LEN-bajnokok ligája (2016–2017)
|
Adatok |
Dátum | 2016. szeptember 30. – 2017. május 27. |
Csapatok | 12 (LEN szövetségből) (selejtezőben indult: 23) |
Honlap | http://len.eu |
|
Címvédő | Jug Dubrovnik |
Győztes | Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP (1. cím) |
Statisztika |
|
Díjak |
Legjobb játékos | Andrija Prlainović[1] |
|
|
A 2016–2017-es LEN-bajnokok ligája a legrangosabb európai vízilabda-versenysorozat, a LEN-bajnokok ligája 54. kiírása, amelyet az Európai Úszószövetség szervezett és bonyolított le. A kupasorozat 2016. szeptember 30-án vette kezdetét és a budapesti Duna Arénában rendezett hatos döntővel (Final Six) ért véget május 25. és 27. között. A fináléban a címvédő horvát Jug Dubrovnikot legyőző Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP ötödik magyar csapatként, története során először nyerte meg a legrangosabb klubtrófeát.[2]
Részt vevő csapatok
1. selejtezőkör |
A HÍD-OSC-Újbuda | Hannover 1898 | ZP Barendrecht | Mornar Split |
Galatasaray | DiGi Oradea | UZSC Utrecht | Jadran Herceg Novi |
Steaua Bucureşti | Valletta | Arkonia Szczecin | Verona |
ENKA | Sintez Kazany | Portuense |
2. selejtezőkör |
Vouliagmeni | ZF-Eger | ASC Duisburg | CN Marseille |
Primorje EB Rijeka | AN Brescia | CN Sabadell | Crvena zvezda |
Csoportkör |
Olimbiakósz | Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP | Spandau 04 | Olympic Nice |
Jug Dubrovnik | Pro Recco | Barceloneta | Partizan Raiffaisen |
Eredmények
1. selejtezőkör
Ebben a körben 15 csapat vesz részt, amelyeket három négy- és egy háromcsapatos csoportba sorsoltak. Az első két helyezett jut tovább a második körbe.
Színmagyarázat |
Továbbjutott a 2. selejtezőkörbe. |
A vízilabda Európa-kupa selejtezőkörében folytatta. |
A csoport
A csoportmérkőzéseket Nagyváradon rendezték.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | DiGi Oradea | 3 | 3 | 0 | 0 | 35–18 | +17 | 9 |
2. | Mornar Split | 3 | 2 | 0 | 1 | 32–23 | +9 | 6 |
3. | UZSC Utrecht | 3 | 1 | 0 | 2 | 20–31 | –11 | 3 |
4. | Galatasaray | 3 | 0 | 0 | 3 | 21–36 | –15 | 0 |
- 1. forduló
2016. szeptember 30. 17:30 (18:30 UTC+2) | VK Mornar Split | 13–7 | Galatasaray | Joan Alexandrescu Uszoda |
(6–1, 3–2, 3–2, 1–2) |
Buha 4 | Jegyzőkönyv | Biyik 3 |
2016. szeptember 30. 19:00 (20:00 UTC+2) | DiGi Oradea | 11–5 | UZSC Utrecht | Joan Alexandrescu Uszoda |
(4–0, 4–1, 1–2, 2–2) |
Chioveanu, Costa 3 | Jegyzőkönyv | öt játékos 1 |
- 2. forduló
2016. október 1. 17:30 (18:30 UTC+2) | UZSC Utrecht | 6–13 | VK Mornar Split | Joan Alexandrescu Uszoda |
(1–4, 2–3, 0–2, 3–4) |
Frauenfelder, Hoepelman 2 | Jegyzőkönyv | Goreta 3 |
2016. október 1. 19:00 (20:00 UTC+2) | DiGi Oradea | 14–7 | Galatasaray | Joan Alexandrescu Uszoda |
(2–2, 4–0, 6–4, 2–1) |
Negrean 5 | Jegyzőkönyv | Ozbek 2 |
- 3. forduló
2016. október 2. 10:00 (11:00 UTC+2) | Galatasaray | 7–9 | UZSC Utrecht | Joan Alexandrescu Uszoda |
