Judoa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak 66 kg
Judoa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak 66 kg | |
---|---|
Mota | kirol proba olinpiko |
Honen parte da | Judoa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan |
Data | 2021eko uztailaren 25a |
← judo at the 2016 Summer Olympics – men's 66 kg (en) 2024 → | |
Kokaleku | Nippon Budokan |
Herrialdea | Japonia |
Partehartzaile kopuru | 27 |
Parte-hartzaileak | Hifumi Abe Vazha Margvelaxvili An Ba-Ul Daniel Cargnin |
Kirola | judo |
Irabazlea | Hifumi Abe |
Gizonezkoen 66 kg-ko judoko txapelketa 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan egin zen Nippon Budokanen, 2021eko uztailaren 25ean.[1][2][3][4][5]
Emaitzak
Hasierako fasea
A taldea
32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||
1 Manuel Lombardo (ITA) | 01 | |||||||||
00 | ||||||||||
00 | ||||||||||
01 | ||||||||||
1 Manuel Lombardo (ITA) | 00 | |||||||||
01 | ||||||||||
8 Sardor Nurillaev (UZB) | 00 | |||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
01 | ||||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
B taldea
32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||
4 Hifumi Abe (JPN) | 10 | |||||||||
00 | ||||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
4 Hifumi Abe (JPN) | 01 | |||||||||
5 Yondonperenlein Baskhüü (MGL) | 00 | |||||||||
5 Yondonperenlein Baskhüü (MGL) | 10 | |||||||||
00 | ||||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
C taldea
32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||
2 An Baul (KOR) | 10 | |||||||||
00 | ||||||||||
11 | ||||||||||
00 | ||||||||||
2 An Baul (KOR) | 10 | |||||||||
00 | ||||||||||
7 Alberto Gaitero Martin (ESP) | 00 | |||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
01 | ||||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
D taldea
32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||
3 Vazha Margvelashvili (GEO) | 01 | |||||||||
00 | ||||||||||
10 | ||||||||||
00 | ||||||||||
3 Vazha Margvelashvili (GEO) | 10 | |||||||||
6 Baruch Shmailov (ISR) | 00 | |||||||||
6 Baruch Shmailov (ISR) | 11 | |||||||||
00 | ||||||||||
6 Baruch Shmailov (ISR) | 01 | |||||||||
00 | ||||||||||
00 | ||||||||||
10 | ||||||||||
Bigarren aukera
Bigarren aukera | Brontzezko domina | |||||
2 An Baul (KOR) | 10 | |||||
1 Manuel Lombardo (ITA) | 00 | |||||
1 Manuel Lombardo (ITA) | 10 | |||||
5 Yondonperenlein Baskhüü (MGL) | 00 | |||||
Bigarren aukera | Brontzezko domina | |||||
01 | ||||||
6 Baruch Shmailov (ISR) | 00 | |||||
00 | ||||||
6 Baruch Shmailov (ISR) | 01 | |||||
Finala
Finalerdiak | Urrea | |||||
00 | ||||||
4 Hifumi Abe (JPN) | 10 | |||||
4 Hifumi Abe (JPN) | 01 | |||||
3 Vazha Margvelashvili (GEO) | 00 | |||||
2 An Baul (KOR) | 00 | |||||
3 Vazha Margvelashvili (GEO) | 01 | |||||
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q65235505