Mistrovství světa juniorů v biatlonu 2023
Mistrovství světa juniorů v biatlonu 2023 | |
---|---|
Základní informace | |
Datum | 1.–12. března 2023 |
Místo | Ščučinsk, Kazachstán Kazachstán |
Pořadatel | IBU |
≺ 2022 2024 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa juniorů v biatlonu 2023 probíhalo od 1. do 12. března 2023 v kazachstánském Ščučinsku.
Závodili jak dorostenci (15 až 18 let), tak junioři (19 až 21 let). Na programu byly v obou věkových kategoriích vytrvalostní závody, sprinty, stíhací závody, štafety a smíšené štafety
Medailisté
Junioři
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (15 km)[1] | Benjamin Menz | 43:12,3 (1+1+0+1) | Einar Hedegart | 43:19,3 (0+1+0+1) | Isak Frey | 43:38,3 (1+1+1+0) |
Sprint (10 km)[2] | Campbell Wright | 23:38,9 (0+0) | Jan Guńka | 24:14,3 (0+0) | Maxime Germain | 24:25,5 (1+0) |
Stíhací závod (12,5 km)[3] | Martin Nevland | 33:07,6 (1+0+0+1) | Einar Hedegart | 33:36,6 (0+1+1+1) | Trym Gerhardsen | 33:42,7 (0+0+1+0) |
Štafeta (4×7,5 km)[4] | Norsko Norsko
| 1:19:05,9 (0+0) (0+3) (0+3) (3+3) (0+1) (0+1) (0+1) (1+3) | Německo Německo
| 1:19:14,8 (0+0) (0+3) (0+0) (0+1) (0+2) (0+3) (0+2) (0+3) | Itálie Itálie
| 1:20:14,2 (0+2) (0+1) (0+3) (0+1) (0+1) (0+3) (0+0) (0+1) |
Juniorky
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (12,5 km)[5] | Kaja Zorčová | 42:37,3 (0+3+0+0) | Jeanne Richardová | 43:12,2 (0+2+1+1) | Léonie Jeannierová | 43:13,6 (3+1+0+0) |
Sprint (7,5 km)[6] | Selina Grotianová | 20:49,0 (1+1) | Jeanne Richardová | 21:41,8 (0+1) | Sara Anderssonová | 21:43,7 (0+1) |
Stíhací závod (10 km)[7] | Selina Grotianová | 31:10,9 (0+2+1+0) | Jeanne Richardová | 31:13,4 (0+0+1+2) | Tuva Aas Stræteová | 31:23,0 (0+0+0+1) |
Štafeta (4×6 km)[8] | Německo Německo
| 1:12:49,3 (0+0) (0+1) (1+3) (0+1) (0+2) (0+3) (0+3) (0+3) | Francie Francie
| 1:13:41,8 (0+1) (0+3) (1+3) (0+3) (0+0) (0+3) (0+0) (0+2) | Norsko Norsko
| 1:14:07,2 (0+1) (0+0) (0+0) (0+2) (0+1) (0+1) (0+1) (0+2) |
Smíšené závody juniorů
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Smíšené štafeta[9] | Německo Německo
| 1:06:19,4 (0+1) (0+1) (0+2) (0+2) (0+2) (0+2) (0+0) (0+2) | Francie Francie
| 1:06:45,2 (0+0) (0+0) (0+1) (0+0) (0+3) (0+0) (0+1) (0+2) | Norsko Norsko
| 1:06:56,2 (0+1) (1+3) (0+2) (1+3) (0+0) (0+1) (0+1) (0+1) |
Dorostenci
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (12,5 km)[10] | Jakub Borguľa | 35:29,2 (1+0+0+0) | Sivert Gerhardsen | 35:36,6 (0+1+0+1) | Matija Legović | 35:39,4 (0+1+0+1) |
Sprint (7,5 km)[11] | Kasper Kalkenberg | 19:44,4 (2+1) | Matija Legović | 19:50,9 (1+1) | Sivert Gerhardsen | 19:55,9 (1+1) |
Stíhací závod (10 km)[12] | Sivert Gerhardsen | 27:25,9 (0+1+1+0) | Albert Engelmann | 27:45,2 (1+1+1+0) | Arttu Heikkinen | 28:26,2 (1+1+2+0) |
Štafeta (3×7,5 km)[13] | Česko Česko
| 1:06:51,7 (0+0) (0+1) (0+0) (0+0) (0+0) (0+2) | Německo Německo
| 1:07:13,0 (0+1) (0+2) (0+2) (0+2) (0+2) (2+3) | Norsko Norsko
| 1:08:17,7 (0+3) (0+1) (1+3) (0+2) (3+3) (0+2) |
Dorostenky
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Vytrvalostní závod (10 km)[14] | Julia Kinková | 32:23,8 (1+0+0+1) | Alessia Laagerová | 33:23,6 (0+0+0+0) | Oleksandra Merkušinová | 33:34,0 (1+1+1+0) |
Sprint (6 km)[15] | Julia Tannheimerová | 17:45,0 (1+1) | Julia Kinková | 18:11,2 (1+0) | Astrid Plöschová | 18:27,6 (0+0) |
Stíhací závod (7,5 km)[16] | Julia Tannheimerová | 24:38,4 (1+1+1+1) | Julia Kinková | 26:22,1 (3+0+2+0) | Maren Brännareoá-Granová | 26:46,0 (0+1+3+0) |
Štafeta (3×6 km)[17] | Německo Německo
| 56:24,2 (0+2) (0+2) (1+3) (0+1) (0+3) (0+0) | Itálie Itálie
| 58:10,7 (0+0) (0+2) (0+1) (2+3) (0+2) (1+3) | Norsko Norsko
| 58:29,8 (0+1) (0+3) (0+0) (0+3) (0+1) (1+3) |
Smíšené závody dorostenců
Disciplína | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
Smíšené štafeta[18] | Norsko Norsko
| 1:11:51,1 (2+3) (0+1) (1+3) (0+3) (0+2) (0+2) (0+1) (0+2) | Německo Německo
