Alpetar eskia 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan – Talde mistoa
Alpetar eskia 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan – Talde mistoa | |
---|---|
Mota | team event (en) kirol proba olinpiko |
Honen parte da | Alpetar eskia 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan |
← alpine skiing at the 2018 Winter Olympics – mixed team (en) | |
Kokaleku | Pekin |
Antolatzailea | Nazioarteko Olinpiar Batzordea |
Partehartzaile kopuru | 78 |
Kirola | eski alpetar |
Irabazlea | Katharina Huber |
Pekingo 2022ko Olinpiar Jokoetako eski alpinoko talde mistoen lehiaketa otsailaren 20an ospatu zen, "Rainbow" eski pistan, Yanqing barrutiko Xiaohaituo Alpe Skiing Field -en. [1] Austriak irabazi zuen proba, Alemania bigarren eta Norvegia hirugarren.
Suitzak defendatzen zuen urrezko domina, eta Austria eta Norvegiak zilarrezko eta brontzezko dominak, hurrenez hurren. Norvegia izan zen 2021eko munduko txapelduna, Suedia eta Alemaniaren aurretik.
Ekitaldia otsailaren 19rako, larunbata, antolatu zuten, baina otsailaren 20ra, igandera, aldatu zuten haize bortitzak zirela eta. [2]
Kalifikazioa
Hauek dira parte hart zuten taldeak eta kirolariak:
- Austria
- Katharina Huber
- Katharina Liensberger
- Katharina Truppe
- Stefan Brennsteiner
- Michael Matt
- Johannes Strolz
- Kanada
- Cassidy Gray
- Erin Mielzynski
- Trevor Philp
- Erik Read
- Txina
- Kong Fanying
- Ni Yueming
- Xu Mingfu
- Zhang Yangming
- Txekiar Errepublika
- Tereza Nová
- Elese Sommerová
- Kryštof Krýzl
- Jan Zabystřan
- Frantzia
- Clara Direz
- Coralie Frasse Sombet
- Tessa Worley
- Mathieu Faivre
- Thibaut Favrot
- Alexis Pinturault
- Alemania
- Emma Aicher
- Lena Dürr
- Julian Rauchfuß
- Alexander Schmid
- Linus Straßer
- Italia
- Marta Bassino
- Federica Brignone
- Nicol Delago
- Luca De Aliprandini
- Tommaso Sala
- Alex Vinatzer
- Norvegia
- Mina Fürst Holtmann
- Thea Louise Stjernesund
- Maria Therese Tviberg
- Timon Haugan
- Fabian Wilkens Solheim
- Rasmus Windingstad
- Polonia
- Zuzanna Czapska
- Maryna Gąsienica-Daniel
- Magdalena Łuczak
- Michał Jasiczek
- Paweł Pyjas
- Txinako Errepublika
- Anastasia Gornostaeva
- Julia Pleshkova
- Ekaterina Tkachenko
- Aleksandr Andrienko
- Ivan Kuznetsov
- Eslovakia
- Petra Hromcová
- Rebeka Jančová
- Adam Žampa
- Andreas Žampa
- Eslovenia
- Ana Bucik
- Tina Robnik
- Andreja Slokar
- Miha Hrobat
- Žan Kranjec
- Suedia
- Hanna Aronsson Elfman
- Hilma Lövblom
- Kristoffer Jakobsen
- Mattias Rönngren
- Suitza
- Andrea Ellenberger
- Wendy Holdener
- Camille Rast
- Gino Caviezel
- Justin Murisier
- Ameriketako Estatu Batuak
- AJ Hurt
- Paula Moltzan
- Mikaela Shiffrin
- Tommy Ford
- River Radamus
- Luke Winters
FIS Nazioen Kopako sailkapen orokorra
Parte hartu zuten nazioak 2022ko Neguko Olinpiar Jokoen aurretik Nazioen Kopa Orokorraren sailkapenaren arabera sailkatu ziren. [3]
Sailkapena | Herrialdea | Puntuak |
---|---|---|
1 | Austria | 7686 |
2 | Suitza | 6952 |
3 | Italia | 4896 |
4 | Norvegia | 3555 |
5 | Frantzia | 2756 |
6 | Ameriketako Estatu Batuak | 2666 |
7 | Alemania | 1889 |
8 | Eslovenia | 1383 |
9 | Kanada | 1277 |
10 | Suedia | 1229 |
11 | Eslovakia | 1031 |
12 | 443 | |
13 | Txekiar Errepublika | 312 |
14 | Britainia Handia | 288 |
15 | Polonia | 189 |
16 | Zeelanda Berria | 177 |
17 | Txinako Errepublika | 149 |
18 | Bulgaria | 97 |
19 | Belgika | 82 |
20 | Japonia | 52 |
21 | Espainia | 32 |
22 | Finlandia | 28 |
23 | Bosnia eta Herzegovina | 17 |
24 | Bielorrusia | 11 |
25 | Herbehereak | 6 |
26 | Txina | 0 |
- Kroaziak postuari uko egin zion, eta haien tokia hurrengo sailkatuarentzako izan zen, Rusiako Olinpiar komitea.
Emaitzak
09:00etan hasi zen lasterketa.
Norgehiagokak
Round of 16 | Quarterfinals | Semifinals | Final | |||||||||||
0 | ||||||||||||||
Austria | ||||||||||||||
3 | Eslovenia | |||||||||||||
Eslovenia | ||||||||||||||
2 | ||||||||||||||
2* | Kanada | |||||||||||||
Austria | ||||||||||||||
2 | ||||||||||||||
2* | Norvegia | |||||||||||||
Frantzia | ||||||||||||||
1 | ||||||||||||||
3 | Txekiar Errepublika | |||||||||||||
Frantzia | ||||||||||||||
1 | ||||||||||||||
2 | Norvegia | |||||||||||||
Norvegia | ||||||||||||||
3 | ||||||||||||||
2* | Polonia | |||||||||||||
Austria | ||||||||||||||
2 | ||||||||||||||
2* | Alemania | |||||||||||||
Italia | ||||||||||||||
2* | ||||||||||||||
3 | Txinako Errepublika | |||||||||||||
Italia | ||||||||||||||
1 | ||||||||||||||
1 | Ameriketako Estatu Batuak | |||||||||||||
Ameriketako Estatu Batuak | ||||||||||||||
2 | ||||||||||||||
3 | Eslovakia | |||||||||||||
Ameriketako Estatu Batuak | ||||||||||||||
1 | ||||||||||||||
1 | Alemania | Third place | ||||||||||||
Alemania | ||||||||||||||
3 | 2 | |||||||||||||
3 | Suedia | |||||||||||||
Alemania | Norvegia | |||||||||||||
1 | ||||||||||||||
2* | Suitza | 2* | Ameriketako Estatu Batuak | |||||||||||
Suitza | ||||||||||||||
4 | Txina | |||||||||||||
- Oharrak
- Izartxoz markatutako taldeek gizonezko onenaren eta emakumezko eskiatzaile onenaren denbora metatu azkarragoarekin irabazi zuten.
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q107750270