Japán a Naganóban megrendezett 1998. évi téli olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 14 sportágban 156 sportoló képviselte, akik összesen 10 érmet szereztek.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Hiraszava Gaku | Műlesiklás | 57,74 | 24. | 57,50 | 20. | 1:55,24 | 20. |
Isioka Takuja | 58,85 | 28. | 56,84 | 17. | 1:55,69 | 21. |
Óriás-műlesiklás | 1:26,16 | 38. | 1:23,35 | 30. | 2:49,51 | 29.* |
Kimura Kiminobu | Műlesiklás | 56,53 | 10. | 55,62 | 12.** | 1:52,15 | 13. |
Óriás-műlesiklás | 1:25,02 | 30. | 1:21,33 | 23. | 2:46,35 | 25. |
Minagava Kentaró | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Takisita Jaszujuki | Lesiklás | | nem ért célba |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:38,39 | 27. |
Tomii Cujosi | Lesiklás | | 1:52,62 | 17. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:37,86 | 24. |
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Takisita Jaszujuki | Összetett | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Hiroi Norijo | Műlesiklás | kizárták | kiesett |
Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Ikeda Kazuko | Műlesiklás | 47,88 | 20. | 49,41 | 19. | 1:37,29 | 17. |
Óriás-műlesiklás | 1:23,06 | 23. | 1:37,65 | 28. | 3:00,71 | 25. |
Jamakava Dzsunko | Műlesiklás | 48,76 | 30. | 49,34 | 18. | 1:38,10 | 20. |
Óriás-műlesiklás | 1:24,93 | 28. | 1:39,02 | 30. | 3:03,95 | 29. |
Kasivagi Kumiko | Műlesiklás | 49,63 | 32. | 50,83 | 24. | 1:40,46 | 24. |
Óriás-műlesiklás | 1:26,33 | 31. | 1:35,58 | 18. | 3:01,91 | 27. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:21,89 | 36. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Jamakava Dzsunko | Összetett | 1:34,98 | 24. | 38,24 | 12. | 37,14 | 13. | 1:15,38 | 12. | 2:50,36 | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
- Férfi
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Szeino-Szuga Hiromi | 7,5 km sprint | 4 (4+0) | 26:13,5 | 53. |
15 km egyéni | 7 (3+0+2+2) | 1:01:21,9 | 37. |
Sindó-Honma Mami | 15 km egyéni | 4 (0+0+0+4) | 59:59,3 | 29. |
Takahasi Rjóko | 7,5 km sprint | 5 (2+3) | 26:34,2 | 55. |
15 km egyéni | 3 (1+0+1+1) | 56:17,4 | 6. |
Takeda Mie | 7,5 km sprint | 6 (4+2) | 28:10,1 | 61. |
Sindó-Honma Mami Szeino-Szuga Hiromi Takeda Mie Takahasi Rjóko | 4 × 7,5 km váltó | 1+15 | 1:46:23,0 | 14. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Bob
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Takevaki Naomi Óisi Hiroaki | Kettes | 55,31 | 17. | 55,24 | 20. | 55,20 | 20. | 54,96 | 16. | 3:40,71 | 17. |
Szuzuki Hirosi Inoue Maszanori | 55,47 | 20.* | 55,10 | 16. | 55,19 | 19. | 55,04 | 19. | 3:40,80 | 19. |
Takevaki Naomi Óisi Hiroaki Óhori Takasi Inoue Maszanori | Négyes | 53,73 | 14. | 53,87 | 18. | 53,95 | 15. | | 2:41,55 | 15. |
Vakita Tosio Nakamura Jaszuo Onoda Tosija Aoto Sindzsi | 54,02 | 19. | 53,66 | 11. | 54,28 | 16. | | 2:41,96 | 16. |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Férfi
- Curuga Makoto
- Szató Hirosi
- Ómija Josijuki
- Kudó Hirofumi(wd)
- Nakamine Hiszaki