(1–2, 1–3, 4–2, 1–2) |
Ozbek 4 | Jegyzőkönyv | van den Bersselaar 4 |
2016. október 2. 11:30 (12:30 UTC+2) | DiGi Oradea | 10–6 | VK Mornar Split | Joan Alexandrescu Uszoda |
(2–2, 4–2, 1–0, 3–2) |
négy játékos 2 | Jegyzőkönyv | Čalić 2 |
B csoport
A csoportmérkőzéseket Budapesten rendezték.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | A HÍD-OSC-Újbuda | 2 | 2 | 0 | 0 | 32–17 | +15 | 6 |
2. | Hannover 1898 | 2 | 1 | 0 | 1 | 30–17 | +13 | 3 |
3. | ZP Barendrecht | 2 | 0 | 0 | 2 | 11–39 | –28 | 0 |
- 1. forduló
- 2. forduló
2016. október 1. 19:00 | ZP Barendrecht | 5–19 | Hannover 1898 | Nyéki Imre Uszoda, Budapest |
(0–4, 1–5, 2–4, 2–6) |
de Kreek 3 | Jegyzőkönyv | Radović 7 |
- 3. forduló
C csoport
A csoportmérkőzéseket Portóban rendezték.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | Verona | 3 | 2 | 1 | 0 | 59–17 | +42 | 7 |
2. | Sintez Kazany | 3 | 2 | 1 | 0 | 44–15 | +29 | 7 |
3. | ENKA | 3 | 1 | 0 | 2 | 17–41 | –24 | 3 |
4. | Portuense | 3 | 0 | 0 | 3 | 9–56 | –47 | 0 |
- 1. forduló
2016. szeptember 30. 18:30 (17:30 UTC+0) | Sintez Kazany | 14–3 | ENKA | Porto |
(2–1, 3–0, 5–0, 4–2) |
Bicskov 4 | Jegyzőkönyv | Burić 2 |
2016. szeptember 30. 20:15 (19:15 UTC+0) | Portuense | 1–28 | Verona | Porto |
(0–6, 0–8, 1–5, 0–9) |
Andre 1 | Jegyzőkönyv | Luongo 8 |
- 2. forduló
2016. október 1. 17:00 (16:00 UTC+0) | Verona | 10–10 | Sintez Kazany | Porto |
(2–3, 1–2, 2–3, 5–2) |
Bini, Gallo 3 | Jegyzőkönyv | Latypov 3 |
2016. október 1. 18:45 (17:45 UTC+0) | Portuense | 6–8 | ENKA | Porto |
(1–2, 2–1, 2–2, 1–3) |
Sousa 3 | Jegyzőkönyv | Can Yalcin, Letica 2 |
- 3. forduló
2016. október 2. 10:00 (9:00 UTC+0) | ENKA | 6–21 | Verona | Porto |
(1–4, 1–5, 2–5, 2–7) |
Alkan, Burić 2 | Jegyzőkönyv | Luongo 5 |
2016. október 2. 11:45 (10:45 UTC+0) | Portuense | 2–20 | Sintez Kazany | Porto |
(0–6, 0–6, 1–4, 1–4) |
Santos, Zanatto 1 | Jegyzőkönyv | Nahajev 5 |
D csoport
A csoportmérkőzéseket Vallettában rendezik.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | Jadran Herceg Novi | 3 | 3 | 0 | 0 | 57–11 | +46 | 9 |
2. | Steaua Bucureşti | 3 | 2 | 0 | 1 | 43–18 | +25 | 6 |
3. | Valletta | 3 | 1 | 0 | 2 | 19–46 | –27 | 3 |
4. | Arkonia Szczecin | 3 | 0 | 0 | 3 | 8–52 | –44 | 0 |
- 1. forduló
2016. szeptember 30. 19:15 | Arkonia Szczecin | 2–12 | Valletta | Valletta, Málta |
(0–0, 1–5, 0–2, 1–5) |
Lukaszewicz, Minac 1' | Jegyzőkönyv | Zammit 5 |
- 2. forduló
2016. október 1. 18:00 | Steaua Bucureşti | 19–6 | Valletta | Valletta, Málta |
(6–2, 5–3, 4–1, 4–0) |
Popescu 5 | Jegyzőkönyv | Staines, Zammit 2 |
- 3. forduló
2016. október 2. 9:30 | Arkonia Szczecin | 3–17 | Steaua Bucureşti | Valletta, Málta |
(0–5, 0–5, 1–3, 2–4) |
három játékos 1 | Jegyzőkönyv | Delgado 4 |
2. selejtezőkör
Ebben a körben 16 csapat vesz részt, amelyeket négy négycsapatos csoportokba sorsoltak. A csoportokból az első helyezett jut a csoportkörbe.
Színmagyarázat |
Továbbjutott a Rájátszásba. |
A vízilabda Európa-kupa selejtezőkörében folytatta. |
Kiesett. |
E csoport
A csoportmérkőzéseket Egerben rendezik.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | Verona | 3 | 3 | 0 | 0 | 45–24 | +21 | 9 |
2. | ZF–Eger | 3 | 2 | 0 | 1 | 42–23 | +19 | 6 |
3. | CN Marseille | 3 | 1 | 0 | 2 | 27–47 | –20 | 3 |
4. | VK Mornar Split | 3 | 0 | 0 | 3 | 25–45 | –20 | 0 |
- 1. forduló
2016. október 14. 20:00 | Verona | 17–6 | VK Mornar Split | Bitskey Aladár Uszoda, Eger |
(4–2, 3–0, 6–1, 4–3) |
három játékos 3 | Jegyzőkönyv | Burić 2 |
- 2. forduló
- 3. forduló
F csoport
A csoportmérkőzéseket Bresciában rendezik.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | AN Brescia | 3 | 2 | 1 | 0 | 35–27 | +8 | 7 |
2. | OSC Budapest | 3 | 1 | 2 | 0 | 30–29 | +1 | 5 |
3. | Sintez Kazany | 3 | 1 | 1 | 1 | 33–30 | +3 | 4 |
4. | VK Crvena zvezda | 3 | 0 | 0 | 3 | 16–28 | –12 | 0 |
- 1. forduló
2016. október 14. 20:30 | AN Brescia | 15–11 | Sintez Kazany | Piscina Mompiano, Brescia |
(5–3, 2–3, 2–2, 6–3) |
Nora, Pasković 3 | Jegyzőkönyv | Latypov 4 |
- 2. forduló
2016. október 15. 19:00 | OSC Budapest | 11–11 | Sintez Kazany | Piscina Mompiano, Brescia |
(3–2, 5–2, 1–3, 2–4) |
Brguljan, Salamon 2 | Jegyzőkönyv | Bychkov 5 |
2016. október 15. 20:30 | AN Brescia | 9–5 | VK Crvena zvezda | Piscina Mompiano, Brescia |
(3–4, 3–0, 1–0, 2–1) |
Rizzo 3 | Jegyzőkönyv | Čorić 3 |
- 3. forduló
2016. október 16. 10:30 | Sintez Kazany | 11–4 | VK Crvena zvezda | Piscina Mompiano, Brescia |
(4–2, 4–0, 1–1, 2–1) |
három játékos 2 | Jegyzőkönyv | Tankosić 3 |
G csoport
A csoportmérkőzéseket Herceg Noviban rendezik.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | Jadran Herceg Novi | 3 | 2 | 0 | 1 | 27–18 | +9 | 6 |
2. | NC Vouliagmeni | 3 | 2 | 0 | 1 | 32–28 | +4 | 6 |
3. | Hannover 1898 | 3 | 2 | 0 | 1 | 26–22 | +4 | 6 |
4. | ASC Duisburg | 3 | 0 | 0 | 3 | 18–35 | –17 | 0 |
- 1. forduló
2016. október 14. 17:15 | NC Vouliagmeni | 11–10 | Hannover 1898 | Jadran Uszoda, Herceg Novi |
(3–2, 2–3, 3–1, 3–4) |
Chrysospathis 4 | Jegyzőkönyv | Radović 5 |
- 2. forduló
2016. október 15. 17:15 | Hannover 1898 | 8–5 | ASC Duisburg | Jadran Uszoda, Herceg Novi |
(4–2, 1–0, 1–1, 2–2) |
Brguljan 4 | Jegyzőkönyv | öt játékos 1 |
- 3. forduló
2016. október 16. 9:45 | ASC Duisburg | 9–15 | NC Vouliagmeni | Jadran Uszoda, Herceg Novi |
(1–5, 1–2, 2–5, 5–3) |
Kalberg, Schueler 3 | Jegyzőkönyv | Tigkas 4 |
H csoport
A csoportmérkőzéseket Fiuméban rendezik.
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | DiGi Oradea | 3 | 2 | 0 | 1 | 29–25 | +4 | 6 |
2. | Primorje EB Rijeka | 3 | 2 | 0 | 1 | 24–28 | –4 | 6 |
3. | CN Sabadell | 3 | 1 | 1 | 1 | 28–25 | +3 | 4 |
4. | Steaua Bucureşti | 3 | 0 | 1 | 2 | 29–32 | –3 | 0 |
- 1. forduló
2016. október 14. 20:00 | Steaua Bucureşti | 10–10 | CN Sabadell | Kandtrida, Fiume |
(1–3, 5–2, 4–1, 0–4) |
négy játékos 2 | Jegyzőkönyv | Lopez Escribano 3 |
- 2. forduló
2016. október 15. 21:00 | CN Sabadell | 6–10 | DiGi Oradea | Kandtrida, Fiume |
(1–4, 0–2, 1–2, 4–2) |
Cabañas 2 | Jegyzőkönyv | Negrean 6 |
- 3. forduló
2016. október 16. 12:30 | Steaua Bucureşti | 10–12 | DiGi Oradea | Kandtrida, Fiume |
(2–3, 3–3, 4–2, 1–4) |
Delgado, Murišić 4 | Jegyzőkönyv | Diaconu 3 |
Rájátszás
A rájátszásba a 2. selejtezőkör négy csoportjának győztese és ezüstérmese került. A párosításokat sorsolással alakították ki úgy, hogy minden csoportelsőhöz egy másik csoport 2. helyezettjét sorsolták, a továbbjutásról pedig oda-visszavágós rendszerben döntöttek.
- Csoportelsők
- SM Verona, az A csoport győzteseként
- AN Brescia, a B csoport győzteseként
- Jadran Herceg Novi, a C csoport győzteseként
- CSM DiGi Oradea, a D csoport győzteseként
- Csoportmásodikok
Párosítások
Az első mérkőzéseket 2016. október 26-án, a visszavágókat november 9-én játszották.
Mérkőzések
Csoportkör
| Bővebben: 2016–2017-es LEN-bajnokok ligája (csoportkör) |
A csoportokból az első három helyezett jut a Final Six-be.
Színmagyarázat |
Továbbjutott a Final Six-be. |
Kiesett. |
A csoport
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP | 10 | 9 | 1 | 0 | 101–62 | +39 | 28 |
2. | Olimbiakósz | 10 | 7 | 1 | 2 | 90–63 | +27 | 22 |
3. | AN Brescia | 10 | 5 | 2 | 3 | 91–78 | +13 | 17 |
4. | OSC Budapest | 10 | 3 | 3 | 4 | 79–74 | +5 | 12 |
5. | Spandau 04 | 10 | 2 | 1 | 7 | 75–95 | –20 | 7 |
6. | Olympic Nice Natation | 10 | 0 | 0 | 10 | 60–124 | –64 | 0 |
B csoport
# | Csapat | M | GY | D | V | DG–KG | GK | P |
1. | Pro Recco | 10 | 10 | 0 | 0 | 116–63 | +53 | 30 |
2. | ZF–Eger | 10 | 6 | 0 | 4 | 78–84 | –6 | 18 |
3. | Jug Dubrovnik | 10 | 5 | 2 | 3 | 115–92 | +23 | 17 |
4. | Barceloneta | 10 | 4 | 2 | 4 | 89–81 | +8 | 14 |
5. | Partizan Raiffaisen | 10 | 1 | 1 | 8 | 76–124 | –48 | 4 |
6. | Hannover 1898 | 10 | 0 | 3 | 7 | 98–128 | –30 | 3 |
Final Six
Végeredmény
Jegyzetek
- ↑ „Nagy győzelemmel BL-győztes a Szolnok”, [origo], 2010. május 27. (Hozzáférés: 2017. december 20.)
- ↑ „A Szolnok az ötödik magyar BL-győztes”, [origo], 2017. május 27. (Hozzáférés: 2017. december 20.)
Források
- Férfi vízi BL: kétgólos sikerrel döntőbe jutott a Szolnok nemzetisport.hu, 2017. május 26.
- Szolnoki gála, 13 év után újra magyar BL-győztes! nemzetisport.hu, 2017. május 27.
- Vízilabdaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap