Campionat del món de rem de 2013
Tipus | Campionat del món de rem |
---|---|
Organitzador | Federació Internacional de Societats de Rem |
Format per | 2013 World Rowing Championships – men's coxless four 2013 World Rowing Championships – PR1 women's single scull 2013 World Rowing Championships – PR2 mixed double scull + ../... 27 |
Nombre de participants | 878 |
Localització i Dates | |
Localització | Tangeum Lake (en) 37° 01′ 19″ N, 127° 51′ 55″ E / 37.0219°N,127.8653°E / 37.0219; 127.8653 |
Estat | Corea del Sud |
Interval de temps | 25 agost 2013 – 1r setembre 2013 |
Número d'edició | 43 (2013) |
← 2012 2014 → |
El campionat del món de rem de 2013 va ser el campionat del món que es va celebrar entre el 25 d'agost i l'1 de setembre de 2013 al llac Tangeum, a Chungju (Corea del Sud).[1][2]
Resultats
Masculí
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
M1x [3] | Txèquia Ondřej Synek | 6:45.24 | Cuba Ángel Fournier | 6:48.91 | Alemanya Marcel Hacker | 6:49.39 |
M2x [4] | Noruega Nils Jakob Hoff Kjetil Borch | 6:09.51 | Lituània Rolandas Maščinskas Saulius Ritter | 6:10.87 | Itàlia Francesco Fossi Romano Battisti | 6:12.54 |
M4x [5] | Croàcia David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | 5:53.57 | Alemanya Karl Schulze Paul Heinrich Lauritz Schoof Tim Grohmann | 5:54.39 | Regne Unit Graeme Thomas Sam Townsend Charles Cousins Peter Lambert | 5:54.78 |
M2- [6] | Nova Zelanda Eric Murray Hamish Bond | 6:34.98 | França Germain Chardin Dorian Mortelette | 6:41.74 | Països Baixos Rogier Blink Mitchel Steenman | 6:45.67 |
M4- [7] | Països Baixos Boaz Meylink Kaj Hendriks Mechiel Versluis Robert Lücken | 6:13.95 | Austràlia Will Lockwood Alexander Lloyd Spencer Turrin Josh Dunkley-Smith | 6:14.58 | Estats Units Grant James Seth Weil Henrik Rummel Michael Gennaro | 6:15.46 |
M2+ [8] | Itàlia Luca Parlato Vincenzo Abbagnale Enrico D'Aniello | 7:09.15 | Alemanya Paul Schröter Bastian Bechler Jonas Wiesen | 7:12.34 | França Matthieu Moinaux Laurent Cadot Benjamin Manceau | 7:13.50 |
M8+ [9] | Regne Unit Daniel Ritchie Tom Ransley Alex Gregory Pete Reed Mohamed Sbihi Andrew Triggs Hodge George Nash William Satch Phelan Hill | 5:30.35 | Alemanya Hannes Ocik Maximilian Munski Eric Johannesen Maximilian Reinelt Anton Braun Felix Drahotta Richard Schmidt Kristof Wilke Martin Sauer | 5:30.89 | Estats Units Ian Silveira Ross James Nareg Guregian Ambrose Puttmann Austin Hack Stephen Kasprzyk Thomas Dethlefs Thomas Peszek Zachary Vlahos | 5:33.92 |
LM1x [10] | Dinamarca Henrik Stephansen | 7:11.13 | França Jérémie Azou | 7:12.94 | Hongria Péter Galambos | 7:14.38 |
LM2x [11] | Noruega Kristoffer Brun Are Strandli | 6:36.04 | Suïssa Simon Schürch Mario Gyr | 6:37.11 | Regne Unit Richard Chambers Peter Chambers | 6:38.04 |
LM4x [12] | Grècia Georgios Konsolas Spyridon Giannaros Panagiotis Magdanis Eleftherios Konsolas | 6:03.44 | Alemanya Moritz Moos Julius Peschel Jonas Schützeberg Jason Osborne | 6:05.55 | Itàlia Paolo Ghidini Matteo Mulas Andrea Cereda Francesco Rigon | 6:07.19 |
LM2- [13] | Suïssa Simon Niepmann Lucas Tramèr | 6:49.85 | Itàlia Elia Luini Martino Goretti | 6:51.48 | Regne Unit Sam Scrimgeour Mark Aldred | 6:52.08 |
LM4- [14] | Dinamarca Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen | 5:55.68 | Nova Zelanda James Hunter James Lassche Peter Taylor Curtis Rapley | 5:57.28 | Regne Unit Adam Freeman-Pask William Fletcher Jonathan Clegg Chris Bartley | 5:59.98 |
LM8+ [15] | Itàlia Simone Molteni Catello Amarante Petru Zaharia Leone Barbaro Stefano Oppo Vincenzo Serpico Francesco Schisano Paolo di Girolamo Enrico D'Aniello | 6:02.27 | Austràlia John Price John McDonnell Timothy Widdicombe Alister Foot Blair Tunevitsch Darryn Purcell Nicholas Silcox Simon Nola Timothy Webster | 6:06.51 | Estats Units David Morgenstern Bryan Pape Tobin McGee Brendan Mulvey Dorian Weber Joshua Getz Peter Gibson Sean Gibel Michael Hwang | 6:10.20 |
Femení
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
W1x [16] | Austràlia Kim Crow | 7:31.34 | Nova Zelanda Emma Twigg | 7:33.57 | Txèquia Miroslava Knapková | 7:36.88 |
W2x [17] | Lituània Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė | 6:51.82 | Nova Zelanda Fiona Bourke Zoe Stevenson | 6:51.86 | Belarús Ekaterina Karsten Yuliya Bichyk | 6:55.90 |
W4x [18] | Alemanya Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Richter Britta Oppelt | 6:41.86 | Canadà Emily Cameron Kate Goodfellow Carling Zeeman Antje von Seydlitz | 6:45.02 | Polònia Sylwia Lewandowska Joanna Leszczyńska Magdalena Fularczyk Natalia Madaj | 6:46.27 |
W2- [19] | Regne Unit Helen Glover Polly Swann | 7:22.82 | Romania Roxana Cogianu Nicoleta Albu | 7:25.75 | Nova Zelanda Kayla Pratt Rebecca Scown | 7.27.58 |
W4- [20] | Estats Units Emily Huelskamp Olivia Coffey Tessa Gobbo Felice Mueller | 6:43.15 | Canadà Sarah Black Christine Roper Natalie Mastracci Cristy Nurse | 6:47.62 | Austràlia Hannah Vermeersch Alexandra Hagan Charlotte Sutherland Lucy Stephan | 6:49.26 |
W8+ [21] | Estats Units Amanda Polk Kerry Simmonds Emily Regan Lauren Schmetterling Grace Luczak Meghan Musnicki Victoria Opitz Caroline Lind Katelin Snyder | 6:02.14 | Romania Cristina Ilie Ionelia Zaharia Cristina Grigoraș Ioana Craciun Camelia Lupașcu Andreea Boghian Roxana Cogianu Nicoleta Albu Daniela Druncea | 6:07.04 | Canadà Lisa Roman Jennifer Martins Carolyn Ganes Susanne Grainger Sarah Black Christine Roper Natalie Mastracci Cristy Nurse Kristen Kit | 6:09.34 |
LW1x [22] | Àustria Michaela Taupe-Traer | 7:50.62 | Grècia Aikaterini Nikolaidou | 7:53.23 | Regne Unit Ruth Walczak | 7:54.12 |
LW2x [23] | Itàlia Laura Milani Elisabetta Sancassani | 7:17.31 | Estats Units Kristin Hedstrom Kathleen Bertko | 7:20.73 | Alemanya Lena Müller Anja Noske | 7:22.24 |
LW4x [24] | Països Baixos Mirte Kraaijkamp Maaike Head Rianne Sigmond Marie-Anne Frenken | 6:49.80 | Estats Units Rachel Stortvedt Hillary Saeger Helen Tompkins Nancy Miles | 6:54.22 | Itàlia Greta Masserano Enrica Marasca Giulia Pollini Eleonora Trivella | 6:57.06 |
Categories adaptades
All boat classes (except LTAMix2x) are also Paralympic.
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
ASW1x [25] | Rússia Natalia Bolshakova | 5:13.95 | Noruega Birgit Skarstein | 5:18.79 | Brasil Claudia Santos | 5:29.82 |
ASM1x [26] | Austràlia Erik Horrie | 4:35.98 | Ucraïna Igor Bondar | 4:42.62 | Rússia Alexey Chuvashev | 4:44.15 |
TAMix2x [27] | Austràlia Gavin Bellis Kathryn Ross | 3:58.00 | França Perle Bouge Stephane Tardieu | 3:59.93 | Ucraïna Iryna Kyrychenko Dmytro Ivanov | 4:03.34 |
LTAMix2x [28] | Ucraïna Kateryna Morozova Dmytro Aleksieiev | 3:27.98 | Alemanya Anke Molkenthin Marcus Klemp | 3:34.48 | Estats Units Paul Hurley Natalie McCarthy | 4:08.59 |
LTAMix4+ [29] | Regne Unit Pam Relph Naomi Riches Oliver Hester James Fox Oliver James | 3:16.12 | Itàlia Paola Protopapa Lucilla Aglioti Tommaso Schettino Omar Airolo Giuseppe Di Capua | 3:21.70 | Sud-àfrica Shannon Murray Lucy Perold Dieter Rosslee Gavin Kilpatrick Willie Morgan | 3:22.90 |
Medaller
Pos. | País | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Itàlia | 3 | 2 | 3 | 8 |
2 | Austràlia | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Regne Unit | 3 | 0 | 5 | 8 |
4 | Estats Units | 2 | 2 | 4 | 8 |
5 | Noruega | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Països Baixos | 2 | 0 | 1 | 3 |
7 | Dinamarca | 2 | 0 | 0 | 2 |
8 | Alemanya | 1 | 5 | 2 | 8 |
9 | Nova Zelanda | 1 | 3 | 1 | 5 |
10 | Ucraïna | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | Grècia | 1 | 1 | 0 | 2 |
Lituània | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Suïssa | 1 | 1 | 0 | 2 | |
14 | República Txeca | 1 | 0 | 1 | 2 |
Rússia | 1 | 0 | 1 | 2 | |
16 | Àustria | 1 | 0 | 0 | 1 |
Croàcia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18 | França | 0 | 3 | 1 | 4 |
19 | Canadà | 0 | 2 | 1 | 3 |
20 | Romania | 0 | 2 | 0 | 2 |
21 | Cuba | 0 | 1 | 0 | 1 |
22 | Belarús | 0 | 0 | 1 | 1 |
Brasil | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hongria | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polònia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sud-àfrica | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 27 | 27 | 27 | 81 |
Referències
- ↑ «Venue: Tangeum Lake, 2013 Chungju, South Korea». Arxivat de l'original el 2011-07-24. [Consulta: 4 novembre 2010].
- ↑ «2013 World Rowing Championships: Event Information». International Rowing Federation. [Consulta: 21 juny 2015].
- ↑ M1x Results Arxivat 2016-03-04 a Wayback Machine., WorldRowing.com
- ↑ M2x Results, WorldRowing.com
- ↑ M4x Results, WorldRowing.com
- ↑ M2- Results Arxivat 2016-03-04 a Wayback Machine., WorldRowing.com
- ↑ M4- Results, WorldRowing.com
- ↑ M2+ Results, WorldRowing.com
- ↑ M8+ Results, WorldRowing.com
- ↑ LM1x Results, WorldRowing.com
- ↑ LM2x Results, WorldRowing.com
- ↑ LM4x Results, WorldRowing.com
- ↑ LM2- Results, WorldRowing.com
- ↑ LM4- Results, WorldRowing.com
- ↑ LM8+ Results, WorldRowing.com
- ↑ W1x Results, WorldRowing.com
- ↑ W2x Results, WorldRowing.com
- ↑ W4x Results, WorldRowing.com
- ↑ W2- Results, WorldRowing.com
- ↑ W4- Results, WorldRowing.com
- ↑ W8+ Results, WorldRowing.com
- ↑ LW1x Results, WorldRowing.com
- ↑ LW2x Results, WorldRowing.com
- ↑ LW4x Results, WorldRowing.com
- ↑ ASW1x Results, WorldRowing.com
- ↑ ASM1x Results, WorldRowing.com
- ↑ TAMix2x Results, WorldRowing.com
- ↑ LTAMix2x Results, WorldRowing.com
- ↑ LTAMix4+ Results, WorldRowing.com