2003ko Gizonezkoen Munduko Eskubaloi txapelketa
2003ko Gizonezkoen Munduko Eskubaloi txapelketa Gizonezkoen Munduko Eskubaloi Txapelketako 18. edizioa izan zen. 2003ko urtarrilak 20 eta otsailak 2 artean ospatu zen Portugalen Nazioarteko Eskubaloi Federakuntzak eta Portugalgo Eskubaloi Federakuntzak antolatuta.
Egoitzak
Taldea | Hiria |
---|---|
A | Guimarães |
B | Viseu |
C | Madeira |
D | São João da Madeira |
1 | Caminha |
2 | Póvoa de Varzim |
3 | Rio Maior |
4 | Espinho |
Azken erronda | Lisboa |
Taldeak
A Taldea | B Taldea | C Taldea | D Taldea |
---|---|---|---|
Espainia Espainiako eskubaloi selekzio nazionala | Alemania Alemaniako eskubaloi selekzio nazionala | Errusia Errusiako eskubaloi selekzio nazionala | Aljeria Aljeriako eskubaloi selekzio nazionala |
Tunisia Tunisiako eskubaloi selekzio nazionala | QAT Katargo eskubaloi selekzio nazionala | Hungaria Hungariako eskubaloi selekzio nazionala | Brasil Brasilgo eskubaloi selekzio nazionala |
Kuwait Kuwaiteko eskubaloi selekzio nazionala | Islandia Islandiako eskubaloi selekzio nazionala | Kroazia Kroaziako eskubaloi selekzio nazionala | Suedia Suediako eskubaloi selekzio nazionala |
Jugoslavia Jugoslaviako eskubaloi selekzio nazionala | Australia Australiako eskubaloi selekzio nazionala | Argentina Argentinako eskubaloi selekzio nazionala | Egipto Egiptoko eskubaloi selekzio nazionala |
Maroko Marokoko eskubaloi selekzio nazionala | Portugal Portugalgo eskubaloi selekzio nazionala | Frantzia Frantziako eskubaloi selekzio nazionala | Danimarka Danimarkako eskubaloi selekzio nazionala |
Polonia Poloniako eskubaloi selekzio nazionala | GRL Groenlandiako eskubaloi selekzio nazionala | Saudi Arabia Saudi Arabiako eskubaloi selekzio nazionala | Eslovenia Esloveniako eskubaloi selekzio nazionala |
Lehen erronda
A Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Espainia | 5 | 5 | 0 | 0 | 157 | 106 | +51 | 10 |
Jugoslavia | 5 | 4 | 0 | 1 | 142 | 103 | +39 | 8 |
Polonia | 5 | 3 | 0 | 2 | 140 | 130 | +10 | 6 |
Tunisia | 5 | 2 | 0 | 3 | 131 | 129 | +2 | 4 |
Kuwait | 5 | 1 | 0 | 4 | 98 | 168 | -70 | 2 |
Maroko | 5 | 0 | 0 | 5 | 113 | 145 | -32 | 0 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/20 | Tunisia | 29-20 | ||
01/20 | Jugoslavia | 24-20 | ||
01/20 | Espainia | 23-18 | ||
01/21 | Kuwait | 14-36 | ||
01/21 | Maroko | 24-28 | ||
01/21 | Polonia | 25-34 | ||
01/23 | Maroko | 22-25 | ||
01/23 | Tunisia | 22-24 | ||
01/23 | Espainia | 22-20 | ||
01/25 | Espainia | 45-18 | ||
01/25 | Jugoslavia | 28-27 | ||
01/25 | Polonia | 35-29 | ||
01/26 | Tunisia | 25-33 | ||
01/26 | Jugoslavia | 34-20 | ||
01/26 | Polonia | 36-21 |
- (¹) - Guimarãesen guztiak.
B Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alemania | 5 | 5 | 0 | 0 | 191 | 111 | +80 | 10 |
Islandia | 5 | 4 | 0 | 1 | 185 | 116 | +69 | 8 |
Portugal | 5 | 3 | 0 | 2 | 164 | 126 | +38 | 6 |
QAT | 5 | 2 | 0 | 3 | 116 | 159 | -43 | 4 |
Australia | 5 | 1 | 0 | 4 | 100 | 192 | -92 | 2 |
GRL | 5 | 0 | 0 | 5 | 100 | 152 | -52 | 0 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/20 | Alemania | 40-17 | ||
01/20 | Islandia | 55-15 | ||
01/20 | Portugal | 34-19 | ||
01/21 | QAT | 21-31 | ||
01/21 | Australia | 16-46 | ||
01/21 | GRL | 17-30 | ||
01/23 | Alemania | 34-20 | ||
01/23 | Australia | 23-28 | ||
01/23 | Islandia | 29-28 | ||
01/25 | Portugal | 29-37 | ||
01/25 | Islandia | 42-22 | ||
01/25 | GRL | 21-26 | ||
01/26 | Islandia | 29-34 | ||
01/26 | GRL | 23-28 | ||
01/26 | Portugal | 42-20 |
- (¹) - Viseun guztiak
C Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kroazia | 5 | 4 | 0 | 1 | 135 | 125 | +10 | 8 |
Frantzia | 5 | 4 | 0 | 1 | 147 | 103 | +44 | 8 |
Errusia | 5 | 2 | 1 | 2 | 132 | 132 | 0 | 5 |
Hungaria | 5 | 2 | 0 | 3 | 154 | 138 | +16 | 4 |
Argentina | 5 | 1 | 1 | 3 | 127 | 156 | -29 | 3 |
Saudi Arabia | 5 | 1 | 0 | 4 | 114 | 155 | -41 | 2 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/20 | Errusia | 31-30 | ||
01/20 | Kroazia | 29-30 | ||
01/20 | Frantzia | 30-23 | ||
01/21 | Argentina | 26-26 | ||
01/21 | Saudi Arabia | 18-25 | ||
01/21 | Hungaria | 24-29 | ||
01/23 | Hungaria | 36-25 | ||
01/23 | Errusia | 26-28 | ||
01/23 | Frantzia | 35-18 | ||
01/25 | Argentina | 23-35 | ||
01/25 | Kroazia | 23-22 | ||
01/25 | Errusia | 34-17 | ||
01/26 | Kroazia | 30-29 | ||
01/26 | Saudi Arabia | 31-30 | ||
01/26 | Errusia | 15-31 |
- (¹) - Madeiran guztiak
D Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Suedia | 5 | 4 | 0 | 1 | 147 | 129 | +18 | 8 |
Danimarka | 5 | 4 | 0 | 1 | 146 | 125 | +21 | 8 |
Eslovenia | 5 | 3 | 0 | 2 | 144 | 137 | +7 | 6 |
Egipto | 5 | 2 | 1 | 2 | 132 | 139 | -7 | 4 |
Aljeria | 5 | 0 | 2 | 3 | 119 | 136 | -17 | 2 |
Brasil | 5 | 0 | 1 | 4 | 118 | 140 | -22 | 1 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/20 | Aljeria | 22-22 | ||
01/20 | Suedia | 29-23 | ||
01/20 | Danimarka | 33-24 | ||
01/21 | Egipto | 25-25 | ||
01/21 | Eslovenia | 29-25 | ||
01/21 | Brasil | 24-28 | ||
01/23 | Eslovenia | 26-27 | ||
01/23 | Suedia | 29-21 | ||
01/23 | Danimarka | 22-19 | ||
01/25 | Aljeria | 28-32 | ||
01/25 | Brasil | 27-30 | ||
01/25 | Danimarka | 35-26 | ||
01/26 | Danimarka | 28-32 | ||
01/26 | Brasil | 24-31 | ||
01/26 | Aljeria | 25-35 |
- (¹) - São João da Madeiran guztiak
Bigarren erronda
Talde bakoitzeko lau hoberenak sailkatzen direna erronda honetarako. A taldeko lehenak eta hirugarrenak B taldeko bigarren eta laugarrenaren aurka jokatzen dute hurrenez hurren, eta alderantziz. Gauza bera C eta D taldekoen artean ere. Hala, lau selekzioko beste lau talde osatzen dira. Jada lehen errondan jokatu zuten eta erronda honetan berriz bat egiten duten bi taldeen artean jokatutako partidaren emaitza mantentzen da.
1 Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Espainia | 3 | 3 | 0 | 0 | 106 | 71 | +35 | 6 |
Islandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 106 | 83 | +23 | 4 |
Polonia | 3 | 1 | 0 | 2 | 89 | 93 | -4 | 2 |
QAT | 3 | 0 | 0 | 3 | 63 | 117 | -54 | 0 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/29 | Islandia | 33-29 | ||
01/29 | Espainia | 40-15 | ||
01/30 | Polonia | 35-26 | ||
01/30 | Espainia | 32-31 |
- (¹) - Caminhan guztiak
2 Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alemania | 3 | 2 | 1 | 0 | 98 | 81 | +17 | 5 |
Jugoslavia | 3 | 2 | 1 | 0 | 89 | 86 | +3 | 5 |
Portugal | 3 | 1 | 0 | 2 | 84 | 93 | -9 | 2 |
Tunisia | 3 | 0 | 0 | 3 | 74 | 85 | -11 | 0 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/29 | Alemania | 30-21 | ||
01/29 | Jugoslavia | 30-28 | ||
01/30 | Alemania | 31-31 | ||
01/30 | Portugal | 27-26 |
- (¹) - Póvoa de Varzimen guztiak
3 Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kroazia | 3 | 3 | 0 | 0 | 90 | 76 | +14 | 6 |
Errusia | 3 | 2 | 0 | 1 | 90 | 78 | +12 | 4 |
Danimarka | 3 | 1 | 0 | 2 | 90 | 94 | -4 | 2 |
Egipto | 3 | 0 | 0 | 3 | 71 | 93 | -22 | 0 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/29 | Kroazia | 29-23 | ||
01/29 | Danimarka | 28-35 | ||
01/30 | Errusia | 29-22 | ||
01/30 | Kroazia | 33-27 |
- (¹) - Rio Maiorren guztiak
4 Taldea
Taldea | J | I | B | G | G+ | G- | GD | PTak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Frantzia | 3 | 3 | 0 | 0 | 90 | 70 | +20 | 6 |
Hungaria | 3 | 1 | 0 | 2 | 84 | 87 | -3 | 2 |
Eslovenia | 3 | 1 | 0 | 2 | 76 | 84 | -8 | 2 |
Suedia | 3 | 1 | 0 | 2 | 82 | 91 | -9 | 2 |
- Emaitzak
Data | Partida¹ | Emaitza | ||
---|---|---|---|---|
01/29 | Suedia | 33-32 | ||
01/29 | Frantzia | 31-22 | ||
01/30 | Suedia | 24-30 | ||
01/30 | Eslovenia | 25-28 |
- (¹) - Espinhon guztiak
Azken erronda
Finalerdiak
- (¹) - Lisboan
Hirugarren tokia
- (¹) - Lisboan
Finala
- (¹) - Lisboan
Dominak
Kroazia | Alemania | Frantzia |
Estatistikak
Sailkapen nagusia
1. Kroazia |
2. Alemania |
3. Frantzia |
4. Espainia |
5. Errusia |
6. Hungaria |
7. Islandia |
8. Jugoslavia |
9. Danimarka |
10. Polonia |
11. Eslovenia |
12. Portugal |
13. Suedia |
14. Tunisia |
15. Egipto |
16. QAT |
17. Argentina |
18. Aljeria |
19. Saudi Arabia |
20. Kuwait |
21. Australia |
22. Brasil |
23. Maroko |
24. GRL |
Goleatzaile nagusiak
Postua | Izena | Herrialdea | Golak |
---|---|---|---|
1 | Juan Carlos Pérez | Espainia | 64 |
2 | Hussein Zaki | Egipto | 61 |
3 | Olafur Stefansson | Islandia | 58 |
Aurrekoa 2001eko Gizonezkoen Munduko Eskubaloi txapelketa | Gizonezkoen Munduko Eskubaloi txapelketa 2001eko urtarrilak 20 eta otsailak 2 artean | Ondorengoa 2005eko Gizonezkoen Munduko Eskubaloi txapelketa |
Kanpo estekak
- Datuak: Q733806