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Harris) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 7 |
| Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Hürlimann) | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
| Japán (Curuga) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Norvégia (Ramsfjell) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 |
| Japán (Curuga) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Dryburgh) | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 9 |
| Japán (Curuga) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Curuga) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 8 |
| Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Curuga) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 |
| Németország (Kapp) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 |
- Rájátszás
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
| Japán (Curuga) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |
Csapat | Helyezés |
Japán | 5. |
Női
- Ókucu Majumi
- Kató Akiko
- Kondó Jukari
- Mimura Jóko
- Niva Akemi
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Ókucu) | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
| Nagy-Britannia (Hay) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Németország (Schöpp) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 2 |
| Japán (Ókucu) | 1 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | X | X | 9 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Ókucu) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 4 |
| Kanada (Schmirler) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | X | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Ókucu) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 6 |
| Svédország (Gustafson) | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 4 | X | 12 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Japán (Ókucu) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | 8 |
| Norvégia (Nordby) | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Lavrsen) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 6 |
| Japán (Ókucu) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Schoeneberg) | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | X | X | 10 |
| Japán (Ókucu) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | 2 |
Csapat | Helyezés |
Japán | 5. |
Északi összetett
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés |
Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mori Szatosi | Egyéni | 195,0 | 34.** | +4:36 | 43:53,0 | 37. | 48:29,0 | 38. |
Ogivara Kendzsi | 226,0 | 9. | +1:30 | 41:12,2 | 13. | 42:42,2 | 4. |
Kogava Dzsunicsi | 232,0 | 4. | +0:54 | 44:42,8 | 42. | 45:36,8 | 23. |
Ogivara Cugiharu | 232,5 | 3. | +0:51 | 41:55,4 | 23. | 42:46,4 | 6. |
Ogivara Cugiharu Mori Szatosi Tomii Gen Ogivara Kendzsi | Csapat | 893,0 | 5. | +0:21 | 55:57,8 | 7. | 56:18,8 | 5. |
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Aojanagi Tóru | 1500 m | | 1:50,68 | 8. |
Horii Manabu | 500 m | 36,37 | 12.* | 36,41 | 15.*** | 72,78 | 13. |
