Badmintona 2024ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak binaka
Badmintona 2024ko Udako Olinpiar Jokoetan – Gizonezkoak binaka | ||
---|---|---|
Mota | kirol proba olinpiko badminton event (en) | |
Honen parte da | Badmintona 2024ko Udako Olinpiar Jokoetan | |
Denbora-tarte | 2024ko uztailaren 27a - 2024ko abuztuaren 4a | |
Data | 2024 | |
Edizio zenbakia | 9 | |
← 2020 badminton at the 2028 Summer Olympics – men's doubles (en) → | ||
Kokaleku | Paris | |
Herrialdea | Frantzia | |
Antolatzailea | Nazioarteko Olinpiar Batzordea eta Badminton World Federation (en) | |
Partehartzaile kopuru | 34 | |
Parte-hartzaileak | Lee Yang Wang Chi-Lin Liang Weikeng Wang Chang Aaron Chia Teng Fong Soh Wooi Yik | |
Kirola | Badminton | |
Gizonezkoen binakako badminton txapelketa Tokion 2024ko Udako Joko Olinpikoetan Porte de La Chapelleko Arenan izango da, uztailaren 27tik abuztuaren 4ra.
Egitaraua
Data | Lar 27 | Iga 28 | A1 29 | A2 30 | O1 1 | O2 2 | Iga 4 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fasea | P | ¼ | ½ | F |
Txapelketaren formatua
Lehiaketak bi zati ditu: sailkapen-fase bat eta, amaieran, zuzenean kanporatzeko partida batzuk, amaiera arte.
Emaitzak
A taldea
Pos | Taldea | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liang Weikeng / Wang Chang (CHN) | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | +5 | 142 | 106 | +36 | 3 | Quarter-finals |
2 | Aaron Chia / Soh Wooi Yik (MAS) | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | +1 | 139 | 118 | +21 | 2 | |
3 | Ben Lane / Sean Vendy (GBR) | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 | 0 | 143 | 142 | +1 | 1 | |
4 | Adam Dong / Nyl Yakura (CAN) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 68 | 126 | −58 | 0 |
Iturria: Olympics
Date | Time | Player 1 | Score | Player 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Report |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 uztaila | 09:20 | Liang Weikeng Wang Chang | 2–0 | Adam Dong Nyl Yakura | 21–5 | 21–12 | Txostena | |
10:10 | Aaron Chia Soh Wooi Yik | 2–1 | Ben Lane Sean Vendy | 19–21 | 21–16 | 21–11 | Txostena | |
28 uztaila | 09:20 | Aaron Chia Soh Wooi Yik | 2–0 | Adam Dong Nyl Yakura | 21–10 | 21–15 | Txostena | |
10:10 | Liang Weikeng Wang Chang | 2–1 | Ben Lane Sean Vendy | 21–18 | 13–21 | 21–14 | Txostena | |
29 uztaila | 20:20 | Ben Lane Sean Vendy | 2–0 | Adam Dong Nyl Yakura | 21–14 | 21–12 | Txostena | |
21:10 | Liang Weikeng Wang Chang | 2–0 | Aaron Chia Soh Wooi Yik | 24–22 | 21–14 | Txostena |
B taldea
Pos | Taldea | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kang Min-hyuk / Seo Seung-jae (KOR) | 3 | 3 | 0 | 6 | 0 | +6 | 126 | 92 | +34 | 3 | Quarter-finals |
2 | Supak Jomkoh / Kittinupong Kedren (THA) | 3 | 2 | 1 | 4 | 2 | +2 | 115 | 98 | +17 | 2 | |
3 | Christo Popov / Toma Junior Popov (FRA) (H) | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | −2 | 107 | 121 | −14 | 1 | |
4 | Ondřej Král / Adam Mendrek (CZE) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | −6 | 89 | 126 | −37 | 0 |
Iturria: Olympics
(H) Host
(H) Host
Date | Time | Player 1 | Score | Player 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Report |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 uztaila | 19:30 | Supak Jomkoh Kittinupong Kedren | 2–0 | Christo Popov Toma Junior Popov | 21–14 | 21–19 | Txostena | |
22:00 | Kang Min-hyuk Seo Seung-jae | 2–0 | Ondřej Král Adam Mendrek | 21–12 | 21–17 | Txostena | ||
28 uztaila | 14:00 | Kang Min-hyuk Seo Seung-jae | 2–0 | Christo Popov Toma Junior Popov | 21–17 | 21–15 | Txostena | |
16:30 | Supak Jomkoh Kittinupong Kedren | 2–0 | Ondřej Král Adam Mendrek | 21–10 | 21–13 | Txostena | ||
30 uztaila | 15:40 | Kang Min-hyuk Seo Seung-jae | 2–0 | Supak Jomkoh Kittinupong Kedren | 21–16 | 21–15 | Txostena | |
21:10 | Christo Popov Toma Junior Popov | 2–0 | Ondřej Král Adam Mendrek | 21–18 | 21–19 | Txostena |
C taldea
Pos | Taldea | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Satwiksairaj Rankireddy / Chirag Shetty (IND) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 57 | +27 | 2 | Quarter-finals |
2 | Fajar Alfian / Muhammad Rian Ardianto (INA) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 68 | 65 | +3 | 1 | |
3 | Lucas Corvée / Ronan Labar (FRA) (H) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 54 | 84 | −30 | 0 | |
4 | Mark Lamsfuß / Marvin Seidel (GER)[a] | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Withdrew |
Iturria: Olympics
(H) Host
Notes:
(H) Host
Notes:
- ↑ Mark Lamsfuß and Marvin Seidel withdrew during the tournament.[1]
Date | Time | Player 1 | Score | Player 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Report |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 uztaila | 14:50 | Fajar Alfian Muhammad Rian Ardianto | Mark Lamsfuß Marvin Seidel | Txostena | ||||
16:30 | Satwiksairaj Rankireddy Chirag Shetty | 2–0 | Lucas Corvée Ronan Labar | 21–17 | 21–14 | Txostena | ||
29 uztaila | 11:00 | Fajar Alfian Muhammad Rian Ardianto | 2–0 | Lucas Corvée Ronan Labar | 21–13 | 21–10 | Txostena | |
30 uztaila | 14:00 | Satwiksairaj Rankireddy Chirag Shetty | 2–0 | Fajar Alfian Muhammad Rian Ardianto | 21–13 | 21–13 | Txostena |
D taldea
Pos | Taldea | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Sailkapena |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lee Yang / Wang Chi-lin (TPE) | 4 | 4 | 0 | 8 | 2 | +6 | 207 | 162 | +45 | 4 | Quarter-finals |
2 | Kim Astrup / Anders Skaarup Rasmussen (DEN) | 4 | 3 | 1 | 7 | 2 | +5 | 178 | 157 | +21 | 3 | |
3 | Liu Yuchen / Ou Xuanyi (CHN) | 4 | 2 | 2 | 5 | 4 | +1 | 173 | 169 | +4 | 2 | |
4 | Takuro Hoki / Yugo Kobayashi (JPN) | 4 | 1 | 3 | 2 | 6 | −4 | 145 | 151 | −6 | 1 | |
5 | Vinson Chiu / Joshua Yuan (USA) | 4 | 0 | 4 | 0 | 8 | −8 | 104 | 168 | −64 | 0 |
Iturria: Olympics
Date | Time | Player 1 | Score | Player 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Report |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 uztaila | 21:10 | Takuro Hoki Yugo Kobayashi | 0–2 | Lee Yang Wang Chi-lin | 16–21 | 10–21 | Txostena | |
22:00 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 2–0 | Vinson Chiu Joshua Yuan | 21–13 | 21–16 | Txostena | ||
28 uztaila | 20:20 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 1–2 | Lee Yang Wang Chi-lin | 15–21 | 21–19 | 15–21 | Txostena |
21:10 | Liu Yuchen Ou Xuanyi | 2–0 | Vinson Chiu Joshua Yuan | 21–13 | 21–14 | Txostena | ||
29 uztaila | 15:40 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 2–0 | Liu Yuchen Ou Xuanyi | 21–15 | 21–13 | Txostena | |
19:30 | Takuro Hoki Yugo Kobayashi | 2–0 | Vinson Chiu Joshua Yuan | 21–11 | 21–12 | Txostena | ||
30 uztaila | 11:00 | Lee Yang Wang Chi-lin | 2–0 | Vinson Chiu Joshua Yuan | 21–12 | 21–13 | Txostena | |
15:40 | Takuro Hoki Yugo Kobayashi | 0–2 | Liu Yuchen Ou Xuanyi | 20–22 | 18–21 | Txostena | ||
31 uztaila | 14:00 | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | 2–0 | Takuro Hoki Yugo Kobayashi | 21–19 | 22–20 | Txostena | |
Liu Yuchen Ou Xuanyi | 1–2 | Lee Yang Wang Chi-lin | 21–17 | 17–21 | 22–24 | Txostena |
Kanporaketa fasea
Final laurdenak | Finalerdiak | Urrezko domina | ||||||||||||||||||
Liang Weikeng (CHN) Wang Chang (CHN) | 24 | 22 | ||||||||||||||||||
Fajar Alfian (INA) Muhammad Rian Ardianto (INA) | 22 | 20 | ||||||||||||||||||
Liang Weikeng (CHN) Wang Chang (CHN) | 21 | 15 | 21 | |||||||||||||||||
Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 19 | 21 | 17 | |||||||||||||||||
Satwiksairaj Rankireddy (IND) Chirag Shetty (IND) | 21 | 14 | 16 | |||||||||||||||||
Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 13 | 21 | 21 | |||||||||||||||||
Liang Weikeng (CHN) Wang Chang (CHN) | 17 | 21 | 19 | |||||||||||||||||
Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 21 | 18 | 21 | |||||||||||||||||
Kim Astrup (DEN) Anders Skaarup Rasmussen (DEN) | 21 | 22 | ||||||||||||||||||
Kang Min-hyuk (KOR) Seo Seung-jae (KOR) | 19 | 20 | ||||||||||||||||||
Kim Astrup (DEN) Anders Skaarup Rasmussen (DEN) | 21 | 17 | 10 | Brontzezko domina | ||||||||||||||||
Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 18 | 21 | 21 | |||||||||||||||||
Supak Jomkoh (THA) Kittinupong Kedren (THA) | 14 | 17 | Aaron Chia (MAS) Soh Wooi Yik (MAS) | 16 | 22 | 21 | ||||||||||||||
Lee Yang (TPE) Wang Chi-lin (TPE) | 21 | 21 | Kim Astrup (DEN) Anders Skaarup Rasmussen (DEN) | 21 | 20 | 19 |
Erreferentziak
- ↑ .
Kanpo estekak
- Datuak: Q116495978