| 1:12:26,6 (0+0) (1+3) (0+2) (0+2) (1+3) (3+3) (0+1) (0+2) | Ukrajina Ukrajina
| 1:13:21,7 (0+2) (1+3) (0+1) (0+0) (2+3) (0+2) (0+2) (0+3) |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Biathlon-Juniorenweltmeisterschaften 2023 na německé Wikipedii.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Men 15km Individual. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-06 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Men 10km Sprint. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-11 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Men 12.5km Pursuit. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-12 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Men 4x7.5km Relay. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-08 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Women 12.5km Individual. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-06 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Women 7.5km Sprint. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-11 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Women 10km Pursuit. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-12 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Junior Women 4X6km Relay. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-08 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Mixed Relay Junior. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-04 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Men 12.5km Individual. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-05 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Men 7.5km Sprint. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-10 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Men 10km Pursuit. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-12 [cit. 2022-02-27]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Men 3X7.5km Relay. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-07 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Women 10km Individual. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-05 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Women 6km Sprint. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-10 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Women 7.5km Pursuit. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-12 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Youth Women 3X6km Relay. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-07 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
- ↑ IBU Youth & Junior World Championship Biathlon Shchuchinsk; Mixed Relay Youth. ibu.blob.core.windows.net [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03-04 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online.
Mistrovství světa juniorů v biatlonu | |
---|---|
Altenberg 1967 • Luleå 1968 • Zakopane 1969 • Östersund 1970 • Hämeenlinna 1971 • Linthal 1972 • Lake Placid 1973 • Minsk 1974 • Anterselva 1975 • Minsk 1976 • Vingrom 1977 • Hochfilzen 1978 • Ruhpolding 1979 • Sarajevo 1980 • Lahti 1981 • Minsk 1982 • Anterselva 1983 • Chamonix 1984 • Egg am Etzel 1985 • Falun 1986 • Lahti 1987 • Chamonix 1988 • Voss 1989 • Sodankylä 1990 • Galyatető 1991 • Canmore 1992 • Ruhpolding 1993 • Osrblie 1994 • Andermatt 1995 • Kontiolahti 1996 • Forni Avoltri 1997 • Valcartier 1998 • Pokljuka 1999 • Hochfilzen 2000 • Chanty-Mansijsk 2001 • Val Ridanna 2002 • Kościelisko 2003 • Alta Moriana 2004 • Kontiolahti 2005 • Presque Isle 2006 • Val Martello 2007 • Ruhpolding 2008 • Canmore 2009 • Torsby 2010 • Nové Město na Moravě 2011 • Kontiolahti 2012 • Obertilliach 2013 • Presque Isle 2014 • Minsk 2015 • Cheile Grădiștei 2016 • Brezno–Osrblie 2017 • Otepää 2018 • Brezno–Osrblie 2019 • Lenzerheide 2020 • Obertilliach 2021 • Soldier Hollow 2022 • Ščučinsk 2023 • Otepää 2024 • Östersund 2025 |
Portály: Sport