1000 m | | 1:12,40 | 17.* |
Imai Júszuke | 1000 m | | 1:11,96 | 11. |
1500 m | | 1:51,70 | 16. |
Jamakage Hiroaki | 500 m | 36,61 | 19. | 36,30 | 10.* | 72,91 | 15. |
Kuroiva Tosijuki | 500 m | 36,37 | 12.* | 36,60 | 24. | 72,97 | 16.* |
Noake Hirojuki | 1000 m | | 1:12,68 | 25. |
1500 m | | 1:50,49 | 7. |
5000 m | | 6:51,35 | 25. |
Nozaki Takahiro | 5000 m | | 6:42,30 | 17. |
Simizu Hirojaszu | 500 m | 35,76 | 1. | 35,59 | 1. | 71,35 | |
1000 m | | 1:11,00 | |
Sirahata Keidzsi | 1500 m | | 1:52,23 | 21. |
5000 m | | 6:36,71 | 7. |
10 000 m | | 13:57,45 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Kuszunosze Siho | 500 m | 39,56 | 14. | 39,24 | 8. | 78,80 | 12. |
1000 m | | 1:18,82 | 11. |
1500 m | | 2:04,38 | 23. |
Munekata Noriko | 3000 m | | 4:20,72 | 18. |
Nemoto Nami | 5000 m | | 7:36,77 | 15. |
Nozaki Csiharu | 1500 m | | 2:02,78 | 15. |
3000 m | | 4:19,60 | 17. |
Okazaki Tomomi | 500 m | 38,55 | 3. | 38,55 | 3. | 77,10 | |
1000 m | | 1:18,27 | 7. |
Szanmija Eriko | 500 m | 39,25 | 12. | 39,31 | 9. | 78,56 | 11. |
1000 m | | 1:18,36 | 8. |
Simazaki Kjóko | 500 m | 38,75 | 4. | 38,93 | 5. | 77,68 | 5. |
1000 m | | 1:20,49 | 22. |
Uehara Mie | 1500 m | | 2:03,37 | 21. |
3000 m | | 4:17,92 | 14. |
5000 m | | 7:21,72 | 11. |
Tonoike Aki | 1500 m | | 2:02,84 | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Jégkorong
Férfi
Japán nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret |
# | Név | Poszt |
1 | Ivaszaki Sinicsi | K |
27 | Nihei Dzsiró | K |
70 | Dusty Imoo | K |
2 | Miura Hirojuki | V |
3 | Kudó Acuo | V |
6 | Jamanaka Takesi | V |
7 | Kobori Takajuki | V |
9 | Katajama Tacuki | V |
11 | Kavagucsi Jutaka | V |
36 | Miura Takajuki | V |
12 | Steven Tsujiura | T |
13 | Szugiszava Akihito | T |
15 | Ótomo Cucumi | T |
16 | Szakai Tosijuki | T |
22 | Kavahira Makato | T |
23 | Iga Júdzsi | T |
24 | Szakurai Kunihiko | T |
30 | Jahata Sin | T |
31 | Macuura Hirosi | T |
40 | Fudzsita Kijosi | T |
47 | Matthew Kabayama | T |
71 | Ryan Kuwabara | T |
75 | Chris Yule | T |
- Posztok rövidítései: K – Kapus, V – Védő, T – Támadó
Eredmények
- Selejtező
- B csoport
| Bejutott a csoportkörbe |
| Kiesett |
1998. február 7. | Németország | 3 – 1 (0–0, 1–0, 2–1) | Japán | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 9861 |
1998. február 9. | Japán | 2 – 5 (2–1, 0–1, 0–3) | Franciaország | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 9930 |
1998. február 10. | Japán | 2 – 2 (1–1, 1–1, 0–0) | Fehéroroszország | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 3659 |
- A 13. helyért
1998. február 12. | Japán | 4 – 3 (sz.) (1–2, 1–0, 1–1, 0–0, 1–0) | Ausztria | The Big Hat/ Aqua Wing Arena, Nagano Nézőszám: 9495 |
Csapat | Helyezés |
Japán | 13. |
Női
Japán nemzeti női jégkorongcsapat-játékoskeret |
# | Név | Poszt |
1 | Oda Júka | K |
20 | Vatanabe Haruka | K |
2 | Kondó Jóko | V |
3 | Szató Rie | V |
4 | Hatanaka Akiko | V |
5 | Szakuma Csie | V |
6 | Obikava Maiko | V |
8 | Josimi Naho | V |
9 | Szatomi Jukio | V |
7 | Ono Szatomi | T |
10 | Togava Juki | T |
11 | Araki Miharu | T |
12 | Szató Ajumi | T |
13 | Igarasi Micuko | T |
14 | Óno Jukari | T |
15 | Szató Maszako | T |
16 | Szudó Aki | T |
17 | Fudzsivara Siho | T |
18 | Cucsida Aki | T |
19 | Naka Akiko | T |
- Posztok rövidítései: K – Kapus, V – Védő, T – Támadó
Eredmények
- Csoportkör
| Bejutott a döntőbe |
| A bronzéremért játszhatott |
| Kiesett |
1998. február 11. | Japán | 1 – 6 (0–0, 0–3, 1–3) | Kína | Nagano |
Csapat | Helyezés |
Japán | 6. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Honda Takesi | Férfi egyéni | 5×17+ | 18. | 9,0 | 7×12+ | 12. | 12,0 | 21,0 | 15. |
Tamura Jamato | 5×13+ | 15. | 7,5 | 5×16+ | 17. | 17,0 | 24,5 | 17. |
Arakava Sizuka | Női egyéni | 5×13+ | 14. | 7,0 | 5×13+ | 14. | 14,0 | 21,0 | 13. |
Arai Marie Amano Sin | Páros | 9×20+ | 20. | 10,0 | 9×20+ | 20. | 20,0 | 30,0 | 20. |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc 1 | Kötelező tánc 2 | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés |
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés |
Kavai Aja Tanaka Hirosi | Jégtánc | 6×22+ | 21. | 4,2 | 5×22+ | 23. | 4,6 | 8×23+ | 23. | 13,8 | 7×23+ | 23. | 23,0 | 45,6 | 23. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Nisitani Takafumi | 500 m | 43,348 | 2. | 42,980 | 2. | 42,756 | 1. | | 42,862 | 1. | |
Tamura Naoja | 1000 m | 1:31,168 | 1. | 1:29,509 | 1. | 1:42,908 | 4. | 1:32,927 | 1. | | 5. |
Terao Szatoru | 500 m | 42,948 | 1. | 1:05,470 | 4. | kiesett | 13. |
1000 m | 1:35,323 | 2. | 1:29,398 | 1. | 1:32,636 | 5. | kiesett | 9. |
Uemacu Hitosi | 500 m | 43,428 | 2. | 43,657 | 2. | 43,697 | 1. | | 43,713 | 3. | |
1000 m | 1:30,466 | 1. | nem ért célba | kiesett | 15. |
Terao Szatoru Tamura Naoja Kodera Takehiro Sinohara Júgo | 5000 m váltó | | 7:17,223 | 4. | 7:01,660 | 1. | | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Ozava Szacsi | 1000 m | 1:35,275 | 2. | 1:37,493 | 3. | kiesett | 10. |
Tanaka Csikage | 500 m | 46,786 | 1. | 56,798 | 3. | 46,497 | 5. | kiesett | 9. |
1000 m | 1:39,822 | 2. | 1:36,570 | 4. | kiesett | 15. |
Tesigavara Ikue | 500 m | 47,354 | 1. | 52,693 | 3. | 45,736 | 3. | 46,889 | 4. | | 6. |
1000 m | 1:35,964 | 1. | 1:38,446 | 2. | 1:35,266 | 3. | 1:37,693 | 2. | | 5. |
Cubaki Ajako | 500 m | 46,950 | 4. | kiesett | 25. |
Tesigavara Ikue Tanaka Csikage Jamada Nobuko Ozava Szacsi | 3000 m váltó | | 4:24,087 | 1. | | 4:30,612 | 4. | 4. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Andó Kazuaki | Férfi | 135,12 | 23. | kiesett |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Hara Daigó | Férfi | 24,04 | 16. | 12,13 | 15. |
Miura Góta | 24,14 | 15. | 23,06 | 13. |
Szakamoto Takehiro | 8,68 | 30. | kiesett |
Cukita Júgo | 23,81 | 18. | kiesett |
Szatoja Tae | Női | 22,29 | 11. | 25,06 | |
Uemura Aiko | 21,82 | 13. | 23,79 | 7. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Ebiszava Kacuhito | 10 km | 29:30,0 | 34. |
15 km üldözőverseny | 42:46,0 | 21. |
30 km | 1:40:48,0 | 27. |
50 km | 2:18:52,5 | 39. |
Horigome Micuo | 10 km | 29:44,8 | 36. |
15 km üldözőverseny | 42:47,1 | 22. |
50 km | 2:17:09,2 | 32. |
Imai Hirojuki | 10 km | 28:51,5 | 19. |
15 km üldözőverseny | 43:31,0 | 28. |
30 km | 1:40:40,9 | 24. |
50 km | 2:16:49,5 | 30. |
Kozu Maszaaki | 10 km | 29:23,1 | 29. |
15 km üldözőverseny | 42:59,9 | 24. |
30 km | 1:48:15,3 | 56. |
Nagahama Kazutosi | 30 km | 1:42:58,7 | 42. |
50 km | 2:17:24,4 | 33. |
Ebiszava Kacuhito Imai Hirojuki Horigome Micuo Nagahama Kazutosi | 4 × 10 km váltó | 1:43:06,7 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Aoki Fumiko | 5 km | 19:04,8 | 31. |
10 km üldözőverseny | 31:50,1 | 29. |
15 km | 51:53,7 | 37. |
Furuszava Midori | 30 km | 1:33:16,2 | 38. |
Ótaka Tomomi | 5 km | 19:28,8 | 46. |
10 km üldözőverseny | 33:21,9 | 48. |
Szató Emiko | 15 km | 54:11,1 | 54. |
Jokojama Kumiko | 5 km | 19:34,5 | 50. |
10 km üldözőverseny | 33:07,0 | 46. |
15 km | 51:48,7 | 34. |
30 km | 1:33:19,7 | 39. |
Jokojama Szumiko | 5 km | 18:55,1 | 25. |
10 km üldözőverseny | 31:04,2 | 25. |
15 km | 50:55,3 | 24. |
30 km | 1:32:04,3 | 32. |
Ótaka Tomomi Jokojama Szumiko Aoki Fumiko Jokojama Kumiko | 4 × 5 km váltó | 58:22,8 | 10. |
Síugrás
Versenyző | Versenyszám | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Szaitó Hiroja | Normálsánc | 110,5 | 7. | 103,0 | 14. | 213,5 | 9. |
Nagysánc | 79,5 | 47. | kiesett |
Funaki Kazujosi | Normálsánc | 114,0 | 4. | 119,5 | 2. | 233,5 | |
Nagysánc | 129,8 | 4. | 142,5 | 1. | 272,3 | |
Kaszai Noriaki | Normálsánc | 113,5 | 5. | 108,0 | 7. | 221,5 | 7. |
Harada Maszahiko | Normálsánc | 121,0 | 1. | 107,5 | 8. | 228,5 | 5. |
Nagysánc | 117,0 | 6. | 141,3 | 2. | 258,3 | |
Okabe Takanobu | Nagysánc | 134,0 | 2. | 116,1 | 17. | 250,1 | 6. |
Okabe Takanobu Szaitó Hiroja Harada Maszahiko Funaki Kazujosi | Csapat | 397,1 | 4. | 535,9 | 1. | 933,0 | |
Snowboard
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Össz. |
Imai Takamasza | Férfi | 24,4 | 35. | 24,4 | 28. | kiesett | 36. |
Nisida Takasi | 32,2 | 28. | 33,4 | 20. | kiesett | 28. |
Takagaki Makoto | 34,6 | 20. | 32,2 | 22. | kiesett | 30. |
Vatanabe Sinicsi | 35,7 | 15. | 29,1 | 26. | kiesett | 34. |
Takejama Kaori | Női | 23,5 | 23. | 22,7 | 18.* | kiesett | 22. |
Josikava Juri | 25,6 | 20. | 24,9 | 16. | kiesett | 20. |
- Giant slalom
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Uesima Sinobu | Női | 1:16,88 | 14. | 1:11,17 | 16. | 2:28,05 | 15. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Usidzsima Sigeaki | Férfi egyes | 50,747 | 20. | 50,405 | 17. | 50,716 | 19. | 50,435 | 15. | 3:22,303 | 16. |
Jamada Eriko | Női egyes | 53,494 | 26. | 53,015 | 25. | 51,595 | 14. | 51,319 | 15. | 3:29,423 | 21. |
Kobajasi Jumie | 52,829 | 23. | 53,025 | 26. | 52,198 | 22. | 52,718 | 26. | 3:30,770 | 25. |
Janagiszava Sino | 52,762 | 22. | 52,706 | 24. | 52,243 | 24. | 52,123 | 23. | 3:29,834 | 23. |
Szaszaki Acusi Takahasi Kei | Kettes | 51,541 | 13. | 51,835 | 14. | | 1:43,376 | 14. |
Források
- Japan at the 1998 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Sablon:Az 1998. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál