | nem ért célba | ||
Mauro De Pellegrini Gianni Giacomini Ivano Maffei Alberto Minetti | Csapat időfutam | 2:04:36,2 (+3:15) | 5. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Ottavio Dazzan | Férfi egyéni | Juan Palacios (ECU) verseny nélkül | 1. | Terry Tinsley (GBR) 11,07 | 1. | Heinz Isler (SUI) 10,95 | 1. | Szergej Kopilov (URS) 10,76; 11,00 | Henrik Salée (DEN) Heinz Isler (SUI) Kenrick Tucker (AUS) 11,36 | 4. | 8. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Guido Bontempi | Férfi egyéni | 1:05,478 | 4. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Pierangelo Bincoletto | Férfi egyéni | 4:43,65 | 6. | Alain Bondue (FRA) 4:36,27 | 4:43,84 | kiesett | 7. | |||
Pierangelo Bincoletto Guido Bontempi Ivano Maffei Silvestro Milani | Férfi csapat | 4:18,85 | 3. | Franciaország (FRA) Alain Bondue Philippe Chevalier Pascal Poisson Jean-Marc Rebière 4:18,58 | 4:18,27 | NDK (GDR) Gerald Mortag Uwe Unterwalder Matthias Wiegand Volker Winkler 4:18,16 | 4:20,13 | Bronzmérkőzés Csehszlovákia (TCH) Teodor Černý Martin Penc Jiří Pokorný Igor Sláma idő nélkül | lekörözték | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 1 | 248 | 233 | +15 |
Kuba (CUB) | 3 | 2 | 1 | 226 | 214 | +12 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 2 | 1 | 224 | 215 | +9 |
Svédország (SWE) | 3 | 0 | 3 | 191 | 227 | –36 |
1980. július 20. | Olaszország (ITA) | 92–77 | Svédország (SWE) | |
(50–34) |
1980. július 21. | Ausztrália (AUS) | 84–77 | Olaszország (ITA) | |
(44–34) |
1980. július 23. | Olaszország (ITA) | 79–72 | Kuba (CUB) | |
(43–42) |
- Középdöntő
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- A táblázat tartalmazza
- az A csoportban lejátszott Szovjetunió–Brazília 101–88-as,
- a B csoportban lejátszott Jugoszlávia–Spanyolország 95–91-es,
- a C csoportban lejátszott Olaszország–Kuba 79–72-es eredményét is.
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 506 | 442 | +64 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 419 | 438 | –19 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 2 | 505 | 468 | +37 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 3 | 488 | 485 | +3 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 3 | 448 | 477 | –29 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 5 | 434 | 490 | –56 |
1980. július 25. | Jugoszlávia (YUG) | 102–81 | Olaszország (ITA) | |
(48–38) |
1980. július 26. | Olaszország (ITA) | 87–85 | Szovjetunió (URS) | |
(47–39) |
1980. július 27. | Brazília (BRA) | 90–77 | Olaszország (ITA) | |
(34–39) |
1980. július 29. | Olaszország (ITA) | 95–89 | Spanyolország (ESP) | |
(48–46) |
- Döntő
1980. július 30. | Jugoszlávia (YUG) | 86–77 | Olaszország (ITA) | |
(42–37) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 553 | 316 | +237 |
Bulgária (BUL) | 5 | 4 | 1 | 440 | 405 | +35 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 2 | 356 | 364 | –8 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 3 | 344 | 407 | –63 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 4 | 346 | 403 | –57 |
Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 5 | 308 | 452 | –144 |
1980. július 20. | Bulgária (BUL) | 102–65 | Olaszország (ITA) | |
(50–40) |
1980. július 22. | Magyarország (HUN) | 83–70 | Olaszország (ITA) | |
(45–37) |
1980. július 24. | Szovjetunió (URS) | 119–53 | Olaszország (ITA) | |
(55–25) |
1980. július 25. | Jugoszlávia (YUG) | 69–57 | Olaszország (ITA) | |
(33–29) |
1980. július 28. | Kuba (CUB) | 79–63 | Olaszország (ITA) | |
(40–32) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 6. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Federico Roman | Rossinan | Egyéni | 54,40 | 7. | 49,20 | 1. | 5,00 | 5. | 108,60 | |
Anna Casagrande | Daleye | 61,20 | 13. | 190,00 | 7. | 15,00 | 13. | 266,20 | 7. | |
Mauro Roman | Dourakine 4 | 63,40 | 15. | 218,00 | 8. | 0,00 | 1. | 281,40 | 8. | |
Marina Sciocchetti | Rohan de Lechereo | 55,20 | 9. | 243,20 | 9. | 10,00 | 10. | 308,40 | 9. | |
Federico Roman Anna Casagrande Mauro Roman Marina Sciocchetti | lásd fentebb | Csapat | 170,80 | 4. | 457,20 | 2. | 15,00 | 2. | 656,20 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Franco Cagnotto | Egyéni műugrás | 556,320 | 6. | 871,500 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carlo Russolillo | Könnyűsúly | Angel Herrera (CUB) 0:5 | kiesett | 17. | ||||
Patrizio Oliva | Kisváltósúly | Aurélien Agnan (BEN) RSC | Farez Halabi (SYR) RSC | Ace Rusevski (YUG) 3:2 | Tony Willis (GBR) 5:0 | Szerik Konakbajev (URS) 4:1 | ||
Benedetto Gravina | Nagyváltósúly | Ján Franek (TCH) KO | kiesett | 17. | ||||
Francesco Damiani | Nehézsúly | Teodor Pîrjol (ROM) 4:1 | Pjotr Zajev (URS) 0:5 | kiesett | 5. |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Pierpaolo Cristofori | Egyéni | 2:09,4 | 50 | 1050 | 17. | 22–20 | 818 | 17. | 191 | 934 | 28. | 3:39,486 | 1120 | 28. | 12:57,0 | 1234 | 2. | 5156 | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 8 | 4 | 0 | 12 | 1 | 12,000 | 193 | 122 | 1,582 |
Bulgária (BUL) | 7 | 3 | 1 | 9 | 5 | 1,800 | 171 | 149 | 1,148 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 181 | 178 | 1,017 |
Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 3 | 6 | 11 | 0,545 | 180 | 230 | 0,783 |
Olaszország (ITA) | 5 | 1 | 3 | 4 | 11 | 0,364 | 145 | 191 | 0,759 |
1980. július 20. 19:30 | Kuba (CUB) | 3–0 | Olaszország (ITA) | |
(15–7, 15–8, 15–6) |
1980. július 22. 19:30 | Olaszország (ITA) | 3–2 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–15, 15–5, 10–15, 15–8, 15–7) |
1980. július 24. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Olaszország (ITA) | |
(15–2, 15–7, 15–10) |
1980. július 28. 17:30 | Bulgária (BUL) | 3–1 | Olaszország (ITA) | |
(15–9, 15–9, 6–15, 15–9) |
- A 9. helyért
1980. július 30. 11:00 | Olaszország (ITA) | 3–0 | Líbia (LBA) | |
(15–2, 15–1, 15–4) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Gianfranco Mantelli | Gyorstüzelő pisztoly | 592 | 12. |
Roberto Ferraris | 595 | 5. | |
Szabadpisztoly | 546 | 24. | |
Enrico Rabbachin | 558 | 11. | |
Walter Frescura | Sportpuska, fekvő | 597 | 8. |
Giovanni Mezzani | Futócéllövészet | 582 | 7. |
Italo Mari | 557 | 16. | |
Luciano Giovannetti | Trap | 198 | |
Silvano Basagni | 194 | 7. | |
Celso Giardini | Skeet | 196shootoff | 5. |
Romano Garagnani | 188 | 28. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Gaetano Tosto | 52 kg | 95,0 | 9. | 120,0 | 8. | 215,0 | 9. |
Vincenzo Pedicone | 75 kg | 130,0 | 11. | 165,0 | 9. | 295,0 | 10. |
Norberto Oberburger | 90 kg | 147,5 | 11. | 167,5 | 11. | 315,0 | 10. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Fabrizio Rampazzo | 200 m gyors | 1:52,62 | 1. | 6. | 1:53,25 | 8. | |||
100 m pillangó | 56,85 | 4. | 14. | 56,76 | 7. | 14. | kiesett | ||
100 m gyors | 52,71 | 4. | 20. | kiesett | |||||
Raffaele Franceschi | 52,26 | 3. | 11. | 51,87 | 5. | 7. | 51,69 | 5. | |
Paolo Revelli | 52,74 | 4. | 21. | kiesett | |||||
200 m gyors | 1:52,56 | 1. | 5. | 1:52,76 | 6. | ||||
200 m pillangó | 2:03,44 | 2. | 9. | kiesett | |||||
Giovanni Franceschi | 400 m vegyes | 4:33,66 | 4. | 14. | kiesett | ||||
Paolo Revelli Raffaele Franceschi Andrea Ceccarini Fabrizio Rampazzo Federico Silvestri | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:36,97 | 3. | 7. | 7:30,37 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Monica Vallarin | 100 m gyors | 59,43 | 4. | 17. | kiesett | |
Roberta Felotti | 400 m gyors | 4:21,94 | 4. | 14. | kiesett | |
800 m gyors | 8:58,54 | 6. | 12. | kiesett | ||
Laura Foralosso | 100 m hát | 1:04,86 | 4. | 13. | kiesett | |
Manuela Carosi | 1:04,42 | 2. | 8. | 1:05,10 | 8. | |
200 m hát | 2:22,46 | 6. | 16. | kiesett | ||
Monica Bonon | 100 m mell | 1:12,36 | 1. | 5. | 1:12,51 | 8. |
Sabrina Seminatore | 1:13,76 | 3. | 13. | kiesett | ||
200 m mell | 2:41,77 | 7. | 17. | kiesett | ||
Cinzia Savi Scarponi | 100 m pillangó | 1:03,41 | 3. | 12. | kiesett | |
200 m pillangó | 2:17,53 | 3. | 10. | kiesett | ||
Laura Foralosso Sabrina Seminatore Cinzia Savi Scarponi Monica Vallarin | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:21,69 | 4. | 5. | 4:19,05 | 5. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Ernesto Treves Silvio Necchi | 470-es osztály | 5,7 | 10,0 | (16,0) | (16,0) | 13,0 | 3,0 | 10,0 | 57,7 | 7. |
Alfio Peraboni Giorgio Gorla | Csillaghajó | 5,7 | 5,7 | 5,7 | 8,0 | 8,0 | 3,0 | (11,7) | 36,1 | |
Marco Savelli Roberto Gazzei | Repülő hollandi | 13,0 | 11,7 | 16,0 | (22,0) | 13,0 | 14,0 | 11,7 | 79,4 | 10. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Federico Cervi | Tőr, egyéni | 8. csoport Tudor Petruş (ROM) | 2. | 4. csoport Miguel Roca (ESP) | 5. | kiesett | 21. | ||||||
Stefano Bellone | Párbajtőr, egyéni | 6. csoport Oldřich Kubišta (TCH) | 1. | 1. csoport John Llewellyn (GBR) | 3. | Johan Harmenberg (ITA) V | Jaroslav Jurka (TCH) V | kiesett | 13. | ||||
Marco Falcone | 8. csoport Hassan Hamze (LIB) | 4. | kiesett | 28. | |||||||||
Angelo Mazzoni | 4. csoport Neal Mallett (GBR) | 4. | kiesett | 29. | |||||||||
Michele Maffei | Kard, egyéni | 3. csoport Manuel Ortíz (CUB) | 3. | 1. csoport Marin Mustaţă (ROM) | 1. | Gerevich Pál (HUN) V | Ioan Pop (ROM) GY | Andrzej Kostrzewa (POL) GY | Volodimir Nazlimov (URS) GY | Viktor Krovopuszkov (URS) 2–5 Mihail Burcev (URS) | 6. | 6. | |
Ferdinando Meglio | 6. csoport Ali Al-Khawajah (KUW) | 2. | 4. csoport Georgi Csomakov (BUL) | 3. | Hriszto Etropolszki (BUL) V | Jacek Bierkowski (POL) GY | Gerevich Pál (HUN) GY | Mihail Burcev (URS) V | kiesett | 7. | |||
Mario Aldo Montano | 5. csoport Mihail Burcev (URS) | 1. | 3. csoport Mark Slade (GBR) | 5. | kiesett | 19. | |||||||
Mario Aldo Montano Michele Maffei Ferdinando Meglio Marco Romano Giovanni Scalzo | Kard, csapat | 3. csoport Magyarország (HUN) | 1. | erőnyerő | Lengyelország (POL) 10–5 | Szovjetunió (URS) 2–9 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Dorina Vaccaroni | Tőr, egyéni | 4. csoport Helen Smith (AUS) | 1. | 4. csoport Sabine Hertrampf (GDR) | 2. | Véronique Brouquier (FRA) GY | Katarína Lokšová-Ráczová (TCH) GY | Pascale Trinquet-Hachin (FRA) 0–5 Maros Magda (HUN) | 6. | 6. | |||
Anna Rita Sparaciari | 6. csoport Mandy Niklaus (GDR) | 2. | 1. csoport Suzana Ardeleanu (ROM) | 5. | kiesett | 19. | |||||||
Susanna Batazzi | 3. csoport Brigitte Latrille-Gaudin (FRA) | 5. | kiesett | 27. | |||||||||
Dorina Vaccaroni Anna Rita Sparaciari Susanna Batazzi Carola Mangiarotti Clara Mochi | Tőr, csapat | 2. csoport Szovjetunió (URS) | 2. | Magyarország (HUN) 6–9 | Az 5. helyért Kuba (CUB) 9–6 | 5. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 3 | 0 | 0 | 24 | 10 | +14 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 11 | +4 | 4 |
Olaszország (ITA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 14 | 17 | –3 | 1 |
Svédország (SWE) | 3 | 0 | 1 | 2 | 8 | 23 | –15 | 1 |
1980. július 20. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 8–6 | Olaszország (ITA) | |
(4–3, 1–1, 1–2, 2–0) | ||||
1980. július 21. 12:00 | Svédország (SWE) | 4–4 | Olaszország (ITA) | |
(2–1, 2–1, 0–1, 0–1) | ||||
1980. július 22. 17:00 | Spanyolország (ESP) | 5–4 | Olaszország (ITA) | |
(1–1, 2–0, 0–1, 2–2) | ||||
- A 7–12. helyért
1980. július 24. 11:00 | Románia (ROM) | 3–5 | Olaszország (ITA) | |
(1–1, 1–1, 1–1, 0–2) | ||||
1980. július 25. 13:00 | Olaszország (ITA) | 8–3 | Svédország (SWE) | |
(3–1, 3–1, 0–0, 2–1) | ||||
1980. július 26. 13:00 | Olaszország (ITA) | 5–4 | Bulgária (BUL) | |
(0–2, 2–0, 1–0, 2–2) | ||||
1980. július 28. 12:00 | Görögország (GRE) | 3–4 | Olaszország (ITA) | |
(1–1, 0–2, 2–0, 0–1) | ||||
1980. július 29. 12:00 | Olaszország (ITA) | 4–5 | Ausztrália (AUS) | |
(1–1, 1–2, 1–1, 1–1) | ||||
- Végeredmény
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 30 | 19 | +11 | 9 |
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 26 | 18 | +8 | 8 |
Románia (ROM) | 5 | 3 | 1 | 1 | 36 | 26 | +10 | 7 |
Görögország (GRE) | 5 | 2 | 0 | 3 | 28 | 28 | 0 | 4 |
Svédország (SWE) | 5 | 1 | 0 | 4 | 23 | 40 | –17 | 2 |
Bulgária (BUL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 25 | 37 | –12 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 8. |
Források
- Italy at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap