Női curlingtorna a 2018. évi téli olimpiai játékokon
Női curlingtorna a XXIII. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszínek | Gangneung Curling Centre, Phjongcshang | ||||||
Dátum | február 14–25. | ||||||
Versenyzők | 50 résztvevő 10 nemzetből | ||||||
Csapatok | 10 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
Torna statisztika | |||||||
Mérkőzések | 48 | ||||||
|
Bővebben: Curling a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
A 2018. évi téli olimpiai játékokon a női curlingtornát Phjongcshangban az Gangneung Curling Centreben rendezték február 14. és 25. között. A tornán 10 nemzet csapata vett részt. Az aranyérmet a svéd csapat nyerte.
Lebonyolítás
A 10 részt vevő csapat egyetlen csoportban szerepelt. A csoportban körmérkőzéseket játszottak a csapatok, minden csapat 9 mérkőzést, összesen 12 fordulóban. A csoport első négy helyezettje jutott be az elődöntőbe, ahol a csoportkör 1. helyezettje a 4. helyezettel, valamint a 2. helyezett a 3. helyezettel játszott. Az elődöntőből a két győztes jutott tovább a döntőbe, a két vesztes a bronzéremért mérkőzhetett.
Csapatok
A tornán az alábbi csapatok vettek részt:[1]
Kanada | Kína | Dánia | Nagy-Britannia | Japán |
---|---|---|---|---|
Ottawa CC, Ottawa Skip: Rachel Homan | Harbin CC, Harbin Skip: Wang Bingyu | Hvidovre CC, Hvidovre Skip: Madeleine Dupont | Royal Caledonian CC, Stirling Skip: Eve Muirhead | Tokoro CC, Kitami Skip: Fudzsiszava Szacuki |
Olimpikonok Oroszországból | Dél-Korea | Svédország | Svájc | Egyesült Államok |
CC Adamant, Szentpétervár Skip: Viktorija Moiszejeva | GyeongBuk Uiseong CC, Uiseong Skip: Kim Eun-jung | Sundbybergs CK, Sundbyberg Skip: Anna Hasselborg | CC Aarau, Aarau Skip: Silvana Tirinzoni | Madison CC, Madison Skip: Nina Roth |
Csoportkör
Nemzet | Skip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Saját rabolt endek | Lökés % |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea | Kim Eun-jung | 8 | 1 | 75 | 44 | 41 | 34 | 5 | 15 | 79% |
Svédország | Anna Hasselborg | 7 | 2 | 64 | 48 | 42 | 34 | 14 | 13 | 83% |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 6 | 3 | 61 | 56 | 39 | 38 | 12 | 6 | 79% |
Japán | Fudzsiszava Szacuki | 5 | 4 | 59 | 55 | 38 | 36 | 10 | 13 | 75% |
Kína | Wang Bingyu | 4 | 5 | 57 | 65 | 35 | 38 | 12 | 5 | 78% |
Kanada | Rachel Homan | 4 | 5 | 68 | 59 | 40 | 36 | 10 | 12 | 81% |
Svájc | Silvana Tirinzoni | 4 | 5 | 60 | 55 | 34 | 37 | 12 | 7 | 78% |
Egyesült Államok | Nina Roth | 4 | 5 | 56 | 65 | 38 | 39 | 7 | 6 | 78% |
Olimpikonok Oroszországból | Viktorija Moiszejeva | 2 | 7 | 45 | 76 | 34 | 40 | 8 | 6 | 76% |
Dánia | Madeleine Dupont | 1 | 8 | 50 | 72 | 32 | 41 | 10 | 6 | 73% |
A kalapács azt a csapatot jelzi, amelyik az első endben az utolsó követ lökte.
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatók.
1. forduló
- február 14., 14:05 (6:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 2 | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 10 | |
Egyesült Államok (Roth) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | X | X | 3 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | X | X | 10 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | 3 | |
Svédország (Hasselborg) | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | X | X | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 2 | |
Kína (Wang) | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | X | X | 7 |
2. forduló
- február 15., 9:05 (1:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Homan) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Kína (Wang) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
Egyesült Államok (Roth) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 7 |
3. forduló
- február 15., 20:05 (12:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Kína (Wang) | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Kanada (Homan) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Svédország (Hasselborg) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Roth) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | |
Japán (Fudzsiszava) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 |
4. forduló
- február 16., 14:05 (6:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 | |
Kanada (Homan) | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 |
5. forduló
- február 17., 9:05 (1:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 7 | |
Svédország (Hasselborg) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 0 | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Egyesült Államok (Roth) | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Kína (Wang) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 |
6. forduló
- február 17., 20:05 (12:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | X | 10 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Wang) | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 10 | |
Dánia (Dupont) | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 7 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Roth) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 3 | |
Kanada (Homan) | 3 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | X | X | 11 |
7. forduló
- február 18., 14:05 (6:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Homan) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 10 | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Wang) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | X | 5 | |
Dél-Korea (Kim) | 3 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | X | X | 12 |
8. forduló
- február 19., 9:05 (1:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Roth) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |
Dánia (Dupont) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | X | 3 | |
Kanada (Homan) | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 2 | X | X | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6 | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 2 | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 0 | 3 | 2 | 2 | 0 | 4 | X | X | X | 11 |
9. forduló
- február 19., 20:05 (12:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Wang) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 4 | |
Egyesült Államok (Roth) | 3 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | X | 10 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
10. forduló
- február 20., 14:05 (6:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Homan) | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Kína (Wang) | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Roth) | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 8 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 |
11. forduló
- február 21., 9:05 (1:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 3 | 3 | 3 | 0 | 2 | 0 | X | X | X | X | 11 | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | X | X | X | 2 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 8 | |
Kína (Wang) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Homan) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
12. forduló
- február 21., 20:05 (12:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 9 | |
Egyesült Államok (Roth) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 8 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 8 | |
Kanada (Homan) | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | X | X | X | 9 | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 3 |
Egyenes kieséses szakasz
Elődöntők
- február 23., 20:05 (12:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 2 | X | 10 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Bronzmérkőzés
- február 24., 20:05 (12:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 |
Döntő
- február 25., 9:05 (1:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 8 |
Végeredmény
Helyezés | Csapat |
---|---|
1 Arany | Svédország (SWE) |
2 Ezüst | Dél-Korea (KOR) |
3 Bronz | Japán (JPN) |
4. | Nagy-Britannia (GBR) |
5. | Kína (CHN) |
6. | Kanada (CAN) |
7. | Svájc (SUI) |
8. | Egyesült Államok (USA) |
9. | Olimpikonok Oroszországból (OAR) |
10. | Dánia (DEN) |
Jegyzetek
- ↑ 2018 Olympic Winter Games – Entry List by NOC. pyeongchang2018.com. [2018. március 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2018. február 14.)
Források
- Curling Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. augusztus 1.)
- Curling, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 1.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap