Női kajak kettes 500 méter a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a belarusz, orosz és ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Női kajak kettes 500 méter a XXXI. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Lagoa Rodrigo de Freitas | |||||||||
Dátum | 2016. augusztus 15–16. | |||||||||
Versenyzők | 30 résztvevő 15 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Síkvízi | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Szlalom | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sablon:Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2016. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu női kajak kettes 500 méteres versenyszámát augusztus 15. és 16. között rendezték a copacabanai Lagoa Rodrigo de Freitasban. A magyar induló Szabó Gabriella és Kozák Danuta párosa aranyérmet nyert.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2016. augusztus 15., hétfő | 9:24 (14:24) | Előfutam |
10:46 (15:46) | Elődöntő | |
2016. augusztus 16., kedd | 9:23 (14:23) | Döntő |
Eredmények
Előfutamok
Az első helyezettek a döntőbe jutnak, a többiek az elődöntőben folytatják.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: a döntőbe jutott, helyezés alapján
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Magyarország (HUN) Szabó Gabriella Kozák Danuta | 1:41,092 | Q |
2. | Lengyelország (POL) Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:41,766 | |
3. | Ukrajna (UKR) Anasztaszija Todorova Inna Hriscsun | 1:43,967 | |
4. | Fehéroroszország (BLR) Nadzeja Ljapeska Marina Litvincsuk | 1:44,835 | |
5. | Oroszország (RUS) Jelena Anyusina Kira Sztyepanova | 1:45,906 | |
6. | Kanada (CAN) Genevieve Orton Kathleen Fraser | 1:46.148 | |
7. | Ausztrália (AUS) Alyssa Bull Alyce Burnett | 1:46,933 | |
8. | Nagy-Britannia (GBR) Lani Belcher Angela Hannah | 1:53,948 | |
2. futam | |||
1. | Németország (GER) Franziska Weber Tina Dietze | 1:42,184 | Q |
2. | Kína (CHN) Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) | 1:44,491 | |
3. | Kazahsztán (KAZ) Natalja Szergejeva Irina Podoinikova | 1:45,369 | |
4. | Dánia (DEN) Amalie Thomsen Ida Villumsen | 1:46.246 | |
5. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Milica Starović | 1:46,410 | |
6. | Ausztria (AUT) Yvonne Schuring Ana Roxana Lehaci | 1:46,429 | |
7. | Svédország (SWE) Karin Johansson Sofia Paldanius | 1:46,456 |
Elődöntők
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Fehéroroszország (BLR) Nadzeja Ljapeska Marina Litvincsuk | 1:42,285 | Q |
2. | Ukrajna (UKR) Anasztaszija Todorova Inna Hriscsun | 1:43,363 | Q |
3. | Ausztrália (AUS) Alyssa Bull Alyce Burnett | 1:44,290 | Q |
4. | Ausztria (AUT) Yvonne Schüring Ana-Roxana Lehaci | 1:44,462 | |
5. | Kína (CHN) Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) | 1:44,780 | |
6. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Milica Starović | 1:46,008 | |
2. futam | |||
1. | Lengyelország (POL) Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:41,684 | Q |
2. | Oroszország (RUS) Jelena Anyusina Kira Sztyepanova | 1:42,439 | Q |
3. | Kazahsztán (KAZ) Natalja Szergejeva Irina Podoinikova | 1:43,577 | Q |
4. | Svédország (SWE) Karin Johansson Sofia Paldanius | 1:44,090 | |
5. | Kanada (CAN) Genevieve Orton Kathleen Fraser | 1:45,351 | |
6. | Dánia (DEN) Amalie Thomsen Ida Villumsen | 1:47,476 | |
7. | Nagy-Britannia (GBR) Lani Belcher Angela Hannah | 1:49,285 |
Döntők
B-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. | Svédország (SWE) Karin Johansson Sofia Paldanius | 1:47,207 |
2. | Szerbia (SRB) Nikolina Moldovan Milica Starović | 1:48,146 |
3. | Ausztria (AUT) Yvonne Schüring Ana-Roxana Lehaci | 1:48,834 |
4. | Dánia (DEN) Amalie Thomsen Ida Villumsen | 1:48,846 |
5. | Kanada (CAN) Genevieve Orton Kathleen Fraser | 1:49,389 |
6. | Kína (CHN) Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) | 1:51,582 |
7. | Nagy-Britannia (GBR) Lani Belcher Angela Hannah | 1:54,193 |
A-döntő
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Magyarország (HUN) Szabó Gabriella Kozák Danuta | 1:43,687 |
2 Ezüst | Németország (GER) Franziska Weber Tina Dietze | 1:43,738 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) Karolina Naja Beata Mikołajczyk | 1:45,207 |
4. | Ukrajna (UKR) Anasztaszija Todorova Inna Hriscsun | 1:45,868 |
5. | Oroszország (RUS) Jelena Anyusina Kira Sztyepanova | 1:46,319 |
6. | Fehéroroszország (BLR) Nadzeja Ljapeska Marina Litvincsuk | 1:46,967 |
7. | Kazahsztán (KAZ) Natalja Szergejeva Irina Podoinikova | 1:48,361 |
8. | Ausztrália (AUS) Alyssa Bull Alyce Burnett | 1:51,915 |
Források
- 1. előfutam
- 2. előfutam
- 1. elődöntő
- 2. elődöntő
- B-döntő
- A-döntő
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap